לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

טרמפים למפגשים - דיון

נהג-ת מפגשים
לפני 18 שנים • 13 בינו׳ 2006

טרמפים למפגשים - דיון

נהג-ת מפגשים • 13 בינו׳ 2006
לאור ריבוי המסיבות והמפגשים למינהם הגיע השעה לדון באופן ההגעה למפגשים. הטרמפים.
אל המפגשים הנערכים עבור הקהילה מגיעים אנשים מכל הארץ.
נסיונות לארגן הסעות לא הצליחו.
ההעדפה להגיע בקבוצה קטנה המתאימה לעצמה את שעת ההגעה והעזיבה די ברורה.
יש גם בטרמפיסטים של הדקה התשעים, כאלו שמצטרפים רק לכיוון אחד וכדומה
וגם ב"חברים" לצורך הנסיעה בלבד.

דבר ראשון אסור לשכוח שבהסעה פרטית כזו, הנוהג/ת ברכב לוקח/ת על עצמו/ה אחריות לנוסעים איתו. לרוב (היתי רוצה להאמין שתמיד אבל...) אותו אדם לא ישתה או ישתה הרבה פחות אלכוהול מאשר אם לא היה נוהג. כמו כן אותו אדם "סובל" לבד מהבלאי של נסיעות ארוכות לרכב ולעצמו. צריך להתחלק איתו כדי שימשיך להיות הנג/ת שלנו.

הבעיה המרכזית היא שיש לא מעט אנשים שבכלל לא נראה להם אפילו להציע תשלום עבור הנסיעה. גם אם הנהג/ת לא מבקשת - וגם אם נדמה לטרמפיסטים "שגם ככה היה נוסע ומשלם את הדלק לגמרי לבד" זה מאוד חצוף לבקש הסעה ולא לשלם עליה.

ישנה בעיה משנית של טרמפיסטים לכוון אחד שחושבים שהם צריכים לשלם חצי מחיר, אם בכלל.
הטרמפיסטים לכוון אחד תופסים באוטו מקום של נוסע. אם לא הם אז הייה מפנה מקום לנוסע "במחיר מלא" ! (לא תמיד נעים לנהג/ת להגיד "אין מקום".)

וישנם הטרמפיסטים החצופים שדורשים שיאספו אותם מהבית, ושגם יחזירו אותם עד הבית גם אם זה חתיכת סיבוב בעיר ובנוסף לכל לא מוכנים בזמן וכולם יושבים ברכב ומתיבשים. קחו בחשבון שאם הנסיעה נטו מעיר לעיר היתה 100 ק"מ, הרי נקודות האיסוף מגדילות את המרחק ב30 ק"מ לפחות בכל כיוון.

הדבר אופיני לא רק ל"דומיננטים שמנצלים את כוחם" (אני קובע ואתה תעשה מה שאני אומר לך ואתה תסיע אותי כי זה כבוד עבורך....בלה בלה בלה) אלא גם ל"כנועים התמימים שעושים רק מה שאומרים להם" (לא אמרו לי לשלם......עלאק)

מחירי הדלק היום בשמים שלא לדבר על הסיכון של החלפת פנצ'ר ותוספת הקילומטרז' לרכב פרטי (חלק אמנם יש להם רכב מהעבודה, אבל לאחרים זה מגדיל קילומטרז' במאה קילומטר לכל נסיעה לכל הפחות ולעיתים אף יותר.)
חשבון גס מביא את ההשתתפות בעלות הנסיעה ב30-35 שח לנוסע. ברכבת/אוטובוס מרחק כזה יעלה 30 שח בכל כיוון. תשלום של חלק מסכום זה מראה על קטנוניות כי אם נסעת רק כיוון אחד, או נסעת רק חלק מהדרך, עדין לבעל הרכב העלות היא זהה! תשלום של פחות מ30 לנוסע, לכל מרחק שהוא (לנסיעה בין עירונית!!) מראה בעיני על קמצנות. לדעתי גם על הסעה בתוך העיר צריך לשלם בעיקר אם זה ענין קבוע.
אני אעדיף לנסוע לבדי ברכב מאשר להתעצבן על החצצופים שביקשו/התחננו לטרמפ ואפילו לא הציעו 30 שח. משקה בכל מקום עולה הרבה יותר! הכניסה למרבית המפגשים היא בסכום שכזה.
אם אתם רוצים מקום בטרמפ - תשלמו את הסכום המצחיק של 30 שח לבעל הרכב למען ישמר לכם מקום בעתיד! ואל תתקמצנו על 10 שח בגלל שנסעתם רק חלק מהדרך. זה דוחה!!!

