סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם קיים אלוהים

Tame
לפני 18 שנים • 1 ביוני 2005
Tame • 1 ביוני 2005
נשמע מעניין למרות שאם זה לפי תורת הקוונטים אז זה קצת פחות גורם לי לרצות לראות כי התורה הזו לא שלמה והיא נובעת ממוגבלות התצפיות שלנו כרגע..

אבל נראה לי שזה עדיין יהיה מעניין, אני אנסה להוריד את זה מהאינטרנט (או שיש את זה בספריות הוידיאו?)
יערית
לפני 18 שנים • 2 ביוני 2005

האם קיים אלוהים ?

יערית • 2 ביוני 2005
אלוהים קיים ברגע המחשבה,
ההיווצרות
האובדן
ובאין סוף

כח האמונה...
Tame
Tame • 2 ביוני 2005
אגב,
איך אתם מגדירים את הבורא? (אני בכוונה לא משתמש במילה אלוהים).
Homelander​(שולט)

ובכן,

Homelander​(שולט) • 2 ביוני 2005
הסיפור ללא ספק יפה ומאד חכם (ואני מדבר על חכמת הלב ולא רק על התבונה והאינטיליגנציות) כמו כל דבר שאנו מכירים שיצא מפיו של אלברט איינשטיין- שכן, היה אדם מאד מאמין, והיה מעבר לכל (ובהקשר לזה) יהודי.

אבל אני חושב שההשאלה פה אינה נכונה.
אני חושב שהשאלה הנכונה פה היא: איזה מין אלוהים קיים?
נתחיל מהסיפור, לפי האמונה היהודית אלוהים הוא השלמות בפני עצמה- ולכן כאשר קיים הרוע, זה לא אומר שהוא רע, אלא רק שזה חלק ממנו כי הוא מושלם, הוא מכיל הכל- את כל הניגודים.

ולאחר-מכן נמשיך.
כאשר את שואלת האם אלוהים קיים? אין באפשרותנו באמת להשיב לך, כי כל אדם רואה את אלוהים אחרת ולכן כל אדם לדידו מאמין באלוהים אחר- חלק יאמינו באלוהים היהודי תנ"כי, חלק יאמינו באלוהים היהודי תושב"עי, חלק יאמינו באלוהים אחד כמו היהודים אבל לא בכל המקורות שמסביב לו, חלק יאמינו בכלל באלוהים הנוצרי וחלק במוסלמי וחלק יגידו לך שאלוהים הוא אמא אדמה, או הגלגל האסטרונומי שהוא המסובב הלא מסובב וכו'- ל'אלוהים' יש גרסאות רבות מאד- חלק יאמינו שכולן נכונות, אני מאמין שבכולן יש שמץ של אמת...
vourt​(מתחלף)

What the bleep do u know ??

vourt​(מתחלף) • 2 ביוני 2005
Tame -
אפשר להוריד
לא יודע עם אפשר למצא בDVD כי הוא לא מוכר בארץ,
לגבי תורת הקואנטים... תראה ותגיד לי אח'כ מה דעתך.

אלוהים או בורא(בוא וראה icon_smile.gif ) או טבע או מה שלא נקרא לזה,
לדעתי (וניתן להתחיל למצא לזה הוכחות גם במדע היום)
זו החוקיות היחידה שקיימת, זה מה שכולנו ביחד,
וזה החיבור שבין כולנו ביחד...
icon_rolleyes.gif
kael

אלוהים על פי תפיסתי

kael • 2 ביוני 2005
אלוהים,האלה,האל,האיחוד הקדוש.... שמות רבים לכוח אחד, לעת זו אשתמש בשם "האלה".

האלה אכן קיימת ומשתנה במספרים,מיקום גיאוגרפי של האדם ואמונתו.
לפי דעתי יש כוח עליון אחד שכל אדם מסתכל עליו בדרך שונה...
המצב הוא בעצם כזה, דמיינו {בטובכם} פסל עומד ומיליוני אנשים עומדים סביבו במעגל, כל אדם רואה אותה בזוית שונה וחושב עליו ודרכו בצורה אחרת...

