לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנה. 5 במאי 2019, 4:18

זה תסריט שמוכר לכל שולטת חדשה בכלוב: עוד לא סיימת לכתוב משפט בודד בפרופיל שלך וכבר האינבוקס מוצף בהודעות מנסות את מזלן, עם כל מיני טקסטים רפטטיביים שלא מעוררים בך עניין מיוחד, ובין כל אלו מגיח מישהו שתופס את תשומת ליבך עם הצעה מסקרנת: מציע לך להפוך אותו לכספומט שלך-  פשוט לקחת את כרטיס האשראי שלו ולהתפרע עליו. נראה לך שהוא סתם מסתלבט, אבל הוא מתעקש ולא מרפה- "קחי את הכרטיס ממני, היעוד שלי הוא לשרת אותך!".
ופייר? זה מאוד מפתה. מיד אל מול עינייך רצות תמונות של הנעליים האלו שאת חמה עליהן כבר איזו תקופה, כמות הסושי שאפשר להזמין ולהתענג עליו מול בקבוק יין טוב ומשובח, אולי אפילו כמה.
אבל רגע! רגע לפני שאת מקבלת את ההצעה הזו, שולטת חדשה, הרשי לי, למי שהייתה במקום הטרי שלך לפני 7 שנים, לספר לך פרט חשוב שהנשלט הזה היה מעדיף שלא תדעי עליו:
יותר מדי נשלטים מסוכסכים עם הפנטזיות שלהם.
אני לא אכנס עכשיו להסברים למה, מה שחשוב בפוסט הזה הוא שתדעי שזה נתון קיים.
כל שולטת שיצא לה לחוות את האתר לפחות שנה, ולקשור מספר קשרים עם הנשלטים שבו שהסתיימו בדפוס דומה, יודעת על מה אני מדברת: יש נשלטים שכשהם חרמנים הם משוכנעים שלהגשים את הפנטזיות שלהם בהכי אקסטרים זה רעיון מעולה. ולא רק שהם חושבים שזה רעיון מעולה, הם גם ממש ירדפו אחרי שולטות בכדי שיגשימו להם את זה. אבל כשהם יגמרו, הריגוש יתפוגג, והם יחוו בדיעבד את כל מה שהם עשו כמשהו מגעיל שהם רוצים להכחיש מעצמם כמה שיותר מהר.

אופן ההכחשה שלהם יכול לנוע מסתם היעלמות פתאומית ועד תסכולים שיושלכו לכיוונך. כשאת נמצאת מול מישהו מסוכסך עם הבדס"מ של עצמו, יחס כזה אליך הוא בלתי נמנע. לא משנה כמה מתחשבת את, בסופו של דבר את התגלמות כל הפנטזיות שקשה לו לקבל.
את נציגת המציאות של הפנטזיה בראשו שהוא מתמלא חרדה לנוכחה כשהוא לא מגורה מינית ולכן חייב לקבור בתוך עצמו באותה שנייה בכדי שלא ירגיש מאויים.

את יודעת שיש לך עסק עם מסוכסך כשהוא מצמצם אותך לדמות של שולטת בלבד ומתרכז אך ורק באיזו פונקציה פנטזיונית תמלאי עבורו.
למשל, אוטומטית קורא לך בתארי אצולה שהולמים את הפנטזיה שלו ולא בהכרח את שלך, לוחץ (כן, גם להתחנן ולא להרפות זה לחץ) עליך לבצע פעולות כמו, במקרה שלנו, לקבל את מספר האשראי שלו רק כי זה הפטיש שלו, ופחות מעניין אותו אם זה מדליק אותך באותה מידה. 
וזה לא סתם ככה, גסות רוח זה לא ההסבר היחיד ליחס הזה. נשלט שלא מתעניין בך כאדם מעבר לפטישים שאת יכולה לספק לו, עושה זאת כי הוא לא מסוגל לקבל את המציאות.
קשה לו לקבל אותך כאדם. להכיר בך כאדם ובצרכים שלך כאישה אומר שהוא מקבל את המציאות. כשהוא רואה בך צדדים אנושיים, את חודלת מלהיות פנטזיה, את הופכת למציאותית ואת המציאות שלו כבדס"מי הוא לא מסוגל לקבל וחייב להכחיש אחרי שגומר כי הוא לא שלם עם עצמו וזה מאיים עליו.

