סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה הופך אישה לשולטת/מלכה אמיתית?

Menta​(שולטת)
לפני שנה • 4 באוג׳ 2022
Menta​(שולטת) • 4 באוג׳ 2022
WitchFuneral כתב/ה:
Menta כתב/ה:
לדעתי, ההבדל ונילית אסרטיבית לשולטת הוא עצום.
ונילית אסרטיבית מתיחסת באסרטיביות לכל הסובבים אותה, גברים כנשים, ובכל תחום שהיא משיקה להם. בעבודה, בסופר, על הכביש.
שולטת מתיחסת לפרטנר המיני או הזוגי שלה באופן שונה מלשאר הסביבה.

ביחסי שליטה יש היררכיה מובנית. לצורך העניין, ברור שהשולטת למעלה והנשלט למטה. היא מובילה, הוא מובל. היא מצווה, הוא מציית.

יש גם אסימטריה מובנית וחוסר הדדיות. היא גומרת ראשונה, והוא - אם היא מחליטה שהוא גומר - אחרון. העונג שלה הוא המרכז. הוא משקיע בה יותר מאשר ההיפך.

לדעתי להיות בדסמי זו נטייה. או שהדחפים האלה קיימים ומגרים את האדם או שלא.

לדעתי באנגלית זה יותר מובן עם דום וסאב, גם האנשים מבינים את זה יותר. המילים "שולטת", "שולט", "נשלט" וכד', אלה לא מילים שיוצרות היגיון בראש שלך לגמרי בנוגע לרולפליי שמתקיים בין האנשים שלוקחים חלק בפרקטיקות מהסוג הזה, באנגלית זה הרבה יותר הגיוני. "שולטת" זה מאוד פשטני, מה זה אומר בכלל? או "נשלט", מה זה אומר בכלל? זה אומר שאם יצוו עליו לשפוך על עצמו שעווה הוא יסכים? אולי זה לא כוס התה שלו. אבל כשאומרים submissive זה מובן יותר כי זה פחות פשטני ומייצג ספקטרום רחב יותר של רגשות והתנהגויות, ככה שגם אם לא חקרת על בדסמ לעומק אתה תבין הרבה יותר רק מהשמיעה של המושגים שמגדירים העדפות מיניות בדסמיות (dominant / switch / submissive). בקיצור העברית שוב דפקה את הבדס"מ, צריך לחדש מיליון מילים בבדסמ דחוף.

זהו גיבוב השטויות הטיפשי ביותר שנאלצתי לקרוא מזה הרבה זמן.
ScatNerd
לפני שנה • 4 באוג׳ 2022
ScatNerd • 4 באוג׳ 2022
Menta כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
Menta כתב/ה:
ונילית אסרטיבית מתיחסת באסרטיביות לכל הסובבים אותה, גברים כנשים, ובכל תחום שהיא משיקה להם. בעבודה, בסופר, על הכביש.

ביחסי שליטה יש היררכיה מובנית. לצורך העניין, ברור שהשולטת למעלה והנשלט למטה. היא מובילה, הוא מובל. היא מצווה, הוא מציית.

יש גם אסימטריה מובנית וחוסר הדדיות. היא גומרת ראשונה, והוא - אם היא מחליטה שהוא גומר - אחרון. העונג שלה הוא המרכז. הוא משקיע בה יותר מאשר ההיפך.

לדעתי באנגלית זה יותר מובן עם דום וסאב, גם האנשים מבינים את זה יותר. המילים "שולטת", "שולט", "נשלט" וכד', אלה לא מילים שיוצרות היגיון בראש שלך לגמרי בנוגע לרולפליי שמתקיים בין האנשים שלוקחים חלק בפרקטיקות מהסוג הזה, באנגלית זה הרבה יותר הגיוני. "שולטת" זה מאוד פשטני, מה זה אומר בכלל? או "נשלט", מה זה אומר בכלל? זה אומר שאם יצוו עליו לשפוך על עצמו שעווה הוא יסכים? אולי זה לא כוס התה שלו. אבל כשאומרים submissive זה מובן יותר כי זה פחות פשטני ומייצג ספקטרום רחב יותר של רגשות והתנהגויות, ככה שגם אם לא חקרת על בדסמ לעומק אתה תבין הרבה יותר רק מהשמיעה של המושגים שמגדירים העדפות מיניות בדסמיות (dominant / switch / submissive). בקיצור העברית שוב דפקה את הבדס"מ, צריך לחדש מיליון מילים בבדסמ דחוף.

למה הזלזול הזה? בדיוק מכאן זה מתחיל.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 4 באוג׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 4 באוג׳ 2022
Menta כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
Menta כתב/ה:

למה שטויות?
כשאת שומעת את המילה "כנוע", על מה את חושבת? אחד שנכנע בפני גזרות רעות, אחד שימנע מלהביע את דעתו האישית, אולי אחד שהוא סתם נשי ועדין, אחד שבלה בלה בלה. מה שאני רוצה להגיד זה שזה מעורר בך מיליון אסוציאציות שונות ויגרמו לך לתהות על קנקנו של האדם שיגיד לך "אני כנוע".
"נשלט" זה לא מעורר כלום (בי לפחות, אבל זיהיתי את הבעיה הזאת אצל עוד אנשים), סתם גורם לאנשים לדחוף אנשים אחרים אל תוך תבניות ספציפיות מבלי לחשוב יותר מדי מעבר על מה שזה יכול לייצג.
אני לא אומר שזה חשוב במיוחד, אבל אם הייתה לי את הפריבילגיה לשנות את השפה הייתי מכניס כמה מאות מילים טובות בשביל מושגים בדסמים.
--Nir--
לפני שנה • 4 באוג׳ 2022
--Nir-- • 4 באוג׳ 2022
מזדהה לגמרי. לא אוהב בכלל את המילים "נשלט"/"שולטת" ומרגיש שהן רחוקות מלשקף את מה שאני מרגיש כלפי החלק הזה בחיים שלי.

עדיין משתמש בהן בהיעדר חלופה עברית אחרת.
LadYCatY
לפני שנה • 4 באוג׳ 2022
LadYCatY • 4 באוג׳ 2022
תקרא את הבלוג שלי. תבין לבד.
Netrunner​(נשלט)
לפני שנה • 5 באוג׳ 2022
Netrunner​(נשלט) • 5 באוג׳ 2022
תמונות של כפות רגליים בסיום מנוי
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 5 באוג׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 5 באוג׳ 2022
פרלין כתב/ה:
שזה מה שמחרמן אותה.

מה אם היא מתחרמנת מזה אבל בוחרת שלא לעסוק בבדסמ?