סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך נראית אפליה במציאות

FlowerKitty​(אחרת)
לפני שנתיים • 6 במרץ 2022
FlowerKitty​(אחרת) • 6 במרץ 2022
לא מתייחסת כאן לעיקר אלא לדיון שנוצר בתגובות - גם בעיניי זה טקסט קשה לקריאה, אבל אני לא חושבת שזו צורת הכתיבה ברבים.ות שיוצרת את הקושי. הוא בעיקר ארוך ומסורבל מאוד ודורש המון מאמץ לחלץ את הפואנטה... אני מודה שגם אני התחלתי לקרוא כשהפוסט פורסם ומהר מאוד זנחתי, וזה לא שיש לי בעיה עקרונית עם טקסטים ארוכים (להיפך).

כן, הכתיבה עם נקודות גם קצת מסרבלת וקשה להתרגל אליה, אבל לא עד כדי כך קשה כמו שנוטים להציג את זה, בעיניי. אישית אני מעדיפה להמעיט בשימוש בה ולדאוג שיהיה ברור שהטקסט פונה לכל המגדרים בדרכים אחרות, ועדיין אני חושבת שיש הגזמה בטענות הנפוצות שזו שיטת כתיבה בלתי קריאה - הגזמה שנובעת בעיקר משמרנות.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 6 במרץ 2022
אני דווקא לא שמרן במיוחד, כפי שאורח חיי מעיד (:
אבל זו כן צורת ניסוח שיוצרת סרבול וניכור. עבורנו, יהודים חילונים משכילים בבועה הגושדנית שלנו, זו עוד חצי צרה, כי נתקלנו בה מספיק כדי להכיר בקיומה המעיק. ואם אנחנו חיים בתיבת התהודה שלנו ומוקפים באחרים כמונו, אולי נדמה לנו שזו לא צרה בכלל. אבל מי שראה את הבעת הפנים של אנשים מחוץ לבועה הזו כאשר הם מתחילים לקרוא טקסט כזה מבין היטב עד כמה הניסוח הזה מרחיק במקום לקרב.
בנוסף, שי הזכיר שהוא אינו רוצה שהפעילות תזוהה עם עמדות שמאל. אלא שהשפה הזו כשלעצמה היא עמדת שמאל מובהקת. רוב מצביעי מרצ יתחברו אליה. רוב מצביעי הציונות הדתית יירתעו ממנה. היא מבטאת תפיסת עולם פרוגרסיבית והשימוש בה מבהיר מהי האידיאולוגיה שמנחה את חברי המרכז. כך, שוב, היא מרחיקה ציבורים רבים.
בעיניי זה חבל, כי ברור שיש כאן המון כוונות טובות וברור שהן נופלות על הרבה אוזניים ערלות משום הבחירה להשתמש בשפה אידיאולוגית ומסורבלת.
Bite Twice Shai
Bite Twice Shai • 6 במרץ 2022
בכוח המוח כתב/ה:
Dan_Kap כתב/ה:
בעיני האפליה נמצאת במקום שבו אם תבקשי לקבל חדר לשעתיים פעם בחודש למפגש של חוג קריאה, תקבלי אותו בכל רשות מקומית סבירה.
נסי לעשות זאת לחוג קריאה בדסמי וספרי לנו על התוצאות.

וממה ששי מספר על הנכונות להקצות משאבים לטיפול בהתמכרות למין נראה שהבעיה איננה באופי המיני של הנושא למפגש.

לא הבנתי (:
אתה עשית הקבלה בין סיוע לטיפול ההתמכרות, למפגש המקדם אורח חיים בעל אופי מיני? לאט לאט מסתבר שאני מבינה פחות ופחות (:
זה כמו שאני אקביל קבלת חדר/סיוע לטובת טיפול בפחד גבהים, לקבלת חדר/סיוע לטובת קבוצה המעוניינת בהטסת מטוסים. מי שרוצה להטיס מטוסים שיתכבד וישכור חדר, הקהילה אינה חייבת לתמוך בו. אתה חושב שצריך להקציב חדר או תקציב לטובת סווינגרים? ואם יתנגדו לסייע, אז מפלים את כל אותם אלה שהמיניות שלהם מבקשת חילופי זוגות לפחות פעם בשבועיים?