אוקיי, ואיך זה מתקשר לשליטה פיננסית?
נניח והיית נותנת למסוכסך כמה ספנקים ועונדת לצווארו קולר בדיוק כפי שהוא התחנן שתעשי. אלו פעולות שאין להן שום השלכה על היום-יום שלו, ולכן ביום למחרת הדבר הכי גרוע שאת יכולה לצפות לו זו היעלמות ובמקרה חריג יותר גם פוסט ממורמר בבלוג שלו בכיכובך המרומז.
אבל כשמכניסים כסף למשוואה, שחסרונו מורגש עבורו גם בחיי היום-יום שלו ושיש סביב קבלתו חוקי מדינה מסוימיים, הוא יכול להתלונן עליך למשטרה ואותם ממש לא יעניין שאת שולטת.
ליתר דיוק, כל ההודעות שבהן את השפלת אותו סביב הנושא, אפילו שזאת הייתה בקשתו והוא נהנה לאונן עליהן כשזה קרה, יכולות לחזור לפרצוף שלך כמו בומרנג ולשמש "כהוכחה" שאת סחטת אותו וביצעת עבירה.
שלא נדבר על כך, שיש נשלטים ממש מניפולטיביים שמראש (ולא כתוצאה מחרטה בדיעבד) משתמשים בדרך הזו בשביל להשאיר שולטות שבויות שלהם. יש פתגם ברוסית שאומר ש"גבינה בחינם יש במלכודת עכברים" והוא מסכם את זה נהדר.

"שליטה פיננסית" הפך למונח שידוע בין כותלי האתר הזה כניצול של שולטות את הנשלטים. עשרות פוסטים נכתבו על התופעה הזו, והציגו בתוכם שני קולות עיקריים- של מחנה "הניצול" מול מחנה "שכל אדם יעשה מה שבא לו". קול שעוסק בעניין הבטיחות של *השולטות* לא קיים.
ולכן שולטות מקבלות את האשליה שעבורן אין שום סיכון בפעולה כזו, במקסימום זאת תהיה הבעיה שלו.
אבל בפועל, שליטה פיננסית עם מישהו שאין איתו קשר מבוסס זה רעיון גרוע שיכול לפגוע קודם כל בשולטת עצמה.

הדרך היחידה ששליטה פיננסית תתבצע באופן בטוח היא כחלק מקשר שליטה רציני שבו ראית את האדם שמולך בכל מצבי הצבירה בעולם השליטה ואת יודעת שהוא יכול לעמוד בהם בבגרות, שאפשר לסמוך עליו שהוא שלם עם הנעשה ושגם ישאר ככה ולא יתהפך עליך למחרת.
רק מתוך היכרות עם פרק זמן ארוך מספיק תוכלי לדעת שהוא באמת מתמסר, לא פועל מאימפולסיביות או הרס עצמי שיתנקמו בך. מתוך היכרות מספקת אתם תוכלו לקבוע כללים שישמרו על שניכם שלא יהפכו אותך לשבויה שלו או תלויה בו כלכלית, וכמובן גם תלמד אותך איפה בדיוק עובר הגבול שלו ואיך לא לחצות אותו בטעות ולעורר שדים שעדיף שישארו רדומים.
כשמישהו מציע הצעה שבה האינטרקציה ביניכם מסתכמת אך ורק בלתת לך את מספר האשראי שלו, אין לך דרך לדעת עם איזה אדם יש לך עסק, מה מניע אותו או מה עובר לו בראש מעבר לכל ההצהרות שכיף לו להצהיר על עצמו כשהזין עומד והשכל בתחת.
תמיד תשאלי את עצמך: האם יש לך יסוד סביר לבטוח באדם הזה? ואם אין לך תשובה קונקרטית לענות איתה על השאלה הזו, כנראה שאין לך סיבה אמיתית לסמוך עליו.
ואגב, אם את מרגישה שאי אפשר לסמוך עליו שלא יעליל עליך עלילות שווא, אין סיבה לסמוך עליו שהאשראי הזה בכלל שלו. יש מקרים שהאשראי יכול להיות גנוב ואת תזכי להיות חשודה בשותפות בעבירה פלילית.
בקיצור, שליטה פיננסית שנראת קלה מדי, שמסתכמת ב- "קחי את הכרטיס שלי ותקני מה שבא לך, אל תדאגי הכל בסדר", זו שליטה שמשלמים עליה מחיר. תרתי משמע.

