שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

סאדו מזוכיזם

מאת המלכה לירז​(שולטת){כ}     3 בפבר 03 255121
"יש משחק חדש שאנו אוהבים לשחק
משחק עם אלמנט מאד מציאותי
את מתיחסת אליי כמו כלב,
..מוריד אותי על הברכיים"

אנחנו קוראות לזה מלכה ועבד..
..אנחנו קוראים לזה אדון ושפחה

מה זה BDSM?

"BDSM" הוא מונח-על שמאגד בתוכו את ראשי התיבות של שלושה צמדי מילות-מפתח :
Bondage (קשירה)/Disciplineׁ(משמעת),
Domination ׁ(שליטה)/Submission (כניעה),
ו Sadism (סאדיזם) / Masohism (מזוכיזם).

 • קשירה ומשמעת (B/D):
  המונח קשירה מציין כאן את כל הסוגים של הגבלה ואת כל האמצעים המשמשים להגבלת אדם האחר, תנועותיו או חושיו.
  משמעת יכולה להיות פסיכולוגית או פיזית או שניהם, ומשמשת לעיתים קרובות כדיי לחנך ולהעניש.

 • שליטה וכניעה (Ds):
  הבסיס ל- Ds הוא חילופי הכוח המתחוללים כאשר הצד הכנוע מוותר או מוכנע ומעביר את השליטה לידיי הצד השולט. השליטה/ הוויתור על השליטה עשויה, שוב, להיות פסיכולוגית, מנטלית, פיזית או כולם יחד, ועשויה להתבטא בדרכים רבות מספור.

 • סאדו- מזוכיזם (SM):
  SM מתייחס לרוב לאינטראקציה הפיזית המתקיימת בהסכמה ובין שניי בוגרים, אשר במהלכה מסב צד אחד, "הסדיסט" ,אי נוחות ו/או כאב גופני לצד השני, "המזוכיסט" . האמצעים להסבת הכאב, כמו גם דרגת הכאב ומשך הזמן בו הוא מוטל תלויים במידת תשוקתם של המעורבים.

על אף המלים הגדולות המרמזות על סגנון חיים או לפחות על העדפה מינית מובהקת, אפשר למצוא אלמנטים של כח ושליטה (BDSM) כמעט בכל מערכת יחסים.
אלמנטים כאלה יכולים להיות מוגדרים וקבועים או זמניים וחולפים, והם עשויים לכלול משחקי כוחות, שליטה רגשית, מנטלית או פיזית, צורות שונות של מין "חזק", קשירות, ספנקינג, ביגוד ופטיש (עור, גומי, מדים), משחקי תפקידים למיניהם, ומכלול האופנים לריצוי, מתן שירות ונקיטת עמדה פסיבית, מינית או בלתי-מינית, לעומת כל ציפייה או דרישה לקבלת שירות, למשמעת או ליחס של כבוד או של הערצה.

"אנו קוראים לזה : גבירה ועבד,
אנו קוראים לזה : אדון ושפחה... "

מהו מקורן של המילים "סדיזם" ו- "מזוכיזם" ?

 • המילה "סדיזם" גזורה משמו של המרקיז דה-סאד (The Marquis de Sade), אציל צרפתי אשר חי בין השנים: 1814-1740 ונודע לשמצה בשל חיבתו לפעילות מינית אלימה ואכזרית. לתוספת שמחה, המרקיז הותיר אחריו כמות לא מבוטלת של כתבים המתארים בפרוטרוט חוויות ופנטזיות שאינם מומלצים לבעלי לב חלש ולנשים בהריון. רבים מהם, דרך אגב, נכתבו בהיותו אסור בבית-הכלא, או לחילופין, מאושפז בבית- המשוגעים.

 • המילה "מזוכיזם" גזורה משמו של הסופר האוסטרי (Sacher-Masoch Leopold von 1836–95). בשנת-1870 יצא לראשונה ספרו של Sacher-Masoch : Venus in Furs, השוטח את סיפור אהבתם המוזר של Severin von Kusiemski ו- Wanda von Dunajew. הציטוט הבא מתוך הספר מדגים היטב את משנתו של ידידנו האוסטרי:

"דרך תשוקתו של הגבר, הטבע נתן אותו בידיה של האישה, והאישה שאינה יודעת כיצד לעשותו לנתינה, עבדה, צעצועה, וכיצד לבגוד בו בסוף בחיוך אינה חכמה".


