בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

likeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:שרשור שיתעדכן ממעת לעת.

the rain song
לפני 9 שנים • 13 באוק׳ 2014
the rain song • 13 באוק׳ 2014
Discipline כתב/ה:
בנות בנות, לפחות אל תרמו את עצמכן (;

מתי בדיוק אתן משקיעות שעות להתקשט, למרוט מלמעלה, למטה ומכל הצדדים, לשים עליכן צבעים שונים ומשונים, לבחור את מיטב המלבושים התחתונים והעליונים, לענוד כל מיני קישוטים על הצוואר והאוזניים ועוד ועוד ?

אתן עושות את זה כשאתן חוזרות הביתה אחרי העבודה ? (כי אתן הרי רוצות להראות טוב "בשביל עצמכן") או שאתן עושות את זה בעיקר לפני שאתן יוצאות לפגוש אותנו ?

פמינסטיות ושובניסטיות יקרות, עם כמה שזה מעצבן את חלקכן, אתן עושות את זה כי אתן רוצות למצוא חן בעינינו, הגברים ! (כן כן, אלו שרובם שעירים או מקריחים, אלו עם או בלי הכרס, ואלו שרוצים אתכן חלקות, מקושטות, ריחניות ויפות בלי שום קשר לאיך שאנחנו נראים !)

מעצבן נכון ? (;

לא מדוייק.
מעולם לא קרה לי שגבר פסל אותי כי הלק לא היה מושלם והצפורניים שלי לא יצאו הרגע ממניקור/פדיקור. גם כמה שערות סוררות בגבות שלי מעולם לא גרמו להערות מגברים.
גם כששאלתי את בני הזוג שלי - "תגיד כפרה, איזה מגפיים כדאי לי לנעול עם השמלה הזאת?" - אף אחד מהם לא ידע על מה אני מדברת וכולם ענו לי- "נשמה, מה ההבדל? 😕 " ומי שעמדה מול המראה כמו חסידה, מחליפה רגליים 50 פעמים הייתי אני בלבד.
אם כבר אני מוכנה להתפשר שאנחנו עושות את זה עבור נשים אחרות. את רוב הביקורת על הצורה החיצונית שלי ורמת הטיפוח שלי אני שומעת מנשים.
הדבר היחיד שלגברים היה מה להגיד בקשר לצורה החיצונית שלי היה שחלקם טוענים שיותר מתאים לי עם שיער אסוף וחלקם טוענים שעדיף פזור.
מעבר לזה? לא זכור לי שגברים הוטרדו מהצבעים, תכשיטים, בגדים וכל השאר שלי.
מקלחת זה בסיסי, כן?

ואני אגב, פסלתי גברים בלי חשבון על זה שהעיזו להגיע לפגישות איתי מוזנחים.
Discipline
Discipline • 13 באוק׳ 2014
the rain song כתב/ה:
Discipline כתב/ה:

מתי בדיוק אתן משקיעות שעות להתקשט, למרוט מלמעלה, למטה ומכל הצדדים, לשים עליכן צבעים שונים ומשונים, לבחור את מיטב המלבושים התחתונים והעליונים, לענוד כל מיני קישוטים על הצוואר והאוזניים ועוד ועוד ?

אתן עושות את זה כשאתן חוזרות הביתה אחרי העבודה ? (כי אתן הרי רוצות להראות טוב "בשביל עצמכן") או שאתן עושות את זה בעיקר לפני שאתן יוצאות לפגוש אותנו ?

פמינסטיות ושובניסטיות יקרות, עם כמה שזה מעצבן את חלקכן, אתן עושות את זה כי אתן רוצות למצוא חן בעינינו, הגברים ! (כן כן, אלו שרובם שעירים או מקריחים, אלו עם או בלי הכרס, ואלו שרוצים אתכן חלקות, מקושטות, ריחניות ויפות בלי שום קשר לאיך שאנחנו נראים !)

