בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 3 שנים. שלישי, 25 באוקטובר 2016, בשעה 04:18

בכל פעם שאני אומרת שמראה חיצוני לא מדבר אלי אלא רק האופי, אני נתקלת בתגובות של שוק, כאילו מינימום אמרתי שאני תומכת באידיולוגיה קיצונית ושנויה במחלוקת.

"מה באמת?"
"דיי, אין מצב!"
"איך אפשר?"
"אם עכשיו יבוא לפה בראד פיט בלי חולצה, זה לא יעשה לך כלום?"
"אין כזה דבר! בטח ברגע האמת תדחי מישהו נמוך או שמן גם אם יש לו אופי טוב!"

אני שומעת את התגובות האלו ולא יכולה שלא להפסיק לתהות, איך אנשים בחברה הזו מצד אחד מתבכיינים על "שטחיות" אך מצד שני ברגע שמגיע אדם שנתונים לא שטחיים לא מדברים אליו, הם דואגים להשתיק אותו ולפקפק בו.
אני מתארת לעצמי שזה מכיוון והתהנהגות האנושית כל כך מורכבת כך שלא פעם ישנן סתירות בין מה שאנשים רוצים לבין מה שהם עושים בפועל, אך עייפתי מלנסות להבין למה בדיוק.

במקום זאת, אנסה להסביר את עצמי על מנת שיבינו אותי.

(דיסקליימר לפני שיתחילו להציף אותי בתגובות מתגוננות: אין לי בעיה עם מי שמראה חיצוני חשוב לו, אני מדברת בשם עצמי בלבד ועל זה ניתן לקרוא בפסקה האחרונה).


הסיבה הראשונה לכך שמראה חיצוני לא מדבר אלי היא כי האנשים פשוט נראים לי אותו דבר.

אתם לא שמים לזה לב? כשאתם הולכים ברחוב, רוב האנשים פשוט נראים אותו דבר רק עם שינויים קלים.
בהתאם למקום שבו אתם גרים רוב האנשים הם בערך בעלי אותו גוון עור, בערך בעלי אותה תספורת, בערך בעלי אותו סגנון לבוש. הכל מושפע מהתרבות והאקלים של אותו אזור. האנשים שממש שונים בנוף המקומי, האלו הממש מכוערים או הממש מושכים (בהתאם לאידיאל היופי המקומי, הרי שאין לכך חוק אוניברסלי ומה שמכוער בתרבות אחת נחשב שיא היופי באחרת) הם אחוז קטן.
ככה שהסתברות שלכם למצוא בין ההמון את בראד פיט הוא נמוך ורוב האנשים שתקיימו איתם אינטרקציה, כולל רומנטית, יראו פחות או יותר אותו דבר. והאמת היא, שגם אנשים מושכים ויוצאי הדופן, גם יראו אותו דבר עם שינויים קלים, כי הרי אידיאל היופי בתרבויות מסויימת הוא אחיד לכולם.
מה שמבדיל את האדם הספציפי הזה משאר האנשים שיחסית דומים לו הן התכונות המיוחסות לו והן אלו שגרמו לכם להימשך אליו.
היו בו תכונות שגרמו ללב שלהם להחסיר פעימה ולכן הקדשתם את זמנכם בנסיון להכיר אותו.
אלו יכולות להיות תכונות שנחשבות שטחיות כמו למשל אדם "קשה להשגה" שהאתגר שהציב הלהיב אתכם, או אדם שהתנהג באופן שנתפס בעינייכם כסקסי והדליק אתכם.
אלו יכולות להיות תכונות שנחשבות יותר עמוקות כמו אדם שהתבטא באופן שאתם מגדירים כאינטלגנטי שכלית או רגשית.
השורה התחתונה היא שבסופו של דבר, התכונות, הן אלו שהבליטו את האדם מקהל האנשים וגרמו לכם להימשך דווקא אליו.
וכידוע, משיכה רגשית ומינית, גורמות פעולות כאלו ואחרות במוח (סלחו לי על התיאור הפשטני) וזה לעיתים גורם לנו פשוט לעשות אידיאליזציה לאותו אדם ולראות אותו כמושך בתבל כל עוד אנחנו תחת השפעת תהליכים ביולוגים אלו.
בגלל זה, יצא לי לשמוע לא פעם מאנשים שונים שיצאו מאותו מצב "משכר", למשל אחרי התגברות על פרידה, שעל אף ממש העריצו את בן הזוג הם כעת בכנות לא מבינים איך הם נמשכו לאותו אדם בתקופה שבה היו יחד או איך הם תפסו אותו כמיוחד, כי כרגע הם קולטים שאין בו שום דבר ייחודי באמת.