מיהן הנפשות הפועלות בזירת ה- BDSM ?

לבדס"מ פנים כמספר הפנים של העוסקים בו והשואפים / מפנטזים לעסוק בו. עם זאת, בקרב קהילת הבדס"מ בארץ ובחו"ל השתרשו המושגים הבאים :

 • מלכה, גבירה (Mistress), דומית / דומינה (Dominatrix), אלילה (Godess – אישה דומיננטית).
 • אדון, מאסטר (Master), דום (Dominator ,(Dominant – גבר דומיננטי.
 • עבד (Slave), סאב (Submissive) – גבר כנוע.
 • שפחה (Slave), סאבית (Submissive) – אישה כנועה.
 • סוויץ', סוויצ'ר/ית (Switch) - אישה או גבר הנוטים/ מעונינים לשמש הן כשולט והן כנשלט.
 • בן זוג/ בת זוג ונילי/ת – פרטנר/ית אשר אין לו כל עניין בתחום הבדס"מ.


" הוא מאוד דומה לחיים,
המשחק הזה בין הסדינים
כשאני מעל ואותה למטה
תשכח הכל אודות שוויון ..."


ומה הם בעצם עושים ביניהם, כל אותם עבדים ומלכות, שפחות ואדונים ?

 • "סשן" – פרק הזמן המוקדש לאינטראקציית הבדס"מ שבין השולט לכנוע. משך הזמן ותוכן הסשן נקבעים בהתאם לרצונם של שני הצדדים המעורבים. סשנים יכולים להיות המקבילה הבדס"מית לסטוצים, אך הם יכולים גם להוות את החלק המוקצה להתנסויות של בדס"מ במסגרת מערכת יחסים רחבה יותר.

 • "24/7" – 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע", מונח לציון מערכת יחסים קבועה ומתמשכת. עם זאת, עוצמת האלמנטים הבדס"מים בקשר ומידת הדומיננטיות שלהם הנם גורמים המשתנים מקשר לקשר ומזמן לזמן, לפי צרכיהם האישיים של בני הזוג.

 • מונחים נוספים מתייחסים לציוד, להעדפות מיניות ולנהגים בדס"מים שונים.


"בואי נשחק : גבירה ושפחה,
בוא נשחק : אדון ועבד..."


מהו הבסיס המוסרי לפעילות-BDSM?

הקונצזוס היחיד אולי, בקהילות ה-BDSM המגוונות בארץ ובעולם הוא השמירה הקפדנית על המוטו : "בטוח, שפוי ובהסכמה".
הכרחי הוא כי הצדדים המעורבים בפעילות הבדס"מ יעסקו בה תוך הסכמה הדדית, מתוך רגישות ובתוך מגבלות וחוקים שנקבעים מראש בהסכמת כל הצדדים.
ניתן להשיג הסכמה ובטחון הדדי לצדדים רק על ידי תקשורת פתוחה והדדית טרם ההתנסות, והבנת הצרכים ההדדיים, הפנטזיות, התשוקות והפחדים.
כמובן מאוד לא רצוי להתנסות ב – BDSM עם זרים גמורים. בכל מקרה אין להניח לזר/ה גמור/ה לכלוא, לקשור או להגביל בכל צורה אחרת את התנועה או החושים.

נשמע מעניין, אפשר לקבל עוד קצת טיפים והנחיות בטיחותיות.. בבקשה?


 • גבולות – לכל אינדיבידואל גבולות משלו/ה לפעילות בה היא או הוא מעונינים להתנסות בתוך עולם הבדס"מ. לרוב קיימת הסכמה רחבה בקהילת ה-בדס"מ על החובה לכבד את הגבולות הנקבעים ע"י מי מהצדדים. הגבולות מתייחסים לסוגי פעילות, משך פעילות, פרטנרים לפעילות, פרטיות ועוד, ועשויים להשתנות בהתאם למידת ניסיון, מידת היכרות עם הפרטנר/ית או כמובן לפי מצב רוח.

