ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קול זעקה נגד גבולות טיפשיים

יוני
לפני 17 שנים • 7 ביוני 2006

קול זעקה נגד גבולות טיפשיים

יוני • 7 ביוני 2006
שימו לב ,
פדופיליה ,
זאופליה,
נקרופליה,
אינוס
ועוד רבים בסגנון האלה מופיעים בגבולות של אנשים פה וזה פשוט מעצבן אותי ,
אני לא מדבר על כך שבכלל חלק מאלה ומהגבולות שאנשים רשמו הם על בלתי חוקיים בישראל
(ע"ע פדופליה)
אני מדבר על זה שיש אנשים שבגלל דעות קדומות או סטיגמות ישר שופכים על הקהילה את כול האשפות של ההנהגות האנושית ומקשרים את זה לSM
ומאמינים שאם אדם אוהב X אז גם A-Z חל עליו.

אבל אם זו הרוח אז אני מוסיף גם כמה גבולות חדשים אצלי :
1.לא מוכן להתאבק עם דובים
2.לא כורת איברים חיצונים
(פנימיים רק במערכת יחסים ארוכת טווח)
3.לא מוכן להצית את עצמי או את השותפה
4.לא מוכן לראות כוכב נולד17 או רוקדים עם כוכבים

הא לכם.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 ביוני 2006
שאלה טובה שאלת.
פעם כבר התחבטתי בה בעצמי, ומאחר וחבטות זה משהו שאני מעדיף לעשות באופן אינטראקטיבי, פתחתי שרשור בעניין: http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=2527&highlight=

תשובתי הלקוחה משם:

עיון חטוף בסעיף הגבולות בפרופילים השונים של חברי הכלוב מעלה שכיחות גבוהה של גבולות שממבט ראשון נראים כחסרי משמעות, שכן אינם קשורים כלל לבדסמ ולכן אין סיבה לציינם כגבולות בדסמיים. מה הטעם לציין כגבולות דברים כגון זואופיליה, פדופיליה, גילוי עריות, כריתת איברים ושאר תופעות שונות ומשונות? הרי אלה סוגים שונים של סטיות שאין בינן לבין בדסמ ולא כלום. אין Z עבור זואופיליה בראשי התיבות BDSM. מה זה קשור בכלל?

ואז מתחילות התהיות. מה במקרה של מלכה המורה לעבדה לקיים יחסי מין עם חתול, בתור אקט של שליטה הגורם לה עונג, ובהנחה כי העבד מסכים לכך, לא נגרם לו כל נזק פיזי ושניהם רואים את המעשה כשפוי לחלוטין? האם זה BDSM? הרי יש פה שליטה, יש SSC (אם לא מחשיבים את ההסכמה המוטלת בספק של החתול), ובעצם זה אינו שונה מהותית מלדרוש מהעבד לשגל עבד אחר, פעולה בדסמית מוכרת.
כנ"ל לגבי גילוי עריות לדוגמה. כשלעצמו הוא אינו בדסמי, אך מה אם הוא מבוצע כאקט של שליטה בהסכמת כל הנוגעים בדבר? ואותו עקרון תופס לגבי כל פריט אחר משלל האירועים הביזאריים שאנשים מצאו לנכון לציינם כגבולות.
במידה שאכן זהו בדסמ בתנאים אלה, האם יש משהו שאינו בדסמ? האם יש דברים שניתן לקחתם באופן מובן מאליו כלא שייכים לבדסמ, או שמא עלינו ברשימת הגבולות כל תופעה מוכרת ביקום (שלא תפגע בנו פיזית) שאותה לא היינו מוכנים לחוות? איפה עובר הגבול?
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 7 ביוני 2006
למרות זעקות השבר חלק מהגבולות הם ברורים למשל:
להצית או משחק אש קיים בהחלט, לא לכל אחד זה מתאים, גם מחטים לא לכל אחד מתאים. אז כל אחד כותב לעצמו את גבולותיו, מין עם חיות למשל, יש כאלה שעושים את זה, זה לא כוס התה שלי אבל זה קיים, כמו גם פנטזיות אונס.