הסיבה השנייה היא כי יופי גורם לאנשים להרבה אנשים להיות סנובים.

כן, כן אני יודעת. לא תמיד ולכל כלל יש יוצא מן הכלל. אבל בטוח יצא לכם לשים לב לזה לפחות פעם אחת במהלך חייכם, לפחות פעם אחת יצא לכן להבחין בבחורות ובחורים ממש יפים לפי אידיאל היופי, שזכו להתלהבות רבה מהמראה החיצוני שלהם ובגלל שהם רגילים במשך שנים שכולם מנסים לרצות אותם במטרה לנסות להכניס אותם למיטה או להתלהב לחבר'ה שעכשיו יש להם בת/בן זוג שהוא גם סמל סטטוס, הם משתמשים בזה לטובתם ומשתמשים בכל החרמנים והמתלהבים בשביל שיעשו עבורם אי-אלו דברים.
הם לא מפחדים להשליך אנשים מחייהם על כל טעות קטנה כי הם יודעים שמחכה להם קהל גדול שרק רוצה הזדמנות אפילו לדבר איתם.
סוג של ניצול הדדי, בו אנשים רואים בהם אובייקט של יופי ומימוש צרכים מיניים והם רואים באחרים אובייקטים של מימוש צרכים אישיים.
אני לא יודעת מי יותר סובל בסיטואציה הזו, מי שרודף אחרי מישהו שאף פעם לא ישים עליו? או מי שנאלץ לחיות מסביב לאנשים מזוייפים שברגע שתעבור איזה תאונת דרכים והפרצוף היפה שלך כבר לא יהיה יפה אף אחד לא ירק עלייך?
מנגד, אנשים עם מראה חיצוני רגיל שאף אחד לא נותן להם יחס מיוחד, נשארים עם הרגליים על הקרקע ולא חושבים שהם יכולים לתמרן את כל העולם. ואנשים שסוטים מהמראה הרגיל המקובל והם לא הכי גבוהים, לא הכי רזים וכ'ו... וזכו לקבל על כך ביקורות, דוווקא כן מעריכים את הפעמים שנותנים להם מחמאות מבלי להגיב לכך בנרקסיסטיות כי הם יודעים שזה מגיע ממקום כנה.
מובן לי שבסיטואציות האלו יש גם אנשים, שכפיצוי על כך, יתנהגו באופן מתנשא ו"חיי בסרט". אבל ברוב הפעמים, שאני ראיתי לפחות, הסיטואציה היא כמו שאני מתארת אותה.

וזה מה שמוביל אותי לסיבה השלישית שלי שהיא- יופי הוא דבר חולף.

אני לא מבינה למה שאדם ישקיע מעצמו בזוגיות רק בשביל שבעוד כמה שנים, כאשר הטבע יעשה את שלו, הצד השני יזרוק אותו כי הוא כבר "לא קישוט מספיק טוב בשבילו". אני רואה את האנשים האלו שמחפשים תחליף לאשתם "הזקנה", שנתנה חצי מחייה עבורם, וכשאני רואה את "הוכרת התודה" הזו שהיא זוכה לה פשוט מתעוררת בי בחילה עזה.
עזבו את תהליך הזדקנות התאים בגופנו שלוודאי נראה רחוק לרבים מן הקוראים, יש בחיים גם אירועים מצערים שאתם לא יכולים לחזות שיכולים לקרות בלי אזהרה מוקדמת, כמו תאונות שונות ומחלות שבבת-אחת יעניקו לכם את המראה הכי לא אידיאלי בעולם.
ומה אז? תגלו שהייתם מוקפים בצבועים? שכל האהבה אליכם הייתה כי התאמתם לאיזו שבלונה שהסתבר שהיה נורא קל להסיר מכם?
מה שנשאר הוא רק האופי, האופי בבסיסו לא ממש משתנה. אולי יש כל מיני התנהגויות ומחשבות שאימצנו או ריסנו במהלך השנים, אבל הבסיס של האופי לא השתנה. זה משהו שלא ילקח מכם, כך שמי שהתאהב בזה סביר להניח שישאר שם הרבה יותר זמן.
לדעתי להתאהב בפנימיות הזו היא הבסיס לאהבה ולהתאהב בחיצוניות זה רק בונוס מאוד נחמד וטוב אבל לא העיקר שיחזיק את הזוגיות בשורשיה.
זאת הסיבה שאני גם לא שמחה במיוחד לקבל מחמאה על המראה החיצוני ולא משקיעה בו יותר מידיי בשביל שהוא לא יהיה היחיד שיבלוט, אני מעדיפה מחמאות על משהו פנימי שהוא חלק בלתי נפרד ממני, שלא ניתן לשינוי, כי אני רוצה שזה מה שיבלוט בי. מבחינתי זה הבסיס שלי ואני מעדיפה שירצו אותו.