 • על הצד השולט מוטלת החובה לקחת אחריות לשלומו ובטחונו הרגשיים והפיזיים של הנשלט. יש לדעת טוב כיצד להשתמש בכל אביזר ויש ללמוד את הסכנות הפוטנציאליות בכל פעילות שמבקשים להתנסות בה, על הצד השולט מוטלת החובה לשמור על רמת שליטה עצמית גבוהה מספיק כדי להגן על הנשלט מפני כל נזק לאורך כל הפעילות. גם על הצד הנשלט מוטלת חובה להתריע ואף להשתמש במילת הבטחון אם הוא חש כי עלול להגרם לו נזק ממשי. לכל סוג של פעילות הנחיות בטיחות ספציפיות. דוגמאות: בקשירות - יש לודא כל הזמן כי דם מגיע לכל חלקי הגוף, קשירת הידיים בחבל מאחורי הגב נראית כמו פעילות פשוטה ובסיסית, אך בצורה לא נכונה אספקת דם עלולה להעצר ולגרום לנזק בלתי הפיך. עבור הצלפות והכאות: אזורי הראש, הצוואר, אברי המין, הכליות, צידי הגוף וכפות הרגליים רגישים ביותר ודורשים משנה זהירות. יש להימנע מקשירה מסביב לצוואר, בשביל זה קיים הקולר. בנוסף, חובה על הצדדים לברר ולהתריע על מגבלות בריאותיות ורגישויות רלוונטיות.

 • מילה בטוחה, מילת ביטחון (Safe word) – מילה או ביטוי המאפשרים לצד הכנוע לעצור את הסשן בכל שלב או להוריד את רמת הקושי שלו באם הוא נעשה מסוכן, מפחיד או כואב מדי. המילה נקבעת לפני תחילת והיא יכולה להיות למשל-"עצור" או "עצרי" או כל מילה אחרת בתנאי שהצד הנשלט יוכל לזכרם ולבטאם במידת הצורך. "כן" ו-"לא" לא מומלצים כמילות ביטחון. יש אנשים שבוחרים להשתמש בצבעי הרמזור כמילות בטחון מצד הנשלט כדי לאותת אם להמשיך, להזהר או להפסיק, אחרים חושבים שיותר מידי הוראות חד משמעיות מהצד הנשלט לאורך הסשן פוגעות באפקט השליטה ומסתפקים במילת בטחון אחת לשעת חרום. לעיתים במשך הפעילות נמנעת תקשורת מילולית בין הצד הנשלט לצד השולט. לרגעים אלה יש להתכונן באמצעות החלטה על סימן אחר, לא מילולי אשר דרכו יוכל לאותת הצד הנשלט על בעיה, כמו רקיעה ברגל, מחיאת כף וכדומה.

 • מיותר לציין כי כל הכללים למין בטוח בעידן האידס תקפים כמובן גם פה. כמו כן, יש להקפיד תמיד על ניקיון הציוד וחיטוי הגוף במידה ונוצרים דימומים ופציעות."הוא מאוד דומה לחיים
וזה סוד המשיכה
אם אתה מתעב את תחושת המסחור
של ההנאה הנפוצה
אז זה בשבילך... "


ובסוף היום, האם BDSM הוא רק פנטזיה או גם סגנון חיים ?

בזירת הבדס"מ, כמו בחיים, פועל מגוון עצום של נשים ואנשים - מלכות ואדונים, שפחות ועבדים מקצועיים, וגם זוגות ויחידים הבוחרים לגוון את חיי המין שלהם בהתנסויות בודדות או ספורות בעלות גוון כזה או אחר של בדס"מ. נמצא מלכות, אדונים, שפחות ועבדים "בארון", כלומר, כאלה שמבקשים לחיות תוך הסתרת משיכתם לעולם הבדס"מ, לצד כאלה שעבורם הדבר הוא אורח חיים מלא, לעיתים עם שותף/ה בעל נטייה תואמת, ולעיתים בגלוי.

בצעדייך הראשונים לתוך עולם הבדס"מ יהיו מן הסתם תחומים ואזורי התנסות שלא יעוררו בך עניין, או אף יזעזעו ויעוררו תחושת דחייה או כעס. חשוב לזכור כי סגנון החיים הזה נסוב בראש ובראשונה סביב בחירה וקבלה. לכל אלה הבוחרים להתנסות בבדס"מ, בתור שולטים או נשלטים יש את החופש לבחור אלו אספקטים של בדס"מ ברצונם לאמץ, ואלו לדחות.

ההתנסות ב-BDSM היא מסע אינסופי של צמיחה דרך למידה עצמית. עבור רבים מאתנו זהו מסע לחקר "האני" והגבולות, המיניות והאהבה.

