שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה מנטאלית?

emely​(אחרת)
לפני 13 שנים • 10 בינו׳ 2011

Re: שליטה מנטאלית?

emely​(אחרת) • 10 בינו׳ 2011
מיסי כתב/ה:
little angel כתב/ה:
מיסי כתב/ה:
המחשבות האלו שלי? הן באו ממני? או ממנו?
ההסכמה למשהו שסירבתי לו בעבר הגיעה מהבנה שלי או אולי שכנוע שלו?
הראייה שלי את הדברים היא חשיבה עצמאית שלי או שמא השפעה שלו ?

שליטה מנטאלית

גם בזוגיות ונילית אחרי תקופה ארוכה את כבר לא בטוחה אם זה המחשבות שלך או שלו
כי ההשפעה כלכך גדולה כשחיים עם מישהו
וברור שבבדס"מ זה עוד יותר עוצמתי
עדיין אני מרגישה שיש דברים שאני מביאה מעצמי ולפעמים אפילו משכנעת אותו
וההסכמה לדברים שסירבתי אצלי באה מתוך ההבנה שזה יגרום לו/לי/לשנינו עונג ושהרבה פעמים זה מחסומים שכדאי לעבור
בשבילי שליטה מנטאלית זה השליטה האמיתית

שליטה מנטלית אחד לאחד זה לשחק לצד השני עם המוח. אנחנו עושים את זה כל הזמן לא רק במסגרת בדסמית אלא בחיים בכלל. במקום עבודה, עם חברים, לפעמים במודע לפעמים לא.
אבל ויש אבל ענק
כשזה במסגרת בדסמית זה מסוכן פי כמה וכמה

מיסי,
אני מרגישה שאת מנסה להגיד משהו אבל רק רומזת. הייתי שמחה להבין מה החוויה/ות שעוררה
בך את התחושה של הסכנה?
מיסי​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 10 בינו׳ 2011
מיסי​(נשלטת) • 10 בינו׳ 2011
אם היה לי מה להגיד לא הייתי רומזת
DOM Perignon​(שולט)
לפני 13 שנים • 11 בינו׳ 2011

DOM Perignon​(שולט) • 11 בינו׳ 2011
מיסי כתב/ה:
ואני מסכימה ששליטה מנטאלית היא אף פעם לא לטובתך
אבל היא בהחלט קיימת

כשאני רואה מישהו, או מישהי, שמשתמש ב"אף פעם" או "תמיד" אני יודע שהוא מדבר מהבטן, מהתחושות והרגשות ולא מהשכל, מהראש.

אני מגדיר את עצמי שולט מנטאלי, קודם כל מנטאלי. כל היתר בא אחרי זה, הדבר הראשון שמעניין אותי זה הנשמה של הנשלטת שלי.
ואכן אני שולח ידיים עמוק לתוך המיינד שלה, מכוון אותה להגיע למקומות הכי עמוקים, הכי כואבים, הכי מפחידים שיש לה, ולכל אחד ואחת יש.
ואיך אמרה לי מישהי לא מזמן: "מה שעברתי איתך בחצי שנה שווה בערכו לשנים של טיפול פסיכולוגי". והיא כמובן אמרה זאת בתודה ובהערכה עמוקה. אם תבקשי אני יכול להביא יותר מאחת או שתיים (לא שהיו לי כ"כ הרבה נשלטות...) שתגיד דברים דומים.

אז להגיד מיסי ש"שליטה מנטאלית היא אף פעם לא לטובתך" זו הטעיה.
אני יודע שמסתובבים פה הרבה כאלו שפגיעתם רעה שמתהדרים בכינוי שולט, למרות שבעצם הם בקושי מסוגלים לשלוט בעצמם, אם בכלל.

נכון שחייבת הנשלטת להיזהר, עדיין, כאשר זה כן, זה כן ובגדול.