 

הסיבה הרביעית שלי היא שיופי לא מצביע על כלום.

במשך שנים חינכו אותנו שיופי זה מה שפותח דלתות ואין פלא שגדלנו להתנהג בתאם.
הרי גם בדברים שלא קשורים למין או זוגיות, אנשים בכל זאת יעדיפו את מי שנראה יפה גם אם התוכן שלו מזעזע, או בעצם אפילו לפני שניתן לדעת מה האופי שלו והאם הוא מתאים למה שאתם צריכים.
בחורה מושכת, שתבוא לראיון עבודה עם מחשוף ושאר הקישוטים, תקבל עדיפות על הבחורה הממומצעת, שלא נומר חס וחלילה לא ממש מושכת. המראיין ימצא את התירוץ שלו, אבל בתוך תוכו הוא יודע שהסיבה שהוא נתן לה עדיפות היא כי פשוט נראת יותר טוב בהשאווה למתחרה שלה.
בחור עם מראה אירופאי, יקבל עדיפות בעבודה במקום יצוגי כמו בנק לעומת בחור עם מראה מזרחי אסלי או אתיופי. המראיין כמובן שיתן את כל התירוצים האפשריים, אבל בתוך תוכו הוא מבין שזה בגלל המראה החיצוני של הבחורים המתחרים שלא יפים מספיק לפי אידיאל היופי המערבי בשביל לעבוד במקום מערבי כמו בנק.

ילדים קטנים, האלו שאנחנו אוהבים להגיד שהם נורא אכזריים, הם לא באמת אכזריים אלא פשוט אומרים את האמת שאנחנו מדחיקים מעצמנו והיינו אומרים אותה אם רק היה ניתן לנו המרחב שבו זה מקובל.
כשילדים רואים ילד שהוא לא יפה בעיניי אידיאל היופי של התרבות שלהם, את הסלידה שלהם הם לא יביעו באופו מאופק כמו מבוגרים אלא פשוט יתנו לה דרור ובגלל זה ניתן לראות ילדים מאוד מוכשרים, חברותיים וערכיים שעושים עליהם חרמות רק בגלל מראה חיצוני על אף שהם יכולים להיות חברים נהדרים.
ניתן לראות אנשים שאפילו לא נותנים להם את הצ'אנס להציג את עצמם וכבר פסולים אותם מלהיות בני זוג פוטנציאלים, כי למשל אם נוצר רושם בתרבות שרק בחור שהוא מעל גובה מסויים הוא בעל תכונות גבריות, מראש הרבה נשים יפסלו את האופציה בכלל לבדוק אם הבחור שהעיז לא להתנשא לגובה של שחקן כדורסל מחזיק בתוכו תכונות שאולי חיפשו כל החיים בגבר.

קל לייחס למי שמכוער תכונות שליליות פנימיות וקל לייחס למי שיפה תכונות פנימיות חיוביות. כבר בסיפורים שהקריאו לנו בילדות מרגילים אותנו שהדמות הרעה היא המכשפה המכוערת, והדמויות הטובות הם הנסיכה והנסיך יפי התואר. 
במציאות סביר להניח שבחור שבקושי מדבר יתפס כקריפי אם הוא מכוער, אך אם הוא חתיך הוא הופך לביישן חמוד.
סביר להניח שבחורה מכוערת שתקבל רק מאיות במבחנים תתפס כחננה חסרת חיים, לעומת בחורה כוסית שתחשב למוכשרת ופתאום כולם יחזרו על המנטרה "בחורות חכמות הן הכי מושכות" שנועדה להסתיר את שטחיותם.
ומנגד, להזכיר לכם כמה פעמים היו רוצחים סדרתיים שנראו ממש טוב כמו למשל, טד בנדי, שהסיבה שסמכו עליהם הייתה כי היה להם מראה חיצוני טוב ורק בסוף התברר ההפך הגמור?

