צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

150,000 נשים

נוריתE
לפני 18 שנים • 20 בפבר׳ 2006

150,000 נשים

נוריתE • 20 בפבר׳ 2006
מוכות נפשית ופיזית, בישראל.
(ואלו רק, המיספרים הידועים כניראה)

ביום שלישי

יום נגד האלימות במישפחה
בערוץ עשר ובכל תחנות הרדיו.
godisafemale​(שולטת)

שיישרפו חיים גברים שמרימים יד על נשים

godisafemale​(שולטת) • 20 בפבר׳ 2006
אמן!

וכאלה שמתעללים ריגשית בנשים.

והרישמה למעלליו של המגדר הנחות הזה עוד ארוכה.

עם הבודדים יוצאי הדופן הכבוד.
דנדיליון​(שולטת)

Re: שיישרפו חיים גברים שמרימים יד על נשים

דנדיליון​(שולטת) • 20 בפבר׳ 2006
godisafemale כתב/ה:
אמן!

וכאלה שמתעללים ריגשית בנשים.

והרישמה למעלליו של המגדר הנחות הזה עוד ארוכה.

עם הבודדים יוצאי הדופן הכבוד.

אפשר לעשות טיפול מונע בסיגנון סוויפט (ג'ונתן) ולאכול את ילדיהם של הורים מכים.

בטח יש עוד כמה סקציות שראויות לטיפול הזה.

(ראבק, לעורר מודעות זו עבודה נ ו ר א קשה. יאללה, שרפה להמונים ויפה שעה אחת קודם.)
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 20 בפבר׳ 2006
והנה סיפור אמיתי על איך מאבדים לקוחה קבועה + כל החברות שלה, תוך חמש דקות.

ביום שישי נכנסתי לפיצוציה המשרתת אותי כבר חמש שנים, עם אותו מוכר שאני מחבבת, ובטלויזיה הוקרן הראיון עם שמוליק קראוס.

תוך שאני עוברת בין המדפים, אני שומעת את שמוליק אומר משהו על זה שהוא מתגעגע למשהו או למישהו. שאלתי את המוכר, כי לא שמעתי היטב, אם הוא מתגעגע במקרה לג'וזי אחרי שבגד בה, היכה אותה ושלל התעללויות.

"נו באמת," הוא אומר לי, "לכי תדעי מה היא עשה עם איינשטיין וכל החבורה."
"לפי מה שאני יודעת היא לא עשתה, אבל מה זה משנה?"
"אין עשן בלי אש!" הוא קובע,

וכשאני עומדת שם בעיניים פעורות לרווחה, הוא מוסיף "אם לגבר נפגע הכבוד ככה... את לא יודעת מה זה."

"בחיי, אני אומרת לו תוך שאני מניחה את הדברים על הדלפק, "לא ידעתי שיש לך כאלה דעות מיזוגניות. אין עשן בלי אש? אתה שומע מה אתה מדבר?"

"הנה," הוא אומר לי בבורות מדהימה, "יש רצח עם כוונה ויש רצח בלי כוונה".

אני שולחת אותו לבדוק שוב את ספרי המשפטים שלו, כיוון שכדי להוכיח רצח צריך כוונה, אבל אני כבר מבינה עם מי יש לי עסק. הוא שולח אותי ל"בתי המשפט שלך" ואומר שהוא עכשיו ירוץ הביתה וישרוף חזיות. אני רק מביעה תמיהה מדוע לשרוף חזיות שעולות מאות שקלים. עבדתי די הרבה כדי לקנות לי כאלה. אני אחסוך לכם את המשך השיחה, שבסופה הבהרתי לו שדעות ימי הביניים שלו, שמבחינתי מעודדות (כי כל מה שלא מונע, במקרה הזה- מעודד) אלימות נגד נשים, גרמו לו לאבד לקוחה קבועה ומשלמת היטב.

