ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. שישי, 17 במרץ 2017, בשעה 15:43

יש פה אנשים שאני באמת, אבל באמת לא מבינה איך הם עברו את גילי בעשור, בשניים או אף בשלושה והם מתנהלים באופן כזה ילדותי.

תגידו לי, זה כוח-על שיש לי שאני מסוגלת להפריד אנשים מדעותיהם ולהגיב לדעה באופן ספציפי במקום לשלול או להלל באופן עיוור את האדם בשלמותו? זה באמת כל כך קשה?

כתבה דעה לרוחי? אסכים איתה. כתבת אחת לא לרוחי? לא אסכים איתה. אבל לא אנטור לך טינה בגלל זה! לא אפסול אותך כאדם ואחפש כל הזדמנות שיש לי בשביל "להחזיר לך". (ולחלופין- לא אגיב בהתלהבות צבועה וסגידה עיוורת לדעה רק כי אדם שאני מתחברת אליו אמר אותה. התגובה שלי היא בהתאם לדעה עצמה).

יש כאן אנשים שלא אוהבים את הדעות שלי. הגיוני, וזה בסדר לחלוטין מצדי. העניין הוא שעל סמך זה הם פסלו אותי כאדם לחלוטין והילדותיות שבה הם מבטאים זאת מצחיקה אותי. 

אני רואה איך בפורומים אני יכולה לכתוב דעה זהה למשהו שהם מסכימים איתו והם פשוט יתעלמו בכוונה. הם בכוונה יצטטו את כל התגובות שהם אוהדים ויתייחסו לכולן, יעשו להן לייקים ויחלקו מחמאות, חוץ מלשלי. פרינציפ! חרם רק כי אנג'ל כתבה את זה! זה בטח ילמד אותה לקח!

ויותר מזה- אם מישהו אחר כותב משהו נגדי (כי בדר"כ זה נגדי ולא נגד הדעה שלי), ולא משנה כמה הדעה שלו לא מנומקת ואף אידיוטית (אשכרה מישהי היום אמרה שהדעה שלי קקה ובתחת שלה! בזו הלשון! מביך אותי לצטט את זה בכלל) הם סוגדים לתגובה הזו ולאדם שכתב אותה רק כי היא אמורה לפגוע בי, ולא כי נאמרו בה דברי טעם.

נו, העיקר שאומרים שאני "ילדה" ושולחים אותי להתבגר בכל פעם שאני נושמת באתר הזה. נראה לי שהרבה יותר מביך להיות בן 30+ ולהתנהג בפאסיב-אגרסיב הזה. 

