סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לגבי האידס

Miu​(מתחלפת){היצור}
לפני 19 שנים • 20 באוג׳ 2004
Miu​(מתחלפת){היצור} • 20 באוג׳ 2004
הכי "שווה" להדבק בצהבת מסוג A,
פחות מ-10% סיכוי לסיבוכים, ומרזים נורא,
שלא לדבר על הגוון הזהוב המקסים של העור,
כיף כיף! icon_razz.gif
B ו-C פחות שוות, E גם סבבה.
עם מלריה יש הזיות,
צרעת - BODY MODIFICATION
דיזינטריה - מרזה ולא מזיק יחסית
שחפת - מנת "תשומי" לחיים שלמים עם הטיפול ההיסטרי שיש לזה בארץ,
אני אישית לא מתה על כל האבעבועות למינהן,
למרות הטקסטורות המגניבות.
דלקת גרון - שווה אפילו רק בשביל הגלידה,
דלקת קרום המוח - נגיפית:סבבה, חיידקית:פחות...
בכל מקרה זה כולל סשן מחטים לעמוד השדרה icon_wink.gif
כלבת - סשן מחטים (בין3 ל-7 זריקות, ולא, לא בבטן!)
ואם לא עושים את זה בזמן יש הזדמנות נדירה להתכונן לפגישה עם ההוא עם המגל,
לא רבים המקרים שבהם אדם יודע בודאות מתי הפגישה icon_twisted.gif .
מלכה מלקה​(אחרת)

למרות שלא רציתי

מלכה מלקה​(אחרת) • 20 באוג׳ 2004
להמשיך את השרשור הפלצני הזה
אחרי ויכוח מר שהיה בצאט
אני שמה קישור של הוועד למלחמה באיידס .
מקווה שתקפצו לאתר (:
אי אפשר להידבק מרוק ( צריך כמות שאי אפשר אפילו לשתות כדי להידבק )
ואי אפשר להידבק מעור אלא אם יש בעיה בעור או חתכים .
בקיצור - דם , חלב אם , נוזלי גוף שהם לא רוק כמו הפרשות וגינליות או זרע מדבקים .
Demi
Demi • 20 באוג׳ 2004
מלקוש וכולם
אני בכלל מצטער שכתבתי כאן משהו כי אין לי רצון לריב או להפוך את השירשור הזה לחלק בלתי נפרד מהחיים שלי וגם אין לי רצון להביא עובדות מדעיות וגם לא איכפת לי אם יגידו שאני לא יודע את העובדות או שאני לא מודה בטעויות.
מדובר כאן בחיי אדם ובאיכות החיים, לקבוע חד משמעית שרוק לא יכול להדביק זאת יומרנות מכיוון שהנגיף קיים ברוק. נגיף חלש יותר או מרוכז פחות... הוא קיים, ואם הוא קיים אז הוא יכול להדביק.
יחליט אדם שלמרות שהנגיף קיים יש סיבות מקילות והוא מעוניין להעביר רוק עם אדם שחולה באיידס, להעביר לאן - לבלוע אותו?, למרוח אותו על עצמו? (ושאר מיני ירקות) - זכותו, אבל זה סיכון שאני באופן אישי לא מעוניין לקחת.
כנל לגבי עור - עור היא רקמה מתה אבל נושמת ויש בה חורים, אני לא אמרח על העור שלי על מיני נגיפים באופן מודע. למה? ככה, כי קיים סיכוי. חוץ מזה - מישהו ערב לי שלא קיים שם פיצעון שלא שמתי לב אליו?
ולכן, כשמדובר בחיי אדם ובאיכות החיים שעלולה להנזק באופן פרמננטי, יש סיכונים שאני באופן אישי לא מעוניין לקחת, סיכונים שאני חושב שכל בר דעת לא יקח באופן מודע.