מעצבן נכון ? (;

לא מדוייק.
מעולם לא קרה לי שגבר פסל אותי כי הלק לא היה מושלם והצפורניים שלי לא יצאו הרגע ממניקור/פדיקור. גם כמה שערות סוררות בגבות שלי מעולם לא גרמו להערות מגברים.
גם כששאלתי את בני הזוג שלי - "תגיד כפרה, איזה מגפיים כדאי לי לנעול עם השמלה הזאת?" - אף אחד מהם לא ידע על מה אני מדברת וכולם ענו לי- "נשמה, מה ההבדל? 😕 " ומי שעמדה מול המראה כמו חסידה, מחליפה רגליים 50 פעמים הייתי אני בלבד.
אם כבר אני מוכנה להתפשר שאנחנו עושות את זה עבור נשים אחרות. את רוב הביקורת על הצורה החיצונית שלי ורמת הטיפוח שלי אני שומעת מנשים.
הדבר היחיד שלגברים היה מה להגיד בקשר לצורה החיצונית שלי היה שחלקם טוענים שיותר מתאים לי עם שיער אסוף וחלקם טוענים שעדיף פזור.
מקלחת זה בסיסי, כן?

רייני יקירה. הגבר הממוצע לא רואה את הפרטים. (מגפיים, לק, גבות, צבעים) הוא מעביר מבט בוחן מלמעלה למטה, מתעכב על מקומות אסטרטגיים ומוציא פלט - יפה/לא יפה, כוסית/לא כוסית. פלט דוגמת - לא התאימה צבעים/ לא סידרה גבות, לא קיים.

עם כל הרדידות שבעניין, הסטנדרטים של - יפה, רזה, כוסית, ח ל ק ה, שרובכן עובדות מאוד קשה כדי לעמוד או להתקרב אליהם, הם סטנדרטים גבריים שבאופן הכי טבעי חשוב לכן לעמוד בהן. (כולל מרבית הפמינסטיות שבכן)
הסטנדרטים הנשיים מתחילים בדרך כלל בדברים יותר עמוקים כמו חכמה, כריזמה, דומיננטיות, בגרות, חוש הומור ולתוכם משתלבים הגבוה והחתיך.

האמת שיש משהו משעשע ועצוב בזה שאתן מחפשות את העומק אצל מי שמסוגל במובנים מסוימים לראות בכן קודם כל את הדברים השטחיים.
the rain song
the rain song • 13 באוק׳ 2014
Discipline כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
Discipline כתב/ה:

מעצבן נכון ? (;

לא מדוייק.
מקלחת זה בסיסי, כן?

רייני יקירה. הגבר הממוצע לא רואה את הפרטים. (מגפיים, לק, גבות, צבעים) הוא מעביר מבט בוחן מלמעלה למטה, מתעכב על מקומות אסטרטגיים ומוציא פלט - יפה/לא יפה, כוסית/לא כוסית. פלט דוגמת - לא התאימה צבעים/ לא סידרה גבות, לא קיים.

עם כל הרדידות שבעניין, הסטנדרטים של - יפה, רזה, כוסית, ח ל ק ה, שרובכן עובדות מאוד קשה כדי לעמוד או להתקרב אליהם, הם סטנדרטים גבריים שבאופן הכי טבעי חשוב לכן לעמוד בהן. (כולל מרבית הפמינסטיות שבכן)
הסטנדרטים הנשיים מתחילים בדרך כלל בדברים יותר עמוקים כמו חכמה, כריזמה, דומיננטיות, בגרות, חוש הומור ולתוכם משתלבים הגבוה והחתיך.

האמת שיש משהו משעשע ועצוב בזה שאתן מחפשות את העומק אצל מי שמסוגל במובנים מסוימים לראות בכן קודם כל את הדברים השטחיים.

הרדידות קיימת אצל שני המינים, לפי דעתי. אני לא מכחישה שלגברים חשובה יותר הצורה החיצונית של בת/בן הזוג אבל גם נשים מסתכלות לכם על התחת, אל תשלו את עצמכםicon_smile.gif לכו לחדר כושר ותעבדו (גם!) עליוicon_smile.gif
opiate​(שולט)
opiate​(שולט) • 13 באוק׳ 2014
The concept of shallow is invented by people who feel they deserve something and dont get it
We find the quality we lack, and call the other person shallow for wanting it
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 13 באוק׳ 2014
די מדהים אותי איך כל דבר הופך למלחמה פמיניסטית. אני דווקא חושבת שזה בסדר גמור לא לשים את הכוס שלנו בחזית המלחמה הפמיניסטית/ווטאבר.

