שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

השפלה

Prunus​(נשלטת)
לפני 3 חודשים • 24 בינו׳ 2024

השפלה

Prunus​(נשלטת) • 24 בינו׳ 2024
השפלה זה משהו שלא כולם מתחברים אליו "לשם ההשפלה". משום מה יש לי צורך להרגיש את זה. אבל אני חושבת שפרקטיקות כאלה אמורות להיות בקונטקסט ובהתאמה לנקודות התורפה האישיות. כך למשל מילים פוגעניות או פעולות שעל פניו יכולות להיחשב למשפילות יכולות לחלוף על פניי כשזה לא נעשה על ידי האדם הנכון ובהקשר המתאים. אשמח לדעת:
על איזה צורך ההשפלות עונות בעינכן/ם (למה לרצות להרגיש ככה)?
מה הפרקטיקות שמשפילות אתכן/ם? ולמה?
האם ומה הגבול לגבי זה? כלומר, מה נחשב למשפיל באופן לא מתקבל על הדעת?
איך חקרתן/ם את זה כדי להגיע למצב של מודעות עצמית גבוהה המאפשרת לתת מענה לשאלות הקודמות?
masoul
masoul • 24 בינו׳ 2024
השאלות שלך רחבות מידי, כוללניות מידי, ובשביל לענות עליהן צריך ספר, ולא הודעה בפורום,
לכן, אם תחדדי את השאלות קצת, ותמקדי אותן קצת, אפשר יהיה לענות הרבה יותר, והרבה יותר עמוק.

ולצאת בלי כלום אי אפשר.

השפלה בסופו של יום זה כאב.
ולכן לדעתי והשקפתי, אין פה חדשות גדולות, לרוב אלו שצריכים כאב צריכים אותו גם נפשי ורגשי
ולא רק פיזי.
עוד להשקפתי, גם בכאב הפיזי יש צדדים של השפלה, צדדים מרכזיים מאד שמזינים את המזוכיסט.
אז בעצם השאלה היא על הצורך בכאב. ולא, זה שזה משחרר כל מיני חומרים במוח לא עונה על השאלה.

כמובן שעל מנת לחדור אותך, לגעת בך ולהשפיל אותך צריך להכיר.
להגיד לאיינשטיין "אתה מטומטם", כנראה לא ישפיל אותו, לא יזיז לו, ויעבור מעליו בלי לגעת בו.
מצד שני, להגיד למי שיש זין קטן, "היי, יש לך את הזין הכי קטן שראיתי עד היום"
כנראה שמאד ישפיל אותו. למה? כי הוא יודע את זה, כי זו האמת, וזה הכאב שלו, וזה לגעת בכאב.
וזו כנראה ( כנראה, השערה שלי ) הדרך של הנפש שלנו להקל על הכאב הזה, לחשוף אותו וכך לפוגג אותו, לפחות קצת.
אגב, ניסיון הפוך, להגיד לבעל הזין הקטן, "הזין שלך בכלל לא קטן, הוא נפלא ונהדר וגדול" לא יעבוד,
לא ייצר שינוי, ייצר רק תסכול.
אז כן, חייבים להכיר את הפסיכה שלך, את הנפש שלך, על מנת לגעת איפה שכואב. איפה שמשפיל.

עוד נקודה, בנסיון לענות קצת קצת מלמעלה על השאלות שלך.
יותר מפרקטיקות משפילות, מילים משפילות.
אני מוצא את המילים כדבר הכי משפיל שאני מסוגל לחוות, כשהן נאמרות בצורה נכונה, ממוקדת, קשורת קונטקסט,
ובאכזריות נטולת רחמים.
בסיטואציה הזו, המזוכיסט ( טוב נו, אני ) חסר הגנה מהמילים האלו, ולא רק שהן חודרות עמוק וחד וחריף וחזק,
הן גם נשארות, האפקט שלהן נשאר, השריטה שהן מייצרות נשארת, הרושם שלהן נשאר.
לפרטיקה פיזית אין את האפקט הזה. ולכן הפרקטיקה הפיזית חלשה יותר מהמילים המשפילות, שוב בהנתן הקונוטציה והסיטואציה המתאימה.