אז ממש לא הבנתי על מה זעקות השבר icon_eek.gif

אני מניח שה BDSM הוא קצת יותר גדול ומגוון ממה שאתה יודע, אז במקום לזעוק חמס, תשב ותלמד
Morticia
Morticia • 7 ביוני 2006
כן, זה נושא שעולה אחת לכמה זמן ואם תשאלו אותי, בצדק.
סלחו לי אבל "מלכה" שמכריחה את עבדה לשכב עם חתול היא לא מלכה אלא חתיכת מופרעת ו"עבד" שיעשה כל טירוף העולה בדעתה של אותה מופרעת, מופרע לא פחות.
בני אדם שפויים ומהוגנים לא עושים סקס עם חיות וגם לא עם קטינים, הם כן לפעמים, עושים בדס"מ שכל קשר בינו לבין רשימת הסטיות המופרעות האלה מקרי בהחלט.
אני מסכימה, זה סוג של מיותר ובאמת שלי אין מה לחפש עם בן אדם שחושב שבתור מלכה "מותר" לי לבוא בכאלה דרישות.
צאו מהסרט שדומית היא יצור לא אנושי, זה כ"כ פאסה...
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 7 ביוני 2006
SM זה סוג של קינק. בדר"כ אדם קינקי לא מוגבל לתחום עניין אחד ויש גם דברים אחרים שמעניינים אותו. פטישיזם למשל. אני מניח שמי שכותב את הגבולות הללו יודע שרוב האנשים לא מגבילים את עצמם לSM במובנו הצר. לא צריך דמיון מפותח מידי כדי לקשר SM לשאר הדברים האסורים בחוק.
אני חושב שזה לגיטימי לחלוטין. לא לאנוס קיפודים. אלא לרשום את הגבולות הללו בכרטיס.
האמפרי

Re: קול זעקה נגד גבולות טיפשיים

האמפרי • 7 ביוני 2006
יוני כתב/ה:

אבל אם זו הרוח אז אני מוסיף גם כמה גבולות חדשים אצלי :
1.לא מוכן להתאבק עם דובים
2.לא כורת איברים חיצונים
(פנימיים רק במערכת יחסים ארוכת טווח)
3.לא מוכן להצית את עצמי או את השותפה
4.לא מוכן לראות כוכב נולד17 או רוקדים עם כוכבים

הא לכם.

icon_lol.gif
huan
huan • 7 ביוני 2006
לדעתי קודם צריך למגר את התופעה של אנשים שכותבים בגבולות "גבולות 67 וכו" ובחדשות "חדשות ערוץ 2) ואז כבר לטפל בגבולות...כי אחרי הכל מלכה באמת יכולה להכריח עבד לעשות זואופיליה (ראו את הסיפור בבלוג של כחוליתicon_smile.gif) אבל לבדיחות מטומטמות אין שום הצדקה.
קייל​(לא בעסק)
קייל​(לא בעסק) • 7 ביוני 2006
איש הישר בעיניו יעשה (כל עוד לא פוגע בחוק או באחר)

מה אכפת לכם מה אנשים כותבים בגבולות שלהם? לא מתאים לכם? אל תדברו איתם.
Morticia
Morticia • 7 ביוני 2006
קייל כתב/ה:
איש הישר בעיניו יעשה (כל עוד לא פוגע בחוק או באחר)

מה אכפת לכם מה אנשים כותבים בגבולות שלהם? לא מתאים לכם? אל תדברו איתם.

ת'אמת זה הכי נכון.
יעני שכל אחד יכתוב מה שבא לא ואם לא טוב לנו, אפשר לדפדף.
אבל כנושא לדיון, באמת, בגלל שבדס"מ מורכב מרשימת פטישים, לא מוגזם לגלוש לסטיות של התעללות בחסרי ישע?
Please...
זו ההצדקה האולטימטיבית לשנאת הונילים כלפינו, תחשבו על זה קצת...