ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"תסמונת מינכאוזן על ידי קירבה" בבידיאסאמ

נוריתE
לפני 17 שנים • 7 במאי 2006

"תסמונת מינכאוזן על ידי קירבה" בבידיאסאמ

נוריתE • 7 במאי 2006
תסמונות מינכאוזן (למי שלא מודעים),היא הפרעה נפשית שגורמת לאדם לעשות את עצמו חולה שוב ושב,
כדי לקבל את תשומת הלב של משפחה ומערכת הרפואה בייחוד, המצאת מחלות גרימת סימפטומים מדומים ונזק עצמי כדי גם "לסדר"את הרופאים לפעמים,להיות" חכם" מהם.
בתסמונת מינכ' על ידי קירבה (by proxy) נוהגים הורים, לרוב אימהות בעלות הפרעות , להחלות את ילדיהן ולגרום להן שוב ושוב נזק מכוון, רק בכדי להפיע בבית חולים ולקבל את ההשתתפות את תשומת הלב ואת המחמאות על היותן אמהות טובות.ושוב באופן סדרתי. (זו נחשבת להפרעה נפשית שהוכרה למעשה רק באחרונה.כשחלק מהסיבות משליכים על עברן של הנשים כהתעללות במשפחה וכדומה.)

כשראיתי את התכנית בערוץ שמונה, התחלתי להבין דברים, באופן אישי , מעברי,וגם בהשלכה, אם כי לא אישית ולא גורפת,על אחרים ואחרות.
האדון לפעמים מקבל את תשומת הלב ,דרך השפחה שלו
דרך פרסום מעשיו בה בפורומים כולל גם צילומים,דרך כתיבה שלה על תאור סשנים דרך שירה וסיפורת,
וזה מוביל אותי לשאלה, אילו מין בני אדם הם אלו ואיזה סוג של אדונים הם למעשה ואם בכלל ראוי להם שיהיו?
האם הם צריכים את זה ומניעים את הנישלטות שלהן או שהנישלטות מאירות את תשומת הלב על אדונן בלי כוונה משלו,ומה על אלו שכותבים ומפרסמים תמונות? , לא סשנים בדויים, אלא על אמת. זו רק דרך שיתוף ? או שזה יותר מזה?
Templer​(שולט)
Templer​(שולט) • 7 במאי 2006
by proxy= ע"י שליח
בטי בום​(שולטת)

אין פה מקום להשוואה

בטי בום​(שולטת) • 7 במאי 2006
תסמונת מינכאוזן ע"י שליח היא מחלת נפש קשה והפטולוגיה שלה הביאה במקרים קיצוניים למוות של תינוקות .
איך אפשר להשוות מחלת נפש שגורמת להתעללות בתינוק חסר ישע לבין מערכת יחסים בהסכמה של שני מבוגרים ?
המחלה האיומה הזו גורמת להורים (לרוב אמהות ) לחנוק , להזריק לתינוקות שלהם נפט או חומרים אחרים , להמציא לילדה קטנה סרטן ולשכנע אותה שהיא עומדת למות והכל למען תחושת החשיבות ותשומת הלב מהצוות הרפואי לעומת סיפוק מיני (גם עם לא מקובל על הרוב ) וצורך אקסביציוניסטי .

פתיחת הודעות כאלה יורות לנו כקהילה ברגל ולא כל סימפטום והפרעה יש לה מקבילה בבדס"מ .
sheze​(נשלטת)
sheze​(נשלטת) • 7 במאי 2006
מה הפאקינג קשר??

בעיינך סשן בדסמי פירושו גרימת נזק לאחר ?
כי אחרת אי אפשר להבין את ההקבלה שאת מנסה לעשות בין שני הדברים.
נוריתE
נוריתE • 7 במאי 2006
טוב תרגיעו
קודם כל טרמינולוגיה
by proxy זה אכן על ידי שליח אבל התרגום הביא יותר לעיניין ,קירבה ,לא משנה אין לי וויכוח לא עם מתרגם מוסמך ולא איתכם בזה.
שנית לעניין העניין לקחו לי כמה ימים טובים ולילות לחשוב על זה
אם מישהו רוצה להשליך השלכות לכיוון דיסאורדרי כל שהוא אז יש מספיק פרליטי שטן נעזוב ,רדו מזה.

תגיעו לנקודה עצמה , הסימפטום לכשעצמו האם הוא מתבטא או לא???
אדונים שמקבלים ומשיגים תשומת לך דרך השפחות שלהם ומה הם עושים ואיך הם משיגים את זה,למה ככה ומה עושים בנדון כי אחד שכזה נחשב אצלי על גבול הבעייתי/מסוכן
ואז כל קונספט ההסכמה והרצון והשפוי הולך דרך החלון ולא חוזר דרך הדלת

אני מכירה את זה מגופי ולקחו לי שנים לעשות כן.

* וחוצ מזה בזמן האחרון אתם רובכם דואגים פתאום יותר מידי על מה שאומרים או חושבים עלינו בחוצ
את אף אחד בחוצ,זה לא מעניין, השוללים ימשיכו לשלול והבעד ימשיכו להיות בעד.
FrozenLips
לפני 17 שנים • 9 במאי 2006
FrozenLips • 9 במאי 2006
אני חייבת לציין שיש מישור מעניין במה שאת אומרת.