סלסט​(מתחלפת) - ארק, אנשים תמיד ייתקשו, תחשבי על זה שאת צעירה וזה חתיכת סם שהרבה מאוד היו דובקים בו אם הייתה להם האפשרות... אז תשתדלי לאהוב את מי ששווה את זה ואולי לדלג באלגנטיות על היתר. סתם כי יש לך עוד שנים מטורפות להוכיח בעיקר לעצמך את כל מה שרק תרצי.
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - ברור לי.
אני לא מצפה לבגרות והבנה מכולם ותמיד.
אבל כשזו הופכת לתופעה, זה מעיק.
פוסט קטן של קתרזיס And i'm back in business
לפני שנתיים
Snitch - אם לא היה את עניין הגיל, אז היו מוצאים משהו אחר כדי להקטין אותך. אד הומינם קלאסי.
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - לחלוטין.
מעולם לא ציינו את הגיל שלי בהקשר רלוונטי לנושא הנדון. זה פשוט להיתפס על פרט שולי ולנפח אותו בשביל להרגיש טוב עם עצמם. הגיל שלי פשוט הכי בולט להם בעין, זה יכל להיות גם משהו אחר.
לפני שנתיים
האישה לא בעסק​(לא בעסק) - את קסם מהלך אנשים כאלה יש בכל מקום לא רק בכלוב.. הם לא שווים אותך אבל בהחלט אל תוותרי ותמיד תגידי את נה שאת חושבת אני אישית לא מסוגלת לשבת בצד מול אנשים מהסוג הזה.. בפעם הבאה אם תרצי נלך עליהם שתינו "כוח נשי"..
לפני שנתיים
תפוח אדמה חרוך​(נשלט) - אפשר לינק לשרשור המדובר?
לפני שנתיים
גורגי99 - גם את עושה בדיוק אותו דבר !!! מתעלמת מדברי אחרים ..או נהיית מגינת העם ללא צורך וללא עניין .גם לך יש את מה שאת כל כך מטיחה באחרים...נאה דורש נאה מקיים.את לא טלית שכולה תכלת.
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - ללא עניין וצורך? זה לדעתך האישית, כי בדר"כ הרוב מסכים איתי וכן רואה בזה צורך.
עדיין מרגיש ממורמר כי אני הגבת לך לפני חודשיים בפורום שאתה שופט לחינם את המארגנות של מפגש הפמדום שהשקיעו את הנשמה שלהן? מצטערת שלא הגבתי לך בעדינות כאילו אתה בגן ולא מסוגל לשמוע דעה נוקבת ומבוססת שסותרת את שלך.
אבל שים לב למשהו ממש מעניין, אני תקפתי את הדעה שלך ולא אותך ויש הבדל עצום! אם אתה תכתוב עכשיו משהו שאני מזדהה איתו, אתה תקבל תגובה אוהדת בהתאם, ואני ממש לא אעשה עליך "חרם" של גן ילדים ולא אביע חוסר הסכמה אפילו שאני מסכימה רק בשביל לעשות לך "דווקא" רק כי ראיתי את הכינוי שלך בצמוד לדברים האלו.
כן, גם אחרי התגובה שלי כרגע, שבטח מעצבנת אותך כי לא כתבתי עליה "אמן", אם תכתוב משהו שאני מסכימה איתו אני אצדיק אותך ולא אנטור לך טינה.

אתה ואנשים כמוך חייבים להבין משהו אחד- הדעה שלכם היא לא קודש הקודשים והיא בטח שלא עובדה אבסולוטית. אני לא חייבת להסכים עם כל אחד ועם כל דעה כמו לתורה מסיני. אני לא הפסיכולוגית של אף אחד מכם ואני לא אחראית על זה שהדימוי העצמי של חלקכם הוא בקרשים ואם אומרים לכם "לא" נחרץ אתם מתחילים להתחרפן.
אני שמחה שלמדת ביטוי חדש בשם "נאה דורש נאה מקיים" אבל אני מקיימת את מה שאני דורשת, לא אכפת לי שלא מסכימים איתי ואני לא פוסלת בן אדם בשלמותו רק כי הוא לא הסכים איתי במילים שלא מצופות בסוכר.
תתקפו את הדעות שלי בכיף, אבל בתנאי שהן מבוססות וענייניות ולא יסתכמו ב- "את חרא רק כי אני לא מסכים איתך, כי נראה לי שהדעה שלי היא מרכז העולם וזה פוגע לי באגו, וכל מה שאת כותבת מעכשיו אוטומטית יהיה חרא רק כי את כתבת איתו, גם אם מישהי אחרת תכתוב את אותו דבר בדיוק ואיתה אני כן אסכים".
זה משהו שמעולם לא עשיתי! יש אנשים שאני מגיבה להם שהם צודקים ואני אפילו אחזק את הדעה שלהם מול קהל זועם שיפנה את האש שלו גם כלפי, אפילו אם היה לי איתם דיון כאסח בפרטי, אם אני מרגישה שהם צודקים.