"שליטה היא שם המשחק
במיטה ובחיים
שניהם זהים
אך מי מספק אותך
בסוף היום..."


*בשם החיבור ובגופו משובצות שורות מתורגמות מתוך השיר Master & Servant של Depeche Mode.

Junu​(שולט)
מאמר יפה
מאמר יפה ואומר הכל כתוב ונעים לקריאה
02/07/03 21:38
המלכה המכה
המאמר
יפה מאוד ומאוד ברור
15/10/03 14:16
בין שתיים לארבע​(נשלט){דולי}
נהדר...
כל מילה שאוסיף רק תגרע.
01/11/03 00:09
פייה{O}
מאוד חינוכי
כחדשה בתחום, אני מודה לך על הארת העיניים.
19/11/03 08:29
אדון_המשאלות​(מתחלף)
Get the balance right
עוד שיר של דיפש מוד מה שמזכיר שגם ביחסי שליטה, אסור שיהיה פער גדול מדי בין שולט לנשלט
25/03/04 15:29
המאוהב{יש}
B. D. S. M
אהבתי. מכיוון שאני חדש בנושא, מצאתי פה את כל מה שאני חושב שאני צריך לדעת. תודה .
07/05/04 02:32
Ghost
עזרת לי מאד, תודה לירז
בתור ונילי, המאמר עזר לי המון להחליט ללכת על הסשן הראשון. תודה לירז. יפיםפה.
05/10/04 01:35
dom2004
נורא ממצא ומסביר פנים
ענייני ללא תוכן מיותר . עבודה יפה . תודה לכל המחברים והעורכים.
11/10/04 17:13
max69​(שולט)
אני ממליץ
על מאמר זה.
16/10/04 17:17
J U L I A​(נשלטת)
(: אוף כמה פעמים קראתי את המאמר הזה
[= מפה מתחילים! אין ספק
01/12/04 12:43
7 חטאים
מאמר הבסיס
המאמר נכתב בצורה ברורה המתארת בצורה נוחה לקורא את עולם ה- BDSM וטוב שכך
04/04/05 08:50
גבר קשוח וקשה
juan
ממצא !!!
22/12/05 21:35
פני תינוק​(אחר)
קראתי התרשמתי
כתיבה יפה לא סתם את מלכה ,מעריך מאוד את ההתחשבות בעבד. הכל כלכך חדש לי ,בעיקר בשלבי למידה ,והחלום הוורוד למצוא את המאסטרית שתגרום לי ערגה לסיפוקה. בעצם זה היום הראשון בו תפסתי את האומץ ,לנסות ולהתחיל את הדרך שהמון זמן רציתי ללכת בה. וככה יוצא שאני מסתובב לי כמובן בין פוסטים של מלכות יקרות ,וקורא ולומד ומנסה למצוא פירצה לשרותה וזהו בעצם ככה הגעתי גם לעידכון הזה שהוסיף לי לא מעט ידע ,ואני מודה לך עליו מקרב לב יום מקסים
16/02/06 14:19
liliush53​(אחרת)
לירז, היי
גם אני כקודמיי, בלי מילים, כחדשה בשטח ובתחום, תוך כדי שיטוט, נתקלתי במאמר שלך, מאיר עיניים, ממצה, הישכלתי,מודה, נירגשת, ונפעמת, תודה ושוב תודה.
10/04/06 07:08
שליט דומינטטי​(מתחלף)
מה זה קינקית,ונילית?
האם תוכלי להסביר לי?
02/06/06 10:30
סייח השחור
בראוו
כל הכבוד אהבתי
19/08/07 20:03
המלכה יעלי​(שולטת)
המאמרBDSM
אכן מלכה את אחותי .....קבלי איחוליי שנה טובה ומאושרת לך .....
23/09/08 04:39
amy​(נשלטת)
מאמר מעולה!
וכמו שאמרו לפני- מסביר הכל, וחשוב יותר- בתמציתיות.
02/12/08 23:03
האדון רם​(שולט)
גם לותיקים...
האמת שאני לא מעט זמן בקהילה, והתחלתי לקרוא פשוט המשכתי. את סידרת את כל הדברים הפשוטים לנו, בצורה יפה אמינה ומעניינת.. מאמר יפה!
22/01/09 21:35
מוקהkinky​(מתחלף)
מאמר
חדש יחסית התחלתי חצי צעד.אין ספק מרשים וחובה לקרוא מסביר לאן אתה רוצה
15/04/09 00:10
Padfoot
יפה
הרבה מידע כתוב יפה מאוד עזר לי תודה
14/07/09 02:28