אבל עצה פרקטית, אם יורשה לי. אני חושבת שאפשר למצב את זה אחרת. לא כקידום של אג'נדה הנוגעת לחיים בדסמיים או פוליאמוריים, אלא חיתוך הבעיות שלגביהם יש צורך לסייע, ודרישה לסיוע.
נניח: התמודדות עם גבולות במרחב הבינאישי, או אלימות מינית, או כל מה שניתן להראות שיש סיבה לסיוע קהילתי. זה יכול לעזור לפוליטיקאים למצב את המפגשים האלה אחרת, והפלא ופלא, ימצאו חדר, או תקציב, או מה שזה לא יהיה.
זה כמו ההבדל בין לקדם אג'נדה של שירותים מיניים בתשלום (שאני בעד דווקא, אבל מבינה את הבעייתיות), ובין לסייע לזונות שהן במעגל הזנות.

הי, קודם כל תודה על העצה הפרקטית, זה נתון שאנחנו מדברים על הצורך בקבוצה עם מי שאמור לתת את המרחב - אנחנו לא יכולים להסתיר אבל עבור אילו אוכלוסיות אנחנו עובדים. וגם הפוליטיקאים לא יוכלו להסתיר את זה לאורך זמן. אז זה משהו שצריך להיות גלוי והוא הסיבה שבשמה מסרבים לנו ולא בגלל שאנחנו מעניקים סיוע בפגיעה מינית או בגלל שאנחנו נותנים מרחב לשיתוף וכולי. מה שיעזור לפוליטקאי לתת מקום זה שלושה דברים - או שהחוק יחייב אותו, או שהוא יבין שזה משתלם לו מאיזושהי בחינה, או ש-BDSM יהיה משהו שברור שנותנים עליו שירות, כמו שזה ברור לגבי להט"ב, מהגרים, או כל אוכלוסיה שהעיריות אכן נותנות להן שירות.

עכשיו לחלק הראשון של התגובה - הדבר הופך לך פחות ופחות ברור כנראה משום שלא הוסבר כראוי מה זה מעגל שיח - זה לא מקום "שנועד לקדם אורח חיים מיני", זה מקום שנועד לתת מרחב לאוכלוסיה מתוייגת שסובלת מכל מיני סוגיות בגלל הסטיגמה הזאת (ועוד איזה בעיה או שתיים שלא קשורות לסטיגמה, אבל הן אמיתיות וכואבות). יש הבדל תהומי בין זה לבין קבוצה של חובבי טיסה. זה לא תחביב, זאת נטיה מינית מתוייגת, לא חסרים סיפורי זוועה ועובדה שרוב האנשים פה בוחרים באנונימיות, מניח שאם תחפשי תמצאי מהר מאוד את כל האנשים האלה פה שבארון ומפחדים פחד מוות שיגלו אותם? ולפעמים זה פחד מוצדק ממש...

באופן משעשע ההתבטאות שלך בדיוק מייצגת את הסטיגמה - "אם זה BDSM כנראה שזה איזה מפגש דייטינג או שבאנו רק לספר לעצמינו מה אנחנו אוהבים ושכולם העולם צריך להיות כמונו" ואמירות בסגנון. ועצם העובדה שאנחנו מופלים בכל מקום זה סיבה טובה מספיק בשביל שהרשות תסייע, כמו שהיא מסייעת לכל אוכלוסיה אחרת (לדוגמא להט"ב) ועצם זה שהם לא מוכנים לתת לנו מקום שכל מטרתו רווחה נפשית ודיון, לפעמים בנושאים מאוד כואבים כמו פגיעה מינית וכולי - זה רק עוד סוג של אפליה.

עכשיו זה יותר מובן?
MyLexicon
MyLexicon • 6 במרץ 2022
אני באמת חושב שאם אתה לא מסוגל להסביר בשלושה משפטים פשוטים מה אתה רוצה, תתקשה לקבל תמיכה, וזה בכלל לא קשור לנושא.

אני באמת תוהה עד כמה שונה החוויה פנים מול פנים ביחס לסגנון פה בפורום.

אני מציע לשקול אדם (מקצועי, או מתנדב בעל כישורים) שייצג אותך ואת אלו שאיתך. יש סיכוי רב יותר שתקבל חדר במתנ"ס / מקלט לכמה מפגשים עם העברת המסרים תהיה טובה יותר.

