סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לגבי האידס

מקבי​(מתחלף)
לפני 19 שנים • 12 באוג׳ 2004
מקבי​(מתחלף) • 12 באוג׳ 2004
"מעבר בתעלת הלידה או צוואר הרחם שילדו בקיסרי"

אויייש, אתה כזה גבר. icon_razz.gif

ברצינות, לידה קיסרית זה ניתוח לא ממש פשוט.. חותכים את הבטן, אחרי הכל. בכלל, כל ניתוח זה משהו שעדיף להימנע ממנו, אם אפשר... ואני גם די בטוח, שגם בניתוח קיסרי, התינוק יכול להידבק (עוד פעם - הרבה דם, נגוע, מגע... איידס.). מהאם בנגיף.
מלכה מלקה​(אחרת)
לפני 19 שנים • 12 באוג׳ 2004

תיקונים ?

מלכה מלקה​(אחרת) • 12 באוג׳ 2004
ראשית בעולם המערבי היום מיילדים נשים נשאיות או חולות איידס בניתוח קיסרי ואכן התינוק לא נדבק בדרך זו ברוב רובן של הלידות .
ואני אומרת את זה בבטחון מלא .
מי שרוצה יכול לחפש על זה מאמרים (:

באשר לפרימיטיביות של הוירוס הזה -
לא נראה לי שהייתי מכנה את זה ככה .
למה בעצם בין היתר כל כך קשה להילחם בו ?
הוירוס הזה יוצר מוטציות כל הזמן .
בנוסף וירוס שיושב בתאי ה T ( קשורים למערך ההגנה של הגוף ) בעיני לפחות הוא מתוחכם מספיק ...
ואני לא הייתי ממעיטה בוירוס שקוטל עשרות מליוני אנשים רק כי הוא לא עובר ברוק ...
מקבי​(מתחלף)
לפני 19 שנים • 13 באוג׳ 2004
מקבי​(מתחלף) • 13 באוג׳ 2004
"אני לא הייתי ממעיטה בוירוס שקוטל עשרות מליוני אנשים רק כי הוא לא עובר ברוק ..|

הוא הורג מיליונים, רק באיזורים נחשלים של העולם. ושם, מחלות כמו מלריה וכלירה, הורגות הרבה, *הרבה* יותר. רק מה, אין מלריה בעולם המערבי, אז אף-אחד לא מדבר על זה...

איידס היא מחלה שניתן להתגבר עליה בעזרת כלי אחד ויחיד - מודעות. לא להזדיין עם מי שלא מכירים מספיק טוב, להשתמש בהגנה אם כן, וכו' וכו' וכו'...
Miu​(מתחלפת){היצור}
לפני 19 שנים • 15 באוג׳ 2004
Miu​(מתחלפת){היצור} • 15 באוג׳ 2004
רק לחדד את העובדות:
מעבר נוזלי גוף בין האם לתינוק נעשית דרך השליה, ויש בה סינון לא רע בכלל שמונע הדבקה באיידס בד"כ.
במדינות מערביות (כולל ישראל), באמצעות ניתוח קיסרי, וטיפול תרופתי מתאים לאם בזמן ההריון, ולתינוק לאחר לידה ,הצליחו למנוע הדבקה בין אם לתינוק בשיעור של יותר מ-90%,
כמובן שהנגיף עובר גם בהנקה, כך שאסור להניק במקרה כזה.
כל מי שמוצא את זה "לא הגיוני" מוזמן לבדוק ולבסס את דעתו בצורה יותר מקצועית,
למשל, אפשר להתקשר או לבקר במרכז לטיפול באיידס בבי"ח קפלן ברחובות.
זה המרכז הגדול בארץ, והמידע שבידיהם מעודכן ומבוסס.

נגיף ה-HIV נמצא ברוק, פשוט בכמויות מאוד קטנות ולא מספיקות להדבקה ככל הנראה.

המחלה אכן כבר בקושי הורגת אנשים בעולם המערבי. אנשים חיים עם הקוקטייל, שזה לא כיף בכלל, אבל לא מתים. המצב אחר לגמרי בעולם השלישי, שם אין טיפול תרופתי נאות, כמו שאין אספקת תרופות (למרות שקיימות) למלריה, צרעת וכו'.