אם יש משהו שאני אוהבת בכלוב, זה שיש פה אנונימיות מסוימת. אנחנו לא רואים את הפנים של הצד השני עד לשלבים יותר רציניים של פגישה במצאיות ולכן יותר קל לאלו שמראה חיצוני כן חשוב להם, בכל זאת לתת צ'אנס, לפחות בתחילת הדרך, לאנשים מגוונים ולגלות שיש אדם מאחורי המראה החיצוני שיכול להיות טוב או רע בלי קשר לאיך שהוא נראה.
הרי שבעולם האמיתי, או באתר שבו ישר רואים תמונות פנים, אולי לא הייתה נוצרת אפילו אינטרקציה מינימאלית בין רבים רק עקב המראה החיצוני והם היו מפספסים אדם שאולי יכל לשנות את חייהם מקצה אל הקצה.
לא שחסרה שיפוטיות בכלוב, אבל לפחות שופטים אותך בהתאם למה שאתה כותב, שזה מה שאתה מאמין בו, במקום לפי איך שאתה נראה.

 

והסיבה החמישית היא שאני פשוט נמשכת יותר לאופי.

כן, בלי שום דוגמאות, הסברים או דימויים שאני צריכה להצתדק באמצעותם בדיוק כמו שמי שנמשך בעיקר ליופי, או במידה שווה ליופי ואופי לא צריך להצדיק את עצמו בפני או בפני אף אחד.
אני מעדיפה אופי. אופי שמתאים למה שאני מחפשת, אופי שיתן לי את בן הזוג שאני אסתדר איתו והוא איתי. אופי שיתן לי את בן הזוג שביחד נצמח ככה ונבנה את הזוגיות האידיאלית למה שאנחנו מאמינים בו.
אני אמצא היתרון בכל מראה חיצוני, אם הוא יהיה גבוה יהיה לי צל בקיץ והוא יביא לי מצרכים מהמדפים העליונים של הסופר, אם הוא נמוך אז תהיה לי אחלה משענת ליד והוא לא יסתיר לי את הנוף, אם הוא רזה יהיה לי קל לעטוף את כולו בחיבוק ואם הוא שמן יהיה לי עם מי להתחמם בחורף.
אם לדבר קצת מעבר לסיסמאות קלילות, גם יצא לי לצאת עם הגברים האלו. הייתי עם גברים שהיו נמוכים ממני, הייתי עם גברים שהמשקל שלהם היה תלת ספרתי, יצאתי עם גברים שהיו רזים על גבול האנורקסיה וכן, למרבה הפלא יצאתי גם עם גברים שהיו מה שנקרא "חתיכים גבוהים עם קוביות".
כולם נראו בעיניי אותו הדבר, עד הרגע שבו התחיל להיווצר בנינו חיבור רגשי כשני בני אדם. כשהרגשתי את הכימיה הזו זה מה שהלהיב אותי יותר מכל והפך אותם למיוחדים בעיניי.
כפי שזה נראה, אני אסתדר ואזרום עם כל מראה מראה חיצוני, אבל עם דבר אחד לא אסתדר וזה אופי שפשוט לא מתאים לי ויצור חיכוכים תמידיים בנינו.
אני לא יודעת אם לקרוא לזה אופי רע, הרי שאולי עבור מישהי אחרת זה יהיה הדבר האידיאלי, אבל זה אופי שיהיה רע לי וזה משהו שאני לא יכולה להבליג עליו ולא יכולה להכיל אותו. אני מתארת לעצמי שככה מרגישים אנשים שמראה חיצוני הוא חשוב להם והם באמת לא צריכים להבליג על משהו שחשוב להם, אבל זה שמראה חיצוני חשוב להם לא אומר שמותר להם לפסול קיומם של אנשים בשלמותם רק בגלל שהם אישית לא נמשכים אליהם וזה לצערי משהו שנורא נפוץ בימינו (ואולי מאז ומעולם).