גבולות.
את אמורה לדעת ולהבין, שגבולות הם מאד מאד אינדוודואלים. וגבולות הם גם מאד דינמיים ותלויי סיטואציה.
בשיחה על כוס קפה אני יכול להגיד לך שלא אעשה משהו מסויים כי זה משפיל מידי,
ושעה אחרי זה בתוך סשן זה יהיה עבורי הדבר הכי טבעי ומתבקש שאעשה ואעשה אותו בלי בעיה.
אנחנו דינמיים, ואנחנו אינדוודואלים, לכן לדעתי השיח על גבולות הוא דיי חסר ערך ( ואין צורך בלספר שיש גבול שלא מתעסקים עם חיות לדוגמא, מי שצריך לציין גבול כזה, שוב לדוגמא, כנראה שבבעיה, לאנשים נורמטיבים זה מובן מאליו ואין צורך להזכיר את זה, טוב נו, נורמטיבים, לכאורה נורמטיבים )

ובעולם שלנו בשנת 2024, צריך לומר, האמור למעלה הוא דעתי וחוויותי, אין בזה אמירה אבסולוטית. ואין בזה אמת מוחלטת.
רק דעתי החוויות שלי והעולם הפנימי שלי.
    התגובה האהובה בשרשור
Dark-Explorer
Dark-Explorer • 24 בינו׳ 2024
masoul כתב/ה:
השאלות שלך רחבות מידי, כוללניות מידי, ובשביל לענות עליהן צריך ספר, ולא הודעה בפורום,
לכן, אם תחדדי את השאלות קצת, ותמקדי אותן קצת, אפשר יהיה לענות הרבה יותר, והרבה יותר עמוק.

ולצאת בלי כלום אי אפשר.

ולכן לדעתי והשקפתי, אין פה חדשות גדולות, לרוב אלו שצריכים כאב צריכים אותו גם נפשי ורגשי
ולא רק פיזי.
עוד להשקפתי, גם בכאב הפיזי יש צדדים של השפלה, צדדים מרכזיים מאד שמזינים את המזוכיסט.
אז בעצם השאלה היא על הצורך בכאב. ולא, זה שזה משחרר כל מיני חומרים במוח לא עונה על השאלה.

להגיד לאיינשטיין "אתה מטומטם", כנראה לא ישפיל אותו, לא יזיז לו, ויעבור מעליו בלי לגעת בו.
כנראה שמאד ישפיל אותו. למה? כי הוא יודע את זה, כי זו האמת, וזה הכאב שלו, וזה לגעת בכאב.
וזו כנראה ( כנראה, השערה שלי ) הדרך של הנפש שלנו להקל על הכאב הזה, לחשוף אותו וכך לפוגג אותו, לפחות קצת.
אגב, ניסיון הפוך, להגיד לבעל הזין הקטן, "הזין שלך בכלל לא קטן, הוא נפלא ונהדר וגדול" לא יעבוד,
אז כן, חייבים להכיר את הפסיכה שלך, את הנפש שלך, על מנת לגעת איפה שכואב. איפה שמשפיל.

אני מוצא את המילים כדבר הכי משפיל שאני מסוגל לחוות, כשהן נאמרות בצורה נכונה, ממוקדת, קשורת קונטקסט,
ובאכזריות נטולת רחמים.
בסיטואציה הזו, המזוכיסט ( טוב נו, אני ) חסר הגנה מהמילים האלו, ולא רק שהן חודרות עמוק וחד וחריף וחזק,
לפרטיקה פיזית אין את האפקט הזה. ולכן הפרקטיקה הפיזית חלשה יותר מהמילים המשפילות, שוב בהנתן הקונוטציה והסיטואציה המתאימה.

גבולות.
את אמורה לדעת ולהבין, שגבולות הם מאד מאד אינדוודואלים. וגבולות הם גם מאד דינמיים ותלויי סיטואציה.
ושעה אחרי זה בתוך סשן זה יהיה עבורי הדבר הכי טבעי ומתבקש שאעשה ואעשה אותו בלי בעיה.
אנחנו דינמיים, ואנחנו אינדוודואלים, לכן לדעתי השיח על גבולות הוא דיי חסר ערך ( ואין צורך בלספר שיש גבול שלא מתעסקים עם חיות לדוגמא, מי שצריך לציין גבול כזה, שוב לדוגמא, כנראה שבבעיה, לאנשים נורמטיבים זה מובן מאליו ואין צורך להזכיר את זה, טוב נו, נורמטיבים, לכאורה נורמטיבים )

ובעולם שלנו בשנת 2024, צריך לומר, האמור למעלה הוא דעתי וחוויותי, אין בזה אמירה אבסולוטית. ואין בזה אמת מוחלטת.

