שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אגו ..........

ohking
לפני 18 שנים • 5 בפבר׳ 2006

אגו

ohking • 5 בפבר׳ 2006
יכולה להביע דעתי לגבי האגו.
חובה על האדון להיות בעל אגו
חובה מכופלת על הנשלטת להיות בעלת אגו.
רק במקרים שבהם האגו חזק, של שניהם, יכולה להיווצר תרבות BDSM אמיתית.
ועל שניהם בסשן להיות בחווית האגו ושחרורו מתוך בחירה,
מצטערת מראש על הערכיות שבדברי.
סתם לשם סיבור האוזן יש שלושה סוגי אגו:
אגו רחוב - זה הכבוד
אגו פסיכולוגי - זה היכולת של האדם
ואגו פילוסופי; - המעניין שבינהם.
כל אחד ותפקידו, הם שונים במהות אחד מהשני .(סתם כך)
Morticia
Morticia • 5 בפבר׳ 2006
האגו שומר על הכבוד העצמי שלנו. יש דברים שאנחנו כמהים לעשות אבל האגו שלנו לא מאפשר לנו את זה. זה קובע גבולות הרבה פעמים. למשל, אנשים שמאוד נהנים להישלט בחדרי חדרים ומסרבים בתוקף לכל הפגנה של זה בציבור, או להפך.
הויתור מגיע כשאנחנו פועלים בניגוד לאיתותי האגו שלנו. למשל: אם האגו שלי נפוח מספיק כדי לא לאפשר לגבר לקרוא לי כלבה אבל אהבתי והערצתי לגבר שמתגרה מהיותי כלבתו גובר על האגו שלי, אני יכולה למצוא עצמי מוותרת. כמובן שהאגו תמיד נותן פייט רציני ובמקרים רבים גם עושה את ההחלטה הסופית.
האגו מורכב מדברים בעלי טעם ומדברים תפלים. חכמתו של אדם היא בביצוע ההבדלה. מתי אני מסרבת לוותר כי האגו שלי חושש מתדמית ומתי האגו שלי באמת לא מאפשר לי לוותר?
אני לא כל כך מבינה נרקיסיזם שלא נובע מן האגו. נרקיסיזם זה ביטוי מאוד אגוצנטרי לטעמי.
עם זאת, הויתורים האמיתיים שאנחנו עושים בחיים, הפשרות וההקרבות לא נובעות מתוך האגו אלא ממקום רגשי עמוק יותר.
זה אומר שגם אם האגו שלך לא מרשה לך להיות סמרטוט של כל אחד הוא כן יכול להרשות לך להיות סמרטוט של הגבר הספציפי הזה אותו את מעריצה ומכבדת, בהנחה והוא מכבד אותך ואת ההתמסרות שלך אליו בחזרה.
icon_biggrin.gif
ohking
ohking • 5 בפבר׳ 2006
לצערי על פי ההגדרות שלי לאגו את לא עונה עליהם. את מסתכלת על המונח אגו במובנו הצר ביותר דהיינו שפת "הרחוב" שהשתרשה, לדעתי בלבד זה אגו פשוט ופרימיטיבי ביותר (שוב במונח הרחב של המילה פרימיטיבי).
האגו שאת מציינת כלל לא שומר עלינו להיפך הוא מקור כל החולי שלנו. אנשים נדקרים במריבה על חניה בגלל האגו הזה.
האגו שציינתי הוא זה העוזר לנו להיות חזקים בעולמנו הפנימי העמוק, ויחד עם זה הוא בעל יכולת להפגין חולשה תהומית שמקורה ב"אגו" של הרחוב.
מקווה שאני לא מתפלספת פה יותר מידי
יהלום
יהלום • 5 בפבר׳ 2006
לוותר על אגו לדעתי לא אומר לוותר על מי שאת, אלא להרוויח את מי שאת בצורה הכי נקייה שאפשר. ההבדל בין בדס"ם לקורס מודעות עצמית הוא לדעתי בזה שבקורס מודעות עצמית, את יכולה לבחור לראות, או לא לראות, את יכולה לקום וללכת, את יכולה לראות ולפעול בדרך שבא לך....
בדס"ם, קודם כל, תמיד אפשר לקום וללכת, שאלה מה הרצון שלך, כשיש שם אהבה, הלקום וללכת, הוא הרבה יותר בעייתי מאשר קורס מודעות עצמית, וכמובן שיש שם עוד דברים. את יכולה לראות בדיוק את הקוים של האגו שלך, מה את רוצה ברגע מסויים, ולדעת שזה לאו דווקא יקרה עכשיו, או בכלל... והיופי שבדבר הוא פשוט לקבל את זה, לקבל את המציאות כפי שהיא ובאהבה, לאו דווקא לוותר על הרצון, וברגע הזה, הרצון הופך להיות הכי נקי שהוא יכול להיות. ואת מקבלת משהו בעצמך במתנה, משהו שאת נותנת באהבה לשולט שאת שלו - את עצמך, הכי נקי, הכי טהור שיש.
Morticia
Morticia • 5 בפבר׳ 2006
את זו אני? icon_rolleyes.gif
אגו זה כבוד עצמי, זו לא הגדרה צרה בכלל ולא כל אגו מנחה את בעליו לרצוח למען חנייה.
אני בכלל מתייחסת לויתור במונחו הרחב ואני מעודדת כל שיח פילוסופי.
ממליצה גם לקרוא את שלי בהתאם ולגלות שהרוח שלי מנשבת לשורה השלישית של המסה הקצרצרה הנ"ל.
icon_smile.gif
צ'יטה​(שולט)