לא אכחיש: אינני מסכימה עם סגנון השליטה הזה, ואינני מעודדת אותו, מכל מיני סיבות שכבר הזכרתי בעבר. ועם זאת, אני לא חושבת שמגיע למישהי להיפגע אנושות בגלל חוסר מודעות. כשם אני מגנה פגיעה בנשלטים ע"י שולטות, כך אני גם מגנה פגיעה בשולטות ע"י נשלטים.
פגיעה בצד השולט ע"י הצד הנשלט (משני המינים) היא פגיעה שכמעט ולא מדוברת בקהילה הישראלית. מדובר בפגיעה שמתאפשרת בדיוק בגלל שאנו כה רגילים לשמוע על פגיעותו של הצד הנשלט ושוכחים לדבר על פגיעותו של הצד השולט, עד כדי שמתקבל מצג שווא שבו השולט בהכרח חסין ובהכרח הוא זה שבו טמון פוטנציאל לפגוע, מה שמונע ממנו לנקוט באמצעי זהירות בכל הנוגע לעצמו ולשים לב מתי הולך שולל. מן הראוי שעוד פוסטים שמפריכים את מיתוס "חסינות השולט" יעלו בין כותלי האתר. 

EmptySoul​(אחרת) - שמחה שהפוסט שלי היווה השראה.
החלק האחרון כל כך נכון, שאין לתאר...
לא מדברים כמעט בכלל על הפגיעה בצד השולט.
מודה שאישית, רק לאחרונה, כשדיברתי עם שולטת אחרת, הבנתי שאני נורמלית שנפגעתי (ויותר מפעם אחת) מנשלט.
לפני השיחות איתה, הרגשתי הכי "לא שולטת" כי "אפשרתי" לנשלט להגיע אלי ולפגוע בי.
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - תודה על כך שהוותי השראה. הפוסט הזה בהחלט הגיע בעקבות שלך, והוא הרחבה לתגובה שהשראתי אצלך.
בתחילת הדרך אני נפגעתי מיותר מדי נשלטים. הייתי ממש נאיבית וחשבתי שאם גבר הוא נשלט סימן שהוא בהכרח מעריץ נשים כפי שטוען, שאני בהכרח יותר חסינה ממנו.
חדשות בתחום זה סוג השולטות שנשלטים כאלו ניזונים מהן. שמתי לב שלהרבה שולטות יש סיפור פגיעות ברזומה עד שהן מבינות שעליהן לגבש כללי זהירות בשביל להימנע מנוספות.
זה לא אמור להיות ככה. אם יש מודעות לעניין מראש שומרים על כללי זהירות. מקווה שהפוסט שלי יעורר אותה, ולו קצת.
לפני שנה
EmptySoul​(אחרת) - ספציפית במקרה הזה, לא הייתה באמת הצעה.. זה באמת היה משהו שנאמר חצי בצחוק, חצי ברצינות והעלאתי דיון כדי לשמוע שאני לא היחידה שחושבת כך. למעט הסיפור על הנעלים. שקרה.

אבל בכלל, לגבי פגיעות כלפי מלכות, זה כאילו שזה לא קיים. או כאילו שאנחנו חסינות.
ואני מרגישה שאני נורא נורא מפחדת מנשלטים, כי אני מפחדת להיפגע.

