ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם קיים אלוהים

דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 17 במאי 2020
Illuminator כתב/ה:

הנה האמת הפשוטה. אף יהודי, נוצרי, מוסלמי מעולם לא העז לשאול את השאלות הללו. בעוד האנשים של פעם התחברו למערכות אמונה אלו לא על פי רקע משפחתי וזהות מפוברקת אלא לפי הסכמה עם הרעיונות הכלליים, כיום אנשים לא טורחים בכלל לקרוא את אותם "ספרי קודש" שהם כה מהללים וסך הכל מגדירים את עצמם כך כמו עדר כבשים מאחר וזה מה שאבא ואמא שלהם אמרו להם (תתבגרו ילדים). לא רק זה, אלו אשר החליטו לקרוא את הספרים הללו, לא מסוגלים לנתח את הספרים בצורה רציונלית מאחר וצורת החשיבה שלהם היא מאד ילדותית ופרימיטיבית. אין להם כלי חשיבה ביקורתיים ורציונליים לעזור להם לנתח את הדברים.

אני כותב סדרת ספרים אשר מפריכה את כל התורה ומסבירה בדיוק מה זה אלוהים (אם כי באנגלית). אני משתמש אך ורק בלוגיקה, רציונל ודדוקציה על מנת להפריך את קיומו של יהוה - אלוהי היהודים. בעוד שכל שאר האנשים ניגשים ממקום של רגש ואמונה.

נ.ב אלברט איינשטיין טעה בתורת היחסות שלו שמזמן הופרכה. וגם בכל הדיון הנ"ל עם הפרופסור - דיון מגוחך בפני עצמו.
אלברט איינשטיין, אם היה אדם רציונלי, היה מבין שאור אינו משהו חומרי אלא מתמטי והסיבה מדוע אנחנו בכלל רואים אור היא מאחר ופוטונים (חלקיקי אור) מתנגשים עם חומר. אבל מה זה חומר אם לא קונסטרוקציה מנטלית של הקולקטיב? סך הכל חלום בלהות שכולנו שותפים לו במקום חלום אינדיבידואלי של כל אחד מאיתנו לחוד?

14 מיליארד שנות אבולוציה ולדעתי זה קצת עצוב ש-99% מבני-האדם לא מבינים דבר אודות היקום, הקיום, החיים, הנשמה, אלוהים, מוות, תודעה, אור, וכיצד הם מתקשרים לכל זה.

אשמח אם תוכל להבהיר כמה דברים:
1. למה אתה חושב שאף מונותאיסט לא שאל את עצמו את השאלות האלה?
2. יש לי בעיה עם מה שכתבת על ספרי קודש. אתה אומר שאנשים או לא קוראים, או לא מבינים. אז מה לגבי סמינרים לתיאולוגיה? מה לגבי פלפולי הגמרא של החרדים? אוניברסיטת בר אילן? אתה יודע שיש תארים בתנך בארץ? אולי תוכל להסביר את עצמך יותר טוב בנקודה הזו?
3. למיטב ידיעתי, אין שום דרך לעשות את זה. אני תמיד יכול למצוא הגדרה לאלוהים שלא חשבת עליה. למשל - למעלה הוצג רעיון הסלע הכבד. נוצרים קלטו ת'קטע והם כבר לא אומרים "כל יכול", אלא משהו בסגנון "הכי יכול שאפשר להיות" או "יכול את כל מה שאפשר להיות יכול". והנה, הלך הסלע.
רבים מאוד ניגשו לזה לגמרי מזווית מדעית או פילוסופית, דדוקציה ואינדוקציה, אגב. הזווית הרגשית, למעשה, שייכת לאלה שמנסים להוכיח *שיש* אלוהים
4. תורת היחסות הופרכה? אור הוא מתימטי? פוטונים אינם חלקיקים? אני לא מבין מה אלה אומרים. ממש אשמח להסבר
opiate​(שולט)
לפני 3 שנים • 17 במאי 2020
opiate​(שולט) • 17 במאי 2020
does evil exist? or are good and and bad just lazy thinking?
הלוחשת
לפני 3 שנים • 20 ביוני 2020
הלוחשת • 20 ביוני 2020
מאמינה באלוקים ומרגישה אותו ואין לי דרך להסביר את זה.
A-paradox
לפני 3 שנים • 21 ביוני 2020
A-paradox • 21 ביוני 2020
אני אלוהים . שלום ובוקר טוב לכולם .
אפשר להפיץ את הבשורה . אלוהים קיים . שזה אני .
אולי אני ימות מחר ואז אלוהים כבר לא יהיה קיים . אבל לבנתיים אתם יכולים להיות רגועים . אני פה .
daniel222
daniel222 • 21 ביוני 2020
לא. אלוהים של כל דת שהיא אינו קיים במציאות, הוא קיים אך ורק בדמיונם של בני אדם.
סיפורי התורה וביניהם מיתוס הבריאה, המבול ואיוב הם סיפורים שומריים שאומצו על ידי העבריים ששהו בגלות בבל ושם נחשפו אל האמונות המקומיות.
סיפורים שומריים אלה קודמים בהרבה להולדתו של אברהם שנולד בסביבות 1800 לפנה״ס באור כשדים שבמסופוטמיה (עירק של היום).
עמים יוצרים אלים ודתות חדשות על ידי אימוץ ושינוי של אלילים ומיתוסים קיימים כך שיתאימו לאינטרסים הפנימיים שלהם.
ישנו דמיון מאד גדול בין סיפור הבריאה העברי לזה השומרי העתיק, נוח של המבול אינו אלה אותנאפשתים שסיפורו מסופר על ידי גילגמש וכך הלאה.
אלוהים העברי הוא צירוף של שני אלילים, ״יהוה״ ממדיין שבדרום ו״אל״ מהצפון.
אלילים הם המצאה אנושית, האמונה באל כלשהו נובעת מחוסר ידע.
Wings Fl

