ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סקס סמים וחומוס

אנחנו אבודים, מילמל אז הפצוע
אתה לא עוזר עם הגישה הזו, ענה לו החובש
לפני 12 שנים. 6 באוק׳ 2007, 20:31
במסגרת תחביבי לקרוא פרופילים, נתקלתי לפני כמה דקות בפרופיל של שולטתתתת שציינה בריש גלי שהיא לא מעוניינת בעבדים "ענייים" (הגרשיים והיוד השלישית במקור). בפרופיל שאחריה שמחתי לגלות בחורה נקייה ואנושית (כך כתוב לבן על גבי שחור), שאינה מיועדת לבעלי מינוס בחשבון.

למי שנמצא פה יותר מיומיים וחצי זה לא מחדש דבר, כמובן, ואני לא מתכוון למחזר פה את הדיון הידוע על הניצול הכספי של סאבים מצד דומיות. מה שמעניין אותי יותר הוא שבעצם לא מדובר רק בדומיות. נכון שאצלן זה בא באופן מפורש וכדרישה, אבל הציפייה הכלכלית הזו קיימת גם אצל סאביות, ומה שבאמת חשוב (והנה אני מגיע סוף סוף לנושא, באיחור אלגנטי) - גם לוניליות.

באופן כללי אני מחזיק בדעה שאנחנו לא שונים מהונילים בשום דבר מהותי מלבד הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו, ונדמה לי שהציפיות מהצד השני הן דוגמה חמודה לכך. למשל, עניין הכסף. לגברים, על פי רוב, לא אכפת בכלל כמה כסף יש לאישה, אלא אם היא אלמנה פתיה שהם מתכוונים לנצל ולרוקן את חשבון הבנק שלה. לנשים, כידוע, העו"ש קצת יותר חשוב. נשים בדסמיות אינן שונות מאחיותיהן הוניליות, אבל הצידוקים שלהן שונים: בעיני סאביות רבות, משכורת נמוכה מהממוצע במשק (וגרוע מכך - נמוכה משלהן!) היא תכונה מאד לא דומית. הוא הרי שולט, לא? הכסף מניע את העולם, לא? איך הוא יכול להיות שולט אם בקושי יש לו כסף לפלאפל? ובכלל, הצלחה כלכלית הרי מעידה על אישיותו ההו-כה-דומיננטית, ולהיפך. ברור שהוא צריך להיות אמיד, לפחות.
ודומיות? לא ל"ענייים", אבל מסיבות אחרות לגמרי - כי הוא צריך לפנק אותה. לקנות לה מתנות. לרפד את חייה. בעצם, הוא צריך לעשות בדיוק את מה שהדום אמור לעשות, ושניהם אמורים לעשות בדיוק את מה שהגבר הונילי אמור לעשות. אבל אצל הסאביות זה מבטא את היותו שולט בקשר, אצל הדומיות זה מבטא את היותו סוגד ושפוט, ואצל הונילים זה סתם מבטא את היותו חי בחברה פטריארכלית. אותו עניין בדיוק, תירוצים שונים.

הכסף הוא, כמובן, רק דוגמה אחת. יש עוד. למשל, העניין הפעוט של אישיות. קשה להצביע על תכונה אישיותית מסוימת (אלא אם כן "זורמת" נחשבת לתכונה אישיותית) שגברים מחפשים באופן די גורף בנשים שאיתם. לעומת זאת, אצל נשים כן קיים דבר כזה, המעוגן גם במחקרים מדעיים תקניים. נשים, למי שלא ידע, אוהבות גברים-גברים. דומיננטיים, אסרטיביים, מלאי בטחון עצמי. כך אצל וניליות. כך, מן הסתם, גם אצל סאביות, שהרי הן מחפשות דום. וכך, משום מה, גם אצל רוב הדומיות. "לא סמרטוט!" מופיע בפרופילים של דומיות כמעט באותה שכיחות של "מפונקת מאד ואוהבת מתנות". סמרטוטיות גברית היא לא תכונה נחשקת. נקודה. והנה, גם כאן, אולי בתכונת האופי הכי בדסמית שיש, אין הבדל בין הוניל לדום לסאב. נשים מכל הקצוות רוצות זכרי אלפא. גברים, תופתעו לשמוע, רק רוצים שלא יהיו כונפות. כי כשהן יפות יותר כיף לראות אותן סובלות, וגם איך אפשר לסגוד לגוף של מלכה מכוערת? (אפשר, מתפשרים, היצע וביקוש, אבל זה לא קשור).

עוד דוגמאות? עניין הגיל, למשל. הדום שלך לא יכול, חלילה, להיות צעיר ממך. כי גיל זו סמכות. אבא היה מבוגר יותר, לא? גם המורים והמפקדים והבוס. אם הוא צעיר, מה הוא כבר יודע, הילד הזה? לא דומיננטי בעליל להיות צעיר. אבל גם לא מאד סאבי, כי הילדים האלה לא באמת יודעים לדאוג לאישה, לפנק אותה, להתמסר אליה. וגם לא מאד ונילי, כי את הרי בוגרת לגילך. נטיות שונות = סיפורים שונים, אבל סוף הסיפור תמיד זהה.
ומהצד השני? בטח שסאבית יכולה להיות צעירה יותר, אפילו עדיף, כי היא הרי לומדת את עובדות החיים מאדונה הבוגר. בטח שדומית יכולה להיות צעירה יותר, זה דווקא די מדליק, ההשפלה הזו של להשלט על ידי ילדונת. בטח שונילית יכולה להיות צעירה יותר, הרי הכל עוד עומד ומתוח.

