בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם קיים אלוהים

↑ ↓
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני שבוע • ראשון, 17 במאי 2020, בשעה 19:47
דרקן ראהל​(נשלט){מית} • ראשון, 17 במאי 2020, בשעה 19:47
Illuminator כתב/ה:

הנה האמת הפשוטה. אף יהודי, נוצרי, מוסלמי מעולם לא העז לשאול את השאלות הללו. בעוד האנשים של פעם התחברו למערכות אמונה אלו לא על פי רקע משפחתי וזהות מפוברקת אלא לפי הסכמה עם הרעיונות הכלליים, כיום אנשים לא טורחים בכלל לקרוא את אותם "ספרי קודש" שהם כה מהללים וסך הכל מגדירים את עצמם כך כמו עדר כבשים מאחר וזה מה שאבא ואמא שלהם אמרו להם (תתבגרו ילדים). לא רק זה, אלו אשר החליטו לקרוא את הספרים הללו, לא מסוגלים לנתח את הספרים בצורה רציונלית מאחר וצורת החשיבה שלהם היא מאד ילדותית ופרימיטיבית. אין להם כלי חשיבה ביקורתיים ורציונליים לעזור להם לנתח את הדברים.

אני כותב סדרת ספרים אשר מפריכה את כל התורה ומסבירה בדיוק מה זה אלוהים (אם כי באנגלית). אני משתמש אך ורק בלוגיקה, רציונל ודדוקציה על מנת להפריך את קיומו של יהוה - אלוהי היהודים. בעוד שכל שאר האנשים ניגשים ממקום של רגש ואמונה.

נ.ב אלברט איינשטיין טעה בתורת היחסות שלו שמזמן הופרכה. וגם בכל הדיון הנ"ל עם הפרופסור - דיון מגוחך בפני עצמו.
אלברט איינשטיין, אם היה אדם רציונלי, היה מבין שאור אינו משהו חומרי אלא מתמטי והסיבה מדוע אנחנו בכלל רואים אור היא מאחר ופוטונים (חלקיקי אור) מתנגשים עם חומר. אבל מה זה חומר אם לא קונסטרוקציה מנטלית של הקולקטיב? סך הכל חלום בלהות שכולנו שותפים לו במקום חלום אינדיבידואלי של כל אחד מאיתנו לחוד?

14 מיליארד שנות אבולוציה ולדעתי זה קצת עצוב ש-99% מבני-האדם לא מבינים דבר אודות היקום, הקיום, החיים, הנשמה, אלוהים, מוות, תודעה, אור, וכיצד הם מתקשרים לכל זה.

אשמח אם תוכל להבהיר כמה דברים:
1. למה אתה חושב שאף מונותאיסט לא שאל את עצמו את השאלות האלה?
2. יש לי בעיה עם מה שכתבת על ספרי קודש. אתה אומר שאנשים או לא קוראים, או לא מבינים. אז מה לגבי סמינרים לתיאולוגיה? מה לגבי פלפולי הגמרא של החרדים? אוניברסיטת בר אילן? אתה יודע שיש תארים בתנך בארץ? אולי תוכל להסביר את עצמך יותר טוב בנקודה הזו?
3. למיטב ידיעתי, אין שום דרך לעשות את זה. אני תמיד יכול למצוא הגדרה לאלוהים שלא חשבת עליה. למשל - למעלה הוצג רעיון הסלע הכבד. נוצרים קלטו ת'קטע והם כבר לא אומרים "כל יכול", אלא משהו בסגנון "הכי יכול שאפשר להיות" או "יכול את כל מה שאפשר להיות יכול". והנה, הלך הסלע.
רבים מאוד ניגשו לזה לגמרי מזווית מדעית או פילוסופית, דדוקציה ואינדוקציה, אגב. הזווית הרגשית, למעשה, שייכת לאלה שמנסים להוכיח *שיש* אלוהים
4. תורת היחסות הופרכה? אור הוא מתימטי? פוטונים אינם חלקיקים? אני לא מבין מה אלה אומרים. ממש אשמח להסבר
opiate​(שולט)
לפני שבוע • ראשון, 17 במאי 2020, בשעה 19:55
opiate​(שולט) • ראשון, 17 במאי 2020, בשעה 19:55
does evil exist? or are good and and bad just lazy thinking?