ככה ששום דבר אתה לא באמת יודע עלי, אתה סתם מתמרמר כי כנראה אתה רגיל שמסכימים איתך כי יודעים איזו היסטריה אתה עושה כשאתה נעלב ואיך אתה שומר את הטינה הזו חודשים ורק מחכה להזדמנות לעקוץ בחזרה. שלא תחשוב שלא ראיתי איזה שיימינג עשית כבר לשולטת אחת בבלוג שלך כשהיא לא הסכימה איתך על משהו, ובאיזה רעל אתה מגיב לכל מי שכותבת משהו שאתה לא מסכים איתו.
יאללה, עכשיו תרד עלי ש"חפרתי" או על משהו לא רלוונטי אחר, ככה הגבת לי בפעם הקודמת, אני לא מצפה למשהו אחר.
לפני שנתיים
גורגי99 - אני אשתוק..כתבת פה כמה דברים לא נכונים.ואפילו העלבת אותי.וחליחה לא קראתי לך מעולם חרא או חראית.אמרתי שאשתוק לא!!!♡♡קבלי שתי לבבות ושבוע טוב.אני לא ממורמר.לכל אחד יש תחבילה שלו..את לא חייבת לזרוק מלח על.....
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - לא התכוונתי לפגוע.
דעותי נחרצות, וכן, סביר להניח שנגעתי באותה "חבילה" רגשית.
אם אבל הצלחתי לגרום לך לחשוב על זה קצת, עשיתי את שלי.
לפני שנתיים
גורגי99 - אפילו החמאתי לך בתגובות של המלכה איקס איקס ..שאמרה שגילו תפון שלה ומציקים לה..אז אני כן מצדיק אותך לפעמיים.אף אחד לא מתכוון לפגוע כשהוא כבר פגע !!זה בסדר.שבוע טוב .ועשית את שלך את אכן צודקת.
לפני שנתיים
kinkyman​(שולט) - אני מבין שזה מטריד. אבל אם זה מה שזה ואת מבינה שכך זה אז מתרגזים וממשיכים. מה אפשר לעשות.

איש בך מדון קישוט - את לא מתעייפת :)

אני מאוד מעריך את האופן שבו את מגיבה באריכות ובעניניות לכל המגיבים.

ובאופן כללי אני מאוד נהנה לקרוא את הפוסטים שלך כשאני מתקל בהם.

המשיכי כך.
לפני שנתיים
Hauntress​(שולטת){Mr Waifu} - לא אומרת שצריך להתרגל לזה, אבל אני קצת התרגלתי לצורה כזאת של תגובות, ולא רק מהאתר. בהרבה מאוד מקומות אני רואה אנשים שלא מתייחסים לנושא עצמו בזמן "ויכוח" (debate), ומשתמשים בכשל לוגי כלשהו, וגם תוקפים את הבן אדם.
הרבה פעמים אנשים תופסים דעה שלהם או כזו שהם מסכימים איתה כחלק מהם. ונפגעים כשמבקרים את הדעה כאילו ביקרו אותם אישית, או מזדהים במקרה של ביקורת כלפי מישהו אחר. אני מנסה להתעלם מהחלק שתוקף או מתגונן, ולהתייחס לטיעון הרלוונטי שהם מעלים, אם יש טעם לזה בכלל- הרבה פעמים זה עוזר להמשך השיחה.
זה גם לא נראה לי תמיד עניין של גיל. בגרות אולי כן- אבל כל כך הרבה אנשים "בוגרים" הם ככה... אולי זה גם עניין של תרבות. לא יודעת אם עשו לך את זה, אבל לימדו אותי בילדותי שגם אם מבוגר טועה אסור לסתור אותו כדי לא לפגוע, גם אם זה משהו קריטי בו הוא טועה... כי "צריך לכבד מבוגרים".
ההפנמה שצריך להפריד בין מי שאת לבין דעה או רעיון שלך, הוא משהו שהרבה אנשים מתקשים לקבל.

מבחינת הדעות שלי פעם הייתי נורא פגיעה נגד ביקורת, כי לקחתי את זה אישית כלפיי (כיום, אם עדיין כן, אז פחות), עד שהבנתי יום בהיר אחד שאסור להניח שאני יודעת הכל, ושאפילו אני צריכה להסתכל בדעות ובתפיסות שלי בעצמי בביקורתיות ולהיות פתוחה ללמוד ולהקשיב לאחרים. העולם שלי היה הרבה יותר קטן כיום אם לא הייתי עושה את זה.