נובח
מאמר יפה
כל הכבוד שנרשמים דברים כאלה
15/08/09 15:19
SimbaInChains​(מתחלף){FairyInCha}
מעולה
בתור ונילי עזרת לי מאוד להבין את זה, להבין אותה ובעיקר לדעת יותר ולהתקומם פחות :)
21/10/09 20:00
slaiveforqueen​(נשלט){yes}
...
מדהים
23/04/10 12:27
חופיתת​(שולטת)
הודאה למחבר
לכל החדשים שנכנסים ומתעניינים בעולם ה- בדס"מ זה ממש המילון האידיאלי מצורף למדריך למתחילים.. תודה על השקעת החיבור.
11/08/10 21:59
Darcy
מרתק ביותר
אז לדעתי הסברתה מעלהה
15/09/10 03:44
robertoswitcher
pls help me
am roberto , italian guy live in Israel. am searching to have lovely session with domina or slave girl, if it will include making love would be better, be sure am so open for everything but not disgusting thing. the probelm I do not speak hebrew. pls help me. contact me here or by my email roberto80switch@hotmail.com. i trust you.
24/10/10 01:03
מלכה בעמק יזרעאל
מאמר נפלא
הפירוט, הגישה, ההסבר, התוכן הענייני, העיצוב, עושה חשק לפרסם באקדמיה!! יישר כוח . מלכת הקצפת ~
25/05/12 23:48
מתמחה איכותי​(שולט)
עושה חשק...
להתחיל אתמול!
19/09/12 16:13
דקל
שליטה נשית
רוצה וחייב לשוחח או להיתכתב אם שולטת
07/02/13 13:13
חרוב​(נשלט)
המאמר בהחלט גורם לי להבין שיש בי בהחלט קשר לכל זה, ואני בהחלט רוצה להיכנס לעולם הזה, ובעצם לממש את הרצון שכבר שוכב כמת מבפנים זמן כה רב!
18/04/15 08:32
king solomon
חרטה ברטה הכל תזדיינו בשקט ובלי לחפש לזה תימוכין עם תאוריות הזויות...
21/04/15 14:05
איןשם
טוב, הייתי צריכה לקרוא אותו לפני יומיים!!! (: אם אפשר לשאול מה זה המושג שנתקלתי בו: שליטה מלמטה?
24/06/15 07:14
שיפחונת
כתיבה יפה.עוזר מאוד.תודה
29/07/15 03:55
ג'יגולו
מאמר מדהים עושה חשק תאמת לנסות מכל תודה רבה
01/09/15 07:01
גבר גבר עדין​(שולט)
אני בשוק אני בהלם... נחשפתי לעולם הבדסמ ממש לאחרונה, כבן-זוג ונילי של מישהי שהתגלתה כשפחה מדי פעם. קורא קצת בפורום להבין על מה ולמה. בכל מקרה - אני נדהם מרמת האנשים, הכתיבה והפתיחות. עולם שלם של תוכן, עם אנשים שיודעים לתת ולקבל. שאפו ענק.
13/02/16 06:11
Karlos00
מעניין ..
21/10/16 22:12
strong d​(אחרת)
אהבתי את ההסבר הפשוט והמעניין...אני חדשה ולכן חשוב היה לי ללמוד על הנושא..."מכל מלמדיי השכלתי"...בעולם בו אחד עוזר לשני לאכול את השלישי ....בעולם בו אדם לאדם הוא זאב...לפחות שכל האמרות האלו יניבו פירות מענגים...יישר כוח למי שטרח וכתב
25/06/17 14:35
strong d​(אחרת)
ועכשיו שקראתי את כל המריבה וגם לא הבנתי ממש מה קרה... וכמו כן, קראתי את תגובותיהם של החוגגים או הלא אוהבים מריבות...הלסת שלי פשוט נפלה מהשתהות. אימא שלי לימדה אותי שאת כל הכביסות המלוכלכות מכבסים בבית...אני מאמינה. ויחד עם זאת יש מספיק מריבות בעולם הונילי, לא צריך גם מריבות בעולם הבדסמי...חבל.
21/08/17 17:06
Back For Her​(שולט)
Perfect
23/01/18 01:06