להגיד מראש שלא מקצים לך משאבים כי זה בדסמ, זאת קצת התקרבנות.
Bite Twice Shai
MyLexicon כתב/ה:
אני באמת חושב שאם אתה לא מסוגל להסביר בשלושה משפטים פשוטים מה אתה רוצה, תתקשה לקבל תמיכה, וזה בכלל לא קשור לנושא.

אני באמת תוהה עד כמה שונה החוויה פנים מול פנים ביחס לסגנון פה בפורום.

אני מציע לשקול אדם (מקצועי, או מתנדב בעל כישורים) שייצג אותך ואת אלו שאיתך. יש סיכוי רב יותר שתקבל חדר במתנ"ס / מקלט לכמה מפגשים עם העברת המסרים תהיה טובה יותר.

להגיד מראש שלא מקצים לך משאבים כי זה בדסמ, זאת קצת התקרבנות.

זהו, שנשמע שאתה מדבר מתוך חוסר ידע ובכלל לא מתייחס לעיקר...מאיפה אתה יודע מי ביקש ואיך מה ממי? את פשוט לא יודע. אז קצת ענווה לא תזיק לך לפני שאתה מחליט מה יעבוד ומה לא.

מובן שיש לאירגון מי שאמונים על פרסומים וכמובן שכל מכתב שיוצא לאירגון או רשות כזאת או אחרת עובר כתיבה ועריכה של כמה אנשים. אבל הם לא מנהלים או עורכים את הפרופיל הפרטי שלי. זה לא "להגיד מראש" זה להגיד אחרי לא מעט נסיונות שלי (שבמקרה עבדתי 4 שנים בעירייה ומכיר את החומר) ושל עוד אנשים שמכירים את המערכות ואנשים ספציפיים בתוך המערכות - אז זאת לא התקרבנות, זה ניסיון מקצועי והיכרות אמיתית עם המצב, אבל התגובה שלך - היא קצת בורות.

ומכיוון שיש לך ספק לגבי הצורה בה אני מתנהל פנים אל פנים ומעולם לא דיברתי איתך וכן מכיוון שמעולם לא נאמר לי שההרצאות שלי או המסרים שלי פנים אל פנים לא ברורים, אני מסיק שאין לך אפילו מושג איך אני נראה או מדבר icon_wink.gif

אין ספק שבכלוב יש את תרבות הדיון הכי מכוערת שאני מכיר. אבל כאמור - ציניים, ביקורתיים, מקטינים ומנוכרים ככל שתהיו, הסטיגמה הזאת רודפת אתכם בכל מקום - בגלל זה כולם פייקים אנונימיים, לא פוניםצלמשטרה, לא מקבלים טיפול, מתאבדים, מפחדים שיגלו עליכם בעבודה, שידפקו אתכם בגירושין - חרדת מוות הגילוי נוכחת בכל צעד פה - זה הכל אמיתי. ולפחות אני והחברים שלי באירגון עושים מה שאפשר בשביל לשנות את זה וגם לתת לאנשים בדסמים שירותים מותאמים.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון מרץ 06, 2022 10:13 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Bite Twice Shai
זאלופון כתב/ה:
אני דווקא לא שמרן במיוחד, כפי שאורח חיי מעיד (:
אבל זו כן צורת ניסוח שיוצרת סרבול וניכור. עבורנו, יהודים חילונים משכילים בבועה הגושדנית שלנו, זו עוד חצי צרה, כי נתקלנו בה מספיק כדי להכיר בקיומה המעיק. ואם אנחנו חיים בתיבת התהודה שלנו ומוקפים באחרים כמונו, אולי נדמה לנו שזו לא צרה בכלל. אבל מי שראה את הבעת הפנים של אנשים מחוץ לבועה הזו כאשר הם מתחילים לקרוא טקסט כזה מבין היטב עד כמה הניסוח הזה מרחיק במקום לקרב.
בנוסף, שי הזכיר שהוא אינו רוצה שהפעילות תזוהה עם עמדות שמאל. אלא שהשפה הזו כשלעצמה היא עמדת שמאל מובהקת. רוב מצביעי מרצ יתחברו אליה. רוב מצביעי הציונות הדתית יירתעו ממנה. היא מבטאת תפיסת עולם פרוגרסיבית והשימוש בה מבהיר מהי האידיאולוגיה שמנחה את חברי המרכז. כך, שוב, היא מרחיקה ציבורים רבים.
בעיניי זה חבל, כי ברור שיש כאן המון כוונות טובות וברור שהן נופלות על הרבה אוזניים ערלות משום הבחירה להשתמש בשפה אידיאולוגית ומסורבלת.

