ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

צביעות וזנות

The Shield​(שולט)
לפני 18 שנים • 16 באפר׳ 2006

צביעות וזנות

The Shield​(שולט) • 16 באפר׳ 2006
למה זונה נחשבת לכל כך שפלה. בסופו כולנו זונות אם לא של הגוף אז של הרוח. בעיני להיות גנב שקרן מושחת נצלן וכוחני זה הרבה יותר שפל מלהיות זונה. זונות יכולות להיות נשמות טובות שבלית ברירה בחרו לעבוד בזנות. בעיני הן עדיפות על חברי כנסת מושחתים.
Lynx81​(נשלט)
Lynx81​(נשלט) • 16 באפר׳ 2006
אני בהחלט מסכים איתך דני. אבל אתה צריך לעשות הפרדה. זונות לא נחשבות שפלות בגלל שהן פוגעות בחברה אלא מפני שהן פוגעות בעצמן. רומסות את הכבוד העצמי של עצמן. אבל תחשוב על זה, מה עושה אותנו ליותר טובים? האם אנחחנו תורמים יותר לחברה? ולא במישור המקצועי. כמה אנחנו עושים למען אחרים, כל אחד צריך לעשות את חשבונו הוא. ואמרת יפה בעצמך... יכול להיות שהן מתבררות כנשמות טובות.
אבל, מצד שני, כבוד עצמי לפי דעתי הוא קודם לכל. אדם המחלל את גופו וטוהרו לא יכול לצפות ליותר מדי כבוד.
huan
huan • 16 באפר׳ 2006
ברמת העיקרון אין הרבה הבדל בין למכור את גופך ושיכלך למעסיק כקופאית בסופר או כמנקה רחובות ובין זונה שמוכרת את הגוף שלה השוני בגישה נובע מהיחס הכללי של החברה לסקס ולנשים בפרט.
ברמת המעשה זונה יכולה לשרוט את עצמה לכל החיים כי מה לעשות וגם היא גדלה וכחונכה כאישה בעולמנו החשוך וביגלל אותם גברים אשר משתמשים בשרותיה אשר גדלו וחונכו באותו עולם.
שירה בתנועה

זה מקרה שכל הכותבים הם גברים?

שירה בתנועה • 16 באפר׳ 2006
החברה רואה את הזונות כקורבנות כי רובן הן קורבנות.
אני חושבת שאתם מתבלבלים בין הפנטזיה והמציאות.
במציאות סחר בנשים לא נראה כמו פנטזיה ואחיותינו הנשים מוחזקות בתנאים מחפירים של סבל.
מביאים אותן בטענות שווא מארצותיהן ומחזיקים אותן בסבל בניגוד לרצונן.
החברה מביטה עליהן כקורבנות ורוצה להציל אותן.
זונות שעובדות במקומות כמו הבורסה וחוף תל ברוך גם לא מלקקות דבש.
הן נאלצו לעבוד בזנות.
צריך להבדיל בין פנטזיה ומציאות.
בפנטזיה אפשר לעוף כמו wonder woman אבל המציאות אחרת.
תפתחו את תוכניות החדשות ותראו מה זה סחר בנשים ומה זאת זנות ומה אחיותינו הנשים מרגישות.
huan
huan • 16 באפר׳ 2006
אף אחד לא מדבר על הנשים המסכנות שנפלו קורבן לסחר בנשים אותם באמת צריך להציל
אלא על הנשים שבחרו בכך מרצונם החופשי ובדעה צלולה במטרה להרוויח כסף קל והרבה ממנו
ויש נשים כאלו, אני הכרתי באופן אישי לפחות אחת
אנהבל B​(לא בעסק)
לפני 18 שנים • 17 באפר׳ 2006

ממ..

אנהבל B​(לא בעסק) • 17 באפר׳ 2006
מישהו חשב על זה שאם לא הייתה דרישה מצד המין הגברי לזונות... לא היו זונות? icon_rolleyes.gif

הרי כל מוצר הנמצא בשוק, נמצא בגלל הדרישה של אנשים בו..
החל ממוצרי מזון- היו מייצרים שוקולד ללא סוכר אם אנשים לא היו מתלוננים שאסור להם סוכר?
סמים- היו מוכרים סמים אם אנשים לא היו רוצים במודע (וגם לא במודע) להשתמש בהם?
זונות- היו זונות אם גברים (ואפילו נשים! כן כן) היו בוחרות להשתמש בשירותיהם?

