סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך מרגיש פוט פטיש

Morticia
לפני 17 שנים • 6 במאי 2006
Morticia • 6 במאי 2006
יש לי תמונה מעולה להעלות לכאן, אם כבר אנחנו בנושא.
לו רק הייתי יודעת איך עושים את זה...
icon_sad.gif
המלט

Re: מה מרגיש בעיניי עבד פוט פטיש לבחורה שהוא לא מכיר

המלט • 6 במאי 2006
teacher כתב/ה:

ציטוט: ''..גברים לעיתים קרובות הופכים חלקי גוף נשיים או לבוש לפטיש ובקלות יתארו
עצמם כ"איש של רגליים", "איש של חזה גדול", "איש של ישבנים". למרות זאת,
איש של רגליים אינו פטישיסט באמת. "אלא אם כן הוא מעדיף לגמור על רגליה
של הפרטנרית שלו ולא בינהן". ולמרות שהפטישיזם בהגדרתו הצרה אופייני
למעטים, דרגה מסויימת של פטיש מאפיינת מאוד את רוב הגברים בתחום
הנורמטיבי - נרמאלי..''

*הציטוטים הם ממאמר שנכתב על ידי ואלרי סטילי מתוך הספר ''FETISH''

יוצא מדבריה של המחברת המלומדת כי כל גבר שיש לו ילדים אינו 'פטישיסט באמת'.....

בלשון המעטה, לא התרשמתי מדקות אבחנתה. icon_cool.gif
Morticia

תודה טיצ'ר

Morticia • 6 במאי 2006
על המאמר. בהחלט מעניין...

אבל מעבר למה שהמלט מעלה (אני מניחה שהיא בכוונה מגזימה בתיאוריה), יש כאן עוד משהו שלי מאוד חסר.
היא מתייחסת לפטיש של הגברים. בפועל, פטיש שהוא גירוי מיני מחפץ או אבר שאינם מיניים במהותם, הוא דו כיווני. זה אומר שגם אני כמי שנהנית מעינוג כפות רגליים, בעלת הפטיש, לא רק זה שנהנה לענגן.

עכשיו, אני תוהה מדוע היא לא מתייחסת לזה. אם אני מסוגלת להגיע לאורגזמה מכפות רגליי, אז לפי ההיגיון שלה אני האם-אמא של הפטישיסטיות (!) ועדיין, אין לזה שום התייחסות. חבל...

ובעצם פתאום זה מעלה לי שאלה. גם אם גבר לא נהנה במיוחד מגמירה על כפות הרגליים (על אף שהכרתי כאלה שכן), אם האישה מאוד נהנית מזה ומתקרבת או אפילו מגיע לאורגזמה מעינוגן, האין זה מספיק ביחסי שליטה בין דומית לסאב כדי להצדיק את הפטיש? הפטיש הוא של האישה.
teacher​(שולט)

בין המצוי לבין הרצוי יש הרבה חצוי...

teacher​(שולט) • 6 במאי 2006
המלט (זה בחור ולא בחורה אני חושב..) מקצין אבל זה מביא אותי לעוד נושא שקשור לפטיש:
ישנם פטישיסטים רבים שנמצאים בתוך עולם ה-BDSM כי זה מספק את הפטיש שלהם.
הם אינם מתעניינים בכאב או בהעברת השליטה, רק בפטיש, ובכל זאת הם יעדיפו לספוג את הכל תמורת המגע הישיר עם הפטיש שלהם.
אז יוצא שהפטישיסטים מתערבבים מאוד עם אנשי ה-BDSM, מה שדיי מתבקש בארץ קטנה עם שפם, אבל זה מראה שלפעמים מתפשרים על הטוב ביותר שאנחנו יכולים למצוא כעת.
(תשובה להמלט).

ובלי קשר לבילבול הזה - נראה לי שההבדל בין כולנו זו הגדרת המונח פטיש.

אף אחד לא אמר או הגדיר את הפטיש כתופעה דו כיוונית.
מעצם הגדרתו - הוא חד כיווני בעליל. ככל שהפטיש בא יותר לידי ביטוי, כך נעלם הצד השני (מה'דו-כיווני') והופך להיות משני, חסר חשיבות, כורח המציאות. מי שיש לו פטיש קיצוני לסנדל מסויים למשל, יקבל את הגירוי המיני ממנו, ללא שום קשר למי שנועלת אותו.

