אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ליהי גלוזמן עדת המדינה בפרשת רצח אסף שטיירמן

DomDomina​(שולט)
לפני 20 שנים • 19 ביוני 2003

ליהי גלוזמן עדת המדינה בפרשת רצח אסף שטיירמן

DomDomina​(שולט) • 19 ביוני 2003
ודאי כולכם זוכרים את הרצח המעזע של אסף שטיירמן מכפר סבא, הנער בן ה 18 נרצח ע"י רעי חורב, סיגלית חיימוביץ וליהי גלוזמן משום שהעיניים שלו לא היו נראות להם או ציטוט: "היו לו עיניים של כוסית..."
שלושתם היו בביתה של סיגלית חיימוביץ ועישנו גראס ואז סיגלית הציעה להרוג אותו ושלושתם הלכו אחריו ליער ברחוב ארלוזרוב בכפר סבא, רעי הציע לאסף להצטרף אליהם ואז הוא וסיגלית דקרו אותו בכל חלקי גופו, לאחר מכן סיגלית הביאה לרעי לבקשתו אבן כדי להלום בו.

יש לציין שבאיזשהו שלב ליהי ברחה משם רצה לביתה של סיגלית פגשה את אמא של סיגלית במעלית לקחה את התיק שלה מחדרה של סיגלית שמה סטילה בעיניים והלכה לביתו של אחיה בתל אביב.

למחרת הרצח היא ורעי חורב, הרוצח, נהיו חברים למשך שנתיים.

בעדות שלה היא נתנה את משחק חייה שהיא בכתה וכאילו התנגדה, אבל אשרי המאמין במיחוד לאור העובדה שהיא לא הזעיקה עזרה שאולי היתה מצילה את אסף והגרוע שהיא והרוצח כפי שכבר ציינתי נהיו חברים למחרת הרצח.

פסק הדין היה:

רעי חורב קיבל 30 שנים בכלא בגיל 41 ישתחרר וכל חייו עוד לפניו

סיגלית חיימוביץ קיבלה 24 שנים בכלא בגיל 37 תשתחרר וכל חייה עוד לפניה

ליהי גלוזמן, אחייניתה של נורית גלרון, הפכה לעדת מדינה ולא קיבלה כלום.

אסף שטיירמן מת בגיל 18

לפני מותו הוא בכה "אמא'לה" וזה הסיוט של אמא שלו שהוא קרא לה והיא לא יכלה לעזור לו.

למה אני כותב לכם את כל זה?

ליהי גלוזמן עובדת היום בעמותת לתת, חלק מהתרומות שאנו נותנים להם משמשים למשכורת שלה.

אנא, כתבו כולכם, הפיצו בין חברכם שלא נתרום להם כל עוד ליהי גלוזמן עובדת שם.

נ.ב
עדיין זכורים לי פניה של אמו של הנרצח(חלקו של המשפט ,נערך בבית משפט רמלה)
lihi
lihi • 19 ביוני 2003
לא להאמין שעמותה חשובה ובעלת משמעות מעסיקה רוצחת.
עמותת לתת - נותנת כסף לרוצחת
T O M​(שולט)

תשובה

T O M​(שולט) • 19 ביוני 2003
הידיעה הזאת הובאה ע"י רונן אלון בפורום אחר ואני מעביר אותה כמו שהיא כתובה,מילה במילה:

הידיעה הזאת הובאה ע"י רונן אלון בפורום אחר ואני מעביר אותה כמו שהיא כתובה,מילה במילה:

מידע חשוב !!!! - ליהי גלוזמן אינה עובדת בארגון לתת
--------------------------------------------------------

היום קיבלתי חמישה אימיילים מחמישה אנשים שונים שקראו להחרים את ארגון לתת בגלל שליהי גלוזמן, שהייתה מעורבת ברצח אסף שטיירמן, (לא יושבת בכלא בשל הסכם של עדת מדינה) עובדת בארגון.

לפני כמה שנים היה לי הכבוד לספק את שירותי (בהתנדבות ובהרבה התלהבות) לארגון לתת. אני רואה בזה כבוד שניתן לי לעבוד איתם, ולהכיר באופן אישי את האנשים בארגון ובייחוד את ז'יל דרמון אחד האנשים המיוחדים ביותר שפגשתי מעודי. אדם מרשים שניתן לומר באופן בלב שלם כי הוא משתייך ל-ל"ו הצדיקים.

בקיצור, פניתי לארגון לתת באימייל, לברר את העניין וקיבלתי אימייל סטנדרטי שהם הפיצו. אני רואה חובה לפרסם אותו כאן ובכל מקום אפשרי.

ארגון לתת הוא ארגון סיוע הומניטרי עצמאי שפועל בכל מקום בו אנשי הארגון ומאות המתנדבים שלו יכולים לפעול. הארגון פועל בצורה חכמה, בצורה רזה, הוא שקוף מבחינת ניהול הכספים שבו והאנשים שבו הם ישרים וטהורים.