לא המשכתי לחשוב על זה מעבר לכך כי הגיע אוכל ויש לו קדימות על פני כל דבר כמעט, אבל אני מניח שפחות או יותר כל דוגמה לציפיות או העדפות מבן המין השני מגלה שגברים הם גברים ונשים הן נשים, והבדסמ רק מספק לנו דרך נוספת להסביר לעצמנו למה אנחנו רוצים את מה שאנחנו רוצים. אנחנו כמוהם, כמו הונילים האלה, וכל מה שקיים אצלנו קיים אצלם, רק בלי העטיפה. בתיאבון לי.
huan - הגנום והאקולוגיה לא משתנים ברגע שנרשמים לכלוב, אבל לאנשין כרגיל לא ממש אכפת מעובדות זוטות שכאלה להפריע לאגו שלהם.
השאלה מה עושים אם אותם אנשים היתה והינה המחלוקת העיקרית בינינו:)
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - כל עוד אנחנו מסכימים שצריך להפיץ את האמונה שכלום לא משתנה עם ההרשמה לכלוב, דיינו :-) אחר כך נחשוב מה לעשות עם הכופרים.
לפני 12 שנים
מיתוסית​(שולטת) - אתה לא מגלה את אמריקה
יש לזה שורשים אבולוציוניים.
ככה זה.
גברים רוצים צעירות ויפות
נשים רוצות גברים דומיננטיים ובעלי רכוש

אצל נשים הגיל והיופי מצביעים על פיריון
ואצל גברים הדומיננטיות והרכוש מצביעים על כך שהם יוכלו לעזור להן לפרנס את הצאצאים ולתת להם את האפשרויות הטובות ביותר שיש.

זה שאנחנו אוהיבם את הסקס שלנו אחרת, לא אומר שאנחנו מין נפרד משאר ההומוסאפיינס...
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - בדיוק, וזו הנקודה שלי. אם מסתכלים על דברים שנכתבים בכלוב, מגלים שהרעיון הזה שאיננו שונים משאר האדם הוא לא כל כך אלמנטרי. אם הבדסמ הוא "אמיתי", הרי שההעדפות צריכות להתאים לנטיה, לא? אבל הן לא. הן מתאימות למין ולתרבות, כאשר הנטיה מספקת רק סיפור כיסוי.

אגב, פסיכולוגיה אבולוציונית היא רק הסבר אחד, ולאו דווקא הטוב ביותר, משום שיש לה בעיה מבחינה מדעית: היא מסוגלת להסביר כל דבר. פחות או יותר לכל תופעה שהיא ניתן למצוא טיעון אבולוציוני כלשהו שמסביר אותה, אבל הכל יהיה תמיד צידוקים בדיעבד.
לי אישית נראה שההסבר התרבותי חזק יותר. אנחנו כאלה כי זו התרבות שגדלנו בה, ואם היינו גדלים בתרבות מטריארכלית שבה נשים הן עשירות וחזקות ובוגרות וגברים הם יפים ורכרוכיים, ההעדפות שלנו היו שונות.
לפני 12 שנים
נילי ונילי - לא רק נשים סובלות מדיכוי מגדרי, אלא גם גברים, שהאישיות שלהם נמחקת והופכים להיות יצורים שנמדדים אך ורק על ידי גודל הארנק, האקדח או הזין.

המאבק לשיוויון בין המינים צריך לעניין יותר אנשים. הוא לא שייך לפמיניסטיות בלבד.
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - לא יכולתי להסכים יותר.

הבעיה היא יחסי הציבור הגרועים שעושים למאבק הזה, שגורמים לו להתפס כמאבק של שונאות גברים מטורפות כנגד דלוזיות פרנואידיות של דיכוי גברי אכזרי.