אני אומרת: אם הגבר שלך אוהב כוס חלק הוא צריך לקבל ממך כוס חלק, ואם הוא ירצה כוס שמעליו מנצנץ כוכב שעשוי משיער ערווה צבוע בסגול, זה מה שיהיה. אם מדובר בסטוצים מזדמנים, תבחרי במה שגורם לך להרגיש הכי יפה, נשית, סקסית ובעלת בטחון עצמי רב יותר.

כי באמת, הכוס שלנו זה לא המקום להתחיל לשנות איתו את העולם, ולא קרדום לחפור בו (שנונה... ). הוא מקום פרטי, עדין ורגיש. רוב הזמן מקום פרטי בין שניים, והוא מקור עצום לעונג ולכן זה בסדר לדאוג לכך ששניהם ירגישו נוח עם איך שהוא נראה ומרגיש, בלי קשר לפמיניזם או שוביניזם.

בכל מקרה, מהנסיון שלי, גברים מתגרים גם מזה וגם מזה, ובאמת יש משהו מגרה ויפה גם בכוס חלק וגם בכוס פראי ושעיר. כמו בכל דבר מהסוג הזה, חשוב מאוד מי בעלת הכוס, ואיך היא עצמה מרגישה בקשר אליו.

נכון שמקובל לומר שגברים בוחנים ויזואל, אבל נראה לי שבכמה שניות הם גם מכמתים תכונות רבות נוספות שמשליכות על התשוקה שלהם לאותה אישה. אותו מראה בדיוק עם אישיות שונה "בתוכו" יכול להוביל למשיכה שונה לחלוטין לאותה אישה. אין לי צל של ספק.

מה שכן, גברים מאוד נמשכים לבטחון עצמי, וחלק מאיתנו משיגות תוספת לבטחון הזה במראה שהוא מושך בעיניהן. זה מן מראה על מראה כזו, בה אנו מתבוננות בעצמנו דרך מה שאנחנו חוות כעיניים שלו. אז בגדול, אם זה מייצר לנו בטחון ונינוחות, זה פחות משנה איך, וזה כן בעל חשיבות גדולה להיות בטוחים ומרוצים מהמראה שלנו.

גם אצל גברים זה דומה, אבל בגלל שגברים נסמכים על יותר יסודות שמיצרים בטחון, אז העניין הזה בא אולי קצת פחות לידי ביטוי.

בקשר לאידיאל היופי ולמשטור - אפשר להגיד את זה על אינסוף תחומים. על מוסר, על חינוך, על מראה, על קוד התנהגות. אנחנו יצורים חברתיים שלא חיים בוואקום. אנחנו מחונכים מגיל 0 להעדיף דברים מסויימים ולדחות אחרים. ככה זה, וזה לא ישתנה כל עוד אנחנו לא נהפוך ליצורים אנטי חברתיים.

יחד עם זאת אני לא חושבת שאידאל יופי הוא משהו שקשור רק לחינוך: אנחנו יודעים מה יפה, ומי יפה, אפילו בחיות. אנחנו יודעים מי יפה גם אם הוא לא מיושר עם האידאל, ואנחנו יודעים מי מיושר במאמצים כבירים עם האידאל, אבל הוא פלסטיק בלי יופי בתוכו, ולא באמת מושך אותנו. קשה לי להאמין שאישה תעבור מקטגורית "מושכת" לקטגורית "לא נוגע בה במקל" בגלל כוס שעיר. אנחנו מדברים על גברים, אחרי הכל... (:

