צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. רביעי, 20 בדצמבר 2017, בשעה 09:39

"אני תמיד אמרתי שככל שמישהו יותר מתקדם בהיררכיה החברתית ככה הוא הופך להיות יותר העבד של החברה מסביב.
אני זוכרת שעוד בימי החטיבה אני הסתכלתי על הילדים 'המקובלים' שעל פניו זכו לכוח, וראיתי שהם זכו בו על תנאי שבו הם ממלאים אחר הציפיות של מי שמסביבם בכדי לזכות באישורים.
כל העיניים עליהם תמיד, ואסור להם לאכזב. אסור להם להתנהג אחרת ממה שהחברה קבעה והם היו צריכים להתאפק עם המון מרצונותיהם, ולו הלגיטימיים ביותר.

לעומתם, הילדים השקטים, 'החלשלושים' היו החופשיים כי גם ככה הם לא יקבלו הכרה מהחברה אז הם יכולים לעשות מה שבראש שלהם. אין להם צורך להרשים אף אחד, אין להם מעמד חברתי לאבד. לאנשים לא אכפת ממה שהם עושים לטוב ולרע, ואכן ראיתי שכתוצאה מכך הם היו הרבה יותר אינדיבידואליסטים מאלו שניסו להמשיך להיות ה'שולטים' בשביל לזכות באותה תהילה ריקה על תנאי.

שולט בדס"מי שמפחד להתנהג כמו שהוא באמת, וחיי לפי כל מיני חוקים יבשים מהפחד לאבד אישור להיות מי שהוא אם חס וחלילה יתגלה כאדם לא קר רוח 24/7 אלא אנושי... לא באמת שולט בערכו אלא ערכו נשלט ומותאם לדעות של אחרים שהוא מתאמץ לזכות באישורם.

בקשר אידיאלי מבחינתי, שני הצדדים יכולים להיות מי שהם באמת ואין להם צורך להגביל התנהגותם לתבנית הסטריאוטיפית של 'תפקידי' השולט/ת או הנשלט/ת.
הצד שולט יכול להביע גם חולשה ופחדים, הצד הנשלט יכול להיות גם הצד שמנטרל פחדים... שניהם יכולים לתמוך זה בזה בתורות, וזה סבבה לגמרי, זה אנושי לחלוטין ואף הופך את הקשר לאינטימי יותר."

-ציטוט עצמי מתוך דיון בפורום על העניין.

SlaveToPrincess - לדעתי את כותבת משהו מאד נכון ומאד חשוב.
כל הפוסט הזה הוא עשוי מזהב.

אבל הכי מעורר את תשומת לבי כשאת אומרת "בקשר אידיאלי מבחינתי, שני הצדדים יכולים להיות מי שהם באמת ואין להם צורך להגביל התנהגותם לתבנית הסטריאוטיפית של 'תפקידי' השולט/ת או הנשלט/ת. "

לדעתי את בעצם אומרת בין השורות שהתפקיד של שולטת ונשלט הם פשוט חלק מהטבע של כל שולטת וכל נשלט, וכשהם פשוט עצמם זה מתבטא. אין צורך בהגדרות חיצוניות על מה זאת שליטה או מה זאת הכנעה, מה שפשוט קורה בין הצדדים הוא הדבר הנכון ושמות באים אחרי מעשה ולא לפני מעשה, כהגדרה.

לפני שנתיים
אשת לפידות n​(שולטת) - העצמה הדדית תמיד אמרתי,אחרת אין מה לחפש שם
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י