סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נועה (כן ..כן , את) כנסי!

pam
pam
לפני 20 שנים • 12 באוג׳ 2003
pam • 12 באוג׳ 2003
גם אני לא ניסיתי להתחבר איתן.

סתם בגלל שיש לי הרגל כזה, לא ברור, שהחברים והחברות שלי הם אנשים חיים ולא חפצים. בטח שלא ריהוט או רכוש של מישהו.

אבל זאת רק אני.
שיקי​(נשלט)
שיקי​(נשלט) • 12 באוג׳ 2003
pam כתב/ה:
אבל זאת רק אני.

ואולי טוב שכך...

שיקי { L }
Demi
Demi • 12 באוג׳ 2003
אחד שמבין כתב/ה:
הדרך היחידה להציל ולשכנע היא החום והאהבה. תתחברי אל האנשים מתוך דאגה אמיתית וכנה, תראי מה מביא הביא אותם, מה משאיר אותם, תאמדי בצורה יותר טובה את הנזקים ותציעי אלטרנטיבות טובות יותר.

אחד"ש, קודם אני חושב שמגיע לך מזל טוב.
פיספסתי איזה פוסט של מזל טוב?
galia​(לא בעסק)

ישנם תקדימים

galia​(לא בעסק) • 12 באוג׳ 2003
מישהו זוכר את המרקיז ואת מספר שפחותיו ועבדיו?

ובטח יש עוד כמה, לא יודעת עליהם.

יחד עם זאת אני מודה שאם הבת שלי היתה שוקלת להצטרף לכזה דבר, הייתי מאוד מאוד מאוד מתנגדת.
amy_​(נשלטת)

Re: אני רותחת!!!!!

amy_​(נשלטת) • 12 באוג׳ 2003
טוב. לא הייתה לי כמעט גישה לאינטרנט בימים האחרונים, וכשחזרתי ראיתי איך הדיון התפתח והפך לסוער...

אין לי כוח להתלהמויות או למריבות- אני לא אוהבת את זה ולא נהנית מזה. אבל כתבתם כאן גם עלי (כשפחה של אדון האור), ולכן אני רואה צורך להגיב.

המומה כתב/ה:
... ברור שהוא יאסוף סביבו רק צעירים שלא יודעים כלום מהחיים שלהם, נוחים מאוד להשפעה!... הרי הם עוורים למה שקורה איתם!

המומה, אני יכולה להגיד לך שאני לפחות לא בדיוק בתחילת חיי. אני בת 27. לגבי שאר ההנחות שלך, כמובן שהן נתונות לראייה סובייקטיבית.

אני נכנסתי לקשר עם אדוני מתוך רצון מוצהר לעבור שינוי בתפקוד הרגשי והמעשי שלי בחיי היום יום. לא היה לי טוב עם חיי עד אז, כי לא הצלחתי להשיג רבות ממטרותי. אדוני שאל אותי מה אני מעוניינת להשיג מהקשר, ואני הצגתי בפניו מטרות אלו, וביקשתי את סיועו בהשגתן.
האם העובדה שפתחתי את עצמי בפני אדם אחר על מנת להיעזר בו לצורך שיפור חיי הופכת אותי ל "נוחה להשפעה"? או שאולי רק הפתיחות והמוכנות לסמוך הם שמאפשרים את השינוי?
אני אולי אכן נוחה להשפעה, כי אני רוצה להיות מושפעת. אני רוצה להשתנות, ואדוני הוא האדם שבחרתי בו להיות ה "משפיע" שלי.

אדוני אמר לי שאני זו שצריכה להיות האחראית הראשית על השינוי. הוא יכול רק לעזור, לתמוך, לדחוף קדימה. הוא אמר לי שביחד נהפוך אותי ל שולטת בחיי. את האלוהים של חייך, הוא אמר. לא נשמע בדיוק כמו בן אדם שמעודד תלות בו מטעמי אגואיזם ואינטרסים אישיים, נכון?
ומה קורה איתי שאני עיוורת אליו? אולי תוכלי להאיר את עיני.

