סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

העונש הוא הפרס?

רפאל
לפני 18 שנים • 8 במאי 2006
רפאל • 8 במאי 2006
Morticia כתב/ה:
זה שעונש צריך להיות אפקטיבי בטוח נכון. גם לא חייב לאמלל, די תלוי בחומרת הסיבה לענישה, נראה לי, לא?
אבל "להעניש" שפחה או סאבית בהענקת הדבר שהיא הכי אוהבת, לא נשמע לי מאוד אפקטיבי... מה ילמד אותה לחדול מהטעות?

מנסיוני, כל הפרדוכסים מן הסוג הזה נוצרים כאשר מתפלפלים, ולעולם לא במעשה. כאשר מבהירים לסאבית את מצב העניינים. כאשר היא יודעת שהדבר הוא עונש. כאשר היא יודעת את סיבת העונש. כאשר היא כפופכה בהתאם. וכאשר מצליפים בה - זה אפקטיבי. אפשר שכל חייה היא פינטזה על הדבר. ואפשר שכל יתרת חייה היא תחזור ותפנטז על הדבר. ועדיין - זה אפקטיבי. ככה זה בפועל.

באשר להרחקה, זה מרגיש לי, באופן אישי, לא טוב ולא בריא. אפילו מזוייף. וכדי שאגיד לסאבית שהיא אכזבה אותי... היא צריכה לעשות מעשה קשה מאוד. מאוד.
FairyInChains​(מתחלפת){SimbaInCha}
לפני 18 שנים • 8 במאי 2006

Re: תראי,תשמעי,תראי...

melaila כתב/ה:
אצל רובנו,(מסתייגת מלדבר בשם כולם,רק הרוב icon_lol.gif )עונש זה על משקל:"היית ילדה רעה ועכשיו אני זאב גדול ורשע שכמוני אטרוף אותך icon_twisted.gif "
במילים אחרות מדובר פה בהנאה משוטפת,זה שהיא במקרה מושטתת על מאזוכיזם\סאדיזם זה רק עוד ביטוי למורכבות של מיניות האדם. icon_spank.gif

אווווו כשאת אומרת את זה ככה זה באמת לא נשמע כעונש אלא מאד.... icon_wink.gif
me likey
Morticia
לפני 18 שנים • 9 במאי 2006
Morticia • 9 במאי 2006
רפאל כתב/ה:
Morticia כתב/ה:
זה שעונש צריך להיות אפקטיבי בטוח נכון. גם לא חייב לאמלל, די תלוי בחומרת הסיבה לענישה, נראה לי, לא?
אבל "להעניש" שפחה או סאבית בהענקת הדבר שהיא הכי אוהבת, לא נשמע לי מאוד אפקטיבי... מה ילמד אותה לחדול מהטעות?

מנסיוני, כל הפרדוכסים מן הסוג הזה נוצרים כאשר מתפלפלים, ולעולם לא במעשה. כאשר מבהירים לסאבית את מצב העניינים. כאשר היא יודעת שהדבר הוא עונש. כאשר היא יודעת את סיבת העונש. כאשר היא כפופכה בהתאם. וכאשר מצליפים בה - זה אפקטיבי. אפשר שכל חייה היא פינטזה על הדבר. ואפשר שכל יתרת חייה היא תחזור ותפנטז על הדבר. ועדיין - זה אפקטיבי. ככה זה בפועל.

באשר להרחקה, זה מרגיש לי, באופן אישי, לא טוב ולא בריא. אפילו מזוייף. וכדי שאגיד לסאבית שהיא אכזבה אותי... היא צריכה לעשות מעשה קשה מאוד. מאוד.

מניסיוני, יש הרבה יותר מדרך אחת לקיים יחסי בדס"מ וכל אחד רואה לנכון לעשות את זה בדרך שלו. בסשן DS למשל יכולות שלא להיות הצלפות או הענקת כאב פיזי כלל ונראה לי שכל שולט/ת יחליטו בעצמם מה הדרך הנכונה להעניש את הסאב/ית הספציפית שלהם.

הרחקה מזוייפת? אני מוחה! אם הסאב שלי מרגיז אותי עד כדי שלא בא לי להסתכל על הפרצוף שלו, שלא נדבר לתת לו ליהנות ממני, אז אין בזה שום דבר מזוייף ולא נראה לי שמישהו יכול להכנס מבחוץ ולומר כזה דבר.
וכן, סביר להניח שהסאב עשה משהו ממש רע כדי שארגיש מאוכזבת ממנו.
דיברנו על עונשים ביחסי שליטה או על דרגות כאב בסשנים של SM?
icon_rolleyes.gif
FairyInChains​(מתחלפת){SimbaInCha}

Re: מצחיק...

Morticia כתב/ה:
בדיוק שאלתי שאלה הפוכה על הפוכה לפני יומיים שאיכשהו מתקשרת לי כאן לעניין...

