בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דאדידום ואמא שפחה - בלעדי למעבדות ג'ייקל אנד הייד

dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
לפני 17 שנים • 12 בדצמ׳ 2006

דאדידום ואמא שפחה - בלעדי למעבדות ג'ייקל אנד הייד

משיחות שיצא לי לערוך עם אנשים, ובעיקר עם נשים מהתחום, נתקלתי בלא מעט שפחות שהגיעו (משום מה) למסקנה שאני מחפש מישהי מחונכת כבר. מישהי שאולפה. העניין הוא שהן ראו רק את עצמן בעסק (תכונה שלפי דעתי כלל אינה "שפחתית"). לא חשבו קצת מעבר. קצת מסביב.
להיות שפחה, לפי דעתי, זה לא אומר שאת באה לקשר בראש קטן וזורקת הכל על הצד השני. שהוא ישבור ת'ראש. שהוא יחנך.
"אתה שולט, לא? אז זהו"...
כך ש - א' - ללא רצון, שום דבר לא יקרה. ללא רצון גם המדינה לא היתה קמה. המאמינים גורסים שאפילו לאל צריך לעזור. ללא רצון מצידך הוא לא יעזור לך.

ב' - וכאן אנחנו כבר יותר מתקרבים לנושא הפוסט - "דאדי דום" ו"אמא שפחה".
איימי בזמנו תרגמה את המאמר של קנדרה, שעסק במערכת יחסים בדסמית הנקראת DaddyDom.
איך שמוסבר שם, לא מדובר בהפרש גילאים, פדופיליה או משחקי גיל... פשוט מאד מדובר בהרגשה.

את השיר "הולכת ממך" של שרון חזיז יצא לי לשמוע לפני לא מעט שנים, לפני שהתענייתי באופן מודע בבדסמ.
זה היה בין השירים הראשונים ששמעתי במערכת הסטריאו הראשונה (והיחידה) שלי (אם לא השיר הראשון).
מן הסתם, כאשר התחלתי להתעניין בבדסמ, שמתי לב לכל מיני ציטוטים, אימרות ואיזכורים כאלה ואחרים בסרטים ובשירים שרמזו בצורה כזו או אחרת על תחום השליטה. על בדסמ.
במשך תקופה לא קטנה היתה מאד תמוהה לי ההשוואה ששרון חזיז עשתה באומרה: "צר לי שנשבר לי, לא שפחתך או אמך"...
אבל אז...לפני מספר ימים, זה "הכה" אותי. הכל עניין של זוית ראיה, כמו בפוסט הקודם.
יש המחפשים אחר מערכת יחסים בדסמית מסוג דאדידום, אבל יש שיחפשו בדיוק את ההפך. ולא, אני לא מרמז על היפוך במינים; לא אמא דומית... התפקידים הבדסמיים נשארים זהים ביחס למינים, התואר הוא זה שמשתנה. אמא שפחה.
שוב - לא מדובר בהפרשי גלאים (אם כי אני פתוח יחסית בנושא הגיל לכאן ולכאן). מדובר בהרגשה. מדובר בתפקיד. ה"אבא" או ה"אמא" זו רק מילה. מילה שבאה לתאר דמות דואגת, תומכת ומגינה. השפחה כאן באה ממקום שלם (שלם, לא מושלם. אף אחד הרי לא מושלם). היא מכירה בצורך שלה לדאוג לגבר שלה. לנהוג בצורה האמהית שכה טבועה בה. לתמוך בו ולגונן עליו מצד אחד, ולקבל את מרותו מצד שני. היא מודעת לכך שהוא אדם ככל אדם. אולי עבורה באופן פרטי הוא אל שהיא אוהבת לסגוד לו, אך אל אנושי לחלוטין, בשר ודם, והיא מודעת לכך שיש צורך לחזק אותו על מנת שיהיה חזק עבורה ויוכל להעניק לה כדרך אגב / או כפועל יוצא את מה שהיא זקוקה לו. שתי ישויות המתדלקות האחת את השניה.
או איך שלאה שבת כתבה ושרה בשירה "ירח בשמיים":
"אוהבת אותו, מוכנה להיות בשבילו
חזקה בשבילו, חלשה להיות בשבילו".

אני לא אומר שאני נעול דווקא על מערכת יחסים מסוג אבא דום או אמא שפחה. לדעתי בכל אחת מהן יש משהו קסום ואמיתי שהיה מתאים לי.
שוב, אני מוצא שאין הגדרה חד-משמעית שתפורה עליי.
הדבר היחידי שקבוע זה הרצון לאהוב ולהיות נאהב. לחיות את החיים עם מישהי מתאימה. להפרות האחד את השני, ולשרוד ביחד את הטוב וגם את הרע.
נכון לעת עתה בגיל 27+ זו נראת משימה בלתי אפשרית. ואני בהחלט מקווה להתבדות(!)
נוריתE
לפני 17 שנים • 13 בדצמ׳ 2006
נוריתE • 13 בדצמ׳ 2006
ג'ייק
קודם כל תודה.

