ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 3 שנים. 6 באוק׳ 2016, 1:29

האם יש כזה דבר "שליטה אמיתית"? אני חושבת שלא.
אין מדד אובייקטיבי לשליטה אמיתית, אין באמת הגדרה לשולט/ת או נשלט/ת "אמיתי/ת"' שכן כמו בכל דבר אחר בהתנהגות האנושית- הכל עניין של פרשנות אישית.

עלה כאן פוסט שהעביר ביקורת על השולטות שרוצות שיהיה להן נהג/מנקה/כספומט.
מדובר בתופעה יחסית שכיחה בכלוב והביקורות כלפיהן שכיחות באותה מידה ואני רוצה לתת את דעתי האישית על כך.

בתחילת דרכי בכלוב (ואולי עדיין באיזה שהוא מקום), אני ראיתי נשים המחפשות נהג/מנקה/כספומט כאלו המחפשות לנצל במסווה של שליטה, הרגשתי שאין קשר ביניהן לבין "שולטות אמיתיות" ושהן סתם מוזילות את ההגדרה ל"שולטת".
ככל שעבר יותר זמן ונהייתי פעילה כאן יותר ויותר, התחלתי לקבל בהתאם יותר ויותר הודעת לאינבוקס ומה שקראתי גרם לי לשנות את נקודת מבטי.


מי שקרא את הפרופיל שלי ואת המודעה שלי בלוחות, מי שעוקב אחר ההודעות שלי בפורומים והפרסומים שלי בבלוג (יש אזור בכלוב שבו אני לא נמצאת?) יודע טוב מאוד שאני לא מחפשת אף אחד שיביא לי דברים חומריים, שאני אפילו סולדת מכל העניין הזה וזה אמור להיות מובן מאליו כבר מקריאה ראשונית אודותיי שאני מחפשת רק פרטנר עם עומק שיהנה מכך שאחדור אליו לעומק ושפשוט יהיה לנו כיף ביחד כשני אנשים.
אני רואה את עניין הדברים החומריים כמתנות או מחוות, ומתנות הן משהו שאדם בוחר להביא לך מיוזמתו ולא משהו שאתה דורש ולכן בחיים לא אדרוש דבר שכזה כי מרגיש לי מאולץ, מזוייף ונזקק.

ממש לא קשה לפספס את דעותיי ולהבין שאני אפילו לא בכיוון, לא קשה לפספס את זה שאני אוהבת לדבר עם אנשים בגובה העיניים ואין צורך לבטל את עצמך בפניי ולהתנהג כ"פראייר" בשביל להרשים אותי, אבל כל אלו לא באמת מנעו מכמות עצומה נשלטים לפנות אליי בפרטי ולכתוב לי שהם רוצים להיות הנהגים/מנקים/כספומטים שלי. הכמות שלהם היא ממש עצומה. אם היה באפשרותי להראות לכם תמונות מסך, אני בטוחה שלא לא היה מספיק לי רק פוסט אחד לעניין.
התעלמתי מכולם כי אני לא אוהבת כשלא טורחים לקרוא ולהתחשב בדעות וברצונות שלי, אין לי טעם לטרוח להשיב לזלזול כזה.
היה רק בחור אחד שהתחיל לדבר איתי באופן ענייני ורק לאחר שנוצרה בנינו נוחות הוא העלה את עניין "פנטזיית הכספומט" שלו. הוא דיבר איתי על סכומים לא קטנים, הוא ממש רצה לשלם לי כל חודש סכום של שכר מינימום על שום דבר.
אני הייתי בטוחה שיש פה איזה קאץ', שיש פה איזה ניסיון שלו "לקנות אותי בכסף", אבל לא. זאת הייתה פשוט פנטזיה כנה שלו והוא אפילו דיבר איתי על דרכים אנונימיות שהוא יכול להעביר בהם לי את הכסף כך שלא יהיה לו מידע מזהה עליי שהוא כיבכול "יכול לסחוט" איתו אותי.
אני אמרתי לו שאני לא מוכנה לקבל מתנה ועוד כזו ענקית מזר, הוא אמר לי שלא אכפת לו שנכיר יותר, ניפגש במציאות כידידים, נקח את הזמן ורק אז שאחליט.
הוא ממש התעקש על כך שזה מה שהוא רוצה, ניכר שזה חשוב לו ושזו לא איזו נואשות רגעית וכי הוא חישב את כל ההשלכות, אבל בגלל שזה לא מסתדר לי מוסרית ואני מעדיפה לא להיות תלויה באיש כלכלית סירבת לו.
בהמשך יצא לי לדבר עם עוד בחור שסיפר לי למה הוא מעדיף תחילה להיות נהג של מישהי לפני שהם ניגשים ל"שליטה ממשית", מכיוון ומדובר בסיבות ממש אישיות אני מן הסתם לא אפרט על כך, אך אני בכל זאת מציגה אותו כדוגמא על מנת לחזק את הטיעון שיש נשלטים שנהנים מכך והם לא נדירים כלל.