כל עבודה מכבדת את בעליה..
כל עוד עושים אותה מרצון, במודע ולא מתוך כפייה..
venus in our blood​(שולטת)

אפרופו צביעות..

venus in our blood​(שולטת) • 17 באפר׳ 2006
איך למישהו באמת נדמה כאן שזונה בוחרת את תפקידה, מרצונה החופשי ?
להשתמש במילים יפות ומתחסדות משהו ולומר, שכל עוד היא זו שבוחרת את תפקידה ועל כן יש לכבדה , זה סוג של התנהלות הבת-יענה .
האם מישהו באמת חושב שאישה נהנית, מרצונה הפרטי, מבחירתה הסו-קולד- חופשית , להיות זונה ???
בין אם מדובר בסחר בנשים , או היצע וביקוש, או פשוט מישהי שנפלה אל תוך תהום שאין לה דרך או ידע לצאת מתוכו , לא ניראה לי שקיימת ולו אישה אחת בעולם שבוחרת ''מרצונה החופשי '' להיות זונה.
אז נכון, לחלקן אף אחד לא מצמיד אקדח לרקה, אבל איכשהו, אני משוכנעת שמאחורי כל זונה עומד סיפור חיים טראגי.
ההתייפיפות הזו , של בחירה מרצון, היא עוד דרך של החברה לטמון את הראש בחול ולא למצוא פיתרון הולם לבעייה.
גם נשים שאינן מוחזקות בכוח ( סחר בנשים וכד' ) , - אני משוכנעת ש-לו החברה הייתה עוזרת להן להשתקם , בכל מובן, לא היו מוכרות את גופן ( ובדרך זו משעבדות את נפשן ).
אין כאן שום בחירה חופשית.
למעשה, אני רואה בכך חוסר ישע וחוסר אונים מוחלט.
הצביעות היא של ה-חברה , אשר משאירה אותן בצד, בשולי החברה ולא מגישה להן טיפול וסיוע.

אנחנו לא מדברים על עולם הפנטזיות .
אנחנו מדברים על מציאות חיים קשה עד בלתי נסבלת.
ולהגיש עזרה ושיקום, זה לא להפוך את הזנות למשהו מקובל וחוקי, אלא לעזור לכל אחת ואחת מהן, אשר מן הסתם נמצאת במצוקה.

יש לנו נטייה , בחברה הישראלית בפרט, ובעולם בכלל, לטמון את החול בכל הנוגע לאלו שנשרו בצדי הדרך.
וזה נכון הן לגבי קשישים , שלא תמיד מקבלים את הטיפול הטוב ביותר בבתי חולים ובכלל ,אנשים מבוגרים שהגיעו לגיל הזהב והחברה , המדינה זורקת להם פרוטות שבקושי מספיקות לממן מזון ותרופות ( לאחר שכל חייהם עבדו והיו פעילים ותורמים בחברה ובמדינה ); נכים שזוכים ליחס דומה ;
בעלי חיים שעוברים התעללות מאסיבית ואינטנסיבית יומיומית;
וכן, באותה קטיגורייה של אלו שנשרו בצדי הדרך - לא מרצונם, לא מבחירתם, - נמצאות גם הזונות.

הצביעות היא לא איך אנחנו מסתכלים עליהן , אלא מה אנו עושים, כבני אדם, וכחברה , על מנת לטפל ולשקם.
ולהגיש עזרה אמיתית לאלו הזקוקים לה.
אנהבל B​(לא בעסק)

אני חולקת על דעתך..

אנהבל B​(לא בעסק) • 17 באפר׳ 2006
זנות היא לא מחלה שנופלים אליה ללא שליטה ולא מדובר כאן כלל על אותן בנות ש"נאנסות" להיות זונות..
לא לכל אחת שבחרה בדרך זאת או אחרת הצמידו "אקדח לרקה" ואמרו לה להיות זונה..
ולא כולן סובלות מדיכאון קשה, חסך בילדות וכדומה..
נכון שמי שעוסקת בזנות זקוקה לעזרה מסוימת בגלל הסכנות שבמקצוע.. אבל אי אפשר להגיד שכל אחת שעוסקת בזה היא בחורה תמימה ומסכנה שנפלה קורבן לנסיבות..