אשתמש במילון כדי להביא הגדרות רשמיות למושגים השנויים במחלוקת, ולהמנע מכניסה לוויכוחים על סמנטיקה.

אחת ההגדרות של מילון אוקספורד (1993) ל "השפעה", היא: "שימוש בעוצמה על מנת השפיע על אופיו, אמונותיו ופעולותיו של אדם". דוגמה לשימוש במילה זו שמביא המילון: "תחת השפעתה השתפרתי בצורה מדהימה".
אז האם השפעה כזו היא דבר רע? או שאולי היא בעצם דחיפה חיובית של האדם קדימה על מנת לשפר את חייו?

pam כתב/ה:
כי מה הם כללי היסוד בבדסמ?
בהסכמה ובאופן שפוי.
כלומר. אנחנו יודעים על לפחות אחד מהפרמטרים האלה - שנשמר. בהסכמה.

פאם, מדברייך וגם מדבריה של רוויטל, הבנתי שנרמז כאן על חוסר שפיות מצד הנשלטים של אדון האור.

אחת ההגדרות של מילון אוקספורד (1993) ל "חוסר שפיות", היא "חולי של השכל, או חוסר הבנה המונעת מאדם את היכולת השכלית הנדרשת על ידי החוק כדי להכנס למערכת יחסים מסויימת".

אני בחרתי את אדוני בקפידה, ולאחר שיחות, פגישות והתכתבויות עם מספר לא מבוטל של אדונים אחרים. לאחר שיחות ארוכות עם אדוני, קריאת חומר שכתב והתרשמות מהאינטראקציות שלו עם אנשים בקהילה ודיעותיהם עליו. הגעתי למסקנה שיש סיכוי טוב מאוד שהוא האדם שיוכל לסייע לי בהשגת מטרותי. בהשוואה לגורמים שהניעו אותי להכנס לכל מערכות היחסים הקודמות שלי (בעיקר התאהבות), זו הייתה החלטה רציונלית מאוד לדעתי.

רויטל כתב/ה:
זה כבר מניפולציות ושטיפת מוח...

אחת ההגדרות של מילון אוקספורד (1993) ל "שטיפת מוח" היא: "תהליך כפייתו של אדם לדחות אמונות ישנות ולקבל חדשות על יד העברתו תהליך מנטלי קיצוני."
הגדרה לא ממש ברורה. מה שכן, בולטת כאן המילה "כפייה", שאינה מופיעה בהגדרה של "השפעה". שתי ההגדרות די דומות, נכון? אבל בזה בדיוק העניין. האם אני רוצה להשתנות, או שמכריחים אותי? האם כופים עלי או שאני באה כבר פתוחה לשינוי?

האם אני קורבן לגחמותיו של סדיסט מטורף שנפלתי ברשתו, או שאולי, מתוך החלטה רציונלית, החלטתי שהוא האדם בו אני מעוניינת להיעזר לצורך שיפור חיי?
רויטל
רויטל • 12 באוג׳ 2003
היי היי היי לך
חמודה שלי אם היית קוראת עד הסוף.. כתבתי שאין קשר לאדונך.. אני דברתי בכלליות על העניין

וכתבתי ככה :

למה אתה מכניס את אדון האור לשירשור הזה??
זה לא קשור אליו בכלל
עם כל הכבוד הוא לא עד כדי כך מעניין אותי שאני אכתוב מה שכתבתי
זה היה בכללי לאדונים
עקב דבריה של המומה..היא דברה על אדון האור אני הסברתי על אדונים בכלל

אז אל תרמזי לרגע שכתבתי על אדונך איימי
לא מעניין אותי כל כך
Tame
Tame • 12 באוג׳ 2003
אמי, בכדי לענות על כל השאלות שמעוררות ההגדרות המילוניות (אני לא בטוח שאבן שושן ממש מחובר לשפה המדוברת של היום) יש לי רק שלוש שאלות אותן את צריכה לשאול את עצמך..