קיים!

Wings Fl • 21 ביוני 2020
אלוהים קיים.
הפרשנות של מה הוא רוצה מאיתנו משתנה בין המאמינים בקיומו.
להבנתי,התשובה נמצאת בתוכנו, אם אנו מממשים את עצמנו באהבה ושמחה, תוך הקשבה ומודעות עצמית, כך אנו עושים כרצונו. הרי הוא ברא אותנו והניח בנו את כל מה שצריך.
אחד שמבין​(נשלט)
אחד שמבין​(נשלט) • 21 ביוני 2020
מי שהאמונה שלו מבוססת על סיפורים כאלו, יש לו בעיה קשה מאוד.
מי שהכפירה שלו מבוססת על סיפורי הפרדוקס שבבריאת אבן שהוא לא יכול להרים... ודומיהם, גם הוא במצב מעורער עד מאוד.
הסיפורים האלו נועדו לתת לאנשים מוטיבציה להמשיך באמונה או בכפירה שלהם, תוך שנראה להם שהם נתנו נוקאאוט לצד השני.

האמונה באל היא משהו חזק בהרבה מכל הסיפורים האלה, שמגיע מנימי הנפש והנשמה, וגורם לאדם לראות את העולם באור שונה, שהוא לאו דוקא תלוי הוכחות.
אגב דרישת היהדות מהמאימינים היא לא אמונה אלא ידיעת האל. וזה מגובה בהרבה פסוקים בתנ"ך.
רוב האנשים שאני מכיר שעזבו את אורח החיים הדתי, לא עשו זאת בגלל בעיות לוגיות בלבד, אלא מתוך כל מיני סיבות צדדיות (נוחות, יצרים, עצלות...), וניסו להכשיר זאת בעזרת טיעונים לוגיים. עם הזמן מתרגלים לדברים.
ברור שמי שגדל ללא חינוך לאמונה, וניכס לעצמו עם השנים פרשנויות מעוותות להבנת ה"אמונה", יתקשה להבין במה מדובר ומה זה נותן, וזה ייראה לו כמשהו הזוי ומטופש.
לעתים אני מרגיש שהדיון עם אנשים שחצו את הצדדים וחזרו בתשובה או יצאו בשאלה הם המעשירים אותי ביותר, גם אם לעתים הם נוטפים שנאה (שאני סולד ממנה) לצד שהם לא נמצאים בו כיום, כי הן חוו את שני הצדדים, והם יכולים להצביע על ההבדל שהם חוו בין שני העולמות. או לפחות לנסות לפתח יכולת להבין את שני הצדדים.