Joe Carlton​(מתחלף) - פגעת בול במטרה! משום מה תמיד מכניסים לנו לראש שהיופי החיצוני הוא חשוב. לדוגמא בסרטים כמעט תמיד הטובים הם יפים והרעים מכוערים. בסוף היופי הוא רק קליפה. מה שחשוב זה מה שבפנים. אני מאוד אוהב את התפיסה העמוקה שלך. ועוד בגיל צעיר. שאפו!
לפני 3 שנים
dror30 - אני הצלחתי להבין לעומק את זה שליופי אין משמעות רק כשהיה לי לפני איזה 10 שנים מחלת עור, ולפתע אנשים התייחסו אלי אחרת למרות שבפנים הרגשתי בדיוק אותו הדבר. ורק אז באמת הבנתי כמה מראה יכול סתם להטעות.

אך משיכה להרבה אנשים זה לא משהו שקל לשנות, החברה מכניסה לנו לראש כל מיני מודלים של יופי, ואז מאוד קשה להשתחרר מהם גם כשרוצים, אישית למרות שהחשיבות של המראה נמוכה בשבילי אני עדיין מרגיש שזה קצת משפיע ושיש לזה משקל מסוים, מקווה לעבוד על עצמי שזה כבר לא יהיה חשוב בכלל, כמו שנשמע שאת מצליחה.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - אני לא אגיד לאף אחד איך לנהל את הזוגיות שלו.
אף אחד לא חייב לקבל אף אחד, רק בשביל לצאת מוסרי. אף אחד לא צריך תירוץ בשביל להצדיק את המשיכה שלו כלפי מישהו ולא משנה מה שורשיה.
זה אפילו "מסוכן" להיכנס לקשר למישהו שאתה לא באמת נמשך אליו (לא משנה באיזה תחום) רק כי אתה רוצה לצאת "הוגן" כי זה יעלה על פני השטח ויצור מלא חיכוכים.
מה שכן, צריך להגביל את כמה השיופי הוא גורם מכריע בדברים יום-יומיים. למה לא לקבל עובדת "פחות יפה" אך מוכשרת רק כי אתה אישית לא מוצא את המראה שלה אקרטיבי? למה למהר לסמוך על מישהו עם מראה חיצוני טוב במקום לחפש הוכחות לכך ששווה לבטוח בו? ושאר הדוגמאות שעלו בטקסט.
הדבר הזה מאוד מתעתע, מאוד יכול לפגוע וכדאי לחשוב על זה במקום לנהל את החיים שלנו רק סביב משיכות ולא רציונל.
לפני 3 שנים
dror30 - מסכים עם כל מילה :)
מקווה שנצליח לא רק להגביל אלא לבטל את כל הדרגות יופי של אנשים, ושלא יהיה משהו שייחשב אוביקטיבית ליותר יפה מאחר, אני מאמין שכל המאפיינים האלו נוצרו מהתרבות וניתנים לשינוי.
בנוגע למשיכות זה באמת לא נכון להכריח את עצמך ולא משנה מאיפה החוסר משיכה באה, לכן אני מנסה לעבוד על כך שמאפיינים חיצוניים שונים לא ידחו אותי, כי זה סתם חבל לפספס מישהי שיכולה להיות מתאימה בגלל דברים חסרי משמעות. אם כי זה לא דבר שקל לדעת איך לעשות, לפעמים המודעות לכך שזה סתם תרבותי עוזרת לאט לאט, כמו שכנער אולי שיער גוף אצל נשים לא היה מושך אותי והיום זה כבר נראה לי מטופש וכל כך לא משנה.
האם אצלך עבדת על עצמך כדי להצליח שזה לא יהווה גורם? או שמאז שאת זוכרת את עצמך זה פשוט מעולם לא היווה גורם במשיכה שלך, ומאפיינים חיצוניים ששונים מהנורמה מעולם לא דחו אותך?
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - מאז ומעולם זה לא דיבר אלי כך שלא הייתי צריכה לעבוד על זה.
למען האמת, מאפיינים שונים מהנורמה לא רק שלא מפריעים לי אלא אפילו מושכים אותי יותר
לפני 3 שנים
dror30 - מגניב תודה על התשובה :)
לפני 3 שנים
עציץ​(מתחלף){משוייך} - טקסט חשןב מאד שצריך להגיע לכמה שעותר עיניים.
אני מסכים איתו לדעתי ב 100%.
עם זאת למראה חעצוני יש לעיתים יכולת להעיד על מראה פנימי, והדוגמא שאני משתמש בה כשאני מסביר את זה היא "הזנחה".
אופי מוזנח, מביא להתנהגות כזו כלפי הגוף שלך.
מעולם לא דרשתי מבנות הזוג שהיו לי להידמות לאידיאל היופי. רק שלא יזניחו את עצמן.
שישמרו על ההגיינה שלהן והבריאות שלהן ובעיקר על הנפש שלהן.
הן תמיד היו הרבה יותר יפות כשהן היו מאושרות, והן תמיד היו יותר יפות בעיני מאר הנשים כי האופי שלהן היה קסום ומכבד, כזה שאתה מוקסם ורוצה תמיד להעצים ולכבד
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - לא בהכרח.
יש מקרים שבהם אדם מזניח עצמו בגלל דיכאון. זה עדיין לא אומר שהאופי שלו לא בסדר אלא שהוא מתמודד עם הפרעה לא קלה עד שלא נשאר לו כוח לטפח את עצמו.
בכל מקרה, לא דובר פה על היגיינה, אלא על דברים שיותר קשה לשנות עד בלתי אפשרי.
לפני 3 שנים
עציץ​(מתחלף){משוייך} - א. בטעות פרסמתי שוב
ב. מסכים איתך
ג. זה תמיד מדהים אותי רמת התוכן ועושר הנפש שאת מציגה בכל פוסט. זה כל כך לא מובן מאליו. תודה על השיתופים האלו
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - מחקתי את ההודעה הכפולה.
ותודה :)
לפני 3 שנים
גידיאפ​(נשלט) - מה לגבי אסטטיקה והגיינה ?
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - כל אחד מפרש אסתטיקה באופן אחר והיא גם מושפעת מאידיאל היופי (אגב, המונח "אסתטיקה" במקורו הוא בכלל ענף בפילוסופיה שעוסק בשאלת היופי ואפיונו). ככה שאני לא אתייחס לזה כי את דעתי על כך כבר הבעתי בפוסט עצמו.