לא יודעת איך לומר את זה בבירור, אבל זה כאילו שאם אני נפגעת- בעצם הוא שולט ברגשות שלי... אבל.. אני השולטת. אז אולי אני לא?
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - אנחנו בני אדם הרבה לפני שאנחנו הפנטזיות שלנו. אנחנו מורכבים, יש לנו את המטען הרגשי שלנו, כולנו יכולים להיפגע.
ומי שהכי נפגע זה מי שחושב שהוא תמיד בשליטה.
לפני שנה
EmptySoul​(אחרת) - אבל זה לא מעיד על חולשה? שלא נועדת לשלוט?
ככה זה הרגיש לי.
לפני שנה
האנשה עצמית -
לא.
שליטה היא הובלה.
נשלט הוא מובל.
עדיין שני האנשים אמיתיים, רגישים ופגיעים.
נכון שמשולטת מצופה להכיל אירוע שבו נשלט מתפרק.
אל תבלבלי את זה עם חוסן רגשי.
ייתכן שאת כשולטת לא היית מתנהגת שונה לו היית בנעלי הנשלט.
לפני שנה
mischievous imp​(נשלט) - אני מסכים איתך. זו באמת דרך מאד נלוזה להשאיר שולטות שבויות. יצא לי להיות נשלט פיננסי פעם אחת, עם בחורה שאנחנו היינו בקשר של שנים (זוגיות שהפכה לניצול קר אך מכבד שהפכה לחברות כנה ואמיתית) ואני באמת סמכתי עליה ברמה מדהימה, כאשר כל פעולה של האשראי שלי עברה דרכי (היא עידכנה אותי מה שהיא קונה ובקנייה הגדולה, היא שאלה אותי אם אני מסוגל לעמוד בזה) ורק כאשר הבאתי לה את האישור, היא קנתה. גם ההתנהלות הייתה בוואטסאפ, ככה שיש תיעוד שאני מאשר לה להשתמש באשראי שלי במעל 2000 שקל במקום איקס למטרת וואי. בשאר המקומות, כמו מלונות, היינו שנינו יחד... היא כן קנתה לעצמה כל מיני דברים קטנים יותר איתו. אני חושב שהסיבה שזה הצליח ככה, זה כי לשנינו הייתה חברות עמוקה אחת כלפי השני, מאד כיבדנו ולמרות שהייתה שליטה טוטאלית בינינו, היא מאד שמרה עליי. זה ה 2-סנט שלי לגבי הסיפור שלי עם כרטיסי אשראי.. אני מסכים איתך ב 10000% אחוז שגבינה חינם יש רק במלכודת עכברים (אפילו חייכתי מהפתגם.. רוסי והכל) ואני מסכים שמישהו שהוא זורק עלייך את האשראי בלי הכרות עמוקה, הוא מבלשט ועדיף להתרחק משם. תודה על הפוסט האינםורמטיבי :)
לפני שנה
Skyfall​(שולט) - פוסט מעניין שמחדש עבורי תופעה שלא הכרתי (וסביר שלה אכיר). מקווה שיעזור לכמה קוראים. חשוב.
לפני שנה
האנשה עצמית -
לכן לדעתי שליטה באמת מתחילה אחרי הגמירה, אחרי הצבת המראה.
כשהשניים מסתכלים למציאות בעיניים לעיתים דומעות. ושם הכל אמור להתחיל.
כותב אמור כי... ככה אני חושב, לא הייתי שם. ולא מצאתי את הדרך לשם.
מרגיש לי שכן, כך זה צריך להיות לפחות בשבילי.
לפני שנה
גידיאפ​(נשלט) - פוסט מהמם
כנשלט 20 שנה פה
נשלטים פיננסיים פוגעים בנשלטים שהם נשלטים נטו
לפני שנה
JANE DOH​(לא בעסק) - הפוסט מצויין אבל עדיין אני סוברת שהאחריות על הצד השולט, שאמור להיות זה עם שיקול הדעת ועם האיפוק... בכל מקרה ידוע שנשלטים מציעים את עצמם לניצול כלכלי ועל כך יש לי 2 דברים לשאול:
1. אז מה? לא כל הצעה צריך לקבל
2. למה הם עושים זאת? כי למדו שכך
משיגים "שולטות"...
לפני שנה
קיפוד - גבינה בחינם זה הפתגם הרוסי האהוב עליי 😍
לפני שנה
Lahav Lead​(שולט) - פוסט מעניין מאוד,לדעתי אקטואלי גם לשולטים ולא רק לשולטות(כמובן אם שינויים קטנים,אבל הרעיון זהה)
לפני שנה
His only sweetie​(לא בעסק){(His )} - מסכימה כול כך
לפני שנה
עוץ הגדול​(נשלט) - מה שנעדר מן הפוסט שלך הוא נושא האחריות האישית שפשוט זרקת אותו לפח. מציעים לכן כסף אל תקחו. את מדברת הרבה על היצרים המינים הלא נשלטים של גברים שמשפיעים על שיקול דעתם, אז לידיעתך תאבת בצע היא גם סוג של יצר.

ולא מובן לי המצב ש"תלויה בו כלכלית". לא מדובר בנישואים קתוליים והוא לא המנהל שלה. אותה בחורה היפותטית יכולה תמיד ללכת לעבוד. המילה "שבויה" היא בכלל אבסורד ומציירת סיטואציה שחורגת מייחסי שליטה פיננסיים לכיוון השטח הפלילי. האם יש אקט ויקטימולוגי גדול מזה?

דבר נוסף שבולט בפוסט שלך זה שאת מתארת בצורה מדויקת את נקודת המבט הגברית שרואה באישה פנטזיה אך מתעלמת מכך שהפנטזיה היא דו צדדית, והאישה משליכה על הגבר את הפנטזיות שלה על עושר ומתנות ותחושת מלכותיות מזויפת.

