סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

התאהבות בנטיה או באדם?

dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
לפני 18 שנים • 6 בדצמ׳ 2005

התאהבות בנטיה או באדם?

שאלה לכל מי שבדסמ זה דרך חיים עבורו (ולא רק תיבול) -
האם עצרתם לרגע וחשבתם, האם התאהבתם בנטיה? או באדם?
ומה אם השולט לא ירצה לשלוט פתאום?
ומה אם השפחה לא תרצה לשרת?
יתרה מזאת -
מה אם ירצו להחליף צדדים?
הקשר יסתיים?
icon_idea.gif
זיקית

ובכן..

זיקית • 6 בדצמ׳ 2005
אני חושבת שאנחנו מתאהבים במכלול.

אם אתה מתאהב באישה דומיננטית, הרי שהדומיננטיות שבה היא חלק ממנה. חלק ממי שהיא. אנשים משתנים ברבות הזמן - אבל לא במידה מהותית כזו שכל האופי שלהם משתנה, בד"כ.

לכן, היא אולי (תיאורטית) תשלוט פחות מבחינה מעשית, אבל המהות הדומיננטית שבה לא תיעלם.

בוטום ליין - בבן אדם.
Peles​(שולט)

שאלה קשה העלית כאן

Peles​(שולט) • 6 בדצמ׳ 2005
הרבה פעמים מתאהבים באדם בגלל הנטיה, בגלל הרצון לשלוט או להישלט.

בורב המקרים הקשר מתחיל בגלל הנטיה המשותפת, ובמעט מאוד מקרים מצליחים לראות גם את האדם שמעבר לנשלטת.

מספיק לקרוא קצת פרופילים או מודעות באתר כאן למשל, כדי לראות שלא מעט מחפשים מישהי לשלוט בה, להצליף ועוד, אבל לא באמת מעוניינים או יכולים לראות את האדם שמעבר לאובייקט.

והמילה אובייקט בכוונה כאן.

לטעמי, למצוא שפחה, שתהווה אובייקט לנטיה, ותו לא, זו החמצה.
החמצה של האדם שבה, החמצה של דברים מופלאים שיכולים להיות, שצריכים להיות בקשר.

לגבי השאלה מה קורה אם השולט לא רוצה יותר לשלוט, או השפחה להישלט (והחליפו בכל מונח לתיאור המצב המתאים) זה תלוי מה מהות הקשר בינהם.
אם הקשר מבוסס נטו על שליטה, הרי כשאשר השליטה הולכת, הקשר הולך איתו.

אם הקשר מבוסס על הדדיות, על נתינה ולקיחה, על ראיית האדם, הבנה הדדית, אז גם אם הקשר לא ימשיך להיות בעל גווני שליטה, גם אם השולט או הנשלטת יחפשו את המהות הזו במקום אחר, ישאר קשר בין השניים, קשר שנוצר ונבנה באהבה, בהבנה, ואולי שניהם יגיעו למסקנה שזה כל מה שהם צריכים.

ואולי לא, אבל הקשר יהיה, גם אם יהפוך לקשר של חברות מלב אל לב.
nerissa​(אחרת)

Re: שאלה קשה העלית כאן

nerissa​(אחרת) • 6 בדצמ׳ 2005
Peles כתב/ה:
הרבה פעמים מתאהבים באדם בגלל הנטיה, בגלל הרצון לשלוט או להישלט.

בורב המקרים הקשר מתחיל בגלל הנטיה המשותפת, ובמעט מאוד מקרים מצליחים לראות גם את האדם שמעבר לנשלטת.

מספיק לקרוא קצת פרופילים או מודעות באתר כאן למשל, כדי לראות שלא מעט מחפשים מישהי לשלוט בה, להצליף ועוד, אבל לא באמת מעוניינים או יכולים לראות את האדם שמעבר לאובייקט.

והמילה אובייקט בכוונה כאן.

לטעמי, למצוא שפחה, שתהווה אובייקט לנטיה, ותו לא, זו החמצה.
החמצה של האדם שבה, החמצה של דברים מופלאים שיכולים להיות, שצריכים להיות בקשר.

לגבי השאלה מה קורה אם השולט לא רוצה יותר לשלוט, או השפחה להישלט (והחליפו בכל מונח לתיאור המצב המתאים) זה תלוי מה מהות הקשר בינהם.
אם הקשר מבוסס נטו על שליטה, הרי כשאשר השליטה הולכת, הקשר הולך איתו.

אם הקשר מבוסס על הדדיות, על נתינה ולקיחה, על ראיית האדם, הבנה הדדית, אז גם אם הקשר לא ימשיך להיות בעל גווני שליטה, גם אם השולט או הנשלטת יחפשו את המהות הזו במקום אחר, ישאר קשר בין השניים, קשר שנוצר ונבנה באהבה, בהבנה, ואולי שניהם יגיעו למסקנה שזה כל מה שהם צריכים.

ואולי לא, אבל הקשר יהיה, גם אם יהפוך לקשר של חברות מלב אל לב.

מה שהוא אמר icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif

תודה פלס.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 6 בדצמ׳ 2005
יש מספר מאד מסוים של דברים/תכונות שמבחינתי צריכים להתקיים בבת הזוג שלי ובמידה והם לא ייתקיימו אני פשוט לא אוכל להיות מאושר אייתה, מספיק שרק אחד מהם יהיה חסר זה כבר ימנע ממני להרגיש שלם בלהיות אייתה, לעומת זאת יש דברים שלא יפריע לי אם הם יהיו או לא, שליטה אבל זה לא אחד מהם.