ופטיש אינו = הנאה מינית. אם הנאה מינית מדברת על הדברים מהם את עשויה לגמור, פטיש מדבר בעיקר על מתי אי אפשר לגמור או קשה יותר - כאשר אין את הגירוי הפטישיסטי.
הפטישיסט יתקשה להגיע להנאה מינית ללא הפטיש שלו, לפחות בקצה הגבוה של הסקאלה.
כך שאלא אם כן יותר קשה לך לגמור כשלא מלקקים לך את הרגליים - את לא פטישיסטית.

שבוע טוב
teacher
המלט

Re: בין המצוי לבין הרצוי יש הרבה חצוי...

המלט • 6 במאי 2006
teacher כתב/ה:
המלט (זה בחור ולא בחורה אני חושב..) מקצין אבל זה מביא אותי לעוד נושא שקשור לפטיש:
ישנם פטישיסטים רבים שנמצאים בתוך עולם ה-BDSM כי זה מספק את הפטיש שלהם.
הם אינם מתעניינים בכאב או בהעברת השליטה, רק בפטיש, ובכל זאת הם יעדיפו לספוג את הכל תמורת המגע הישיר עם הפטיש שלהם.
אז יוצא שהפטישיסטים מתערבבים מאוד עם אנשי ה-BDSM, מה שדיי מתבקש בארץ קטנה עם שפם, אבל זה מראה שלפעמים מתפשרים על הטוב ביותר שאנחנו יכולים למצוא כעת.
(תשובה להמלט).

ובלי קשר לבילבול הזה - נראה לי שההבדל בין כולנו זו הגדרת המונח פטיש.

אף אחד לא אמר או הגדיר את הפטיש כתופעה דו כיוונית.
מעצם הגדרתו - הוא חד כיווני בעליל. ככל שהפטיש בא יותר לידי ביטוי, כך נעלם הצד השני (מה'דו-כיווני') והופך להיות משני, חסר חשיבות, כורח המציאות. מי שיש לו פטיש קיצוני לסנדל מסויים למשל, יקבל את הגירוי המיני ממנו, ללא שום קשר למי שנועלת אותו.

ופטיש אינו = הנאה מינית. אם הנאה מינית מדברת על הדברים מהם את עשויה לגמור, פטיש מדבר בעיקר על מתי אי אפשר לגמור או קשה יותר - כאשר אין את הגירוי הפטישיסטי.
הפטישיסט יתקשה להגיע להנאה מינית ללא הפטיש שלו, לפחות בקצה הגבוה של הסקאלה.
כך שאלא אם כן יותר קשה לך לגמור כשלא מלקקים לך את הרגליים - את לא פטישיסטית.

שבוע טוב
teacher

באשר לתשובתך אלי -- האבחנה בין פטיש לשליטה חשובה וטוב לראות שעושים אותה.
לגבי ההתערות של הפטישיסטים בתוך עולם ה BDSM - זה בעצם ככה בכל העולם, גם
במדינות ענקיות בלי שפם... ובדיוק מהסיבות שציינת.

מענין שלמשל כאן בכלוב, יש 'שולט', 'נשלט', 'לא בעסק', אבל אין 'פטישיסט', כמו שיש למשל,
בפורום הדנג'ן. זה רק מראה כמה מובלע הוא הזיהוי בין פטיש לשליטה.
Morticia
Morticia • 6 במאי 2006
התכוונתי שהבחורה שכתבה את המאמר (ונדמה לי שזו בחורה, תקן אותי אם אני טועה) הקצינה, לא המלט...

אני לא יודעת מאיפה אתה מביא את הקביעה שזו ההגדרה לפטיש, על אחת כמה וכמה, אני נכשלת לראות את תוקף מסקנתך לגבי אי היותי פטישיסטית אבל זה כבר ויכוח שיש לך עם פרויד ידידי, לא אתי...

פטיש זה מושג שלקוח במקורו מהתאולוגיה ופרויד לקח אותו ועשה ממנו השלכה לסקס (כמו שהוא עשה לכל דבר) והגדיר פטיש כעוררות מינית אצל אדם מחפץ ו/או אבר ספציפי בגוף אדם אחר. זה ממש לא חייב לכלול גמירה, מספיק שנוצר גירוי מיני. לכן, המתענגת פטישסיטית לא פחות מהמענג... במידה וזה מעורר אצלה הנאה מינית.

דבר אחד נכון אבל, אין קשר ישיר בין פטישיזם לבדס"מ ופטישיזם הוא די נחלת הכלל. גם בעולם הונילי יש אנשים עם פוט פטיש ושם נגמר כל עניינם עם נושא השליטה.
מן הסתם אבל מתערבבים, לא רק כאן אלא בכל העולם, כי הבדס"מ בתוכו מכיל הרבה מאוד מקום לפטישיזציה.