בתור אחת שגדלה בפנימיה.. ראיתי בנות מהטובות יורדות לזנות..
אף אחד לא אילץ אותן לעסוק בזה.. הן רצו בזה הן בגלל היותן חובבות סקס והן בגלל האהבה שלהן לכסף קל..
אפילו חברה טובה שלי אמרה "אני עושה מה שאני רוצה ושוכבת עם מי שאני רוצה.. רק שאני מקבלת על זה כסף"
כחברה טובה הפנתי את הסיפור לגורם מסייע..
אך הבחורה לא נמצאה במצוקה כלשהי והפסיכולוגית אמרה שההחלטה שלה היתה מיודעת והכל היה מרצון..
היא אפילו הקפידה על בחירת לקוחותיה ויחסים מוגנים.
The Shield​(שולט)
The Shield​(שולט) • 17 באפר׳ 2006
אני מדבר על סמך הכירות אישית לפני שנתיים הכרתי בבית קפה זונה. והפכנו לידידים טובים. בחורה חכמה חברה טובה. בגיל 26 היא התגרשה מבעלה. ונשארה עם ילד ללא דמי מזונות. וחובות על דירה גדולה. היא החליטה לעבוד כזונה לתקופה מסויימת כדי להחזיר את ההלוואות של הדירה. כיום היא החלה לעבוד במקצוע אחר לא מדובר בבחורה במצוקה או בדיכאון. אני רואה בזה בחירה לגיטימית ולדעתי הגברים הנשואים שהלכו אליה הרבה יותר מסכנים ממנה.
Morticia

Re: ממ..

Morticia • 17 באפר׳ 2006
אנהבל B כתב/ה:
מישהו חשב על זה שאם לא הייתה דרישה מצד המין הגברי לזונות... לא היו זונות? icon_rolleyes.gif

דני D כתב/ה:
לדעתי הגברים הנשואים שהלכו אליה הרבה יותר מסכנים ממנה.

