שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

רגע של עברית - מאת titslave

מאסטר יקיר​(שולט)
לפני 20 שנים • 1 באוג׳ 2003

רגע של עברית - מאת titslave

מאסטר יקיר​(שולט) • 1 באוג׳ 2003

תודה ידידי, titslave על אישורך לפרסם את דבריך כאן בפורום.

אבן שושן חושב שהמילים שוט, פרגול ומגלב הן כולן אותו הדבר. אבל, בינינו, מה הוא מבין בשוטים? עשיתי מחקר אטימולוגי קטן וגיליתי שאלה שלושה דברים שונים. חשבתי שאנחנו, בתור דוברי העברית היחידים שבאמת משתמשים בחפצים האלה, כדאי שנדע מה זה מה. מסתבר שאבות אבותינו הכירו ציוד בדס"מ הרבה יותר טוב ממחדשי הלשון העברית השנפיים האלה [שנף=וניל]. ובכן:

1. שוט הוא הדבר הפשוט עם ידית קשיחה וחוט גמיש בהמשכו, מה שנקרא באנגלית whip. שוט בעל מספר חוטים [באנגלית cat] הוא מה שמכונה בתנ"ך "עקרב".
2. פרגול [מקורו במילה הלטינית fergula שפירושה מקל] הוא שוט רכיבה קצר יחסית, קשיח לכל אורכו, באנגלית crop.
3. מגלב [מקורו ברצועה של הגלב עליו הוא משחיז את תערו] הוא רצועת עור רחבה יחסית, ולפעמים כפולה, גמישה למצחה, ובאנגלית flogger או spanker.

ולפעלים:
להלקות – אפשר רק בשוט או בעקרב, ולא בפרגול או במגלב.
להצליף – אפשר בשוט או בפרגול, אך לא במגלב.
למגלב המסכן, ככל הידוע לי, אין פועל מיוחד בעברית לתרגם בו את הפועל השימושי to spank באנגלית, מעבר למילים הכלליות להכות או לחבוט. יש הצעות למילה נחוצה זו?

גם בתחומים נוספים של עולם הבדס"מ אפשר לחטט במילונים ישנים ולגלות איך קראו פעם לכל מיני דברים קינקיים - הרי לא המצאנו כלום – שמחדשי הלשון העברית לא טרחו לחקור או לברר, מחוסר ידע ומחוסר עניין. למשל, כל מיני מילים מוגדרות במילונים "כלי עינוי קדום" בלי פירוט נוסף. זה לא מסקרן לדעת מה היה כל דבר ודבר, איך השתמשו בו ומה מקבילו העכשווי?

והשאלה הגדולה, יש סיכוי שיום אחד מישהו ישתמש במילים האלה במשמעותן המדוייקת? אשמח לתגובות.
מוש​(נשלט){k}
לפני 20 שנים • 4 באוג׳ 2003
מוש​(נשלט){k} • 4 באוג׳ 2003
כמו שכבר ציינתי בעבר, אין דבר שאני אוהב יותר מלהרעיף על אנשים מידע לא רלוונטי ולכן אני מרשה לעצמי להתפרץ לכאן עם מספר עובדות מילוליות שלא קשורות לכלום:
הידעתם כי שליט פרט להיותו אדם ששולט/אדון הוא כינוי לאיברי גוף במקרא (כנגד עשרה שליטים שבאדם... במדבר י"ד) איזו מקריות מופלאה לא?
והנה עוד צירוף מקרים מעניין: מייד אחרי המילה שוט במילון (אגב אכן בהגדרה שם לא מפרידים בין שוט למגלב וכו') מגיעה המילה שוטה - טיפש, כסיל, אדם שנטרפה דעתו. יש קשר לדעתכם? ומשעשע אפילו יותר - שוטה בכתיב מקראי הוא סוטה בכתיב שלנו. וכולם הרי יודעים מה זה סוטה נכון? כך למשל כלב שוטה הוא כלב הנגוע בכלבת.
ולסיכום - ש.ו.ט איזה שורש מוצלח!

אהה ולשאלתך ניו בוי, אין סיכוי בעולם שאני אשתמש בביטויים האלה, בינינו, מה זה משנה איך אומרים את זה? העיקר שנרגיש את זה...
מאסטר יקיר​(שולט)
לפני 20 שנים • 4 באוג׳ 2003
מאסטר יקיר​(שולט) • 4 באוג׳ 2003
מוש,
את השאלה לא אני שאלתי,
אך את תשובתך אני מקבל...
העיקר שתרגישו את זה icon_smile.gif))

ובענין ה- שוטה = סוטה להיום...
אז ה- שוט זה הכלי
ה-סוט זה קול ההצלפה הניחתת על הבשר icon_wink.gif
עומדת_בצל
לפני 20 שנים • 25 באוג׳ 2003

to spank

עומדת_בצל • 25 באוג׳ 2003
למגלב ? להספינק ?
icon_smile.gif
שוקולית​(שולטת)
לפני 20 שנים • 25 באוג׳ 2003
שוקולית​(שולטת) • 25 באוג׳ 2003
טוב שאת עומדת בצל,תארי לך היית בשמש
בכלל היו חושבים שאת,ייצור מהמאדים לו היית משתמשת במילים האלו.

(צוחקת)
icon_wink.gif