אני זוכר את עצמי מנסה לשכנע איזו מתרגלת שאני נדפק מכך שלא לגיטימי עבורי להשאר בבית עם הילדים אם בא לי בדיוק באותה מידה שאישה תידפק מכך שמצפים ממנה להיות זו שמטפלת בילד. זה היה כל כך סיזיפי... כל עוד ימשיכו למחות כנגד "דיכוי האישה" ולא "דיכוי מגדרי", אני לא רואה סיכוי שאנשים רבים יותר יתעניינו בנושא.
לפני 12 שנים
אושה{אוש} - כל הנשים זונות
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - החכמות מגיבות אצלי בבלוג :-)
לפני 12 שנים
Succubus​(אחרת){ParkerFrye} - מעניין. אני פשוט מחפשת אותם עם ראש פתוח ולא שבויים בקונספציות. :-)
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - טוב, את מיוחדת. וחוצמזה, דיברתי על ונילים, שולטים ונשלטים, לא על לא-בעסקים. הם לגמרי שונים, ולא בטוח שזה אותו זן בכלל.
לפני 12 שנים
Succubus​(אחרת){ParkerFrye} - שולטים הם טלפתים, למיטב זכרוני. הייתה איזושהי הסכמה בנושא ממש כאן. זה עושה גם אותם זן שונה, לדעתי.
ואגב, מזה נובע, מן הסתם, שלשולט טוב בהכרח יהיה כסף. אז לא מפתיע אותי שנשים לא רוצות שולטים שאין להם כסף, אם מישהו ניחן בקריאת מחשבות ובכל זאת לא הצליח לעשות כסף, איזה מין שולט הוא כבר יכול להיות?
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - ולא רק זה, אלא שהוא עד כדי כך פאתטי, שהוא מנסה את מזלו עם נשים שהוא יודע מראש (עקב יכולותיו הטלפתיות המשובחות) שאינן מעוניינות בו. לא פלא שהוא לא אטרקציה.
אנחנו חיים בעולם די הגיוני, כשחושבים על זה.
לפני 12 שנים
פרלין​(נשלטת) - יש לי הרגשה שאני יודעת באיזו מתרגלת מדובר...
העניין הוא נורא פשוט. כל עוד רוב הנשים לא מרגישות שיש להן את האפשרות להיות עצמאיות כלכלית, הן יחפשו מישהו שיוכל לתמוך בהן. עדיין, גברים מרוויחים הרבה יותר. הם גם לרוב מתקבלים למשרות שמרוויחים בהם יותר. הם גם לרוב מנותבים לתחומים שמרוויחים בהם יותר.
עניין פער השכר בין גברים לנשים הוא הרבה יותר נרחב ממה שחושבים. זה לא רק העניין של נשים שמרוויחות פחות באותה משרה, זה גם עניין של שכר נמוך יותר במקצועות נשיים וכו',,,
כך שזה עניין כלכלי גרידא. אצל כולנו. עניין אבולציוני, שרידתי הרי. וכל עוד האפליה בין נשים לגברים בשוק העבודה לא תתוקן, הרי שזה ימשיך.

(ובקשר לכל השאר: ברור שאתה צודק. אבל זה ידוע.)
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - לא חושב שזה כלכלי גרידא. לדעתי זה הרבה יותר עניין תרבותי מאשר כלכלי. אישה יכולה לפרנס את עצמה יפה מאד היום, למרות שקיימים פערים, אבל התרבות עוד לא השתחררה לגמרי מימים קדומים יותר שבהם המצב היה שונה.
נראה לי שהדוגמה הכי טובה לזה היא סוגיית התשלום בדייטים ראשונים. בעבר היה היגיון רב שגבר ישלם מעצם מינו, כי נשים לא ממש יצאו לעבוד. היום המנהג נשאר, אבל ללא צידוק כלכלי של ממש.
לדעתי זה ימשיך עוד הרבה אחרי שהפערים בשוק ייעלמו.
לפני 12 שנים
מביט לרגע - זאלופון , כמה טוב שיש אותך באתר הזה :)
כמה חבל שאין עוד כמה ....
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - ועם זאת, כמה טוב שיש בכל זאת עוד כמה אנשים טובים פה :-)
לפני 12 שנים
nofar8​(נשלטת) - העלת נושאים לא נוחים, אלו שיודעים שקיימים אבל עדיף לא להסתכל עליהם יותר מדי קרוב. מסכימה שאין את ההבדל בין הוניל לבין עולם הבדסם ביסודות. יותר שהביטוי שונה, ושכל צד חושב ששלו עדיף, במקום לראות את ההתאמה לכל אחד שנמצא בעולם משלו.

עצוב שיש קשר בין הבעה מינית וכסף, אפילו שזה נושא ישן מאד. אני חולקת אתך בזה אבל. אולי יש ויש, אבל לא ראיתי שכסף מניע מרכזי בין דומים וסאביות. וגישה כזו נותן טעם לא טוב לכל העסק. קוראת שזה הנסיון של הרבה וזה לא יושב טוב.

גם עניין הגיל - חושבת שיש הבדל כאן בין וניל לבדסם.
כאן האישה המבוגרת גם נחשבת כאחת שיודעת שהיא סאבית ויודעת לרצות, עברה את הפחדים המיניים שלה, וגם פחות מאיימת לגבי נשואין וילדים.

מכבדת את הדעה שלך .ננת הרבה חומר למחשבה. ותודה
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - לגבי הגיל - גם בוניל יש את מי שיודעים להעריך נשים קצת יותר בוגרות ובשלות, אבל הם לא הרוב. להתרשמותי, גם כאן לא, למרות שהם דווקא היו אמורים להיות, מאותן סיבות שפירטת בהיגיון.

ותודה לך על התגובה :-)
לפני 12 שנים
שלגי - שיט
רק אצלי הכל הפוך
מה זה אומר? שאני בעצם גבר?
לפני 12 שנים
זאלופון​(שולט) - לא, שאת מאותגרת סטטיסטית.
לפני 12 שנים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י