אלו שני המשפטים הכי נכונים שמצאתי כאן עד כה...
זנות לא סתם נתפשת כמקצוע העתיק ביותר, תמיד היו גברים ששילמו עבור שירותי מין, תמיד יש וכנראה שגם תמיד יהיו.
זה נכון שיש הרבה מאוד מקרים חמורים ומזעזעים של ניצול נשים, סחר בנשים וכמו כל תחום שאינו מוגן בחוק, הנושא כולו פרוץ לעבריינים מסוכנים יותר ופחות, אך עם זאת ישנן גם בחורות רבות, רגילות כמוני וכמו כל אישה אחרת שבוחרות באופן מודע לעסוק בזנות. אחרי הכל מדובר בכסף טוב ועבור נשים מסוימות זה קל...
לי תמיד הפריע שאנחנו נשענים על איזה קונצנזוס האומר שהגוף הוא ערך עליון ולכן מכירתו שקולה לשפלות וכיו"ב. מי אמר ואיפה זה כתוב? מדוע הגוף הוא ערך נעלה על אידיאולוגיה למשל? זכור לי בגיל צעיר, כשעבדתי בחברה פיננסית קפיטליסטית, חשבתי לעצמי שאני בכלל לא בטוחה שאני מוכרת ערכים נעלים פחות מגופי. זה כנראה מאוד אינדיבידואלי.
אבל יש כאן שתי הנחות מוטעות בעיני:
ראשית (ולכן ציטטתי את המשפט של דני ד), הטמנת הראש בחול היא בעיקר זו של הנשים שחושבות שהן באמת יזכו לאמונים מצד גבר שהן לא נפתחות אליו מינית ולא מספקות אותו
שנית, זו אשליה לחשוב שזונה עובדת בשביל סקס. זונות עובדות בשביל כסף, סקס או כל פעולה מינית/גופנית אחרת בתשלום הוא רק אמצעי להשגת המטרה.
אישה שאוהבת סקס לא תתמיד לאורך זמן בעולם הזנות, אלא אם באמת מדובר באישה מסכנה שפועלת בלית ברירה או מתוך כפייה.
ובואו לא נשלה את עצמנו, על כל מקרה של ישראלית העובדת בזנות מתוך בחירה מודעת, יש 10 ישראליות/תוצרת חוץ שנפלו לעולמן מתוך כפייה או מצוקה קשה. אין להקל ראש במקרים חמורים של זנות ובוודאי לא בכאלה של סרסרות אבל זה לא גורף ולא נכון על כל העוסקות בתחום.
לעניות דעתי, הדבר האחד היפה בזנות שלוקה בחסר בהרבה עבודות "מהוגנות" אחרות, זו הכנות. מי מאתנו לא הרגיש אף פעם כמו זונה של תקשורת או של הבוס שלו? גם אם לא היו החלפות נוזלים...? זונה לפחות יודעת מראש על מה מדובר ומה היא מוכרת, האשליה היחידה היא בדר"כ מידת הנאתה מהאקט עצמו.
וזה, אם כבר אולי הסיפור העצוב של הזנות, בוודאי של אלו שעובדות בזה לאורך זמן - זה מייצר השקפה מאוד צינית ולא פשוטה על החיים, אבל אולי הרבה יותר מדוייקת מזו שיש לרובנו. כמובן שנדרשים מלא כוחות להתמודד ורבות הנשים שאין להן מספיק כוחות והן נופלות למקומות לא טובים.
אני משוכנעת שאם הזנות היתה ממוסדת, זה היה קורה הרבה פחות כך שזה לא קשור לזנות עצמה כמו שזה קשור לאופן בו היא מתקיימת כיום (בסוד, מאחורי הקלעים, באיסור וכו')
זונות מאז ומתמיד היו שומרות סוד של גברים (וכן, גם של נשים, זה נכון), תמיד ידעו את סטיותיהם המוזרות ביותר והעולם ימשיך לתפקד כך כי כל עוד יש גבר בעולם שמוכן לשלם, תהיה אישה שמוכנה להזדיין בעבור התשלום הנ"ל, ככה זה דרכו של עולם.

הבעיה האמיתית של הזנות, כפי שאני רואה אותה כיום, היא שימור העליונות הגברית בחברה, למעט מקרים מיוחדים.
תגידו לי רגע ברצינות, דוגמניות על בFTV הן לא זונות צמרת? הן מרוויחות בהתאם, הן מוכרות את גופן (ביחד עם כל ערך מוסר אחר פחות או יותר) ותורמות אולי יותר מכל אישה אחרת לעיוות המציאות באשר לכוחה של אישה מול כוחו של גבר.

גבר? כוחו בכיסו ובאשכיו, אישה? כוחה במקומות אחרים, כאלו שלמיטב ידיעתי לא מוכרים למרבית העוסקות בזנות כיום (לרבות דוגמניות על), אלו תולות את כוחן במראן החיצוני ובכובד הכיס של מעגל לקוחותיהן.

יש דבר אחד חמור מזנות לאורך ההיסטוריה בקרב הנשים, דבר אחד שגברים היו מוכנים לסבול אפילו פחות וזה הכישוף או המכשפות אם תרצו. אותן נשים עצמאיות שבחרו להתקיים באופן עצמאי מגברים, ליהנות מסקס למען סקס ולא למען תמורות אחרות וכו'
הבעיה היא שגם היום בחברה שלנו, אישה שנהנית מסקס ומתירנית בסקס נתפשת בעיני רוב כזונה או שרמוטה ואז אל תתפלאו שרבות הן הנשים שמגיעות להתנסות בעולם הזנות בעקבות כך.
כדי לשרוד אותו לעומת זאת, נדרשים כוחות אדירים ורק אישה חזקה יכולה להתמיד לאורך זמן במקצוע או לפרוש ממנו בשלב טרום טראומטי.
לצערי, בחברה הנשלטת על ידי גברים, זה נכון שיש הרבה מאוד מקרים טראומטיים בקרב הזנות.
הכי קל להאשים את הזונות אבל איש חכם אחד אמר פעם: החכמה היא בקשה, לא בקל.

מורטישה
icon_wink.gif