חייבת גם להתנצל. אני אישית עשיתי "לייק" לתגובה שאת מתייחסת אליה, כי יותר ראיתי בזה ניסיון לעידוד והבעת התלהבות כלפי הרעיון שהעליתי מאשר פגיעה בך.
אבל אני חוזרת בי (ובלייק). לא לעניין להתייחס לאד הומינם והעלבות כמשהו חיובי בכללי, ועוד במיוחד כשיש מישהו בצד השני שיכול להיפגע מזה- ואפילו לא חשבתי אם זה פוגע או לא.

בסופו של דבר, יש כאן הרבה אנשים שלא זוקפים את גילך נגדך, ומעריכים את תגובותייך בגלל התוכן שלהן והצורה שהן נכתבות, ולא בגלל הערצה עיוורת או אנטי בפרינציפ נגדך. אני אחת מהן :)
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - את יודעת מה מעניין? שתמיד כשאני כותבת פוסט על מישהו (איך כותבים מישהו ברבים?) תמיד האדם שדווקא יצא בסדר יתנצל.
אני לא רוצה לעשות שיימינג לאף אחד, אבל ה- 3 ראשונים שעשו לייק לאותה בחורה, זה אנשים שאני יודעת שיש להם איזה חשבון לא סגור איתי כי לדעתם אני חייבת להם משהו והם התאכזבו כשהם לא קיבלו אותו (אני לא מתכוונת למשהו מיני, אני מתכוונת שלדעתם הייתי אמורה להתנהג כמו שבא להם וזה לא קרה).
זה לא שאני יושבת ובוכה בגלל זה, זה פשוט מציק. זה ילדותי ודפוק, ואני יודעת שאדם שמגיע לכדי לעשות "דווקא" בגיל 30+ יש לו בעיות רציניות בחיים.
אבל יש פה תחושת חוסר צדק כי אני צריכה לעשות שמיניות באוויר בשביל שיתייחסו אלי כמו לבן אדם מבוגר, ומישהי שפשוט ב"גיל הנכון" יכולה להתבטא כמו תינוקת (עם מילים כמו "קקה", נו באמת...) ואף אחד לא יתקוף אותה ואפילו לא את דעתה.
ואני לא מדברת רק על הפוסט הזה, באמת שלא היה אכפת לי אם זה היה חד פעמי. אני מדברת על מלא פוסטים שאני יכולה לכתוב דעה מנומקת וזה למשהו שהם מאמינים בו, ופרנציפ הם פשוט לא יתייחסו אלי או בכוונה יתמכו אפילו בדעה הכי מפגרת שיש בפוסט הזה העיקר שהיא נגדי, ממש כמו בחרם בגן ילדים.
וכל זה מבחינת התושבים בכלוב סבבה, אבל אם אני חס וחלילה רחמנא ליצלן אביע דעה יגידו שאני זאת שלא בוגרת! הנה דוגמא לכאלו שבאמת לא בוגרים! למה בהם אף אחד לא נכנס?
אין לי בעיה עם ביקורת. אבל זאת לא ביקורת, זה סתם לרדת על בן אדם. הדעות נגד כלפי מסתכמות תמיד בגיל שלי או בזה שאני "חופרת".
לפני שנתיים
אשת לפידות n​(שולטת) - ללא מילים,לפעמיים אני בושה באנשים הללו ורק רוצה שהגלגל יתהפך.זה כל כך דוחה .
לפני שנתיים
אריאל M​(אחר) - סתם לשם היציאה.
כשהייתי קטן הייתי בגן רבקה...

אמיתי לגמרי!!
לפני שנתיים
אריאל M​(אחר) - הפוסט עצמו מעולה כתמיד!!
לפני שנתיים
אריאל M​(אחר) - הפוסט עצמו מעולה כתמיד!!
לפני שנתיים
אריאל M​(אחר) - הפוסט עצמו מעולה כתמיד!!
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י