יפה כתבת
Prunus​(נשלטת)
masoul כתב/ה:

ולצאת בלי כלום אי אפשר.

ולא רק פיזי.

ובאכזריות נטולת רחמים.

גבולות.

תודה על התגובה המפורטת, השתדלתי להיות ספציפית ולא ממש הלך. ברור לי שאין נוסחת קסם או משהו שיתאים לכולם ככלל. עיניין אותי לדעת מה רלוונטי באופן אישי למי שרוצה להגיב. כמו למשל כשציינת שמילים משפיעות עליך יותר מדברים פיזיים, אבל גם נתת דוגמה חיצונית שלא נוגעת אליך. מעניין מה המילים שיגרמו לך להרגיש מושפל ואיזה תוכן של מילים ירד לך לפסים כל כך אישיים עד שלא תוכל לעמוד בזה (למשל אם מישהי שאתה ממש אוהב תתוודה בפניך שהאהבה ביניכם לא הדדית וכל היחסים שלכם רק משרתים אינטרס מסוים שברגע שלא ימומש לא יהיה לה צורך בך יותר. דוגמה נוספת, להפיץ מידע מאוד אישי לגביך ששיתפת רק אותה). אולי זאת באמת שאלה ישירה מידי אם ציפיתי לסובייקטיביות.
--Nir--
--Nir-- • 24 בינו׳ 2024
אני לא אוהב להרגיש מושפל, גם במסגרת פרקטיקות בדס״מיות זה גורם לי הרבה פעמים להתנגד ולהתרחק.

וכמובן שאקטים ״משפילים״ בהסכמה הם לא באמת השפלה עבורי, השפלה אמיתית מבחינתי זה יחס משפיל, דיבור מזלזל באמת, דברים שחורגים מגבולות המשחק.

אבל מה לעשות, בשורה התחתונה, השפלה מחרמנת אותי. השפלה מהסוג הלא מוסכם, הרע. זו שאני מתרחק ממנה.
זה פשוט מחרמן אותי נקודה.

למה היא מחרמנת אותי? במה זה נוגע? איך זה שאני יכול להתעצבן ולהתחרמן באותן שניות מאותו אדם/מעשה?

מזמן כבר הגעתי למסקנה שלא אצליח להבין את הדברים האלה עד הסוף
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 24 בינו׳ 2024
יש מי שיאהב שיקראו לו סמרטוט, אפס מושפל, עלוב ושלא שווה יריקה. זונה מטונפת להשתמש ולזרוק.
היה לי אחד כזה. הוא נדלק מזה שיהודיה מבזה אותו.

ויש מי שירצה שיגעו דווקא בנושאים הכואבים בסביבה מוגנת. כמו שציינו, להיות מושפל על הזין הקטן כל חוסר ההצלחה. שיגידו לו שהוא לא מסוגל לספק את המלכה והוא רק הכנה לאדם שיבוא אחריו.
להכין את המלכה לקראת מפגש של עם אחר....

ויש אנשים שדווקא רואים את ההשפלה בלהיות מתחתיי על הרצפה. לנשק את כפות הרגליים והנעליים שלי. להתחנן לרגליי כמו כלבלב.

זה מאוד אינדיבידואלי וחייבים לברר למה הצד השני מתכוון ומה הוא מדמיין בסיטואציה הזו.

כשהלכתי רחוק לגעת בנקודות רגישיות וידאתי קודם של איך הוא ידע שזה מה שאני באמת חושבת או רק חלק מהמשחק.
היו גם פעמים שטעיתי ופגעתי.
לכן, חשוב חשוב לוודא ולהבין קודם
Prunus​(נשלטת)
Bluecollar כתב/ה:
יש מי שיאהב שיקראו לו סמרטוט, אפס מושפל, עלוב ושלא שווה יריקה. זונה מטונפת להשתמש ולזרוק.

