ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תשובה לכמה שאלות והקו החם

ים_yam​(לא בעסק)
לפני 18 שנים • 27 בינו׳ 2006

הפרדה

ים_yam​(לא בעסק) • 27 בינו׳ 2006
לדעתי יש צורך לעשות הפרדה בין הסכסוך במשולש/מחומש האהבה שהתפוצץ ובכל הסיכסוכים בין הנפשות המפוצלות והלא מפוצלות שבעלילה ולבין תיפקודה של אישה שאינה בריאה לחלוטין בנפשה כמנהלת הקו החם.

אני לא מכירה כלל את אור לא כאור השליטה ולא בשום שם אחר שלה ואני שמחה שעזרה לאנשים במצוקה, יחד עם זאת, כיוון שפיצול אישות זו בכל זאת הפרעה נפשית ולא "לונה פארק" זה מטריד אותי לדעת שאדם שבעצמו זקוק לטיפול ואינו בריא לחלוטין הוא זה שמטפל באנשים שבאים אליו בעת מצוקה. הרי לא מדובר כאן במישהו מצונן שמטפל במישהו עם שפעת...

אני לא חושבת שאור היא אדם רע, להיפך - לפי כל מה שקראתי היא אדם שבא ממקום של רצון טוב להושיט עזרה, אך עלינו גם להיות מודעים למגבלותינו, ואם אנחנו חולים בעצמינו מוטב שנעסוק בהחלמתנו בטרם ננסה לרפא אחרים.

אור, לדעתי עליך להקדיש את האנרגיות שלך בעצמך, ולא במריבות כלוב סוערות וכרגע גם לא בפעילות הקו החם. עמידתך כאדם בעל הפרעת אישיות בראש ארגון שנועד לעזור יכולה להרתיע אנשים רבים שזקוקים לעזרת הקו החם, ובכך את גורמת נזק למקום שבו פעלת רבות כדי שיועיל.
יפה שצרפת מאמר המסביר את ההפרעה ועזרת להביא למודעות האנשים את טיבה, השכלנו בזכותך וזו תרומה חשובה, יחד עם זאת אין להקל ראש בכך שזו עדין בעיה...
את עשית דבר נפלא בכך שפעלת להקמת הקו החם ובכך שעזרת לאנשים, ואני בטוחה שרבים יכירו לך תודה תמיד על מה שעשית למענם, ואני אומרת זאת מכל הלב וללא טיפת ציניות, אך למרות זאת אני סבורה שעליך לפנות את מקום מנהלת הקו החם בימים אלו כי לא לגרום למפלתו ובכך לאפשר למי שזקוק לעזרה לקבלה.

בריאות ואהבה לכולם
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 27 בינו׳ 2006
תם לשאלתך
לא אמרתי שעד לאחרונה היו בינינו מאבקים על שליטה. זה היה לפני 15 שנים. היום כולנו מתפקדים בהרמוניה מושלמת.

לשאלתך השניה: לא זה לא כייף, זה לא קשור לבחירה - זה מצב בו אנו חיים. בנוגע לשאר דברייך, אתייחס אליהם ברצינות כשהציניות תושמט מהם.
קלייר​(נשלטת)
קלייר​(נשלטת) • 27 בינו׳ 2006
היה לי ערב נפלא, ערב של ספגטי בולונז ושיחה, קפה וצחוק, ערב מלא בגברתי. הרגשתי מאושרת.
ואז קפצתי לכלוב, וראיתי כל כך הרבה רשעות וציניות שמוסווית תחת מעטה של שאלות הוגנות שמופנות אל אור. הסתכלתי על המילים שנכתבו בקשר לפעילותה בקו החם, בקשר לכולנו, ואמרתי לעצמי "אנשים שיש בהם כל כך הרבה רשעות לעולם לא היו יכולים להתנדב לקו שכל מטרתו לעזור לאנשים אחרים ללא שיפוטיות".
הסתכלתי על הניקים ושאלתי את עצמי "כמה מהאנשים הללו היו מוכנים להקדיש חצי שנה מחייהם לפגישות שבועיות בהן חושפים את הקרביים כדי ללמוד להפוך לתומכים?"
אני הרי יודעת בדיוק מי נענו לקריאתה של אור לפני שנה וחצי כשהיא החליטה להקים את הקו החם וחיפשה לו מתנדבים, מי באו ואמרו לה "אנחנו חושבים שחשוב לעזור לאנשים אחרים ומתנדבים".
אף אחד מהאנשים הללו לא היה שם. אף אחד מאלה שבאים היום ותובעים את התפטרותה לא חשב לעשות משהו למען מישהו בקהילה הזו.
אבל אור חשבה לעשות, ואור עשתה.
אור הרצתה בדנג'ן למען נשים אחרות, ולימדה אותן איך לשמור על עצמן מפני פגיעה בקשרים בדסמים. אור עשתה דברים נוספים שהוקיעו בפומבי את מי שניצלו אחרים בעולם הבדסמ.