לכן אלוהי האיסלאם, היהדות, הנצרות,הבודהיזם, הוויקה וכ'ו הם בעצם ביטואים שונים של אנשים לאותו כוח עליון, הם לא אלים שונים במקורם רק בביטואיהם...

kael
Tame
לפני 18 שנים • 3 ביוני 2005
Tame • 3 ביוני 2005
אהבתי את המטאפורהicon_smile.gif
(על אף שאני לא רואה את העניין כמוך, אבל בעניינים האלה ממש לא חייבים להסכים)
icon_wink.gif
L U C I F E R
לפני 3 שנים • 17 במאי 2020
L U C I F E R • 17 במאי 2020
אנשים פה כותבים כל כך הרבה שטויות.

הנה כמה שאלות לכל משתתפי הפורום:

1. האם אתם יכולים להגדיר מה זה "אלוהים"? אם אתם לא יכולים להגדיר מה זה אלוהים, כיצד אתם יכולים לנסות בכלל להוכיח קיום של "אלוהים" או אמונה ב"אלוהים"?
2. מי אמר ש"אלוהים" חייב להיות יישות?
3. אם "אלוהים" זו יישות, האם לאותה יישות ישנה נשמה? אם כן, מדוע הנשמה שלו יותר טובה מן הנשמה שלנו כדי לאחוז בסטטוס אלוהים? מתי בדיוק התרחשה התחרות הזאת שבה אותה יישות ניצחה בלהיות היישות ששולטת בכל?
4. אם ישנו "אלוהים" אחד, איזו סיבתיות מספקת ישנה שמונעת את קיומם של אינספור אלים ואלות?
5. מה היה לפני שאותה יישות בראה כביכול את עולם החומר? ומדוע אותה יישות החליטה לברוא את עולם החומר בדיוק באותו הרגע ולא אף רגע לפני או אחרי?
6. ממה "אלוהים" עשוי?
7. על פי אילו חוקים "אלוהים" ברא את העולם?
8. האם "אלוהים" יודע הכל? אם "אלוהים" יודע הכל, משמע שהעתיד כבר בנוי בראש של "אלוהים" ולמעשה אף אחד מאיתנו לא חופשי לעשות שום בחירה. השואה של היהודים ומעשיו של היטלר היו ידועים ל"אלוהים" עוד לפני שהיטלר נולד, על כן מי מאיתנו יכול באמת להאשים את היטלר אם לא היה שום רצון חופשי במשחק? האם "אלוהים" מושלם מכל בחינה אפשרית? אם כן, "אלוהים" חייב לדעת מה זה להיות שטן והדרך היחידה ש"אלוהים" יכול לדעת זאת אם הוא בעצמו השטן. האם "אלוהים" יודע מה זה למות? כיצד הוא יכול לדעת אם "אלוהים" לעולם לא מת?

הנה האמת הפשוטה. אף יהודי, נוצרי, מוסלמי מעולם לא העז לשאול את השאלות הללו. בעוד האנשים של פעם התחברו למערכות אמונה אלו לא על פי רקע משפחתי וזהות מפוברקת אלא לפי הסכמה עם הרעיונות הכלליים, כיום אנשים לא טורחים בכלל לקרוא את אותם "ספרי קודש" שהם כה מהללים וסך הכל מגדירים את עצמם כך כמו עדר כבשים מאחר וזה מה שאבא ואמא שלהם אמרו להם (תתבגרו ילדים). לא רק זה, אלו אשר החליטו לקרוא את הספרים הללו, לא מסוגלים לנתח את הספרים בצורה רציונלית מאחר וצורת החשיבה שלהם היא מאד ילדותית ופרימיטיבית. אין להם כלי חשיבה ביקורתיים ורציונליים לעזור להם לנתח את הדברים.

אני כותב סדרת ספרים אשר מפריכה את כל התורה ומסבירה בדיוק מה זה אלוהים (אם כי באנגלית). אני משתמש אך ורק בלוגיקה, רציונל ודדוקציה על מנת להפריך את קיומו של יהוה - אלוהי היהודים. בעוד שכל שאר האנשים ניגשים ממקום של רגש ואמונה.

נ.ב אלברט איינשטיין טעה בתורת היחסות שלו שמזמן הופרכה. וגם בכל הדיון הנ"ל עם הפרופסור - דיון מגוחך בפני עצמו.
אלברט איינשטיין, אם היה אדם רציונלי, היה מבין שאור אינו משהו חומרי אלא מתמטי והסיבה מדוע אנחנו בכלל רואים אור היא מאחר ופוטונים (חלקיקי אור) מתנגשים עם חומר. אבל מה זה חומר אם לא קונסטרוקציה מנטלית של הקולקטיב? סך הכל חלום בלהות שכולנו שותפים לו במקום חלום אינדיבידואלי של כל אחד מאיתנו לחוד?