שימי לב מה כתוב באתר ששמת לינק אליו - האם כתוב שבאופן חד משמעי לא תיתכן הדבקה מרוק או ממגע בעור? לא. כתוב שמחקרים הראו שאנשים שבאו במגע שכזה לא נדבקו. אני לא מעוניין להיות חלק מהמחקר, וכל מיני עובדות ממחקרים קודמים לפעמים משתנות עם מחקרים חדשים, את מעוניינת להיות מושא למחקר? זכותך.
ממש גרוע​(אחר)
לפני 19 שנים • 21 באוג׳ 2004

דמי

ממש גרוע​(אחר) • 21 באוג׳ 2004
דמי,
אני יודע שאיידס מאחד המקורות יכול להכנס באמצעות הרוק אל הגוף,
אך לפי מה שהבנתי הוא לא יכול לצאת דרך הרוק, כלומר הרוק לא יכול להדביק אדם אחר.
אז למה התכוונת עובר דרך הרוק?
Demi
Demi • 21 באוג׳ 2004
לפי מה שאני הבנתי רוק מכיל את הנגיף, בריכוז קטן אמנם אך עדיין מכיל.
תראה, אני לא אומר להתחיל להיות פראנואידים. אם היינו פראנואידים אז לא היינו יוצאים מהבית, לא היינו נוהגים במכונית, לא היינו עושים סקס עם קונדום כי קונסום יכול להקרע, לא היינו מעשנים ולא שותים ולא מתקרבים לחפצים חדים והשד יודע מה עוד לא, ואז צחוק הגורל היינו נופלים מהשרפרף במקלחת ושוברים את המפרקת...
לדעתי בכל פעילות אנושית יש סיכון, נכפה עלינו להוולד ובסופו של דבר גם נמות ולנו אין שליטה על מתי ואיך. אנחנו לא מפסיקים את החיים שלנו אבל אנחנו משתדלים להמנע מפעילויות שיגרמו לנו נזק או שיסכנו אותנו. למשל אנחנו לא משתדלים לעשות תאונת דרכים להיפך אנחנו משתדלים להמנע מזה למרות שיש סיכוי שנינצל, אנחנו לא נוגעים בכוונה בחשמל למרות שיש מפסק פחת, אנחנו לא קופצים מקומה רביעית למרות שיתכן שרק נשבור רגל, אז למה לנו לגעת בנגיף האידס? רק כי מחקרים הראו שככה לא נדבקים? הרי המחקרים הראו זאת בתנאים מסויימים ותחת מגבלות מסוימות, אז למה לקחת את הסיכון?
העובדות: רוק מכיל איידס, העור שלנו עשוי נקבוביות נקבוביות. אז למה לחשוף את עצמינו סתם?
אני יודע שהסיכוי קטן מאוד אבל למה סתם להסתכן?
שים לב גם שהמחקרים בדקו בליעה של רוק אצל בן אדם בריא אבל מה אם יש לך בעיות בקיבה, דימום בדרכי העיכול העליונות שאתה בכלל לא יודע עליו, פיצעון בפה, והשד יודע מה עוד....
מלכה מלקה​(אחרת)

ספקולציות שלך לא הופכות את המציאות לקיימת

מלכה מלקה​(אחרת) • 21 באוג׳ 2004
"מדובר כאן בחיי אדם ובאיכות החיים, לקבוע חד משמעית שרוק לא יכול להדביק זאת יומרנות מכיוון שהנגיף קיים ברוק. נגיף חלש יותר או מרוכז פחות... הוא קיים, ואם הוא קיים אז הוא יכול להדביק. "
דמי חמוד - אלו הן ספקולציות אישיות שלך .
אמרתי לך את זה בצאט .
אין לי בעיה עם הפחד שלך , עם החששות ...
אני לא חושבת שזה הוגן לכתוב בפורום הסקת מסקנות שלך שאינה מבוססת ואינה מקצועית או בעלת אסמכתא

אני מסכימה איתך שברוק יש הימצאות של הנגיף . במקביל אני לא מסכימה על הטענה שלך כי ניתן להידבק ממנו דרך רוק .
זו הספקולציה האישית שלך שאינה מבוססת .
לא ניתן להידבק מרוק כעובדה .
כן יש הימצאות נגיף ברוק , גם זו עובדה .
לא ברור לי למה אתה לא מצליח להפריד בין שני המשפטים הללו ולמה אתה כותב מסקנות אישיות שלך כעובדה בפורום .

שנית - לא ניתן להידבק דרך העור . גם זו עובדה .
לפני מה שאתה אומר עצם זה שאני נוגעת בחולה או נשא משמע אני יכולה להידבק . את הרעיון הזה הפריכו לפני שנים כה רבות וחבל ליצור בהלה לא מבוססת שוב בשל דיעותייך האישיות והשגויות .