מי שבאמת רוצה להעמיק בנושאי אמונה באל ע"פ השקפת היהדות, המלצתי היא שכדאי לו לדלג על היוטיוב, ולצלול ישר לספרות הענפה שיש בנושא שעוסקת בסוגיות אלו למשל מכתב מאליהו.

הכי חשוב זה חיו ותנו לחיות, לכל אחד בדרכו ועל פי אמונתו.
נידפקת חזק בתחת
נידפקת חזק בתחת • 21 ביוני 2020
אלוהים

ישות לא ידועה

לא גשמית

ואם זאת

נעוצה עמוק עמוק

בתת מודע שלנו

בחינוך

באמונה

בדת

ברית מילה

בית כנסת ביום כיפור בגיל 10

בר מיצווה

חתונה

נישואים

גרושים

מוות

קבורה

דת

שעורי תנ"ך

אמונה עיוורת שיש

איי שם

ישות אלוהית

יד מכוונת

המשוררת רחל כתבה :

רק על עצמי לספר ידעתי. 
צר עולמי כעולם נמלה, 
גם מסעי עמסתי כמוה 
רב וכבד מכתפי הדלה. 

גם את דרכי - כדרכה אל צמרת - 
דרך מכאוב ודרך עמל, 
יד ענקים זדונה ובוטחת, 
יד מתבדחת שמה לאל. 

כל אורחותי הליז והדמיע 
פחד טמיר מיד ענקים. 
למה קראתם לי, חופי הפלא? 
למה כזבתם, אורות רחוקים? 
למה קראתם לי, חופי הפלא? 
למה כזבתם, אורות רחוקים?

ביאליק :

לא זכיתי באור מן ההפקר, 
אף לא בא לי בירושה מאבי, 
כי מסלעי וצורי ניקרתיו 
וחצבתיו מלבבי. 

ניצוץ אחד בצור ליבי מיסתתר, 
ניצוץ קטן - אך כולו שלי הוא, 
לא שאילתיו מאיש, לא גנבתיו - 
כי ממני ובי הוא. 

ותחת פטיש צרותי הגדולות 
כי יתפוצץ לבבי, צור עוזי, 
זה הניצוץ עף, ניתז אל עיני, 
ומעיני לחרוזי. 

ומחרוזי יתמלט ללבבכם, 
ובאור אשכם היצתיו, יתעלם, 
ואנוכי בחלבי ובדמי 
את הבעירה אשלם.

בלי אמונה

צאסק"א לא הייתה אוכלת אותם

יש אלוהים :

תגובה ספונטנית

מובנית
פבלובית

יש אליפות נשרקה
יש לי היתכווצות

אלוהים

לא רק של עם ישראל

הנצרות
והאיסלם

ניכסו אותו

היתאימו את הספרות

מישתמשים

רק במה שמתאים להם

על פי אידואלוגיה אישית

אלוהים - אלילים

פסלים

מיזבחים

הקרבת קורבן

עריפת ראשים בשם אמונה מסויימת

האנשה של

נציגי אלוהים מטעם עצמם

הפרדת דת ומדינה

ניכוס הדת מטעם מיגזר מסויים

בתואנת שווא

שאלוהים רק שלהם

שהאחרים
חוטאים
כופרים

ולכן חובה להרוג בהם
מילחמות דת

פאנטיות

פגיעה עצמית

הצדקת מעשים בשם האל

בגידה באמון

ניצול יחסי מרות - כמרים

אונסים ילדים

פדופיליה

הבטחות חסרות שחר

שרק אם ניתן כסף

אז

המתים יקומו

חולים יבריאו

ייקרו ניסים

עובדה היסטורית תנכית

משה עלה להר סיני

עם ישראל פרק עול

וסגדו לעגל הזהב .