14 מיליארד שנות אבולוציה ולדעתי זה קצת עצוב ש-99% מבני-האדם לא מבינים דבר אודות היקום, הקיום, החיים, הנשמה, אלוהים, מוות, תודעה, אור, וכיצד הם מתקשרים לכל זה.
ממתקינקי
ממתקינקי • 17 במאי 2020
אלוהים כמעט בכל הגדרה של בן-אנוש יהיה אלוהים שמותאם לדרך ההשקפה שלנו. הבעיה הזאת התחילה לדעתי כאשר ניסו לרתום את ההסבר לחידת הקיום כלפי מוסר. מוסר הם חוקים שבני-אדם קבעו כדי לנהל חברה באופן תקין יותר מאשר אנרכיה. מוסר הוא בעצם כלי חברתי כדי לעודד שיתוף פעולה בין פרטים, למען השגת מטרות משותפות. אחרת, אין סיבה שאדם לא ינצל הזדמנות לרצוח אדם אחר כדי לקחת דברים בכוח וכיו״ב.

הבעיה עם מוסר היא בעיה של אכיפה. לא ניתן להכריח בצורה יעילה מספיק את האנשים להיות מוסריים. לשם כך, נרתם מר אלוהים, כישות רואה-כל כאלמנט פסיכלוגי לעודד בני-אדם להיות מוסריים, למרות שיש להם שלל הזדמנויות בחיים להיות בלתי מוסריים ולדאוג לא להיתפס.

הצורך של האדם באלוהים מותאם, גם לצרכי אכיפת מוסריות בחברה וגם לצרכים פסיכולוגיים אחרים של בני-אדם עיצב את הגדרת האלוהים.

ההתעקשות בזהות בין אותו אלמנט תרבותי שיש בו נגיעה עזה למוסר (אבחנה בין טוב ורע, גמול ועונש, עולם הבא ושאר אמצעי אכיפה פסיכולוגיים) לבין ״בורא עולם״ היא המקור לחלק גדול מה״אנושיות״ של אותו אלוהים.

מחוץ להגדרות של בני-אדם, אין משמעות כלל ל״טוב״ או ״רוע״. מוות למשל הוא אירוע רע מאוד לישות ביולוגית שיש לה יצר הישרדות וגם אגו שבנוי על כך, שמספק לה אינספור סיבות מדוע הפסקת הפרסונה, הישות שאדם מאמין שהוא, זה דבר נורא. מראי ביולוגי, אין משמעות מיוחדת במוות של פרט זה אל מול פרט אחר, הטבע מגבה את עצמו ֿ בכמה שיותר שכפולים של אותם דפוסים. הטבע מתבסס על מנגנונים מאוד חזקים של שימור מידע חיוני, הפרדת עיקר מטפל, היכולת לשחזר מערכות שלמות בכל פעם מחדש בהתבסס על יסוד קומפקטי הרבה הרבה יותר.

חלון ההזדמנות של הטבע הוא רחב בהרבה מזה של תקופת חיים של אדם. זה מבלי להיכנס לכך (משהו שהמדע טרם הוכיח) שייתכן שהיקום שופע בכמות כזאת של חיים מה שהופך את ״בורא היקום האנושי״ לעוד יותר מושאל לצורך השעה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אני יודע דבר אחד. הסיפור הזה מסתובב עד היום בעולם.
בגרסה שאני שמעתי, לסטודנט לא היה שם. אבל, הוא היה מוסלמי, ומי שהביא את הסיפור הסביר, שכולנו צריכים עכשיו להתאסלם, כי הוכיחו את אללה, הקוראן ועוד.
אז אם אותו סיפור יכול להביא לכל מיני מסקנות, ואין שום דרך לבדוק איזה נכונה, מה הערך שלו? מה, בעצם, למדנו? שכל אחד יכול לכתוב סיפור? ושבסיפור שלו, הדמויות מתנהגות כמו שהוא רוצה? שפרופסור דמיוני אומר שטויות וסטודנט דמיוני הוא מבריק?