אין ספק, האיש אידיוט ובור. זו לא הנקודה. הנקודה היא שהוא חושב שאין עשן בלי אש, קרי: שאישה שהוכתה תרמה לזה באיזושהי צורה. ושלא הייתה לו בעיה לומר דעות כאלה בריש גלי, כשאנשים נכנסים ויוצאים מהחנות. הוא לא מתבייש בזה.

יצאתי משם והתקשרתי לחברה שלי, שקונה שם בהמלצתי. ואחר כך לעוד שתי חברות, ואחר כך מצאתי לי פיצוציה אחרת.

מי שחושב שאישה שהוכתה תרמה באיזושהי דרך להכאתה, ושזה בכלל משהו שלבן אנוש מותר לעשות בזמן רתחה או השפלה או השד יודע מה- לא יקבל את הכסף שלי.

ודרך אגב- אין נשים מוכות. יש גברים מכים.
Artemis^

אז האיש מהמכולת

Artemis^ • 20 בפבר׳ 2006
איבד לקוחות, בזה אין ספק.
הקושי שלי מגיע כשאני שומעת נשים שמתבטאות כמו אותו ניאנדרטל שאת נתקלת בו חתולילה. כשנשים מסבירות לי שאישה צריכה להיות עדינה וכנועה ולקבל מרותו של גבר. כשאישה אומרת לי ש'היא בטח עיצבנה אותו אז מגיע לה' ועוד שטויות מהסוג הזה.
כשנשים נותנות לי את נאומי הניאנדרטלים האלה. כשנשים משוכנעות שתפקידן במאה ה-21 הוא עדיין לבשל, לנקות, לעשות ילדים ולטפל בהם - שם אני מרגישה שאני דופקת את הראש בקיר. שם הרבה יותר קשה לי.

חינוך. הבסיס הוא בחינוך.
Tobias​(אחר)

מודעות

Tobias​(אחר) • 20 בפבר׳ 2006
רוצה להעלות פה נקודה מסויימת

ואני רוצה מראש לומר שאני יודע כמה הנושא טעון ורגיש וחשוב מאין כמוהו

הנקודה שלי היא
שאם מרכזים את כל התגובות על הדגשות של גברים מכים גברים מכים גברים מכים עלולה להווצר נבואה שמגשימה את עצמה לא?
אולי עדיף פשוט לגנות את האלימות ואת הכפייה של אדם אחד כל אדם על אדם אחר בכוח או ברמייה
לא ליצור תבנית ידועה שגברים הם מכים שלתוכה יוולדו גברים חדשים
אלא ליצור תבנית של מודעות חברתית ואישית.

אני חושב שיום כמו זה הוא לא יום שראוי לשבת בו ולקלל את כל אותם עושי עוולות אלא לתת את הדעת על איך ליצור עתיד והווה שונה שלא יכילו את הזוועה שהיא אלימות וכפייה בתוך ומחוץ למשפחה
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 20 בפבר׳ 2006
כן, חינוך ועקירה מין השורש של אלימות של כל אדם מול כל אדם, ללא קשר למינו.

עדיין, במספרים מוחלטים יש יותר גברים מכים מנשים מכות. הן בגלל חינוך שמתייחס לזה כ"אין עשן בלי אש" או בתפיסה סלחנית מסוימת כמו זו עליה דיברה ארטמיס, והן בגלל כוח פיזי עדיף, נורמות חברתיות במקומות מסוימים וכדומה. אני משוכנעת שיש עוד סיבות, אבל אלו העובדות בשטח. זו לא נבואה שמגשימה את עצמה כמו, פשוט, המצב.

כאחד הצעדים הראשונים, אני מציעה לכולם, גברים כנשים, לקרוא את "כשאני הייתי פאטי באלריני" שכתבה פאטי אבולה. הספר מתאר את פרשית ההתעללות החמורה ביותר בקנדה בו הקורבן (כן, הנשי) נשאר בחיים. וכדי שזה לא יהיה רק תאור בגוף ראשון, כדי שאף אחד לא יוכל לומר שזה מקרה פרטי ושהכותבת עשתה מניפולציות על חוויותיה, בספר משולבים תעתקי בית המשפט. במקומות שהשופט ביקש הפסקה- גם אני ביקשתי.