בקשר לכתבה, לדעתי מדובר בגימיק תקשורתי זול ומניפולטיבי, שחובר כנראה לחוסר הרצון של המורטת להתעסק בכוס מסיבות כלכליות או פיזיות. היא מורטת את כל הגוף, במה זה שונה מהותית? למה בתי שחי כן וכוס לא? איזה הבדל יכול להיות מבחינה פמיניסטית? והכי חשוב, מי היא בכלל שהיא תחליט לאישה אחרת אם זה טוב לה או לא טוב לה למרוט כוס? כל מה שהיא יכולה לומר זה אם היא מוכנה או לא מוכנה למרוט מהסיבות שלה. והסיבות האלה שלה? לא מעניינות ולא אמורות להשפיע על אף כוס אחר. חוצפה. (:
לילית חדשה
לילית חדשה • 13 באוק׳ 2014
בכוח, זה שהגבר שלך/ שלי/ של כל אחת אוהב ורוצה כוס חלק לא אומר שהוא צריך לקבל כוס חלק.
את רוצה? תגלחי. לא רוצה? אל תגלחי.
אבל זה שבן זוגך רוצה שתגלחי לא אומר אוטומטית שאת צריכה לגלח.
זה הגוף שלך ולא שלו.

Discipline, אנחנו לא מרמות את עצמנו. לפחות לא כולנו.
כן, מי שעושה את זה בסופו של דבר עושה את זה בגלל הסטנדרטים המפגרים שנקבעים בעיקר על ידי גברים אבל גם על ידי נשים.
עיקר הביקורת יכולה להגיע מנשים- אתה עצמך אמרת גבר לא ממש ישים לב לנקודות חסרות כמו לא התאימה צבעים, אישה כן.

אבל יש את אלה שהפסיקו לעשות את זה.
אמנם אנחנו יחסית מעטות וסופגות ביקורות שונות ומשונות על זה
אבל הפסקנו.
כי אנחנו לא סתם קישוט.
פייה{O}
לפני 9 שנים • 14 באוק׳ 2014
פייה{O} • 14 באוק׳ 2014
אני חושבת שקיים בלבול בחלק מהתגובות כאן בין הנטייה הבדסמית שלנו למציאות.
ביחסים בדסמים לגיטימי שהגבר שלך יקבע עבורך מה ללבוש, איך להסתרק ומה לעשות עם שיער הכוס שלך,
אם זה סוג היחסים שהסכמתם עליהם כיוון שמסיבה זו או אחרת זה מסב לכם עונג.
לא בגלל שיש איזשהו צדק או הגיון בכך שגבר יקבע לאישה איך יראה הכוס שלה.

בכוח -
לפני כעשרים שנה אני לא חושבת שגבר ממוצע היה מצפה מאישה ממוצעת למרוט לעצמה את הכוס.
ככה זה היה ונשים וגברים חיו בשלום ובעונג עם כוס טבעי.
כוס חלק זו מוסכמה / אופנה חדשה יחסית ואומללה, שבוודאי שאי אפשר לנתק משוביניזם.
זה להקנות לאישה בוגרת לוק של ילדה קטנה (וכך כמובן להנמיך אותה),
זה להעיז ולהפוך את האיבר הכי אינטימי לכלי אופנתי,
זה לגרום לאישה לשעבוד למנהג כואב ולא הכי בריא רק לצורך עונג של הצד הגברי.

אז שוב, כולנו יכולות לשתף עם זה פעולה, להגיד שזה בשביל עצמינו (כמה כאן יטרחו למרוט לעצמן את הכוס כאשר אין סקס באופק?),
ולנו גם יש את תירוץ הבדסמ שמפשט עניינים,
אבל למה להתעקש לעצום עיניים ולהגיד שזה לא שוביניסטי?
פייה{O}
פייה{O} • 14 באוק׳ 2014
נשלח פעמיים icon_cool.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 14 באוק׳ 2014
ציטוט: כוס חלק זו מוסכמה / אופנה חדשה יחסית ואומללה, שבוודאי שאי אפשר לנתק משוביניזם.

את באמת חושבת שזה העניין? להקנות לאישה בוגרת לוק של ילדה קטנה? למה למען השם שמישהו, להוציא פדופילים, ירצה לעשות דבר כזה? הרי אצל רוב הגברים, אם תצליחי ליצור קשר תודעתי חזק די הצורך בין "כוס מגולח" לבין "ילדה קטנה", סביר שזה די יהרוס להם את הכיף שבכוס מגולח.