והטענה כי לא מדברים על קורבנות בקרב שולטות היא שגויה לחלוטין. אדרבה השיח בנושא הרבה יותר רחב מכל אינטראקציה אחרת בכלוב. Anyway זה לא הנושא כאן.

כל הדוגמאות הללו עוסקות בנושא האחריות האישית של הפרט. לא רואה כיצד הטיפים הטובים שלך סה"כ יכולים לתרום ללא דרישה לבחינה עצמית.
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - שים לב שאני לא דיברתי על כל אלו שהבקשות מגיעות מהן אלא על אלו שהבקשות הובאו בפניהן עד כדי תחנונים מהצד השני.
נשלטים כאלו לא פונים לשולטות חדשות באופן מקרי. הם יודעים כשאת חדשה את עוד לא מודעת למלא ניואנסים ביחסי שולטת-נשלט והדברים שאת נתקלת בהם בעמודים הראשיים של האתר הם כל מיני פוסטים גנריים על כמה שהצד השולט הוא הנצלן בסיפור, בין אם הוא גבר או אישה.
עבור חסרת ניסיון זה נותן אשליה של חוסן, וכשאת בטוחה שאת חסינה את לא מודעת לכך שעליך לנקוט באחריות אישית כי את משוכנעת שאין עבורך שום סיכון. לכל היותר, רק לצד השני, אבל בגלל שהוא מתחנן שזו הפנטזיה האולטימטיבית שלו זה נראה שגם הוא לא יפגע, וזה למה הן משתכנעות.
פוסט כזה מפריך את המחשבה שהפנטזיה הזו היא משהו שהנשלט בהכרח רוצה בו או מסוגל אליו כמו שהוא טוען. ועל כן, על השולטת לשקול מחדש האם זה רעיון טוב. ברוב הפעמים, שולטות חדשות מהסוג המדובר יסרבו לזה (מדברת מניסיון מולן בשיחות פרטיות), כל מה שהן היו צריכות זה רק מודעות לכך שהסיטואציה לא כזו ורודה. וזו הסיבה לכתיבת הפוסט בפומבי במקום להמשיך להסביר את עצמי לכל אחת ששואלת את דעתי בפרטי.

תאבות בצע לא צריכות שמישהו ישכנע אותן לקבל כסף, הבקשות יגיעו מהן. ולמען האמת? הבקשות גם לא יהיו ישירות וכנות. הן יהיו מניפולטיביות, תחת מצגי שווא שונים והבטחות שהן לעולם לא יקיימו.
מדובר בסוג אחר של נשים (בהנחה והפרופיל אכן של אישה ולא של מתחזה, כמו בהרבה פעמים).
ועליהן נכתבו עשרות אם לא מאות פוסטים בעבר. אני ממש לא אפתיע אף אחד אם אכתוב שהן קיימות. כל נשלט חדש שבילה באתר לפחות שבוע נתקל בפוסט כשלהו שמדבר על הניצול שלהן, כולל אזהרות בבלוג שלי עצמו לגבי טכניקות חדשות שאימצו.
לעומת זאת, עוד לא נתקלתי בפוסט אחר מלבד שלי שאומר שבשליטה פיננסית הצד השולט יכול להיפגע. בקושי ראיתי פוסטים על פגיעה בצד השולט באופן כללי. זה למה נגעתי בנושא הלא מוכר הזה (ובגלל שהוא לא מוכר קשה לקחת אחריות אישית על מה שאתה לא מכיר כדורש אחריות אישית) במקום לכתוב עוד פוסט על תופעה מוכרת וידועה שרבים מודעים לה
לפני שנה
petka11​(שולט) - אפשר לפתוח עוסק פתור/מורשה ואז להוציא חשבונית על משהו בסגנון של:
"הופעה אומנוטית לצופה יחיד הכוללת העלבות והשפלות הצופיה"
או
"הופעה אומנוטית בסגנון בדס"מי הכוללת הצלפת הצופים "

ותמיד להוסיף
*בהתאם לתנאי המסלול, כולל ביטוח בריאות כחוק
**יתכנו נזקים גופניים ונפשיים והם באחריות הצופה בלבד
(כמובן שצריך לכתוב את התנאים ולהחתים אותו, ולעשות ביטוח וכו וכו..)
לפני שנה
charley - Safe post
לפני חודש

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י