להלן התגובה שלהם לעניין:

18 יוני 2003
שלום רב,

לאחרונה נתקבלו אצלנו מספר פניות המבקשות לברר את פשר המידע השגוי והמטעה, אשר פורסם במספר כלי תקשורת אודות העסקתה הנוכחית לכאורה של ליהי גלוזמן בארגון לתת.

באם הינך אחד/אחת מאותם פונים, הרשה/י לנו להודות לך על האיכפתיות והיוזמה, אשר מעידים על הכרתך בחשיבות ארגון לתת ובפעילותו למען אוכלוסיות במצוקה.

חלק מהערכים המרכזיים אשר מנחים אותנו בעבודתנו הינם אמון, יושר, כנות ושקיפות מלאה. לא בכדי, ארגון לתת הינו מהארגונים הוולונטריים הבודדים (ואולי היחיד) אשר מפרסם באינטרנט את נתוניו הכספיים (כולל משכורות), נגיש לכל דורש.

כארגון א-פוליטי וא-ממשלתי פעילותנו נסמכת אך ורק על החברה האזרחית בישראל (ללא כל תמיכה ממשלתית). לכן, משום שאנו נסמכים על אזרחי ישראל ושואבים מהם את הלגיטימציה לפעילותנו, אנו מאמינים שזו חובתנו ליתן דין וחשבון על כל פעולה שנעשית על ידינו, הגם אם היא פעולה הומניטרית לטובת אוכלוסיות במצוקה. אנו שמחים לנהוג כך משום בטחוננו בדרך בה אנו נוקטים – הגשת סיוע הומניטרי אמיתי, נרחב, יעיל ומקצועי לעשרות אלפי משפחות נזקקות בישראל ולאוכלוסיות במצוקה ברחבי העולם.

ליהי גלוזמן התנדבה בארגון לתת והועסקה בתקופת מעבר בארגון לזמן קצר מאד, משך מספר שבועות במהלך שנת 2002.

לאחר שנתבררה הרגישות הטמונה בנושא, הוחלט שכל צד ייפרד לדרכו.

מזה למעלה משמונה חודשים ובמשך כל שנת 2003 אין לארגון לתת כל קשר עם גב' גלוזמן. היא אינה מתנדבת בארגון וודאי שלא מועסקת בו.

צר לנו, כי מידע א-עיתונאי, גרם עוגמת נפש לרבים מתומכי הארגון, והסב לנו ולנזקקים הרבים להם אנו מסייעים, נזק לא מבוטל.

אודה לך, אם תואיל/י לפרסם את המידע אשר מובא לעיל לכל מכרייך, וודאי לאלה אשר קיבלו מידע שגוי בנושא, על ידיך או על ידי גורם אחר.

כמו כן, אם הינך אחד/אחת מאלה אשר ביקשו לעשות צעד אקטיבי, להפסיק תמיכתם בארגון לתת או להניע אחרים לעשות כן, אנו מזמינים אותך להמשיך לתרום ולתמוך, להניע אחרים לעשות כן, ולהצטרף אלינו לפעילות האינטנסיבית והיומיומית למען אלה שזקוקים לכך באמת.

ניתן לקבל פרטים נוספים על ארגון לתת באתר האינטרנט שלנו – www.latet.org.il
וכן לתרום מזון באתר – www.latetmazon.org.il
כמו כן, ניתן ליצור קשר עם דוברת ארגון לתת, ג'ני פרליס בטל' 066-644006 או עם הח"מ:
ג'יל דרמון, יו"ר - darmongilles@yahoo.fr, ערן וינטרוב, מנכ"ל - eran@latet.org.il , טל': 03-6881616 (שלוחה icon_cool.gif

בשמנו, בשם צוות ארגון לתת, מתנדביו ותומכיו,

ג'יל דרמון ערן וינטרוב, עו"ד
יו"ר מנכ"ל

DomDomina​(שולט)
DomDomina​(שולט) • 19 ביוני 2003
בכל זאת לא השתכנעתי.
רק בגלל התגובות הנזעמות,הם נאלצו לפטר אותה.
איך בכלל קיבלו אותה לעבודה?
הרי ידעו מי היא ומה חלקה בפרשה.
אני לא אתרום להם יותר.
מושחתים.
ואם היא לא עובדת שם יותר,אני בטוח שסידרו לה גוב נוסף,במקום אחר.
DomDomina​(שולט)
לפני 20 שנים • 20 ביוני 2003

למען ההגינות(שלי)אפרסם מייל שקיבלתי בעקבות הנושא:

DomDomina​(שולט) • 20 ביוני 2003
לכל מי שקיבל את המייל המדובר.
בדרך כלל אני לא נוהג לקרוא מיילים מהסוג הזה, בטח שלא להגיב, ובוודאי לא בצורה כזו, אבל...
משהו הפעם קצת מקומם בכל העניין. אולי אפילו יותר מקצת מקומם.