סבבה. אתה ממש צודק, באמת, זה אכן לא משרת את המסר ואשנה את זה בהמשך (וגם העליתי ניסוח חדש).
אבל בינינו אני בספק אם זה מה שישנה פה את אופן הדיונים והגישה. כי עם כל הסרבול הזה והניסיון להכליל בצורה סמנטית, מחוץ לכלוב יש תגובות אחרות לגמרי והן ענייניות וחיוביות.

אז קיצר, לקחתי, תודה, אבל זאת לא הבעיה האמיתית לדעתי.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 6 במרץ 2022
נתינה לכלל זה תמיד מבורך ומבורכת רק לא ככ ברור לי למה הכוונה "שרותים מותאמים" לאנשיםואנשות (ברווזים וברווזות רמזורים ורמזורות) כמונו
(כמו יד שרה רק לכלובנים?)

האם ביקורת עיניינית היא תרבות דיון מכוערת? והאם אין זה מבורך שלל דעות לנושא כזה?
MyLexicon
לפני שנתיים • 7 במרץ 2022
MyLexicon • 7 במרץ 2022
התגובה הראשונה שלי אכן הייתה צינית.

השנייה היא אכן ביקורת בונה, גם אם לא נעימה.

כמו שאמרתי, אין לי מושג איך אתה מעבר למקלדת - אבל כדי להשיג דברים במרחב הציבורי אתה צריך להתאים את המסרים שלך ולנסח בבהירות את המטרות שלך.

בעצם, זה נכון גם כשאתה ייזם ואתה מנסה לשכנע משקיע.

אז כן - העברת המסרים שלך בכתב לא טובה.

זאת תרבות דיון מכוערת ומקטינה?
הנה, אתה שוב מתקרבן.
שלגי
שלגי • 7 במרץ 2022
מצטרפת למה שנאמר מעלי.
לא ממקום מקטין או פוגעני או ווטאבר - אבל אם אנשים במרחב הכלובי מגיבים ככה - אללה יוסטור ובהצלחה עם המרחב של השלטון המקומי הפריפיאלי.

בהצלחה
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 7 במרץ 2022
Bite Twice Shai כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
Dan_Kap כתב/ה:
בעיני האפליה נמצאת במקום שבו אם תבקשי לקבל חדר לשעתיים פעם בחודש למפגש של חוג קריאה, תקבלי אותו בכל רשות מקומית סבירה.
נסי לעשות זאת לחוג קריאה בדסמי וספרי לנו על התוצאות.

וממה ששי מספר על הנכונות להקצות משאבים לטיפול בהתמכרות למין נראה שהבעיה איננה באופי המיני של הנושא למפגש.

לא הבנתי (:
אתה עשית הקבלה בין סיוע לטיפול ההתמכרות, למפגש המקדם אורח חיים בעל אופי מיני? לאט לאט מסתבר שאני מבינה פחות ופחות (:
זה כמו שאני אקביל קבלת חדר/סיוע לטובת טיפול בפחד גבהים, לקבלת חדר/סיוע לטובת קבוצה המעוניינת בהטסת מטוסים. מי שרוצה להטיס מטוסים שיתכבד וישכור חדר, הקהילה אינה חייבת לתמוך בו. אתה חושב שצריך להקציב חדר או תקציב לטובת סווינגרים? ואם יתנגדו לסייע, אז מפלים את כל אותם אלה שהמיניות שלהם מבקשת חילופי זוגות לפחות פעם בשבועיים?

אבל עצה פרקטית, אם יורשה לי. אני חושבת שאפשר למצב את זה אחרת. לא כקידום של אג'נדה הנוגעת לחיים בדסמיים או פוליאמוריים, אלא חיתוך הבעיות שלגביהם יש צורך לסייע, ודרישה לסיוע.
נניח: התמודדות עם גבולות במרחב הבינאישי, או אלימות מינית, או כל מה שניתן להראות שיש סיבה לסיוע קהילתי. זה יכול לעזור לפוליטיקאים למצב את המפגשים האלה אחרת, והפלא ופלא, ימצאו חדר, או תקציב, או מה שזה לא יהיה.
זה כמו ההבדל בין לקדם אג'נדה של שירותים מיניים בתשלום (שאני בעד דווקא, אבל מבינה את הבעייתיות), ובין לסייע לזונות שהן במעגל הזנות.