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=14482

אני חושבת שיש הבדל בין משחק תפקידים של
You have been very naughty and will get punished with 12 spanks on your bottom
שזה סאב ספייס מדליק בפני עצמו

לבין יחסי שליטה בעלי נופך מנטלי עמוק ובהם העונשים מבוססים על שגיאות אמת ומוכרעים בהתאם.
כאילו, איך אני אסביר את זה?
גם בעיני אכזבה זה עונש גדול לסאב (או סאבית) כי המסירות שלו/ה צריכה להיות כזו שלא תאכזב אותי.
זה כבר מנטלי, זה עמוק, זה בתוך קשר לאורך זמן, זה לא משחק תפקידים (שגם בהחלט יכול להתקיים בין בני זוג) של "עכשיו עונש הצלפות!"

תכלס, אם יש לי סאב נניח שחולה על הכאב ואני כשולטת בו מן הסתם יודעת את זה, לא הייתי מענישה אותו בכאב, גם לא מעצימה את זה שהוא רגיל אליו, לא מגיע לו פרס של אתגרים בזמן ענישה. עונש נועד לחנך ואם המכות הם הגזר אז העונש הוא שלב המקל (כמה אירוני בהתחשב ש...)
מכות הוא לא יקבל. אכזבה, חוסר רצון להעניק, כן...

תודה רבה על הלינק, קראתי והחכמתי icon_smile.gif זה אכן דומה למדי לשאלה שלי
אחרי קריאת כל התגובות כאן ושם אני חושבת שהצלחתי להבין (תודה על התשובות של כולכם ותודה מיוחדת לך, מורטישה, על התשובות הארוכות ומלאות העניין.
אני התפלאתי שדברים שנתפסים כעונש, אלימות פיסית, נהפכים למשהו שאני, כנשלטת, שואפת אליו. ואיך אפשר לאיים בעונש אם הוא בעצם זה מה שאני רוצה...?
עכשיו אני מבינה שהעונש האמיתי הוא שונה לגמרי- התעלמות וכו' ואילו כל ה"איומים" בעונשים הם בעצם מעין פורפליי ומשחק תפקידים מענג...מי לייקי icon_smile.gif
ניקול בעקבגבוה​(שולטת)
למען הסר ספק-
מגע המלכה בעבד הינו פ ר ס !
אם עונש ניתן על התנהגות לא נאותה, משמע כי אתם בוחרים לתת לו את השרביט ומעניקים לו את זכות השליטה. הוא יבחר מתי להכעיס אתכם, התגובה מצידכם תגרור עבורו הנאה מרובה.
ואני תוהה, האומנם זהו עונש?! האם מגיע לו בשל כך פרס?!
יש שיטות רבות ומגוונות להעניש עבד, אחת מהן - התעלמות. ( למרות חומרתה, היא מוכיחה את עצמה היטב).

ניקול בעקבגבוה.
Whip​(שולט)

Re: העונש הוא הפרס?

Whip​(שולט) • 9 במאי 2006
fairy_in_chains,
סיכום קצרצר: מקור הבלבול הוא בשאלה.
לא: "שולט מעניש ע"י דברים שגורמים לכאב כמו הצלפות, ספנקינג וכו'."
אלא: "שולט מהנה ע"י דברים שגורמים לכאב כמו הצלפות, ספנקינג וכו'."
מהנה אותה, מהנה את עצמו.

כשהוא רוצה להעניש השימוש בכאב הוא אפשרי, אבל במינון גבוה במיוחד, או בשיטות אחרות שהוזכרו, לפי דעת השולט\ת והידע על איך זה ישפיע על הנשלט.
רפאל
רפאל • 9 במאי 2006
ניקול בעקבגבוה כתב/ה:
למען הסר ספק - מגע המלכה בעבד הינו פ ר ס !

יש שיטות רבות ומגוונות להעניש עבד, אחת מהן - התעלמות. ( למרות חומרתה, היא מוכיחה את עצמה היטב).

עונש חייב להפרות. אחרת הוא מיותר ובזוי, לדעתי. אז הוא לא יותר מאשר פורקן של כעס, תסכול או מבע של שעמום. מסיבה זו העונש חייב לפעול על התשוקה. העובדה שגם העונש וגם הפרס קשורים בתשוקה אינה עושה מן העונש פרס. וכמו שכבר אמרתי - הלכה למעשה, כאשר מגלים את הישבן והשוט מכה, ההבדל שבין שני אלו ברור מאוד.

אני מניח שגם הרחקה והתעלמות יכולות, בתנאים מסויימים, לשחק על התשוקה. אבל לרוב הן פשוט משחקות על תסכול, פחדים וחרדות. ועונשים שפועלים על רגשות כאלו לעולם אינם מפרים.