בכל מקרה, בנקודה זאת נפל לי האסימון סופית שפשוט ישנם גברים שנהנים מהעניין בדיוק באותה מידה שישנן נשים הנהנות מלקבל את שירותיהם וזה לא בהכרח ניצול ועניין חד צדדי.
זה עדיין מוזר לי, אני עדיין לא מצליחה להבין את זה אבל הדעה האישית שלי היא לא מדד לשום דבר. 
אפשר לקחת פה כל אחד בכלוב, להציג את אישיותו, העדפויתיו והשקפותיו ולהגיד שהוא לא "שולט אמיתי" או לא "נשלט אמיתי" רק כי למישהו אחר זה לא מסתדר עם השקפת עולמו האישית לגבי שליטה.
למשל, אפשר להגיד עליי שאני לא "שולטת אמיתית" כי אני לא שומרת על "הדיסטנס הקשוח הקלאסי" בין שולטת ונשלט, כי אני מאוד אוהבת לחבק ולנשק אותו תוך כדי הסשן בעיקר תוך כדי שאני חודרת אליו במקום "לרדת על גבריותו".
יצא לי להכיר פה שולטים שמתמודדים עם דיכאון וחרדות (גם אנחנו בני אדם, איזה קטע...) שסיפרו לי שהיו זמנים שהנשלטות שלהן ניגבו להם את הדמעות, מי שחושב שלהיות שולט פירושו להיות אסרטיבי 24/7 וקר כמו רובוט, יבטל את היותם "שולטים אמיתיים" בהינף יד. 
מבטלים פה על ימין ועל שמאל מתחלפים כ"שולטים אמיתיים" או כ"נשלטים אמייתים" רק כי קיימים בהם שני קטבים "סותרים" ולהרבה זה לא מסתדר בראש ואת הרשימה ניתן להמשיך עד אין קץ.
השורה התחתונה שלי היא שאין ולא יכול להיות באמת מדד אובייקטיבי לשליטה. כל אחד הגיע אליה מסיבה אחרת ומבטא אותה באופן שונה, לכל אחד יש "את הקטעים שלו" שאולי אף פעם לא נבין עד הסוף. יהיו דברים שאף פעם לא יתיישבו לנו בסכמה שיש לנו לגבי העולם השליטה כפי שאנחנו תופסים אותו אינדיבידואלית, אבל זה לא אומר שמותר לנו לשלול לגיטמציה ממי שחושב ופועל שונה מאיתנו, ובטח שזה לא נותן לאף אחד את הזכות לערער על טיבה של חוויה כזו או אחרת בייחוד כשלכל הצדדים שמשתתפים בה טוב לאחר מעשה.

החוסר לגיטימציה היחיד שצריך להיות בעולם השליטה הוא לפגיעות בכוונת תחילה וניצול.
רבות הפעמים שמאשימים בהן שולטות שרוצות נהג/מנקה/כספומט בטענה של ניצול ופגיעה, אך בשלב זה, אני באמת לא מצליחה לראות נצלנית בשולטת המבקשת באופן גלוי וכנה דבר שכזה.
ניצול זה לשקר ולרמות, ניצול זה להוליך שולל, ניצול זה לעשות מניפולציות, ניצול זה בכוונה לחפש מישהו חלש ממך פיזית/נפשית/חברתית ולהוציא ממנו דברים שהוא לא היה נותן לך אילו הייתם במצב שווה.
ניצול זה לא לכתוב מודעה כנה עם מה שאת מחפשת, גם אם זה שטחי ברמות.
הרי שהן גלויות עם הכוונות שלהן ולא מאיימות על אף אחד להסיע/לנקות/לקנות, הן פשוט משאירות הודעה ומי שרוצה פונה. מי שפונה עושה זאת מרצון שלו ואני באמת לא רואה בעיה בכך כשזה נעשה מבחירה חופשית גם אם זה אומר שהן "לא שולטות אמיתיות".

שכל אחד יעשה מה שטוב לו וישים זין על הביקורת, אם הוא לא פוגע באחרים אז הביקורת לא באמת מייצגת משהו.

Dan GerouS -
העלית מספר נקודות שאולי במהלך התואר תוכלי לנתח אותן בצורה אקדמית ומבוססת...
ואולי אפילו כהצעת תיזה בתואר השני (:
לפני 3 שנים
אשת לפידות n​(שולטת) - אני חושבת שאם לא היית אנושית,היית מאבדת צלם אנוש,הרי אם משהו מאוד ברור שרובנו פה באנו מאהבה לנושא השליטה.
כל אחד יעשה כטוב בעיניו,אני מזמן הפסקתי לספור מוזרויות שנתקלתי בהם,ו אני האחרונה שאשפוט מה טוב למישהו ומה יעיד על טיבו,הפוסט עורר בי תרעומת,כיוון שבא מאדם שמעריכה,אבל אם הייתי זקוקה לעורך דין,היה לי יצוג חינמי,חחחחח,בכל אופן שוב עשית את זה.הבהרת ואפילו מנסיונך האישי.
כנראה שצריך לפתוח תיבה של אישה כדי להבין.
לפני 3 שנים
טרנטינו​(נשלט) - לאיש אין בעלות על עולם השליטה.
אם שני צדדים מחליטים משהו וזה מקובל על שניהם , אין סיבה שלא יוכלו לקיים זאת.
וכן , אני אוהב להיות משרת ועבד בית ואין סיבה שהצד השני לא ירגיש חופשי להשתמש בזה כאשר אני מציע זאת בצורה מפורשת ושפויה.
לפני 3 שנים
girl on mars​(נשלטת) - מצד אחד כתבת יפה
מצד שני אין לי מושג איך גרמת לי לקרוא הכל ועוד ב7 בבוקר
אני חושדת בכוחות מאגיים (;
לפני 3 שנים
פאקינג ד״ר מזארקי - התכונה שלך, להיכנס לעובי הקורה ולנתח דברים, מדהימה.
את עושה את זה פשוט יפה, חד ולעניין.
אשת שיח נפלאה. באמת (:
לפני 3 שנים
מוכר את זה - אחד הפוסטים החשובים והיפים שנכתבו פה !
לפני 3 שנים
bear3​(נשלט) - כהרגלך, את נוגעת בנושא שחוק ומצליחה להאיר אותו ולנתח אותו בצורה פשוט נהדרת. תענוג לקרוא את מה שאת כותבת
לפני 3 שנים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י