ובאשר לל-לאהוב ולהיות נאהב/ת בחזרה.
(זאת השורה מהשיר של נטקינג קול נער הטבע לא?)

כל נסיוני הקודם בבידסמ שכל כך חיפש אתזה
מצא את עצמו כל פעם הולך לאיבוד כשהוא ביקש
להיות נאהבת בחזרה.
אז אני אתספק ב..
למה להיסתפק ב..?

והקטע ה"אמהי" הזה,הצורך לדאוג
יש בו משהו
אבללא כל אחד רוצה אימא בנוסף לזאת שכבר יש לו בייחוד לא אדונים
הם מחפשים את ההתמסרות והמסירות ושלא יכנסו להם לחים
ואתם יודעים מה
גם אני יש לי אבא ומחפשת הרבה דברים בלי שיכנסו לי לחיים
למרות שזהנורא מחמיא שהאדון שלך מבקש לדאוג לך מעל ומעבר
אניכבר רואה בקטע הדאגני הזה,
אובר הישתלטות או לפחות נסיון לזה.
ana
ana

תודה דוקטור

ana • 13 בדצמ׳ 2006
שהזכרת לי. קצת התבלבלתי בגלל הפירסומים האחרונים שקראתי בדבר מניפולציות, שקרים וניצולים...... אכן, זה טבעי שאם מפנקת את ילדה, ללא הרף, מתוך רצון אמיתי וללא תמורה, רק מתוך שימחה על קיומו ומרצון לספק את דרישותיו הגלויות. מקבלת את השקרים, הליכלוכים ו"הבגידות", כי יודעת שהוא אותה באמת רוצה, עמוק בליבו, אבל מה לעשות והיא גדולה מדי בשבילו...... אפשר לראות בזה סימולצית הכנה לחיים הבוגרים, בעיקר בזמן משברים. אסור לאמא טובה להיות חלשה ולא משנה מה הסיבה. אסור לה להתפרק בפני ילדה או חס וחלילה לצפות ממנו לתמיכה. ואם זה קורה היא צריכה לפצות אותו על כך ולהבין שהוא נדחה או נבהל. ואם היא אוהבת אותו היא צריכה ממנו להרפות ולתת לו ללכת לדרכו, כשתמיד הוא מוזמן לביתו החם לארוחה
נוריתE
נוריתE • 13 בדצמ׳ 2006
רק ש...
האדון/חבר/בעל שלך
הוא לא ילד.....
(ככה לפחות בתאוריה)
תודה Buttercupe ותודה אנה (נראה לי, לא כתבת בציניות, כן? icon_wink.gif )

ו...Buttercupe,
ציטוט: ג'ייק
קודם כל תודה.

א' - על מה תודה? icon_smile.gif
ב' -
ציטוט: אבללא כל אחד רוצה אימא בנוסף לזאת שכבר יש לו בייחוד לא אדונים
הם מחפשים את ההתמסרות והמסירות ושלא יכנסו להם לחים

את לא ממש יכולה להכליל ולא לדבר במקום אותם אדונים, נכון? icon_wink.gif
מה גם שכתבתי שזה לא עניין של גיל + "בצורה האמהית שכה טבועה בה. לתמוך בו ולגונן עליו מצד אחד, ולקבל את מרותו מצד שני".
נוריתE
לפני 17 שנים • 15 בדצמ׳ 2006
נוריתE • 15 בדצמ׳ 2006
בוא נגיד ג'ייק
שאני נזהרת מלעשות הכללות
גם אם על פניו זה ניראה כך
אבל אלו שאני הכרתי
ממש לא חיפשו "סרוגייט מומ"
ז''א הם רוצים שתהיי מסורה תדאגי ותקשיבי
אבל הכל במידה
מפחידה אותי האמת המחשבה על דום זה או אחר שמחפש אמא שפחה
או בדומה.
למה? כי האחריות היא עליכם חבר'ה. זה בא עם התפקיד
לפני 17 שנים • 16 בדצמ׳ 2006
Buttercupe כתב/ה:
כי האחריות היא עליכם חבר'ה. זה בא עם התפקיד

א',
זה בא עם הגדרת התפקיד שלך.
גרמת לזה להשמע כקביעה כלל-אוניברסלית, אינטר-גלאקטית.

ב',
בנוסף,
מדברייך יוצא שלשפחה אין כלל אחריות. החיים הטובים.