נגיפים כולם הם יצורים פרימיטיביים. HIV ספציפית אכן סוג לא עמיד יחסית, אבל "מתוחכם" בדרך הפעולה שלו, שהיא תקיפת תאי T, שהם חלק ממערכת ההגנה של הגוף, ולכן הגוף לא יכול להתגונן נגדו. הנוגדנים שנוצרים (אחרי זמן שהוא ארוך פי כמה מאשר כאלו נגד נגיפים אחרים) לא יעילים במלחמה החיסונית.
אנשים ש"מחוסנים" לנגיף, יש להם שוני מסוים במבנה קרם תא ה-T, והנגיפים לא מצליחים להכנס.
crazy_toast​(שולט){אליס}
crazy_toast​(שולט){אליס} • 15 באוג׳ 2004
יש קוקטייל תרופות כמה פעמים ביום, אבל הפאק הוא שהוא עולה המון כסף והרבה אנשים לא יכולים להרשות לעצמם.

מג'יק ג'ונסון הצהיר בזמנו שהוא נרפא מאיידס, זאת לאחר שהנגיף לא התגלה בדמו בבדיקת איידס.

הקוקטייל הזה מוריד את רמת הנגיף בדם עד לרמות זניחות ביותר עד שבדיקה כמעט ולא מגלה אותם.
Miu​(מתחלפת){היצור}
Miu​(מתחלפת){היצור} • 15 באוג׳ 2004
בדיקת איידס בודקת נוגדנים ולא את המצאות הנגיף.
כמו כן אפשר לבדוק מספר תאי T בדם (אם יש מעט זה לא טוב, כשהמחלה מתפרצת יש צניחה משמעותית).
ולכן, מג'יק ג'ונסון לא נרפא כלל, אלא שהמחלה תחת שליטה אצלו.
זה שהבדיקה לא רגישה לא משנה את המצאות הנגיף בתוך תאי ה-T.
תוך כמה שנים (או אפילו כמה עשרות) היא תתפרץ בכל מקרה
(לא 100% אבל סיכויים גבוהים ביותר).
אם הוא יפסיק לקחת תרופות תוצאות בדיקה כזאת יראו אחרת לגמרי, והמחלה תתפרץ.
הקוקטייל אכן יקר, והנגיף מפתח חסינות.
כל הזמן משנים ומפתחים את התרופות, ולמי שיש כסף/חי במדינת רווחה שבה התרופות האלו מסובסדות, יכול לחיות ככה המון זמן (בסבל מסוים, אבל לחיות).

אנשים - למה שמועות בלי בסיס?
אתם יכולים להטעות מאוד בקלות את מי שלא בקיא בנושא.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 19 שנים • 17 באוג׳ 2004

ורצוי להזכיר גם את הכפפות...

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 17 באוג׳ 2004
כפפות חד פעמיות מלטקס, הנמכרות בכל סופר פארם באריזה של 100 כפפות תמורת 20 ש"ח.

מומלץ בחום לכל חובבי וחובבות הפיסטינג...

כי בעידן הגומי החדש, במאה העשרים ואחת רצוי לא למות בגלל נאיביות, אי ידיעה, אי הבנה או העדר ציוד מתאים.
Demi
לפני 19 שנים • 19 באוג׳ 2004

עידכונים עידכונים

Demi • 19 באוג׳ 2004
אז ככה, אידס עשוי לעבור גם ברוק, סיכוי קלוש אמנם אבל זה לא ניסוי שהייתי רוצה להשתתף בו.
איידס עובר גם במגע של דם בעור, סיכוי קלוש גם כן אבל שוב - זאת סטטיסטיקה שאני לא מעוניין להיות חלק ממנה.

אפרופו כפפות לטקס - אם אתם אלרגים לזה תמצאו כפפות שאתם לא אלרגים אליהם.
שימו לב שהכפפות לא קרועות, לא מחוררות. להמנע ממגע עם שמן כשלובשים כפפות - שמן ממיס לטקס וגומי (זה היה לכל מי שמשתמש בכפפות ושמן לחדירה אנאלית), תשתמשו בKY למשל כי זה על בסיס מיים.
כשמורידים כפפות לא לגעת בעצמיכם אלא בכפפה עצמה, כי אחרת כאילו שלא עשיתם כלום.

ועכשיו בואו נעבור לצהבת...
Demi
לפני 19 שנים • 19 באוג׳ 2004

Re: A B או C?

Demi • 19 באוג׳ 2004
Dan_Kap כתב/ה:
וכן, אפשר להידבק לא רק באיידס...

[ אכן עידן הגומי הגדול ]

שנפתח סקר של המחלות הזיהומיות ובמה הכי כדאי להדבק?