בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

משל ושאלה

מוש​(נשלט){k}
לפני 20 שנים • 7 באוג׳ 2003

משל ושאלה

מוש​(נשלט){k} • 7 באוג׳ 2003
מספרים על ההגיון והרגש שהניחו בוקר שטוף שמש אחד תרמיל על שכם ויצאו לטיול טרמפים בערבות הסארוזק. בילו ימים כלילות בנסיעה, חצו מרחקים עצומים, עד שמצאו עצמם לילה אחד על שפת כביש באמצע השממה המדברית. מימין מדבר אין סופי, משמאל צחיחות מוחלטת, הכביש נמתח עד קו האופק ומכונית עליו – אין. החליטו לבלות את הלילה באותו המקום ולהמשיך בטיול למחרת. הוציאו שקי שינה, והתכוננו ללילה. לפתע ראה ההיגיון כי הרגש ניגש ומניח את שק השינה שלו במרכז הכביש. "מה אתה עושה?" שאל אותו ההגיון בתמיהה, "הלו אם תבוא מכונית באמצע הלילה, לא תספיק לברוח והיא תדרוס אותך" הביט בו ההגיון מהורהר "לא חשבתי על כך, אך עדיין נראה לי כי זה הוא המקום הנכון לישון בו…" "אתה מטורף" סיכם ההגיון ופרש את שק השינה שלו לצד הכביש. וכך נרדמו השניים האחד במרכז הכביש והשני לצדו. והנה, בחצות הליל מגיעה משאית גדולה ועמוסה במהירות. רואה הנהג שבמרכז הכביש שוכב לו מישהו, מצפצף בפראות, והמישהו לא זז. המשאית דוהרת במהירות, הנהג מבין שהוא עומד לדרוס את אותו מטורף הישן על הכביש. ברגע האחרון הוא מושך את ההגה הצידה, יורד מהכביש ודורס למוות את ההגיון הישן שם לתומו…

עכשיו השאלה: אחרי מי עדיף ללכת? אחרי ההגיון, שאולי הוא פחות מרתק ומסעיר ומסוכן אך לא גורם לצרות או אחרי הרגש.
לפני שאתם עונים תחשבו עוד רגע, אני כאחד ששנים הלך אחרי הרגש שלו ספגתי לא מעט חבטות בגלל זה. הרגש מוביל אותנו למקומות קיצוניים, לעיתים לא הגיוניים ולא תמיד טובים, הוא גורם לנו להפסיק לחשוב ולפעמים גם לפגוע באנשים הכי קרובים לנו ממש בלי שהתכוונו לזה. הרגש הוא זה שמוביל אותי עוד ועוד לעמקי הבדס"מ אך ככל שאני מעמיק יותר אני מפחד יותר מכך שאני משאיר את ההגיון הרחק מאחורי. אל תשכחו שאם הרגש לא היה שוכב באמצע הכביש, ההגיון לא היה נדרס...
רויטל
רויטל • 7 באוג׳ 2003
אם היית שואל אותי לפני חצי שנה הייתי אומרת לפי הרגש
היום אחרי הרבה דברים, אני אומרת אחרי ההגיון.

משל מקסים אגב
כלובי
כלובי • 7 באוג׳ 2003
הרגש לא תמיד חייב להיות כזה אהבל עם הראש בקיר..

לפעמים הוא וההגיון דוקא יכולים להתפשר על משהו הגיוני במידה אך גם מסעיר ומרגש...

צריך הגיון כדי לתת לרגש להשתולל...

כמו לשאול מה עדיף, לאכול או לשתות..

icon_wink.gif
רויטל
רויטל • 7 באוג׳ 2003
מה שאמרת כלובי מזכיר לי את המשל על הרגש, טירוף, אהבה והגיון ששיחקו מחבואים..
ובסוף מוסר ההשכל יצא " שמאז הטירוף ואהבה הולכים יחד תמיד לכל מקום"
יש הגיון במה שאמרת אבל עדין
אני אלך עם ההגיון ולא עם הרגש .. חלאס מספיק ( אגב יש כאן סטירה מצידי- כי אני כותבת שדברייך הגיונים אבל לא הולכת איתם חחח מעניין מאוד )
convert​(נשלט)
convert​(נשלט) • 7 באוג׳ 2003
עם הרגש כמובן,
זה הכי הגיוני, לא?
Tame
Tame • 7 באוג׳ 2003
שלוט ברגשות שלך... אין דרך אחרת לחיות
(אגב הכוונה היא לא ל"אל תרגיש" אלא ללהרגיש אבל לא לתת לאם לשלוט בך)

אם לא תוכל לשלוט בעצמך איך תוכל לשלוט באחרים?
איך יוכלו אחרים לשלוט בך??
מוש​(נשלט){k}
אני קורא, מפנים ותודה לכל העונים.
תנו לי לחדד קצת יותר את השאלה: יש מצבים בהם ההגיון והרגש לא מסכימים. מה שמאלץ אותך לבחור. נכון כלובי, בעולם אוטופי ומושלם הם חיים יחד כמו זוג יונים אבל בעולם האמיתי זה לא תמיד מסתדר. אני בכוונה מעלה כאן את השאלה הזו כי קיימים כאן אנשים המעידים על עצמם ככאלו שנתנו לגמרי דרור לרגשות שלהם והלכו אחריהם עד הסוף.
יש אנשים שנפגעו כמו רוויטל (גם אני אגב נפגעתי ויותר מכך פגעתי ולכן אני שואל) ודעתם כרגע מגובשת יותר. אני שואל שוב, אם חייבים לבחור, במי לבחור?
amy_​(נשלטת)
amy_​(נשלטת) • 7 באוג׳ 2003
מוש, תוכל להביא דוגמה קונקרטית? לא כל כך ברור לי למה אתה מתכוון.
מוש​(נשלט){k}
בואי נניח איימי שאת מוצאת את עצמך נמשכת באופן מדהים לסקס בסלון של ההורים שלך (סתם הדוגמא הראשונה שעולה לי בראש) את יודעת שהם יעלבו מזה נורא וזה יראה להם כמו פגיעה בכבודם אבל הם אינם ואת יכולה לעשות מה שבא לך, הרגש שלך דוחף אותך לעשות את זה כאן ועכשיו! את תעשי את זה? את תחשבי על ההשלכות? עכשיו קחי את הדוגמא הזאת ותשליכי אותה על החלטות אחרות שאת מחליטה בחיים. החלטות שקשורות באהובים עליך ושעלולות לפגוע בהם...
רויטל
רויטל • 7 באוג׳ 2003
חחחחחח זה לא ממש דוגמה להגיון ולרגש.. למרות שפועלות כאן הרגשות..
אבל כל עוד הם לא בבית אז מין הסתם גם אם לא ידעו ולכן הם לא יפגעו
מה
שעיני לא רואה לא כואב לי"
אני אתן דוגמה אחרת ...ההורים שלך לא מסכימים שתעשי בכלל סקס בבית שלהם.. אבל את משום מה הזמנת את החבר שישי שבת אחרי שלא ראית אותו למעלה מחודש .. האם תעשי איתו סקס בחדרך הנעול למרות שההורים בבית וזה יכאב להם מאוד. או שפוט תסתפקי בנשיקה ודלת פתוחה??

אני הייתי סוגרת דלת ועושה סקס עד עילפון חושים כמובן.. אולי על הדרך הייתי מזמינה את אמא שלי להצטרף למיטה איתי