כל אחת כמעט יכולה לדעת ולהרגיש. אם זה מרגיש נכון הזה נכון. וכשזה מרגיש לא נכון דעי להיזהר. בשביל זה בין השאר יש פורומים, כדי שאם משהו מרגיש לך לא נכון תוכלי להתייעץ ותדעי גם להיזהר.
מיסי​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 11 בינו׳ 2011

מיסי​(נשלטת) • 11 בינו׳ 2011
DOM Perignon כתב/ה:
מיסי כתב/ה:
ואני מסכימה ששליטה מנטאלית היא אף פעם לא לטובתך
אבל היא בהחלט קיימת

כשאני רואה מישהו, או מישהי, שמשתמש ב"אף פעם" או "תמיד" אני יודע שהוא מדבר מהבטן, מהתחושות והרגשות ולא מהשכל, מהראש.

אני מגדיר את עצמי שולט מנטאלי, קודם כל מנטאלי. כל היתר בא אחרי זה, הדבר הראשון שמעניין אותי זה הנשמה של הנשלטת שלי.
ואכן אני שולח ידיים עמוק לתוך המיינד שלה, מכוון אותה להגיע למקומות הכי עמוקים, הכי כואבים, הכי מפחידים שיש לה, ולכל אחד ואחת יש.
ואיך אמרה לי מישהי לא מזמן: "מה שעברתי איתך בחצי שנה שווה בערכו לשנים של טיפול פסיכולוגי". והיא כמובן אמרה זאת בתודה ובהערכה עמוקה. אם תבקשי אני יכול להביא יותר מאחת או שתיים (לא שהיו לי כ"כ הרבה נשלטות...) שתגיד דברים דומים.

אז להגיד מיסי ש"שליטה מנטאלית היא אף פעם לא לטובתך" זו הטעיה.
אני יודע שמסתובבים פה הרבה כאלו שפגיעתם רעה שמתהדרים בכינוי שולט, למרות שבעצם הם בקושי מסוגלים לשלוט בעצמם, אם בכלל.

נכון שחייבת הנשלטת להיזהר, עדיין, כאשר זה כן, זה כן ובגדול.

כל אחת כמעט יכולה לדעת ולהרגיש. אם זה מרגיש נכון הזה נכון. וכשזה מרגיש לא נכון דעי להיזהר. בשביל זה בין השאר יש פורומים, כדי שאם משהו מרגיש לך לא נכון תוכלי להתייעץ ותדעי גם להיזהר.

תמיד יש יוצאים מהכלל
Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 13 בינו׳ 2011
Brave Dwarf • 13 בינו׳ 2011
אני רגע סליחה.
מה זה שליטה מנטלית? זה כשתחת הקולר של הכלוב הוא עונד לה אחד על הראש?

מגניב! כי אלו של הכלוב מסירים את הקולרים אחרי שבועיים אבל יש להם חוקים מפה עד הודעה חדשה. וכוווולם באנטיפתיה. מה קורה עם אלו שעושים שליטה מטאלית? הם מעבירים את החוקים בטלפאתיה?

"אם תרצה להיות ידיד נפש של מקולרת שלי אני אשים עליך את עין הרע!"
"חמסה חמסה עליך! אותך לההוא בשמלה!"

מצחיק.

אני מכיר מקומות בהם יורים באנשים על פחות מזה. כמו למשל בקרואטיה. אגב "prijatelj duše", זה ידיד נפש בקרואטית עתיקה ו- mentalno kontrole שליטה מנטלית.

(אני כבר רואה את הרב עובדיה צורח: mentalno kontrole! בשר אחר תשמור שבת אחרת העין שלך תדבק לבוהנך ותצטרך להסיר הנעל כדי לראות! spooky)
Gemmini​(לא בעסק)
לפני 13 שנים • 13 בינו׳ 2011
Gemmini​(לא בעסק) • 13 בינו׳ 2011
Brave Dwarf כתב/ה:

אני מכיר מקומות בהם יורים באנשים על פחות מזה. כמו למשל בקרואטיה. אגב "prijatelj duše", זה ידיד נפש בקרואטית עתיקה ו- mentalno kontrole שליטה מנטלית.

(אני כבר רואה את הרב עובדיה צורח: mentalno kontrole! בשר אחר תשמור שבת אחרת העין שלך תדבק לבוהנך ותצטרך להסיר הנעל כדי לראות! spooky)

סליחה אני אצא ממש פולניה אבל prijatelj duse זה ממש לא קרואטית עתיקה עדיין מדברים ככה וזה mentalna kontrola.

icon_redface.gif