זהו, שיהיה שבוע נעים
icon_wink.gif
המלט

כיון שזה שרשור על פוט פטיש

המלט • 6 במאי 2006
אז אני אגיד ככה.

יש overloading היסטרי של מושג הפוט-פטיש דווקא בעולם הבדסמ. לא נדיר למצוא בפורומים
של בדסמ מטובי בנינו ובנותינו שמתארים משהו כזה: "אז הוא ליקק לי את כף הרגל, ואז
מצץ לי את הבהונות אחד אחד; וואו - איזה פוט פטיש היסטרי זה היה
" -- או לחילופין:
"עשיתי לה פוט פטיש" - כאשר הכוונה היא, על פי רוב, לתשומת לב שכוללת מגע של כפות
הרגלים.

זה נורא נחמד. זה מתוק, זה חושני, זה מעורר, זה מגרה, זה יפה לראות, אבל זה לא פוט פטיש.
אה-אה. no way.

ניקח משפחת פטישים נפוצה -- פטיש לפריט לבוש מסוים (למשל, מגפים). הפטישיסט זקוק
לראות את החפץ, לגעת בו, כדי להתעורר מינית. מבחן מצוין למובהקות הפטיש
הוא - האם הפטישיסט זקוק בכלל לגוף שילבש את פריט הלבוש, או שדי לו בפריט הלבוש
עצמו. הייתי אומר שהצורה המזוקקת של הפטיש היא כאשר חל המקרה השני. פטישיסטים
מהסוג הזה הינם אנוכיים מאד בכל הקשור לפטיש שלהם - ואינם זקוקים לבן-זוג כדי
לממש אותו. כמה פעמים שמעתם על מישהי שנכנסה למועדון ומיד זחלו אליה שנים מכל
עבר והחלו ללקק לה את הנעלים/רגלים? פרשנות חובבנית של הסצנה הזו היא "איזה עבדים. איזו
מלכה
". אבל האמת היא שהזוחלים האנושיים האלה הינם פטישיסטים של נעלים/רגלים. לא באמת
מענין אותם אם הנועלת הינה סאבית, דומית, או לא בעסק. בלי להעליב אף אחד, בעצם לא מענין
אותם שוב דבר חוץ מהנעלים/רגלים. אין להם שום ענין להיות עבד של אף אחד. הגבירה היחידה
שלה הם סוגדים בכל מאודם היא אחת ויחידה - התשוקה שלהם. עד כדי כך רודה בהם התשוקה -
שהם מוכנים לזחול על הרצפה וללקק נעלים/רגלים של אשה שאינם מכירים. יתכן שבראשם עוברת
איזושהי רציונליזציה של המצב, המאפשרת להם להגיע לקונסוננס קוגניטיבי (= שלום עם עצמם),
שאומרת משהו כמו : "טוב, זה מועדון כזה, בדסמי, אז זה בסדר לעשות את זה כאן, וחוצמזה, אם
לא כאן, אז איפה
?" הרבה פעמים יצא לי לראות מישהי, או מישהו, ניגש לזוחל כזה ומתחיל
להצליף בו. זה מעיד על חוסר הבנה בסיסי בעניני פטיש: הפטישיסט לא בהכרח מעונין בכאב. יתכן
שכן, אך צריך להניח שלא, עד שהוכח אחרת. אדם שמסוגל לממש את הפטיש שלו בצורה כל כך
מוחצנת, הוא בדרך כלל די מודע למה הוא רוצה ומה אינו רוצה, ואילו רצה שיצליפו בו, היה יכול
לעמוד על ארבע בתנוחת "הצליפו בי". העובדה שפעמים רבות הפטישיסט לא מתנגד להצלפות היא
בדיוק הסיבה שציין טיצ'ר -- הוא מוכן לסבול כל מיני דברים, כמחיר שהוא מוכן לשלם, עבור
מימוש הפטיש שלו. פטישים דומים לאלה הינם פטישים לכפפות ארוכות -- או לחצאיות עור -- ואז
אפשר לראות את הפטישיסט מלקק את החצאית מלמטה למעלה במשך זמן ארוך.