מה שכן אני אדגיש כי ניתן להידבק דרך דם ולכן אם יש חתך או פצע בעור או בפה יש סכנה ממשית להידבקות .
דמי - אבהיר יותר - המשפט האחרון שכתבתי לא אומר שניתן להידבק מעור או מרוק אלא דרך דם וממקומות שהם פתוחים כמו חתך או פצע .
כל המשפטים שאני כותבת לא נוגדים אחד את השני .

ומשהו אישי - אני חושבת שצריך להיזהר . להיזהר מאד אבל לא להיות פרנואידים ולהמציא דברים שלא קיימים גם אם זה מאד מתבקש או מלחיץ (:
nurse.gif
Demi
Demi • 21 באוג׳ 2004
מלקוש
למיטב ידיעתי עוד לא הצליחו לשלול מדעית אפשרות של הדבקה דרך רוק.
ולמיטב ידיעתי עוד לא הצליחו לשלול מדעית אפשרות של הדבקה דרך עור.
מבינה? אם לא הצליחו לשלול זה אומר שקיימת אפשרות.
מלכה מלקה​(אחרת)

תיאורטית הכל יכול להיות בעולם

אבל מדעתי זה לא עובד ככה .
העובדה שקיימת היום היא כמות אדירה שצריך של רוק כדי להדביק עם רוק - כמות שלא ניתן לשתות וגם אין צורך .

בנוסף ידוע שלא ניתן להידבק ככה וזאת בעקבות מחקרים שעשו . לומר לא הצליחו זה לא נכון .
תחפש מחקרים בנושא ואני בטוחה שתגלה אחרת מהמסקנות האישיות שלך .
לומר לא הצליחו להוכיח ניתן לומר על כל דבר - השאלה מה קורה במציאות .

וחמוד - מחר יום ראשון למה שלא תתקשר לוועד למלחמה באיידס ותשאל אותם בעצמך , ללא התיווך שלי ? (:
הוועד למלחמה באיידס -

מענה לשאלות ניתן לשאול הכל כולל הכל
הקו הפתוח פועל בימים א' - ה', בין השעות 20:00 – 22:00
בטלפון: 03-5108787
מלכה מלקה​(אחרת)

שלא תגיד שאני עצלנית

זה מתוך הוועד למלחמה באיידס - האתר שלהם ברשת :

דרכי הדבקה באיידס

נגיף האיידס מועבר באמצעות נוזלי הגוף הבאים בלבד:
דם
נוזל הזרע + הטיפות המקדימות לשפיכה הסופית
הפרשות הנרתיק
חלב אם
הדבקה בנגיף אפשרית רק כאשר אחד, או יותר, מנוזלים אלה עובר למחזור הדם של הנדבק, ישירות או דרך מגע עם ריריות עדינות כגון: עין, פה, אף, נרתיק, פי הטבעת וקצה הפין.

כדי שתתרחש הדבקה צריכים להתקיים שלושה תנאים נוספים:

נגיף האיידס חייב להיות נוכח - העברה יכולה להתבצע רק אם בן או בת הזוג המעורבים במגע נושאים את הנגיף.
נדרשת כמות מספקת של הנגיף בנוזל המדבק - ריכוז הנגיף קובע אם תיתכן הדבקה ואם לאו. לדוגמה, אם הנגיף נמצא בדם בריכוז גבוה, ולכן כמות קטנה יחסית של דם עלולה לעתים לגרום להדבקה.
נגיף האיידס חייב להיכנס למחזור הדם ישירות או לבוא במגע ישיר עם ריריות - לא די לבוא במגע עם נוזלים מדבקים כדי שתתרחש הדבקה. עור הגוף לא מאפשר לנגיף להיכנס למחזור הדם.
נגיף האיידס צריך להיכנס למחזור הדם דרך פצע פתוח או רירית עדינה.
הערה: במידה והיה מגע של נגיף האיידס עם האוויר, כעבור פרק זמן של 30 שניות עד 5 דקות מתחמצן הנגיף כתוצאה ממגע עם האויר, ולכן מעבר כזה אינו יכול לגרום להדבקה.

נוכחות של מחלות מין מעלות את הסבירות להידבקות באיידס.

דמי אני מקווה שזה מספק אותך
או לפחות שזה לא מספק אותך אבל לא מטעה ציבור שלם של אנשים .

בריאות לכולם
מלקוש