שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

השפלה

deepThinker
לפני 3 חודשים • 26 בינו׳ 2024
deepThinker • 26 בינו׳ 2024
ברור שזה נוגע בדברים אמיתיים ולא מומצאים, אחרת לא הייתה לזה משמעות כפי שכתבת, אין בכך סתירה. אבל זה עדיין בתוך מסגרת בטוחה ומשחקית. אני יודע שאחרי שהיא תשפיל אותי היא עדיין תאהב אותי ויש לי ערך בעיניה.
אני חושב שאנחנו פשוט מפרשים משחק בצורה שונה, זה לא מזויף, זה אמיתי.
masoul
masoul • 26 בינו׳ 2024
nothingspace כתב/ה:
ברור שזה נוגע בדברים אמיתיים ולא מומצאים, אחרת לא הייתה לזה משמעות כפי שכתבת, אין בכך סתירה. אבל זה עדיין בתוך מסגרת בטוחה ומשחקית. אני יודע שאחרי שהיא תשפיל אותי היא עדיין תאהב אותי ויש לי ערך בעיניה.

יתכן ואני מפספס את המשמעות והכוונה שלך במילה משחק.

אתה כותב :
"אני יודע שאחרי שהיא תשפיל אותי היא עדיין תאהב אותי ויש לי ערך בעיניה"

אם אתה רבע שפוי ושליש נורמאלי אז זה הבסיס למערכת יחסים, הבן/בת זוג אוהבים ומעריכים.

אבל, וזה האבל החשוב.

עדיין אתה שמן מידי רזה מידי חלש מידי גבוה מידי או נמוך מידי, ועם זין קטן מידי.
זו אמת, זה לא משחק.

כשזה עטוף בבן או בת זוג אוהבים ועוטפים זה מאפשר לנו לחוות את זה בצורה פחות נוראית. ופחות חזות הכל.
אבל זו עדיין האמת. והחוויה מבוססת על האמת הזו. לא על משחק תפקידים תלוש ולא מציאותי.

אכן לאחר ההודעה הזו שלך הפער בנינו הרבה הרבה יותר קטן.
אולי המילה משחק עושה לי חררה וגרדת בכל הגוף ולכן. אולי.

בברכת שבת חמימה נעימה עם פוך נוצות אווז איכותי.
deepThinker
deepThinker • 26 בינו׳ 2024
masoul כתב/ה:
nothingspace כתב/ה:

יתכן ואני מפספס את המשמעות והכוונה שלך במילה משחק.

אתה כותב :
"אני יודע שאחרי שהיא תשפיל אותי היא עדיין תאהב אותי ויש לי ערך בעיניה"

אם אתה רבע שפוי ושליש נורמאלי אז זה הבסיס למערכת יחסים, הבן/בת זוג אוהבים ומעריכים.

אבל, וזה האבל החשוב.

עדיין אתה שמן מידי רזה מידי חלש מידי גבוה מידי או נמוך מידי, ועם זין קטן מידי.
זו אמת, זה לא משחק.

כשזה עטוף בבן או בת זוג אוהבים ועוטפים זה מאפשר לנו לחוות את זה בצורה פחות נוראית. ופחות חזות הכל.
אבל זו עדיין האמת. והחוויה מבוססת על האמת הזו. לא על משחק תפקידים תלוש ולא מציאותי.

אכן לאחר ההודעה הזו שלך הפער בנינו הרבה הרבה יותר קטן.
אולי המילה משחק עושה לי חררה וגרדת בכל הגוף ולכן. אולי.

בברכת שבת חמימה נעימה עם פוך נוצות אווז איכותי.

אני מסכים אבל לא תמיד אנחנו עטופים בבן או בת זוג אז לכן חשוב לוודא את זה.
שבת נעימה גם לך\לכם
pain slut
pain slut • 26 בינו׳ 2024
אני גיליתי שכמו שאמרת בצורה מאוד מדוייקת...
זה סובייקטיבי.
זה אישי. תלוי מי הנשלטת ומה משפיל אותה.
אני נוכחתי לדעת שלנבוח גורם לי להשפלה...
ולכן דרש ממני לנבוח בכל פעם שגומרת...
וזה היה חלק מהאילוף לציות...
ההשפלה כשעצמה לא עושה לי את זה.
אבל כשזה לשם הציות והשייכות והאילוף זה לגמרי עושה לי את זה...
לשתות שתן... הגעיל אותי ועדין מגעיל אותי אבל הייתי מוכנה לעשות את זה בשבילו... זה גם משפיל ... ועדיין... עשיתי.
כי זה היה חלק מלהרוויח את האילוף ולהיות מאולפת. ההשפלה שמה אותך במקום. כך אני מרגישה.
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 26 בינו׳ 2024
masoul כתב/ה:

השפלה בסופו של יום זה כאב.

דעתי שונה לחלוטין-
הצורך להיות מושפל נובע מהרצון להקהות או להעלים כאב רגשי ולא ליצור אותו.
לדוגמא: נשלט חווה בעולמו הרגשי: כאוס , חרדה, לחץ חברתי או עוד סוגים של תחושות נפשיות לא נעימות, ועל ידי הגירוי המיני, שנוצר עקב ההשפלה, משתחררים מספר לא קטן של הורמונים שגורמים לנשלט להרגיש טוב, הנשלט רוצה לברוח מהכאב הרגשי ולא ליצור אותו.