עשרת הדיברות כמו לא קיימות

פסלים

תמונות

קמיעות

ברכות

אם רק נאמין מספיק

נפסיק לחשוב באופן עצמאי

נשלם במיטב כספינו

נמליך עלינו מישהוא

נהיה חלק מכת

נוותר על עצמאות

המנהיג יחייה כמי מלך
ואנחנו נושפל עד עפר

דת - גיזענות ועליונות

הדרת נשים

טיפולי המרה

שינאת נשים

שטיפת מוח

אלפי אנשים
שמכונסים במקום אחד

רוקדים בטראנס

פנאטיות.

ניכוס מינהגים

אמונה

הצדקת אלימות בשם האל

פיגועי תופת

כי הם שונים מאיתנו

עבדות מודרנית

ניצול תמימות

ניצול אמונה

הפרדה בין נשים נדים לגברים :

באוטובוס - נשים מאחור

עזרת נשים

שלילת זכויות נשים

היתבטאות פוגענית

באיצטלה של. הרצאה

לחסידים

מאמינים

תלמידי

תירוצים בדמות :

לא הבינו אותו

הדברים הוצאו מהקשרם

הוא לא היתכוון

הסכמה בשתיקה

לאפליית תלמידות ספרדיות

במוסדות דת

כי הליטאים הלבנים

הם אדם עליון .

אנטישמיות

פיגועים נגד יהודים וישראלים

בשם הדת

הצדקת פיגועים

כי :

זאת אדמה שלנו

לא שלהם

שינאת האחר

גיזענות בשל צבע עור שונה

שכחתם מיסתבר

שלכולנו יש דם אדום .

Tell
Me
Do
You
Bleed ,

אדם עליון
גזע עליון

השמדת עם

מילחמות בין אומות

שריפת :

בתי כנסת

כנסיות

מיסגדים

מיקדשים.

" במקום בו שורפים ספרים

ישרפו אנשים "

https://benyehuda.org/read/1784

אלוהים מרחם על ילדי הגן - ביאליק

מאורעות תרפ"ט

הטבח במערת המכפלה

שריפת קבר יוסף ושיקום המקום

עלילות דם נגד יהודים

B D S

ועוד ידם נטוייה

https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A1%D7%A8_%D7%93%D7%AA
שרימחמש​(אחר)
שרימחמש​(אחר) • 21 ביוני 2020
סיפור נחמד (החלק האחרון שלו שטות גמורה), רק שאיינשטיין לא אמר את זה, הרבה אנשי דת בעבר ניסו לשייך לו כל מיני אמרות שאמר כדי לגרום לאנשים להאמין, אבל איינשטיין לא היה אדם מאמין, לפחות לא באותו אופן שבו אנשי דת מאמינים, והוא שנא שעשו לו את זה משני הצדדים - גם המאמינים וגם האתאיסטים.
הוא האמין בשלמות הטבע.

ציטוט של איינשטיין:
"המילה 'אלוהים' היא בעבורי שום דבר פרט לתוצר של חולשה אנושית, והתנ"ך הוא אוסף של אגדות נכבדות אך עדיין פרימיטיביות – ואף על פי כן ילדותיות. אף פירוש שלו, מעודן ככל שיהיה, לא יוכל לשנות זאת מבחינתי. הפירושים המעודנים הללו הם כל כך מגוונים בטבעם עד שכמעט ואין להם קשר לטקסט המקורי.

בני האדם מאז ומתמיד המציאו לעצמם ישויות שיעזרו להם להתגבר בצורה פסיכולוגית על אירועים, פחדים, להשלים לעצמם חורים בדברים שאז לא ידעו לענות עליהם, זה כבר משהו שטבוע בנו. גם היום, כנראה שאם תיקח אדם שאינו מאמין ותשים אותו בסיטואציה קיצונית - הוא יתפלל למישהו שיעזור לו. כמו המשפט "אין אתאיסטים על מטוס מתרסק", זה בדנא שלנו.

אני אישית לא מאמין באלוהים, לפחות לא בצורה שבה כל דת שהי מאמינה, אבל מאמין שיש משהו. מה זה? אף אחד לא יודע. בסופו של דבר משהו קדם למשהו, גם אם לצורך העניין תיאורית המפץ הגדול נכונה - משהו קדם לאותו מפץ, לאותה נקודה סינגולרית. או אפילו אם נצא מנקודת הנחה שיש אלוהים - משהו קדם אפילו אליו, גם אם זה כלום - יש מאין.