ויש מי שירצה שיגעו דווקא בנושאים הכואבים בסביבה מוגנת. כמו שציינו, להיות מושפל על הזין הקטן כל חוסר ההצלחה. שיגידו לו שהוא לא מסוגל לספק את המלכה והוא רק הכנה לאדם שיבוא אחריו.

ויש אנשים שדווקא רואים את ההשפלה בלהיות מתחתיי על הרצפה. לנשק את כפות הרגליים והנעליים שלי. להתחנן לרגליי כמו כלבלב.

זה מאוד אינדיבידואלי וחייבים לברר למה הצד השני מתכוון ומה הוא מדמיין בסיטואציה הזו.

כשהלכתי רחוק לגעת בנקודות רגישיות וידאתי קודם של איך הוא ידע שזה מה שאני באמת חושבת או רק חלק מהמשחק.

ומהצד שלך, את חווה עונג מלבצע את מה שנתפס כמשפיל בעיני הנשלט שלך? או אולי דווקא ממה שנחשב למשפיל בעינייך? קרה שבשיח מקדים היה נשלט שרצה שתנהגי כלפיו באופן שגורם לך להרגיש לא בנוח? או שכל עוד זה מגיע ממנו המצפון שלך נקי?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 24 בינו׳ 2024
מחזקת אותך, Bluecollar.
ואוסיף לכך שלפעמים הנשלט בטוח ומשוכנע שההשפלה המסוימת הזו היא בדיוק מה שהוא רוצה.
רק שלעיתים יתקל בפער צורם בין הפנטזיה לבין המציאות.
וכן, אפילו אם הוא כבר ניסה את זה עם אחרות וזה הלך לו מעולה, יש מצב שבמציאות הנוכחית של הדינמיקה בנינו זה פחות ילך. אבל על אחת כמה וכמה אם הוא טרם התנסה קודם לכן במציאות אי פעם.
ולכן כשהייתי מול פרטנר חדש, מעבר לגבולות שסיכמנו מלכתחילה, כשאני נסיתי "לעלות איתו הילוך" במהלך האקט עצמו, שאלתי אותו נניח "תרצה להראות לי איך אתה עושה x בשבילי כמו ילד טוב?"
ואז בחנתי את התגובה.
אם הוא היסס ובטח שאם קפא, הצעתי משהו אחר. אם היה נלהב אני כמובן "הכרחתי אותו" במסגרת המשחק בנינו.

בגלל שהשפלה שבאמת משפילה צריכה לגעת בנושא רגיש למושפל, זה מרגיש כמו ללכת על חוט מאוד דק לפעמים, שצריך לדעת למתוח אותו מספיק כדי שיהיה מותח אך לא יותר מדי כדי שלא יקרע.
וזה דינמי מאוד ונשען הרבה על תקשורת הדדית. ולכן כל האלו של "המלכההה תשפילייי אותייי" שלא נמצאים בתקשורת עם עצמם, ולכן גם לא יהיו מסוגלים לה איתי, הם לא אופציה מבחינתי.
Bluecollar​(שולטת)
Prunus כתב/ה:
Bluecollar כתב/ה:

העונג שלי מגיע מהכוח שלי. האופל הזה שיוצא ממני מול החולשה שלו מולי איך שהוא נמס תחתיי.
זה מקם של כוח של אופל כשהוא נתון בידי.
להגיד למישהו שהוא זונה מטונפת זה משחק חמוד. אבל אין שם את חרמנות הכוח, הלחדור לבן אדם לנשמה.
אני גם מטנפת אבל מבחינתי זה כמו לטנף בשיח ונילי. החרמנות מגיעה מהכוח שיש בידיים שלי מהאופן שבו אדם נפתח בפני ומתמסר אלי.
מהסדיזם והאופל

ומהצד שלך, את חווה עונג מלבצע את מה שנתפס כמשפיל בעיני הנשלט שלך? או אולי דווקא ממה שנחשב למשפיל בעינייך? קרה שבשיח מקדים היה נשלט שרצה שתנהגי כלפיו באופן שגורם לך להרגיש לא בנוח? או שכל עוד זה מגיע ממנו המצפון שלך נקי?
Bluecollar​(שולטת)
ובכלל, אני מעדיפה מחמאות ולהיות גאה על פני השפלה. אני אוהבת שיש בידיי צעצוע משובח ויפה.