טענה נוספת שהזכרת בחלק מהתגובות שלך: "ההשפלה חייבת להיות אמיתית, המילים חייבות להיות אמיתיות"-
גם בטיעון זה, דעתי שונה לחלוטין:
אני לדוגמא, לגמרי יכול להתחבר שבחורה צעירה תשפיל אותי ותקרא לי: אפס או עבד, שתי המילים האלו יוצרות אצלי את הטריגר של ההשפלה (במיוחד אם אני על 4 או בזחילה), המילים האלו מבטאות את האפסיות שאני מעוניין להרגיש כלפי אותה שולטת או את הרצון להיות קרוב אליה (גם במחיר של "עבדות"). האם אני אפס או עבד במציאות? ממש לא.

דווקא השפלה כלפי נשלט שיש לו: מום פיזי, מגבלה פיסית, איבר בגוף שחריג ביחס לנורמל, או שיש לו בעיות חברתיות רגשיות, אם אותה שולטת תכוון את המילים המשפילות כלפי נושאים אלו, הנשלט ככול הנראה יעלב ולא יושפל. (בקונטקס של השירשור הזה, ההבדל בין השפלת הנשלט שיוצרת גירוי מיני שמפיק עונג לבין היעלבות היא שונה לחלוטין מיכון שהיעלבות היא תחושה נוראית שפוגעת ומרסקת את הגירוי המיני).

* כמובן שאם יש נשלט חסר רגל, ומבחינתו משפט המחץ, שהשולטת תגיד לו: "יא חתיכת נכה צולע מי תתחתן איתך עם רגל אחת", אז סבבה, על באמת סבבה, "איש בסטיתו והשפלתו יחיה".
bondman​(נשלט){FLR}
לפני 3 חודשים • 27 בינו׳ 2024
bondman​(נשלט){FLR} • 27 בינו׳ 2024
אגב השפלה היא חלק מההגדרה האקדמית של המאזוכיזם:

Suffering or humiliation; being beaten, bound, or otherwise abused.
רוקי א​(נשלט)
רוקי א​(נשלט) • 27 בינו׳ 2024
bondman כתב/ה:
אגב השפלה היא חלק מההגדרה האקדמית של המאזוכיזם

וכאן בדיוק הטרגדיות של המאזוכיסט שמתחבר להשפלה מנטאלית: בטווח הקצר הוא מחפש את ההשפלה כדי לקבל נחמה בעקבות העונג שמגיע עם הגירוי המיני, ובטווח הרחוק מתברר לו (במידה והוא מתמסר לתהליך ההשפלות), שהשפלה גוררת השפלה וחוזר חלילה, זה לופ אין סופי שבסופו של דבר מחמיר את מצבו הנפשי של הנשלט (שמראש רצה לקבל נחמה רגשית).
Grey / Green
Grey / Green • 27 בינו׳ 2024
השפלה היא כלי לביסוס והנכחה של כוח. ההיסטוריה וההווה מלאים בפרקטיקות וטקסים שבהם אנשים הביעו את יחסי המרות ביניהם במחוות ובטקסים: לקיסר סין משתחווים כך שהמצח נוגע ברצפה (kowtow). משמעות המילה הומאז׳ מגיעה מטקסי התמסרות של וסאלים בימי הביניים, שבהם הווסאל כרע ברך מול אדונו, הצמיד את ידיו זו לזו ונתן לאדון להקיף אותן בידיו -- לוחם שמרשה ללוחם אחר לתפוס אותו בפוזיציה של חוסר אונים. ב-1980, כשהעבריינים עמוס אוריון ועזר כהן רצו לשנות את יחסי הכוחות בעולם הפשע המאורגן בישראל, הם הובילו את הבוס טוביה אושרי לחוף הים באשדוד, הכניסו אותו לבור והשתינו עליו (זה היה כל כך משפיל שזה נגמר ב״רצח הכפול״, שהכתים לעד את שמו של רחבעם זאבי). הפצה של תמונות עירום של בנות זוג לשעבר היא פשע מיני שמטרתו הפסיכולוגית למחוק ולתקן את העלבון שבדחייה. לאפיפיור מנשקים את הטבעת. גם לדון קורליאונה.

לחטוף מכות מאדם אחר זה משפיל. לאבד אוטונומיה על הגוף שלך זה משפיל. להזדקק לרשותו של אחר זה משפיל, להדרש לציית לאדם אחר זה משפיל. למעשה, יש כאלו שיגידו שהשפלה היא חלק מהותי מכל דינמיקה בדסמית, משום שעבור חלקנו, בדסמ חייב לכלול יחסי כוחות היררכיים.

ולכן: איזה צורך ממלאת ההשפלה? הצורך בלקיחת שליטה ובאבדן שליטה. לכך מתווספת העובדה המשמחת שהשפלה חריפה גורמת לכאב פסיכולוגי, שחלקנו נהנים ממנו וחלקנו זקוקים לו בין אם אנחנו נהנים או לא.

התפתח פה דיון מרתק על סוג אחד של השפלה, עלבונות, ומתי הם משפילים ומתי הם מעליבים. קצת התקשיתי למצוא דעה לגבי השאלה האם עלבונות צריכים להיות כאלו שהקורבן יודע שיש בהן בסיס של אמת. זה מעניין, אבל בין אם יש בהם בסיס של אמת או לא, נשאלת השאלה: למי אני מרשה להגיד שאני שמן או שיש לי זין קטן? נשאל זאת כך: אני במשרד ואדם אחר צועק עלי. אני שותק ומקשיב לו. האם האיש הזה הוא עובד שלי או מנהל שלי? (כמו כן, כמה מהר אני ארענן את קורות החיים?)

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת ינו' 27, 2024 11:16 am, סך-הכל נערך פעם אחת
Grey / Green
Grey / Green • 27 בינו׳ 2024
כפול