ראשית- כן, אני מתנדב בעמותת לתת. אני מתנדב ואפילו תורם.
לא, אני לא מתבייש, אין לי שום רגשי חרטה או בעיות מצפון. נהפוך הוא- אני עושה זאת בשמחה, ובלב שלם, תוך אמונה מלאה בדרך ובאנשים המנהלים את העמותה.

ולעצם הבעיה שלי עם המייל המטופש הזה. אני מזדהה הזדהות מלאה עם גברת שטיירמן. אני חש את הכאב ויכול להבין. אבל...
מה לכל הרוחות הקשר בין העמותה המעסיקה את ליהי 'הפושעת' לבין הפשע אותו ביצעה?
במדינת חוק כמו שלנו, או לפחות במדינה המתיימרת להיות עמותת חוק ומשפט- יש חוקים ועל פיהם יש לנהוג.
באם הוחלט שליהי תשמש עדת מדינה, וככזו תנוקה מעונש, אפשר למחות, אפשר לבקש ולנסות לתקן את החוק במסגרת הכלים החוקיים העומדים לרשות הציבור אבל למחוק עמותה התנדבותית בגלל שלדעת מישהו החוק מעוות ?
המלחמה צריכה להתנהל מול ליהי, מול מערכת המשפט אבל מול העמותה? שוב נדמה שאנו בוחרים בפתרון קל, פתרון עוקף, פתרון של שחרור עצבים ואגרסיות ,פתרון שלול כל רציונל מאחוריו.
כן, גם אני חושב שאולי יש מקום לפגם בתהליך אבל... כל עוד הוא חוקי - אנחנו נדרשים לציית. גם אם לא כל כך נראה לנו....

אז לפני שאתם חושבים להפיץ את המייל הזה, אני חושב שאולי שווה להשקיע מחשבה או שתיים.
שיהיה לכולנו אחלה של יום.
DomDomina​(שולט)
לפני 20 שנים • 22 ביוני 2003

מכתב התנצלות מאת מפיצת המייל המקורי.

DomDomina​(שולט) • 22 ביוני 2003
שלום לכולם!
אף אחד לא מכיר את כוחו של האינטרנט עד שהוא טופח על פניו כפי שקרה לי.
בערוץ 8 הראו את הסרט על הרצח של אסף שטיירמן ובסיום נכתב כי ליהי גלוזמן, עדת המדינה עובדת בעמותת לתת.
הפצתי מייל להחרים את עמותת לתת כל עוד ליהי גלוזמן עובדת שם.
קיבלתי תשובה מגב' ג'ני פרליס ברק, מנהלת תקשורת, דוברות ויחסי ציבור של העמותה שליהי גלוזמן אינה עובדת, עשיתי בירור קצר עם העיתונאית אשר חקרה את הענין והיא אמרה לי שהיא עובדת שם, פקפקתי באמינותה של הגב' ג'ני פרליס ברק ועל כך אני מתנצלת כי לאחר בירור מעמיק יותר התברר שליהי גלוזמן אכן לא עובדת שם וזה מה שחשוב.
טעיתי פעמיים :
פעם ראשונה שהפצתי את המייל לפני שעשיתי בירור עם העמותה
ובפעם השניה שלא האמנתי לדוברת העמותה.
אני מקווה שהמכתב שהופץ, ונדהמתי לגלות בין כמה אנשים המייל הופץ, לא יגרום נזק לעמותת לתת.
עמותת לתת ובראשה מר ערן וינטרוב, מנכ"ל העמותה עושים דברים אשר לא יסלאו בפז.
העמותה היא אחת העמותות היחידות הדואגת באמת לנזקקים, מגיעה עד אליהם ונותנת לכל אדם אשר מושיט את ידו.
מטרתי היתה אחת - למנוע מליהי גלוזמן לעבוד בעמותה חשובה ביותר , אך חלילה לא לפגוע בעמותת יקרת ערך זאת.
במיוחד לאור המצב הכלכלי הקשה בארצנו, מצב שבו, לצערינו, רבים וטובים נזקקים לשרותי העמותה.

אנא, הפיצו גם מכתב זה בין חברכם ותרמו, תרמו מכל הלב למען כל הנזקקים.

אני שוב מתנצלת בפני הגב' ג'ני פרליס ברק ובפני מר ערן וינטרוב אם חלילה המכתב פגע בעבודתם הקדושה.

פתחו את כיסכם, את רוחב לבכם ותרמו לעמותת לתת

בכבוד רב ותודה לכולם

רויטל שמחון
----------------------------------------------------------------------------------------------
זהו,אחרי שיש לנו את כל הגירסאות,תחליטו אתם מה נכון.