הי, קודם כל תודה על העצה הפרקטית, זה נתון שאנחנו מדברים על הצורך בקבוצה עם מי שאמור לתת את המרחב - אנחנו לא יכולים להסתיר אבל עבור אילו אוכלוסיות אנחנו עובדים. וגם הפוליטיקאים לא יוכלו להסתיר את זה לאורך זמן. אז זה משהו שצריך להיות גלוי והוא הסיבה שבשמה מסרבים לנו ולא בגלל שאנחנו מעניקים סיוע בפגיעה מינית או בגלל שאנחנו נותנים מרחב לשיתוף וכולי. מה שיעזור לפוליטקאי לתת מקום זה שלושה דברים - או שהחוק יחייב אותו, או שהוא יבין שזה משתלם לו מאיזושהי בחינה, או ש-BDSM יהיה משהו שברור שנותנים עליו שירות, כמו שזה ברור לגבי להט"ב, מהגרים, או כל אוכלוסיה שהעיריות אכן נותנות להן שירות.

עכשיו לחלק הראשון של התגובה - הדבר הופך לך פחות ופחות ברור כנראה משום שלא הוסבר כראוי מה זה מעגל שיח - זה לא מקום "שנועד לקדם אורח חיים מיני", זה מקום שנועד לתת מרחב לאוכלוסיה מתוייגת שסובלת מכל מיני סוגיות בגלל הסטיגמה הזאת (ועוד איזה בעיה או שתיים שלא קשורות לסטיגמה, אבל הן אמיתיות וכואבות). יש הבדל תהומי בין זה לבין קבוצה של חובבי טיסה. זה לא תחביב, זאת נטיה מינית מתוייגת, לא חסרים סיפורי זוועה ועובדה שרוב האנשים פה בוחרים באנונימיות, מניח שאם תחפשי תמצאי מהר מאוד את כל האנשים האלה פה שבארון ומפחדים פחד מוות שיגלו אותם? ולפעמים זה פחד מוצדק ממש...

באופן משעשע ההתבטאות שלך בדיוק מייצגת את הסטיגמה - "אם זה BDSM כנראה שזה איזה מפגש דייטינג או שבאנו רק לספר לעצמינו מה אנחנו אוהבים ושכולם העולם צריך להיות כמונו" ואמירות בסגנון. ועצם העובדה שאנחנו מופלים בכל מקום זה סיבה טובה מספיק בשביל שהרשות תסייע, כמו שהיא מסייעת לכל אוכלוסיה אחרת (לדוגמא להט"ב) ועצם זה שהם לא מוכנים לתת לנו מקום שכל מטרתו רווחה נפשית ודיון, לפעמים בנושאים מאוד כואבים כמו פגיעה מינית וכולי - זה רק עוד סוג של אפליה.

עכשיו זה יותר מובן?

קודם כל לא נכון. המעגל, אני מניחה, פתוח לכל מי שחושב שזה רלוונטי לו. גם לכאלה שלא בקשרים כאלה, גם לבני משפחה של כאלה שבקשרי בדס"ם או פוליאמוריה. ובכלל, צריך לעבור על החומרים ולראות למי הם מתאימים, לפחות במקומות בהם אתם מבקשים תקציב או מקום וכו'. אם אני הייתי צריכה להחליט, הייתי מכניסה רגל, ואחר כך מדייקת את הפלח, אז אולי אפשר לחשוב על זה.

ד"א, אני ממש לא חשבתי שמדובר במפגש דייטינג או לספר שכולם צריכים כאלה. דווקא הבנתי שמדובר בנסיון לעסוק בבעיות שעולות. אבל האמת שאף רשות עירונית כמעט, לא בעד לקדם, גם לא בעקיפין, את העולם המיני האלטרנטיבי שלך. מעבר לזה, לא צריך לשכנע בדסמיים ופוליאמוריים שזה בסדר. יש בעיה שמדירים את הקבוצה? מפלים אותה בבתי משפט ובבחינות סעד? אם לזה אתה רומז, אז הפעילות אמורה להיות אחרת לגמרי.