האם האדון שלך מעודד אותך לחשוב בעצמך?
האם האדון שלך מאפשר לך להטיל ספק?
האם את מנסה לחקור את מה שאת לומדת ממנו עם עוד מקורות? אולי להצליב מידע?
pam
pam
pam • 12 באוג׳ 2003
הייתי מוכנה להשבע שיחסי אדון-שפחה הם יחסים שבהם יש צד אחד שולט וצד אחד נשלט.

השולט מכתיב, הנשלט מבצע.

לפעמים לנשלט יש השגות לגבי השליטה, הוא מביע אותן ומתפתח דיון.

לפעמים, מתוך הכאב, לומד הנשלט דבר או שניים על עצמו, שהוא לוקח איתו לחייו האישיים.

יש שם, בבדסמ שחשבתי שאני מכירה, רצון של צד אחד לשרת, ורצון של צד שני לקבל את השירות.

ושני הצדדים חיים עם כל האספקטים הללו בשלווה והרמוניה. לפעמים אפילו באהבה וזוגיות.

שהאדון שלי יעזור לי להשתנות?

מה, השכל הישר שלי וההגיון הטבעי שלי יצאו לשנת שבתון?

וכשכבר אגיע לשלב השינוי המהותי ואעבור את כל השלבים בדרך לשינוי המיוחך, ואשתנה סוף סוף. מה אז? אקבל תעודת הצטיינות מוארת וכרטיס חופשי חודשי לחיים?

אבל מי אני שאתווכח עם אוקספורד...

שאי ברכה, איימי ושות'.

במילון פאם לבידיסמים מתחילים כתוב - "את נפשי ואת גופי ואת מוחי, אבל לא את מהותי".

פאם

רכושה של פאם
רויטל
רויטל • 12 באוג׳ 2003
כתבת נפלא יקירתי פאם

אפילו הצלחתי ללמוד מדברייך כמה דברים שלא ידעתי icon_lol.gif
amy_​(נשלטת)
amy_​(נשלטת) • 12 באוג׳ 2003
Tame כתב/ה:
אמי, בכדי לענות על כל השאלות שמעוררות ההגדרות המילוניות (אני לא בטוח שאבן שושן ממש מחובר לשפה המדוברת של היום) יש לי רק שלוש שאלות אותן את צריכה לשאול את עצמך..

האם האדון שלך מעודד אותך לחשוב בעצמך?
האם האדון שלך מאפשר לך להטיל ספק?
האם את מנסה לחקור את מה שאת לומדת ממנו עם עוד מקורות? אולי להצליב מידע?

TAME, האדון שלי בהחלט מעודד אותי לחשוב בעצמי. הוא שם על כך דגש רב מאוד.
כמובן שזכותי להטיל ספק וגם לחקור ולהצליב מידע. העניין הוא שבאיזשהו שלב יש פחות צורך לעשות את זה. לומדים לסמוך- כמו שהיית סומך על איש המחשבים שלך, או על הרופא שלך, ולא הולך לבדוק ולהצליב כל דבר שהם אומרים.

פאם, יש לנו הגדרות שונות לבדס"מ, מה שלגיטימי בהחלט. כל מה שניסיתי להעביר דרך ההודעה הזו הוא שלא כל כך קל לסווג אותי כאותה "צעירה בתחילת חייה, שלא יודעת כלום מהחיים שלה ועיוורת למה שקורה איתה". אני בת 27, בוגרת אוניברסיטה. עברתי הרבה מאוד בחיים ואת המקום בו אני נמצאת עכשיו בחרתי בדיעה צלולה. מבינה שרבים מכם מתקשים לראות את עצמכם בסיטואציה דומה. עדיין, תנו לי את הקרדיט שאני מסוגלת לעשות את הבחירות שלי, גם אם הן שונות משלכם, והדבר לא הופך אותי ל"חברת כת שטופת מוח".