בקיצור מי שתופס טרמפ למפגש - שיהיה הגון ויתן לנהג 30 שח לפחות בלי קשר לאיזה חלק מהדרך נוסעים עם הטרמפ ובלי שיבקשו ממך. לעולם לא תדע, טרמפיסט יקר, מתי תצטרך שוב טרמפ.

נהג-ת מפגשים
נמש
נמש • 13 בינו׳ 2006
cheer.gif cheer.gif cheer.gif cheer.gif cheer.gif cheer.gif
knAAn

אולי במקום להתחנן....

knAAn • 13 בינו׳ 2006
תארגנו קבוצות של 5 איש
כל אחד ישלם 30 שקל ואני אארגן לכם הסעות בלי טובות של אף אחד icon_smile.gif
נולי

Re: אולי במקום להתחנן....

נולי • 13 בינו׳ 2006
knAAn כתב/ה:
תארגנו קבוצות של 5 איש
כל אחד ישלם 30 שקל ואני אארגן לכם הסעות בלי טובות של אף אחד icon_smile.gif

כנענ לטרמפים אנחנו מתארגנים לבד מצוין, רק שרוב הטרמפיסטים אוכלי חינם. (לא כולם כמו הוטי שאלוהים תברך אותה.)
huan
לפני 18 שנים • 14 בינו׳ 2006
huan • 14 בינו׳ 2006
אני מסכים טרמפיסטים בהחלט צריכים להיתחלק עם בעל הרכב בהוצעות הנסיעה ואני בטוח שכל האנשים ההגונים מביניםומסכימים לזה
מנסיון אישי תיזכורת קטנה אף פעם לא הזיקה לאף אחד כי אם כל הרצון הטוב לפעמים הפרטים האלא פשוט פורחים מהזיכרון וזה לא צריך להיות לא נעים או כל דבר אחר להזכיר לאותם טרמפיסטים על חובתם
לי אישית יצא לשכוח את החובה הזאת בכמה מקרים אך אני מקווה לתקן את המצב בהיזדמנות הראשונה שתהיה לי
נולי
לפני 18 שנים • 14 בינו׳ 2006
נולי • 14 בינו׳ 2006
חואן אני בטוחה שתסכים איתי שגם הנהג/ת בשעה סהרורית שכזו לא זוכר/ת מה קורה בכלל.

חוץ מזה מסכימה עם מה שכתוב ואפשר להיות נחמדים ולשלם בתחילת הנסיעה עוד כשכולם צלולים יותר.
fsmr
לפני 18 שנים • 30 בינו׳ 2006

איכסה פיחסה!!!!!!!!!!!!!!

fsmr • 30 בינו׳ 2006
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif אני פשוט בשוק ממה שאומרים פה!!!!!
icon_exclaim.gif איך אנסח את זה?

icon_idea.gif טרמפים זה ערך!
לתפוס טרמפ זה ערך
כל הרעיון זה שאם מישהו כבר נוסע למקום מסוים שבמקרה אתה גם צריך להגיע לשם אתה לוקח עימו טרמפ... כל מה שבעל האוטו צריך לעשות זה לעצור לך(כשהוא לוקח אותך) ולעצור שוב פעם שאתה יורד
זה רעיון גאוני!
תחשבו על כל הפקקים שיש בבוקר (מי שהולך לעבודה וכו...) מלא מלא מלא מלא מכוניות שיכולות להכיל בתוכם 5 אנשים נוסעות בכבישים וממלאות אותם ויוצרות פקקים מטורפים, כאשר ברוב המכוניות יושב רק איש אחד!(ממש לפעמים יש שני אנשים!)
איך זה הגיוני בכלל!?!?@!@?, למה צריך כל כל הרבה אוטו כולה בישביל איש אחד?!