מאוד קל לבוא ולנסות להשתמש בפיצול שלנו כדי לתקוף אותה. לאור יש את הכתפיים הרחבות שלה, יש לה גם את הכוח לעמוד מול כל המשמיצים ולהביט להם ישר בעיניים. כי אור מעולם לא פגעה באיש במזיד כאן או בכל מקום אחר.

נשאלו המון שאלות בציניות, מתוך ניסיון להשתמש בדברים שאור נאלצה לומר מאחר ועשו לנו אאוטינד כדי לפגוע בה. נדמה לי שלא קיימת עליבות גדולה יותר מהשימוש בהפרעה נפשית או בבעייה פיזית כדי לתקוף אדם. זה מראה בעיני על נפש שפלה, זה מהווה בעיני סמן לאנשים שאיבדו כל מדד של מוסריות. וזה עצוב. עצוב לי לראות אנשים כאלה, הם אנשים ריקים בעיני.

מאחר ואור לא תטרח לענות על רוב השאלות, אני אבהיר כמה דברים.

אור היא לא אני, אבל אור היא החברה ביותר שיכולתי לבקש לי. אור לא לוקחת אחריות על דברים שאני אומרת או עושה - בשביל יש אותי.
יש דבר אחד שמשותף לכולנו - החוש המוסרי שלנו. נדמה לי שרבים יכולים להעיד על יושרה של אור.
ונכון, אור לא סיפרה לכם עלינו, על הפיצול. אל מול התגובות של חלקכם, נדמה לי שהיא צדקה.
המצב הנפשי של אור ושל כולנו הוא לא עסקכם. הוא היה מעניינכם אם הוא היה פוגע באיזו שהיא צורה בשיקול הדעת שלנו או בתפקוד שלנו. אז הוא היה הופך לעניינכם מאחר ואור מחזיקה בתפקיד בקהילה הזו.
מעולם לא התערבנו בענייניה של אור בקהילה, כשם שהיא לא התערבה בעניינינו. לכל אחד מאיתנו החיים שלו, והאמת, מאחר ואין להם שום השפעה על תפקודה של אור - הפיצול בסך הכל הוא לא מעניינכם.
כל אותם פסיכולוגים בגרוש, מוזמנים לקחת את עצמם לבדיקה מקיפה כדי לבדוק מאיין נובע הצורך שלהם לפגוע ולהרוס. מעבר לזה, איש לא חייב לכם הסברים נוספים על חיינו הפרטיים.
אור היא האישה השפויה ביותר שרבים מכם יכירו אי פעם וללא ספק ההגונה ביותר.

תום, רפאל, דוכס ושות'.
נדמה לי שאפילו המראה מחווירה קצת כשאתם ניבטים בה, ולא מפחד, מגועל אמיתי.
דוכס תל אביבי​(שולט)
דוכס תל אביבי​(שולט) • 27 בינו׳ 2006
בדיחה טובה מזו כבר מזמן לא היתה פה.
אם לא היית קיימת היו חייבים להמציא אותך.