התעלמות היא כלי חזק במערכות יחסים שבהן הרגשות של האחד עזים, ולעומתם, הרגשות של האחר - מדודים. היא כלי חזק במערכות שליטה שבהן אחד רוצה יותר, ואילו האחר רוצה פחות. וזה שרוצה פחות שולט בזה שרוצה יותר, לפי שהוא יכול לקרבו ולהרחיקו כרצונו, ולדהור על אהבתו. זו שליטה שבאה מן הכישרון להתנכר. זו ענישה שאינה מפרה ומקרבת, רק מבהירה לנשלט שבכל רגע ורגע הוא עלול לאבד את מה שיש לו. בקיצור - אהבות גדולות לא משגשגות בתנאים האלו. על כל פנים, לא לדעתי ולא מניסיוני.

ואגב, עונש צריך להיות עקבי ובלתי מתפשר. אחרת הוא צביעות. ענישה שרירותית אינה אלא קפריזה והתנהגות מפונקת. איך אפשר להרחיק בעקביות אדם שחפצים בקרבתו? לא מסתדר לי.

Morticia כתב/ה:
הרחקה מזוייפת? אני מוחה! אם הסאב שלי מרגיז אותי עד כדי שלא בא לי להסתכל על הפרצוף שלו, שלא נדבר לתת לו ליהנות ממני, אז אין בזה שום דבר מזוייף ולא נראה לי שמישהו יכול להכנס מבחוץ ולומר כזה דבר.

אני מדבר מהמקום האישי שלי. וזה לא מסתדר לי. בדיוק כפי שלא מסתדר לי להרחיק מבית-הספר תלמיד שהתרשל בלימודים. זה עקום. זה לא מפרה את הלימוד. זה לא חינוכי. זה רוגז. אבל זה אני, וכך אני רואה את הדברים. (וכמובן שמחאתך נרשמה icon_smile.gif.)
האיש בשחור​(שולט)
האיש בשחור​(שולט) • 9 במאי 2006
ומזווית נוספת לכל מה שכבר נכתב כאן...

למרבית הפלא גם הצלפות עשויות להיות עונש הולם אפילו עבור המזוכיסטית האולטימטיבית.

אני נוהג לכוון את עוצמת הצלפות העונג לבערך 80 אחוז מסף הסיבולת של הסאבית בעוד שאת הצלפות העונש ל-110 אחוז מסף הסיבולת.

בשיטה הזאת אין שום סיכוי שהסאבית העבריינית תהנה מהעונש.
Morticia

Re: מצחיק...

Morticia • 9 במאי 2006
fairy_in_chains כתב/ה:

תודה מיוחדת לך, מורטישה

בכיף יקירתי, תודה רבה לך
אגב, מי לייקי "מי לייקי" icon_wink.gif

רפאל, חייבת להודות שכאחת שנפלטה ממערכת החינוך בגיל צעיר, פגעת בנקודה רגישה...
אני חושבת שזה צריך להיות מאוד קיצוני. בדר"כ אם אני מגיעה למצב שאני לא רוצה לראות מישהו, יהיה לו מאוד קשה לחזור אל חיי אבל לפעמים הפרצוף יכול להיות כ"כ מעצבן שלא בא לי להסתכל עליו.
אני מנסה לחשוב על מה שאתם אומרים מההבט היותר DS שלי וחושבת לעצמי... למשל, הרי ברור שהסאב שיהיה שלי נורא נורא יאהב לרדת לי (נו באמת, איך אפשר שלא?) אז מה? אני אעניש אותו לא לרדת לי כשהוא יהיה מעצבן? זיבי! בריבוע!! את מי אני מענישה פה?

לא, העונש שלו יהיה שאני אתיישב לו על הפרצוף ולא ארד עד יחלוף זעמי, כמה זמן שזה יצטרך לקחת. כאבי לשון ולסת, בשילוב הקשיים בדיבור שימתינו לו ביום שלמחרת (אם יום אחד יספיק לי, אולי הוא נורא נורא עצבן אותי?), יהוו עונש מספיק מבחינתי icon_lol.gif

אבל שוב, זה סוג של משחק. תכלס אם הסאב שלי יעשה משהו ממש לא לעניין, אני לא אהיה נחמדה ואני אפילו אשקול להתיישב על פרצופו של אחר.
(קקהולד, למי שמכיר - שיטת ענישה די אכזרית, ניסיתי אותה פעם I should know)

icon_cool.gif
DOM 1​(שולט)
DOM 1​(שולט) • 9 במאי 2006
האיש בשחור כתב/ה:
ומזווית נוספת לכל מה שכבר נכתב כאן...

למרבית הפלא גם הצלפות עשויות להיות עונש הולם אפילו עבור המזוכיסטית האולטימטיבית.

אני נוהג לכוון את עוצמת הצלפות העונג לבערך 80 אחוז מסף הסיבולת של הסאבית בעוד שאת הצלפות העונש ל-110 אחוז מסף הסיבולת.

בשיטה הזאת אין שום סיכוי שהסאבית העבריינית תהנה מהעונש.

80 אחוז?
110 אחוז?

מישהו יכול להסביר מה נאמר כאן?
המציאו שעון הצלפות או שהנשלטת מגיעה עם מד טורים כמו ברכב?
אוקטן 95? נטול עופרת?

icon_eek.gif