ההבדל היחיד שאני יכולה למצוא כאן הוא היכולת של הסאבית לסרב ועצם העובדה שאקט ה"פרסום" משרת את האינטרסים של שני הצדדים.

אפשר לומר שבעצם חסר בסנדרום מינכאוזן אלמנט ה"בהסכמה" - הוא שמבדיל את העיסוק שלנו מההפרעה הנפשית החמורה הזאת.
עינבר
לפני 17 שנים • 13 במאי 2006

יכול להיות דמיון

עינבר • 13 במאי 2006
התסמין שיכול להיות דומה ביחסי שליטה, הוא אדון שפוגע בשפחה שלו נפשית,
בכדי שהיא תהיה פגיעה ותזדקק לאפטר קר ולתמיכה שלו ולתלות בו.

זה יכול להיות בשבירת גבולות, אפילו בהסכמה, שיוצרים מערבולת רגשית ודורשת התמודדות.
זה יכול להיות בהשפלה מילולית קשה במהלך הסשן , שדורשת חיזוקים אחרים.

באופן אישי, חוויתי מצב שנשמע קצת קיצוני, שבו נמנע ממני אוכל, אחרי יומיים שלא אכלתי.
ואחר כך, הוא טיפל בי, הביא לי לשתות ולקח אותי, חלשה ובקושי הולכת, למסעדה יוקרתית.
עד כמה שאני מבינה, זה לא בסדר. כל מה שאני זוכרת זה כמה הוא דאג לי, שנחלשתי כ"כ.
(למרות שמקרה הזה הוא כנראה לא יצר את החולשה במכוון, כדפוס, זה בהחלט יכול להיות...)

ובטי בום היקרה:
למרות שאני יודעת שאסור לי לתת את עצמי לחלוטין. שאני אצטרך למצוא את הדרך להגן על עצמי.
אני יודעת שההמסרות שלי הובילה אותי למקומות מסוכנים, של תלות מוחלטת. כמו ילדה באם.

אני חושבת, מתוך הכרות וירטואלית בלבד, שגם לנשים אחרות יש את המסירות הטוטאלית הזאת.
ובמיוחד מי שחדשה לכל העסק הזה. יכולה להשאר ליחסים שכאלה בקלות. האפטר קר ממש ממכר.
פעם פרח​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 13 במאי 2006

Re: יכול להיות דמיון

פעם פרח​(נשלטת) • 13 במאי 2006
עינבר כתב/ה:
אני חושבת, מתוך הכרות וירטואלית בלבד, שגם לנשים אחרות יש את המסירות הטוטאלית הזאת.
ובמיוחד מי שחדשה לכל העסק הזה. יכולה להשאר ליחסים שכאלה בקלות. האפטר קר ממש ממכר.

אני מסכימה עם כל מה שכתבת, אבל שתי השורות האחרונות שלך מאוד בלטו לי.
אני חושבת שיש נשלטות (לא יודעת כמה) ששואפות (לפחות בפנטזיה) להגיע למקום כזה של התמסרות טוטאלית.
יש בזה משהו מאוד משחרר, והאפטר קר באמת יכול להיות מדהים.
מצד שני התמסרות טוטלית יכולה להיות מסוכנת.
Grey / Green
לפני 17 שנים • 14 במאי 2006

לא יכול להיות דמיון

Grey / Green • 14 במאי 2006
ברשותך, באתי רגוע מהבית. גם התקלחתי לפני שעניתי.
חולים בתסמונת מינכהאוזן פוגעים בעצמם או באחרים כדי לקבל תשומת לב ממטפלים רפואיים. בניסוח הזה נדמה שעלית על הקבלה גאונית -- משום שלכאורה, אפשר שאדונים מחורבנים מסויימים פוגעים באחרות כדי לקבל תשומת לב. אבל רק לכאורה. תסמונת מינכהאוזן היא מחלת נפש קשה: החולים בה סובלים מצורך קיצוני בתשומת לב טיפולית. לא תשומת לב באופן כללי: האנשים האלו צריכים שיטפלו בהם אנשי רפואה. הם לא יסתפקו בזה שיסתכלו על התמונות שלהם בפורום. מי שחולה בתסמונת מינכהאוזן לא מרביץ לילדה שלו עד שיש לה סימנים כחולים, שאפשר לפרסם באינטרנט: הוא יוצר בכוונה מצבי חירום, שבהם הוא או התלויים בו נמצאים בסכנה אמיתית אם לא יקבלו את תשומת ליבו המקצועית של רופא (או של חדר ניתוחים על כל יושביו).
ומכאן, שההקבלה שאת יוצרת מעוררת התנגדות ודחיה -- אני מניח שריס היה אומר "איכס" -- מכמה כיוונים: ראשית, זה לא מאוד מנומס לקרוא לאדונים בשמות פסיכופתולוגיים. שנית, האנלוגיה שלך מופרכת מעיקרה. לא כל צורך בתשומת לב הוא צורך חולני בתשומת לב; ולא כל תשומת לב זה מינכהוזן.

ובנימה מפוייסת יותר, למינכהאזון היתה יום הולדת ממש השבוע:
http://en.wikipedia.org/wiki/Baron_Munchhausen
Grey / Green
לפני 17 שנים • 14 במאי 2006
Grey / Green • 14 במאי 2006
אלוהים שבשמיים, למה אי אפשר לערוך פה שום דבר?

בין המוצאים עוד דרכים לנסח את שמו של הברון תוגרל סאבית שאוהבת אפטר-קייר.