חבל שבדרך אנשים נפגעים מזה.
קלייר​(נשלטת)

Re: הפרדה

קלייר​(נשלטת) • 27 בינו׳ 2006
ים_yam כתב/ה:
אני לא מכירה כלל את אור לא כאור השליטה ולא בשום שם אחר שלה ואני שמחה שעזרה לאנשים במצוקה, יחד עם זאת, כיוון שפיצול אישות זו בכל זאת הפרעה נפשית ולא "לונה פארק" זה מטריד אותי לדעת שאדם שבעצמו זקוק לטיפול ואינו בריא לחלוטין הוא זה שמטפל באנשים שבאים אליו בעת מצוקה. הרי לא מדובר כאן במישהו מצונן שמטפל במישהו עם שפעת...

ימי, בקשר לדברייך:

אור הייתה בטיפול במשך שמונה שנים. אור היום לא זקוקה לטיפול ואת זה לא היא קבעה אלא הפסיכולוגית שלנו.

היא לא זקוקה לטיפול מאחר וכיום הפיצול לא מפריעה בשום צורה לתפקודה היומיומי. אור למדה לחיות איתנו, אנחנו למדנו לחיות איתה, קיימת מעין הירכייה שקובעת שאור היא ראשונה בין שווים אצלנו וכולנו מגוייסים כיום כדי לעשות את הטוב ביותר למען כולנו, וקודם כל למענה.

הפיצול נשאר קיים מאחר וכל אחד מאיתנו התפתח למקומות שונים ואיש מאיתנו לא מוכן לוותר על קיומו האוטונומי לטובת השילוב. יום אחד אולי זה יקרה. בכל מקרה, לכל אחד מאיתנו החיים שלה/ו וכולנו מתקיימים בהרמוניה זה לצד זה.

כך שלא, אנחנו לא נמצאים במצוקה. לא אנחנו ולא אור. החיים שלנו שפויים, בריאים ומאושרים למדי.
T O M​(שולט)
לפני 18 שנים • 28 בינו׳ 2006
T O M​(שולט) • 28 בינו׳ 2006
קלייר / אור

אז הפיצול הוא פעם "שלנו" ופעם "שלי".
פעם "אנחנו" ופעם "אני"
פעם ביחד ופעם לבד.

נוח מאוד לשחק עם זה, בהתאם לסיטואציה הרצויה לך.

ושוב אומר
אם אכן יש עוד כמה ישויות בגופך,
זה עדיין לא מצדיק דרישה שכל מי שמסביבך או מדבר איתך, יקבל כל אחד מהם כחיים
בפני עצמם או כזהות אחרת, כפי שאת עשית.

העולם לא עושה מה שאת רוצה.

יהיו כאלה שיקבלו
ויהיו כאלה שלא
תלמדי לחיות עם שניהם ולהבין את שניהם.

זכותי לא לקבל זאת.
להסתכל עלייך כישות אחת תמיד, לא הופך אותי לטיפוס מגעיל כפי שהצגת אותי.
לך יש את הדיעה שלך. לי יש את שלי.

את רואה את עצמך A,B,C ומי יודע עוד כמה.
אני רואה אותך רק בתור X אחד.

בכל המריבה הזאת, את מבהירה היטב שכל עוד את חיה עם הפיצול בשלום,
לא איכפת לך אם מישהי מהן פגעה אולי באנשים אחרים, במתכוון או שלא.
זה כבר לא מזיז לך
לא אחריות שלך, נכון?
(ואני לא מדבר על פרודנס אלא באופן כללי על עוד אנשים שתדברי איתם בעתיד
ואולי יוטעו מריבוי הדמויות)

דברים שקלייר תאמר או תעשה, אור תיקח אחריות עליהם?
האם תיקח אחריות גם על דברים שרוני יעשה?
כמה נוח זה.

אנשים לוקחים אחריות על הפרעותיהם, באשר הם (כאשר הם מודעים לכך).
הם ינסו למזער מקרים שבהם הם חושבים שייתכן שיגרמו נזק מסוים.
ישתדלו להפחית אותו למינימום.
לא תמיד הם מצליחים אבל לפחות הם משתדלים.
את מסירה אחריות במודע כי זה הכי נוח לך.

מה שחשוב בעיניך זה רק שאת והדמויות מסתדרות היטב.
אם אחת מהן תפגע במישהי -בעיה של אותה אחת שנפגעה.
את אור לא אחראית לזה.