הגיינה חשובה כי אחרת זאת סכנה בריאותית ולא עניין של "יפה או לא יפה".
עם זאת, אני לא שופטת אנשים שמגיעים למצב של הזנחה בגלל מקרים כמו דיכאון.
לפני 3 שנים
נרצע למרגלותייך - הסיבה השישית שמה זה משנה איך הוא ניראה שרק את הסטראפון הוא יראה
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - *Facepalm*
לפני 3 שנים
Izanagi​(שולט) - הלואי והיו עוד שולטות כמוך,את פשוט נהדרת...
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - תודה :)
לפני 3 שנים
אשת לפידות n​(שולטת) - אם מישהו היה רואה את הנשלטים שהיו לי,ב חיים לא היה מאמין,היופי הוא כן כלי,אבל לא זה מה שחיבר אותי,אלא תכונות האופי שלהם,הם נראים הכי בחורים שולטים אבל מהסוג הצנוע מולי.
דוקא לחתיכים תמיד עשיתי את המוות,כי להם הכל בא בקלות,ונהנתי להטריף אותם.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - אני זוכרת שאיזה מישהו מכאן הוסיף אותי לפייסבוק, הוא התסכל התמונה של האקס שלי ואמר "עכשיו אני מאמין לך שאת באמת לא שופטת על פי מראה חיצוני" חחחח

וכן, מישהו צריך להוריד קצת את הפוזה לחלק מהחתיכים האלו.
לפני 3 שנים
אשת לפידות n​(שולטת) - אל דאגה אני מרסקת ללא מעטים שעפים גבוה,ובמועדון דוקא עוזרת לאלו שבודדים או לא מוצאים את עצמם.יותר טוב מהאדיוטים שמפנטזים להשכיב אותי.
לפני 3 שנים
סועד קשוח - מקסימה!
לפני 3 שנים
אריאל M​(אחר) - בהחלט משכנע מאוד..
לפני 3 שנים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י