משפחת פטישים מסוג שונה - הינה פטיש לאיברי גוף מסוימים. פוט פטיש בהחלט
נמנה על המשפחה הזו, וכמובן גם איברי גוף אחרים. (למשל, תחת/איבר מין (כמו בפייס סיטינג)
זרועות, כתפים, ברכים, שוקים, אצבעות) אבל מתי תשוקה באיבר גוף מסוים, או לחפץ לבוש, הופכת
להיות פטישיסטית? התשובה היא, לדעתי - קצת שונה מזו של טיצ'ר ('אם לא קשה לך לגמור בלי
זה - זה לא פטיש') , אם כי היא גוררת אותה:

כאשר מתרחשת בראש התנתקות בין אותו איבר או חפץ לבין בעל/ת האיבר או חפץ

תוצאה אחת, היא שאותו איבר הופך לבפני עצמו. במידה רבה, לחפץ בפני עצמו. לחפץ גדול
מהחיים. תפקידו המקורי כבר לא חשוב. הוא כשלעצמו, מספיק לפטישיסט כדי להמריא.
תוצאה שניה, היא שבעל/ת האיבר לא צריכ/ה לדבר; לא צריכ/ה לעשות כלום. יש כאן בעצם
שימוש מובהק בגוף האחר, כדי לממש תאווה מסוימת, שראוי לקרוא לה תאווה פטישיסטית. זה כל
כך רחוק מלעשות אהבה. זה אולי לעשות אהבה עם הפטיש שלך.

תוצאה שלישית, היא מה שטיצ'ר ציין. אבל זה כבר די ברור בשלב זה.

נוכח הדברים האלה, מתעוררת וקמה מאליה השאלה, למה שמישהו בכלל ירצה
לשתף פעולה עם פטישיסט שכזה, שלא סופר אותו, שרואה אותו ככלי קיבול לחפץ?

למה? זו כבר שאלה לפוסט אחר; או סתם התחמקות מהתמודדות; או סתם אי-ידיעת התשובה.

לא נעלם מעיני שכל הניסוח היה בלשון זכר. כמובן ובטח שכמובן , שהכל תקף גם לפטישיסטיות,
שתתחזקנה בעזרת ה' בעבודת הקודש שלהן במהרה בימינו אמן.
teacher​(שולט)
לפני 17 שנים • 7 במאי 2006

נורמאלי מול פתולוגי

teacher​(שולט) • 7 במאי 2006
פטישיזם נורמאלי משנה גבולותיו בהתאם לנורמות החברתיות.
מה שאומר שמה שהיה אסור אתמול אולי יהיה מותר מחר, דבר שהופך את הפטישיזם הזה,
לכזה שניתן להתייחס לגבולותיו רק בקונטקסט כרונולוגי וגאוגרפי.

אני אומר שכדי להבין אותו ואת גבולותיו טוב יותר, שווה להסתכל על הפטישיזם הפתולוגי.
כלומר - רוב האנשים יראו בהגדרה הזו משהו קיצוני לטעמם, אבל זה אולי מפתח להבין את הנורמה ואת הפטישיזם בקונטקסט שלנו, בקבוצה שלנו, בהווה, כאן בישראל (או אפילו בכלוב icon_wink.gif ).

ציטוט: ''..לפי קראפט-אבינג בפתולוגית פטישיזם אירוטי ''הפטיש עצמו (ולא האדם המקושר אליו) הופך להיות נושא תאוותו המינית היחידי'' כאשר במקום יחסי המין, מניפולציות שונות ומשונות של הפטיש הופכות להיות המטרה המינית העיקרית..''

אני מודע להגדרה הדתית המקורית, אך אם תשימי לב - גם שם מדובר במשמעות החפץ עצמו כלפי המאמין (הפטישיסט). וגם פרויד בהגדירו פטיש, דיבר על כך בצורה זו.
הנה מה שחושב פרויד על כך (וצריך לזכור שעל רגל אחת - זה פרויד... icon_wink.gif ):
ציטוט: ''..לפי פרויד, הדרך היחידה בה יוכל הפטישיסט הבוגר להתגבר על סלידתו מאיברי
המין הנשיים, היא ע"י הענקת מאפיינים שיהפכו אותן למושא מיני נסבל עבורו.
על כן, האובייקט הפטישיסטי משמש מעין גביע ניצחון על איום הסירוס ומהווה
מגן כנגד איום עתידי שכזה. ..''

עד כאן פרויד... שרעיונו אגב הוכח כשגוי, כי לכאורה לא היו אמורים להיות פטישיסטים הומוסקסואלים (אבל יש ועוד איך..)

לגבי הקשר בין פטיש ל-BDSM
בארה"ב ובאנגליה למשל, מאוד נפוץ סגנון מסיבות ה-FETISH, שבהם יש דגש רב על פטיש ולא על BDSM. וגם כאן בכלוב היה לנו פעם דיון על זה כאן:
יחסי BDSM ללא שליטה מנטלית - עמק יא רוק
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=9877&highlight=%F4%E8%E9%F9+%E5bdsm
ופה ההתפתחות הזו באה לידי ביטוי במסיבות חדשות שהגדרתן המוצהרת על ידי המארגנים שלהן היא: מסיבות FETISH, ראה כדוגמה: המסיבות של אמילי או המסיבות של המועדון שבהזמנות כתוב כבר Fetish Nights.