תגובות בתור קלייר רק משפיעות לרעה על התדמית שלך וכוונותייך.
פשוט תעזבי את הנושא.
אל תשתלחי בשום איש דרך אף דמות והנושא ימות לבד.
עינבר

חשוב להעזר בקו החם בשביל עצמך, גם אם יש לך חששות בגלל השרשור

עינבר • 28 בינו׳ 2006
אני מכירה היום עוד 4 אנשים מלבד אור, שפעילים בקו החם, הם הוכשרו לכך
מי שמעדיף יכול לדבקש לדבר איתם, הם לא ממש אנונימיים או חסויים

לבטוב כתב/ה:
עברנו הדרכה טובה ומעמיקה שהכשירה אותנו ,חברי הקו החם להיות שם למי שמבקש אותנו.
הכל נעשה בהתנדבות מתוך אהבת הזולת,כבודו והאני האמיתי שלו.
אנו למען הזקוקים לנו ללא משוא פנים והרבה הרבה רצון טוב לעזור.
השליטה הינה ממיסדות הקו החם וגיבשה קבוצה מדהימה של אנשים שנמצאים שם למען החברה,הקהילה והאדם באשר הוא אדם.

לבטוב

אפשר לפנות אליו או לאחרים בהודעה פרטית וכל מה שיאמר ישאר חסוי בניכם.

בנוסף, לצערי, אני קוראת כאן הרבה השארות ודעות קדומות והתחכמויות למינהם
בלי קשר למה דעתכם הסובייקטיבית על קלייר, אור והאם היא חולה, מסוכנת לדיר פרודנס או משקרת
אני, אישית, עדיין לא מוצאת שום סיבה לדאוג לגבי הטיפול שאור נותנת בזמן שהיא שם
תמימות מטעה
תמימות מטעה • 28 בינו׳ 2006
נכתבו בשבוע האחרון עשרות עדויות של אנשים שיודעים ומכירים ונתמכו מקרוב, אשר שיבחו את מהימנותה, הגינותה, ויושרה של אור, על כל דמויותיה. לכן אני חושבת שתהיה זו טעות, לייחס אותה חשיבות לאותם אלו שחווים דעתם מקריאה באתר בלבד.

אנשים רבים העידו שקיומו של הפיצול מעולם לא הפריע לאור להיות שם בשעת צרה, כל הדמויות נאמנות לרצונה הטוב, וכל מי שקרוב אליה או אל קלייר מודע לקיומה של ה"זהות הכפולה".
מאז ומעולם אור לקחה אחריות ועמדה מאחורי מה שהדמויות עושות.

creativity כתב/ה:

במקום בו בעלי תשובה עומדים גם צדיקים גמורים לא יעמדו בו

אור היא בעלת תשובה. שכן, אילולא חשפה בעצמה את המתרחש, אילולא הביאה לידיעת הציבור כל שהובא לידיעתו, אילולא הביעה חרטה ואף הכתה על חטא בכל הנוגע לטעויותיה בהתנהלות - היה צדק בטענה שעליה לעזוב.
אולם, ברם, אי לכך ובהתאם לזאת שהביאה לידיעת הציבור את חלקה ואף הכתה על חטא - היא בבחינת בעלת תשובה. טעתה, הודתה, התיישרה ועכשיו יש בידיה כלים וחכמה שלאדם "נקי מכל רבב" (איך אפשר לומר דבר כזה בקהילה כזו, אלוהים יודע. כולם כאן טעו בשלב כלשהו. כולנו בני אדם, לעזאזל) פשוט אין.
מי שמתמודד באומץ אל מול בעייה נפשית כה קשה, מי שליבו פתוח כל כך (והוכיח זאת לאורך פעילותו כאן) ואף היה מוכן לסכן את מעמדו בחשיפה - הוכיח אינטגריטי מספיק כדי לעזור בקו החם.
יש לה לב חם וגדול. יש לה שכל עז וחד. יש לה נכונות להשקיע מעצמה. יש לה אינטגריטי שלא מאפשר שיסחטו אותה. מה עוד נבקש.