במידה מדובר בקשר שהייתה בו שליטה אבל לפתע היא לא רוצה יותר להיות כנועה ומעדיפה שהכל יהיה ונילי, אני פשוט לא אוכל להמשיך להיות בקשר כזה זה לא יהיה לי טוב, שליטה עבורי זה צורך מאד גדול ובלתי נפרד ממי שאני , לכן עליו אני לא מתפשר .

מניסיון למדתי שלאהבה קשה לפרוח והיא נוטה לדעוך כשלא מדובר בשני אנשים שמסוגלים להבין אחד את השניה ולענות על הצרכים הרגשיים/פיזיים המשותפים שלהם, חלק מאד גדול מאהבה לדעתי עוסק ביכולת של כל אחד מבני הזוג לספק באופן הדדי את הצרכים הרגשיים והפיזיים שלהם .

אני חושב (ואתם מוזמנים לתקן אותי אם אני טועה icon_smile.gif ) שלכולנו יש דברים מסוימים שאנחנו לא מוכנים להתפשר עליהם, כי במידה ונתפשר לא נהיה מאושרים , אצלי אחד מהדברים האלה זה עניין השליטה במערכת היחסים .
Here And There​(נשלטת)

re

Here And There​(נשלטת) • 6 בדצמ׳ 2005
נכנסים לתחום בגלל הנטייה, ולקשר בגלל האדם, כי מאחורי ה"שולט" יש אדם עם אופי משלו, וזה משתנה מאדם לאדם.

לגבי האם הקשר נגמר אם השליטה נגמרת? זה מאוד תלוי. אם הקשר מבוסס על שליטה נטו, אז כן, למרות שהם יכולםי להישאר בקשר ידידותי.
dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}

Re: re

fairy כתב/ה:
נכנסים לתחום בגלל הנטייה, ולקשר בגלל האדם, כי מאחורי ה"שולט" יש אדם עם אופי משלו, וזה משתנה מאדם לאדם.

לגבי האם הקשר נגמר אם השליטה נגמרת? זה מאוד תלוי. אם הקשר מבוסס על שליטה נטו, אז כן, למרות שהם יכולםי להישאר בקשר ידידותי.

אגב,
בשבילך בדסמ זו נטיה או רק תיבול?
לא שולט​(נשלט)
לפני 18 שנים • 7 בדצמ׳ 2005
לא שולט​(נשלט) • 7 בדצמ׳ 2005
קודם כל מזל טוב לי על ההודעה הראשונה בפורום!

שנית, אני רוצה לומר שבמשך שנים ניהלתי קשרים "ונילים" ורובם התפרקו דווקא בגלל היעדר השליטה.
בשורה התחתונה, הגעתי לסיטואציות מיניות ולא עמד לי.
האיבר לא תפקד.
הגוף סירב לשתף פעולה.

עכשיו... מה שאתה שואל בעצם... זה אם אחרי שמצאתי את מקומי, אחרי שהקשר מפרה אותי לא רק אינטלקטואלית כי אם גם מינית.. אחרי כל זה, אתה רוצה לקחת לי 50% מהקשר (שזה מבחינתי רוב ההיבט המיני שמבוסס על שליטה..), אחרי כל זה אתה שואל אם זה יפרק קשר ?..

אין לי שום דבר נגד אותו "אדם"/ "בן זוג" באשר הוא, ואשמח לשמור על קשרי ידידות.
אבל, אני מניח שהקשר יתפרק מעצמו כי החסכים שייווצרו ימנעו ממני להיות מאושר באמת, כפי שהגדירו כאן מעליי.

לצורך העניין אבהיר שבסדמ עבורי הוא אינו דרך חיים, היות שאני רואה בסדמ כטוטאליות לשמה, ומימוש בדסמ כדרך חיים יהיה מחיקת ה"אני".
אז אולי אצל אחרים זה לא ככה. icon_rolleyes.gif
נוריתE
נוריתE • 7 בדצמ׳ 2005
קודם כל בנטיה אחר כך באדם ויהיה ולא ירצו יותר נעבור את הגשר כשנגיע אליו
בכלל אהבה+בידיסמ זה צמד מאוד מסוכן.
Here And There​(נשלטת)

Re: re

Here And There​(נשלטת) • 7 בדצמ׳ 2005
dr jekyll and MASTER hyde כתב/ה:
fairy כתב/ה:

אגב,
בשבילך בדסמ זו נטיה או רק תיבול?

שאלה לפרטי אולי?
אם אתה שואל אותי מה אני חושבת שהוא ההבדל בין תיבול לנטייה בבדס"מ אז זה בעוצמה וברמה שאתה נמשך לזה. וההבדל מכתיב בעצם כמה ואיך תעסוק ותתעניין בזה.
תיבול בעיני זה משהו שמוסיפים אותו בעיקר כתוספת אקסטרה ביחסים, אבל שאפשר גם בלעדיו. כשזה נטייה זה כבר חלק מאופי של האדם והופך לחלק יותר משמעותי בחיים שלו, ויותר מכתיב לו את רמת העיסוק בזה, כמו לקרוא ולהתעניין, גם כשאין בן זוג. מעבר לזה, אני חושבת שכשזה נטייה זה מהווה חלק עיקרי גם בהנאה המינית של האדם.