אני גם מסכים שיש המון מקום בתוך ה-BDSM לפטישיזם, מהרבה סיבות.
רעיון אחד הוא ההחלטיות או ה'שחור לבן' בו רואים הפטישיסטים את הפטיש שלהם.
זה 'חייב להיות ככה וככה' ואם זה לא, זה לא לגמרי מדליק אותם, ההקפדה וההקצנה מתחברת מאוד לתפיסת ה-BDSM, הרצון להשתמש בפיסת בגד, קולר, מגף, על מנת להצהיר הצהרה אישית וחברתית למשל, זו גם הסיבה לדעתי לטרנד הפטישיסטי באפנה, המשוועת לרגש, להזיז ולהצהיר על יחודיות הלובש, ובמקרה של ה-BDSM, האוריינטציה והמיניות שלו.

יש עוד אספקט שקשור ל-BDSM ושווה לחקור אותו:
הכוח שיש על הפטישיסט באמצעות השימוש המושכל בפטיש שלו.
כלומר למשל, אם שולט יודע שעצם זה שהוא נועל מגף רוכבים מעור גס מדליק אצל הפרטנרית שלו את כל המנורות ועושה לה חגיגת גירויים מיניים בראש, הוא יכול להשתמש בזה ככלי לחזק את השליטה שלו בה? icon_idea.gif icon_exclaim.gif icon_arrow.gif

(ואפשר להחליף את המילה מגף רוכבים בכל אביזר אפנתי פטישיסטי נשי ולהחליף בין המינים, זה אולי יותר נפוץ ככה.. icon_wink.gif )

teacher
עבד גברי ושרירי​(נשלט)
כמו ההבדל בין סטוץ לאהבה, האחד זה נעשה עם מישהי שאין רגשות אהבה אליה וסקס עם מישהי שכן אוהבים זה נקרא לעשות אהבה, כך זה לגבי פוט פטיש עם בחורה זרה או בחורה שמרגישים אליה משהו, רק שפוט פטיש זה "סקס אלטרנטיבי" עם כפות רגליה, כל צורה אחרת שמביאה הנאה מינית ואין בה יחסי מין.
בשני המקרים יכולה להיות הנאה גדולה לצד אחד לפחות ורצוי שניהם, רק שאחד/ת מעדיפים עם פרטנר קבוע ורצוי עם רגש כלשהו אליו, ואחר/ת מעדיפים עם מישהו מזדמן.

ומבחינת סוגי הנאות, יש הרבה וזה משתנה מאד לאחד, בנוגע לפוט פטיש, האחד ירגיש הנאה מעצם ההשפלה, השני מעצם גרימת הנאה לצד השני, השלישי הנאה מעצם המגע עם הכף רגל (צורה, ריח, תחושה ועוד) וכו'.
guy
guy

בתור פוט פטיש כבד...

guy • 7 במאי 2006
אני חושב שנעשתה כאן טעות קטנה:
כאשר גבר מתחרמן ממראה כפות רגליה של בחורה בסנדלי עקב סקסיות, זהו פטיש. כאשר גבר מתחרמן ממראה סנדלים סקסיות, בחלון ראווה של חנות נעליים, זו סטיה (ויש הבדל!).

ובאותו הקשר, אם יורשה לי להחזיר אתכם לשאלה שנשאלה כאן במקור: בעיניי, בלתי אפשרי להתייחס לכף רגל מבלי להתייחס לבחורה שבאה איתה!
אני מודה, יצא לי להנות ממגע עם נשים, שנמשכתי אליהן יותר מכל (אם לא רק) בגלל כפות הרגליים שלהן, אך זה לא אומר שהתייחסתי לרגל תוך התעלמות מהן... ולליקוק רגליים של בחורה במועדון, מבלי להכיר אותה, ישנו מימד נוסף של גועל: מגעיל אותי לראות גברים במועדון עומדים בתור ללקק אחד אחרי השני את רגליהן של נשים שמפקירות את רגליהן עבור סיפוק זול (יהיה אשר יהיה). לא סתם עלתה פה האסוציאציה של 'זונת רגליים', ולדעתי מדובר לא בסתם זונה, אלא בזונה של 50 שקל בחצר icon_wink.gif