creativity כתב/ה:
היא הוכיחה יושרה, אומץ ונכונות להתמודד מול כל מבקריה ושופטיה.
בעיניי, ואין בינינו כל חברות אישית, אור הוכיחה את עצמה כראויה.
את חטאה של אור אני מכירה. אני יודעת כי היא היתה כנה לגבי חלקה במעשים אלו.
האם אותו "נקי כפיים" שיחליף אותה ראוי לאותה מחמאה? או שמא פשוט עוד לא נזדמן לנו לבחון אותו בטעותו?
מבחינתי, היא עברה את המבחן העיקרי. אינטגריטי.
אוסיף עוד משהו.
במידה ותפנה אליי (מה שקורה לא מעט) אחות במצוקה, אפנה אליה.
היא ודן קאפ הם אנשים שהוכיחו לי מעבר לכל ספק שניתן לבטוח בהם עם דיני נפשות.
תקראו לזה להצביע ברגליים.

ואני שואלת - ללא קשר לסכסוך בו אור חזרה וביקשה למנות בורר שיעזור לה לנקות את שמה, בעוד פרודנס התחמקה בעיקשות, האם קיים "נקי כפיים" - האם קיים אדם ללא רבב, האם יש מישהו שלא חטא? אני מאמינה שגם למתנדב החלופי, וגם לכל אדם שאין בו ספק, יש אי אלו באגים משלו, שאנחנו לא יודעים עליהם, ולא נדע.

בכל השרשורים האלו התקבלו עשרות עדויות שכל דמויותיה באחריותה המלאה של אור, וקיום הפיצול מעולם לא פגע במבקשי עזרה אלא להפך - אישיותה המחוספסת ידעה ויודעת להכיל ולתמוך במצבים רבים ומורכבים.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 28 בינו׳ 2006
באמת שניסיתי לא להגיד אף מילה בקשר לסיפור הזה, אבל אני לא יכולה להמשיך לשתוק עכשיו.
הכרתי לראשונה את אור כשהיא יזמה את הקמת הקו החם וחיפשה מנחה שתנחה את קורס ההכשרה למתנדבי הקו החם.
במשך קצת יותר מחצי שנה הנחינו יחד, אור ואני את קורס ההכשרה, ובמהלך הזמן הזה למדתי להכיר את אור ואת המתנדבים האחרים בקו החם.
אור היא הדמות היחידה שאני מכירה בכל הסיפור הזה, אולי כל שאר הדמויות הן נוראיות ואי אפשר לסמוך עליהן, אבל על אור אני סומכת לגמרי. אני סומכת עליה לגמרי שתתן את המענה הטוב ביותר שהיא יכולה לכל מי שתפנה אליה לסיוע במסגרת הקו החם. אני סומכת על שיקול הדעת שלה, על המוסר והמצפון שלה ועל טוב ליבה. אין לי ספק שבכל מה שנוגע לקו החם הלב של אור נמצא במקום הנכון.
מקומם אותי לקרוא כאן כל מיני אנשים שמעולם לא התעניינו בקו החם ומעולם לא הזיזו אצבע כדי לסייע למישהו כאן מביעים פתאום כל מיני דעות מלומדות. אין לכם מושג על מה אתם מדברים.
קל כל כך לשבת בבית ובלחיצת כפתור לשלוח לאויר המון מילים. הרבה יותר קשה ליזום משהו שיסייע לנשים שצריכות סיוע, הרבה יותר קשה לגייס מתנדבים שיתנדבו גם הם לסייע, והרבה יותר קשה לבוא במשך חצי שנה מייגעת ולהתמודד עם תכנים קשים, לחשוף את הקרביים, לבכות וגם ללמוד. הרבה הרבה יותר קשה. ואת כל זה אור עשתה. לא כדי לקבל פרסום, לא כדי לקבל שום טובת הנאה אחרת. פשוט כי אכפת לה.
אז אולי נעשו דברים איומים לדיר פרודנס. אני לא יודעת מה היה שם ולמען האמת גם לא רוצה לדעת. מה שאני כן יודעת, זה שאור צריכה להיות בקו החם. שזהו מקומה.
alona.
alona. • 28 בינו׳ 2006
נכון מייפל.
ומעבר לכך שאפשר לסמוך על כל הדמויות יחד ועל כל אחת לחוד.