לימוד של הנושא, הוא מבחינתי חלק מהחינוך. הצפה של הנושא בשרשור הזה היא חלק מהלימוד.
isolde​(שולטת)

הסברה לא תפתור את זה

isolde​(שולטת) • 20 בפבר׳ 2006
צריך לתת לכל אחת סכין מטבח חדה ביד
ואם עשרות אלפי נשים יהרגו את המכים לא יהיו מספיק מקומות בנוה תרצה
וכולן ישתחררו
וכך ה"גנים המכים", ואני מאמינה שנטיה לאלימות היא מולדת
והיא קיימת בגברים מסוימים יותר מאשר באחרים
תעלם מהעולם
זאת תהיה המהפכה הצרפתית הבאה
נויה הל​(לא בעסק){צ}
נויה הל​(לא בעסק){צ} • 20 בפבר׳ 2006
אני מסכימה עם ארטמיס.
גבר מכה הוא גם אדם אלים. בלי קשר לאישה שהוא הכה.
אבל מה קורה כאשר האישה מאמינה שמקומה הוא להשאר לצד בעלה גם כשהוא מתעלל בה נפשית ופיזית. ולא רק זאת אלא היא גם גאה בזה שהיא נשארה למרות כל הבעיות עם בעלה, שדרך אגב הכה גם את ילדיה.

ואז אתה רואה את הילדים שלה. אחת הבנות כבר אישה מוכה, ואני רק מקווה שהאחרות לא יהפכו לכאלה. ורואים שאחד הבנים הולך להפוך לגבר מכה.
Tobias​(אחר)

דעה

Tobias​(אחר) • 20 בפבר׳ 2006
אישית אני באמת בעד לתת לכל אישה סכין ארוך וגם שיעורי הגנה עצמית מול תוקף אשר גדול ממך.

כל שרציתי להדגיש היה לא שאפשר לפתור הכל באמצעות הסברה
(כי תכלס מי שצריך להסביר באמת אף פעם לא מסביר)
אלא שאני קיבלתי את הרושם מהשרשור לפני התגובה הראשונה שלי שבמקום שהיום הזה יהיה יום של פתרונות הוא יותר נראה כמו יום של עצבים

מה שחשוב לי גם להדגיש הוא שאני לא רוצה שיהיה כל קשר בין "מלחמת המינים" לבין ההתיחסות לתגובות שלי
מכיוון שגם לי יש דעות בנושא של איך למנוע ולהפחית את התופעה הזאת
ומכיוון שגברים מכים יוצרים כתם מאוד כהה על שאר הגברים

אני פשוט כל כך הרבה פעמים מקבל בכל נסיון של שיחה אינטלקטואלית עם אנשים(גברים ונשים) את התגובה של "ככה זה עם גברים" או "אין מה לעשות נשים הם כאלו"
אף אחד לא עוצר לחשוב מה גורם לתבניות האלו להווצר.
אני לא מאמין שבסך הכל מדובר בגן אלים בדנ"א שלנו וזהו.

אני חושב שיש יותר מקום לרעיונות בעלי יישום מאשר בכעס גידופים וסיסמאות.

ואיפשהו גם מתוך עולם הבדסמ שאנו חיים בו עולה בי השאלה של איזה מלכה תיתן למישהו להרים עליה יד ולצאת מזה נקי?
ואולי חוויה של שליטה היא משהו שנותן לך את התחושה הזאת בנוסך לפן האישיותי שלך.
האם יכול להיות שאם ייקחו אישה שנמצאת בקיבעון הזה של להיות מוכה ואז לגונן ולחזור לאדם המכה וייתנו לה חוויה של שליטה בצורה שפויה בטוחה נכונה ומודרכת.
האם זה יוכל לשנות את ההשקפה שלה?
מאחר ומילים רוב הזמן לא עובדות במקרים האלה האם חוויה פיזית אמיתית של תחושת השליטה שכל השולטים והשולטות פה מכירים תוכל לחדור פנימה ולהשאר?

תנו לי דעות אנשים