לאו מלכי

צ'יטה​(שולט) • 5 בפבר׳ 2006
תשמע/י
רגע בעצם. אתה גבר או אישה ? את/ה משתמשים בשניהם לחליפין. תעשה/י לי סדר בעניין הזה.
האמן/י לי, אין למורטישיה שום דבר צר או פרימיטיבי.
אני סבור שלא הבנת את שכתבה. יש לה סיגנון כתיבה והתנהלות מאד ייחודי. תקרא קצת דברים שכתבה. יעזור לך להבין ושווה את המאמץ.
לצערי אני לא מסכים עם הגדרות האגו שלך.
בכל התורות הפילוסופיות (אין בושה בלהתפלסף), מדברים על לרדת לפשטות ולאבד את האגו. כולם מציינים שהאגו הוא דבר לא חיובי. ראה לדוגמא את הדאלאי למה, את הקבלה ועוד רבים וטובים.
לדעתי בשיחה הזו, אנחנו מדברים על דברים שונים. לא על האגו שאני מכיר. לדעתי אתה מתייחס לאיד של פרויד ולדברים דומים אחרים.
נשמע לי שצריך לדייק את ההגדרה מה זה אגו, בכדי שנוכל להמשיך בדיון.
בואו נשוטט קצת ונחפש חומר בנושא.
Morticia

Re: לאו מלכי

Morticia • 5 בפבר׳ 2006
צ'יטה כתב/ה:

אין למורטישיה שום דבר צר

אחד יש... icon_wink.gif
Fudo Sama
Fudo Sama • 5 בפבר׳ 2006
אם ללכת רק לפי האגו.. זה לא דבר חכם לעשות (זה ערסי מדי) צריך גם קצת הגיון
ומי אמר שאי אפשר לשלב... (במיוחד כשאתה קצין בצבא.. צריך להיות גם אכזר וחסר רחמים פלוס לאגו ולהגיון)
יהלום
יהלום • 5 בפבר׳ 2006
מורטישה,
"את" זה לא מופנה אליך אלא מופנה בכלליות.
מלשון you.

והאם השאלה היא האם אני אישה, התשובה היא כן..
ohking
ohking • 5 בפבר׳ 2006
ההתיחסות לאגו הינה התיחסות אינדבדואלית מאד, לצערי כל אחד מתייחס לאגו בצורה אחרת.
האגו הינו מאותם הגדרות שהמכנה המשותף להם בעייתי.
אך מאחר ואנו עוסקים בשאלת עניין האגו ל BDSM יש להיות זהירים עד מאד בהגדרה שכן היא עלולה להשפיע השפעה שלילית .
יש בי זהירות מתמדת בהתיחסות לאנשים בכלל, ולמדתי על בשרי כי הכתוב עלול להלקח למקומות שהכותב לא חפץ וביקש אותם.
לפיכך מבקשת לומר ולחזור על כך:
שהאגו חייב לעזור לשולטת ולנשלטת, הן חייבות להיות בעלת אגו חזק ובסשן עצמו לוותר עליו.
במקומות האלה מצויה השקט.