כוס חלק זו מוסכמה חברתית חדשה יחסית שלאו דווקא נוצרה מתוך אידאולוגיה מסוימת. פשוט בעולם המערבי לא כל כך אוהבים שיער גוף. בייחוד לא על נשים, אבל גם הרבה פחות על גברים. הרי פעם לכולם היה זקן ואף גבר לא היה מעלה על דעתו להוריד את שיער גופו בלייזר, גם בגלל ששיער גוף נחשב לאחד ממאפייני הגבריות וגם בגלל שלא היה לייזר. היום שיער גוף נחשב גס ומחוספס.

אני גם לא בטוח שכוס מגולח הוא כזו אובססיה גברית. נראה לי שלחלק גדול מהגברים זה לא מאד משנה וחלק אחר אפילו מעדיף לא מגולח. קרה פעם למישהי פה שגבר העיר הערה פוגענית על הכוס הלא מגולח שלה?
המלט
המלט • 14 באוק׳ 2014
פייה כתב/ה:
אני חושבת שקיים בלבול בחלק מהתגובות כאן בין הנטייה הבדסמית שלנו למציאות.
ביחסים בדסמים לגיטימי שהגבר שלך יקבע עבורך מה ללבוש, איך להסתרק ומה לעשות עם שיער הכוס שלך,
אם זה סוג היחסים שהסכמתם עליהם כיוון שמסיבה זו או אחרת זה מסב לכם עונג.
לא בגלל שיש איזשהו צדק או הגיון בכך שגבר יקבע לאישה איך יראה הכוס שלה.

בכוח -
לפני כעשרים שנה אני לא חושבת שגבר ממוצע היה מצפה מאישה ממוצעת למרוט לעצמה את הכוס.
ככה זה היה ונשים וגברים חיו בשלום ובעונג עם כוס טבעי.
כוס חלק זו מוסכמה / אופנה חדשה יחסית ואומללה, שבוודאי שאי אפשר לנתק משוביניזם.

אז שוב, כולנו יכולות לשתף עם זה פעולה, להגיד שזה בשביל עצמינו (כמה כאן יטרחו למרוט לעצמן את הכוס כאשר אין סקס באופק?),
ולנו גם יש את תירוץ הבדסמ שמפשט עניינים,
אבל למה להתעקש לעצום עיניים ולהגיד שזה לא שוביניסטי?

שעבוד הנשים למנהג כואב ולא הכי בריא לא בא רק לצורך עונג של הצד הגברי, כפי שאת טוענת, או מניחה, כמו ששעבודן להסרת שיער בשאר חלקי הגוף גם הוא לא בא רק לצורך עונג של הצד הגברי. הבחירה להסיר שיער מהרגליים, למשל, נעשתה על ידי נשים בחלקים מסוימים של חצי הכדור המערבי, משום שקומץ נשים שמינה עצמו למשטרת אופנה החליט כך. בארצות מסוימות כמו שבדיה, דנמרק ונורבגיה, אין נורמה כזו ולא נראה שגברים מוצאים את הנשים אטרקטיביות פחות בגלל זה. בכלל, חלקו של הצד הגברי בכל מה שקשור לניהול הגוף של נשים הוא פסיבי מאד, עד לא קיים בכלל. לגבר המצוי לא איכפת אם יש שיער בכוס, או אין שיער בכוס, ואם איכפת לו, הריהו קורבן של מערכת קבלת החלטות של נשים, המכתיבות את האופנה. מי שממשטר את כמות השיער שיש לנשים בגוף הן נשים על פי רוב, ולא גברים. לפיכך, קשה לראות בכך אקט שוביניסטי. אם יש איזושהי הנמכת נשים, הריהי נעוצה בכך שמתעקשים לגרום לנו לחשוב שנשים מקבלות על עצמן עינויי גוף וייסורים יום-יומיים ללא הרהור נוסף, משל היו כבשים המובלות לשחיטה. אם את מורטת לעצמך את כל שיער הגוף, יקירתי, קחי על זה אחריות.