תחשבו שאם טרמפים היה יותר נפוץ ואנשים היו יותר נדיבים ויותר עוצרים לא היה פקקים בכלל...(קחו את כמות המכוניות שנוסעות בכביש ותחלקו ב5!!!!!)
שלא נדבר על כמות הדלק העצומה שמתבדבזת, ואני לא מדבר על הכסף שיוצא מכך אלא על הנזק הסביבתי שזה יוצר!!!! כל הזיהום!,וכל ההפקה של הדלק עצמו מן הנפט!!!

לכן טרמפים זה רעיון כל כך גאוני, אני כבר שנים נוסע בטרמפים!
(אגב זה ההזדמנות להודות לכל האנשים, תודה)

וכשלי יש אוטו אני עוצר לכל מי שבדרכי (זה כולה מוסיף 10 שניות לדרך שלך, וזה מסדר איש אחר!)

"כל ישראל ערבים"! (מהמילה ערב, לא ערבי...)

אם קבוצה של אנשים מחליטים לנסוע למקום מסיום יחדיו ולהתחלק בהוצאות הדלק- אז שיהיו בריאים אך זה לא לתפוס טרמפ, אבקש לשים לב להבדל!
icon_exclaim.gif תהנו

לעוד מישהו יש משהו רע לומר על טרמפים!?!?!@?#
שמח שהבהרנו את הנושא....
עקשנית​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 2 בפבר׳ 2006
עקשנית​(נשלטת) • 2 בפבר׳ 2006
בעיני זו שטות גמורה וגם אני מתפקדת לעיתים כנהגת מפגשים.

אני הולכת, אני החלטתי ממילא לשלם עבור הנסיעה, דלק וכיוצא בזה, וראבאק י-ם ת"א בקושי הולך 100 ש"ח דלק.

אומנם אני מגיעה רק בפעמים רחוקות אבל אתה ממש לא מדבר על טרמפים.

טרמפים כפי שאמר זה שלפני, זה לא הסעה.

אתה עושה הסעה תבקש תשלום... אתה בטח לא לוקח טרמפיסטים וגם לעמוד על שלך זה לא בושה. אם אתה לא רוצה לאסוף תגיד תחכו לי ביציאה מהעיר אם לא אז אין טרמפ זה לא דבר רע.

אם אתה גם לוקח כסף תיסע גם לקחת אותם זה יותר הוגן icon_smile.gif קצת לארג'יות חברים זה טוב לנשמה.

בעיני טרמפיסטים הם ממש ממש ממש לא אוכלי חינם ואם יש למישהו בעיה שפשוט לא ייקח ולא יציע ולא כלום.

תגידו שאתם מסיעים בהשתתפות ולא טרמפיסטים... אין בזה שוב הבדל בחיילים או סתם עוברי אורח שלוקחים... הצעת? אל תדרוש...

תיסע לבד, תשלם לבד ומספיק להתלונן.
נאהב שלה מימי קדם
לפני 18 שנים • 2 בפבר׳ 2006

הייתי מפנה אצבע מאשימה לה...

נאהב שלה מימי קדם • 2 בפבר׳ 2006
לרוב השולטות שכן הן אינן ניידות ומחפשות טרמפ עם אחד מהעבדים שמגיע למפגש למרות שהעבד בא בכלל מכייון האחר הוא לא יבקש אפילו שקל מהמלכה שאותה הוא אוסף בעונג רב...

המלכות כאן התרגלו לכפית בפה שכן צריך לקחת אותן ולהחזיר אותן הראי זה חלק מהמשחק!