ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עישון במועדון – בקשה למעשנים ודיון ציבורי

nerissa​(אחרת)
לפני 20 שנים • 21 בספט׳ 2003
nerissa​(אחרת) • 21 בספט׳ 2003
שיקי - ההתקפה הזו מיותרת.

אנחנו מתבכיינים כי זכותנו להתבכיין!

אני אבחר שלא להיכנס למועדונים וניליים מרעילי אוויר שלא מתחשבים בי, כי יש בשפע מהם ואני יכולה לבחור!

מועדון בדסמ יש רק אחד.
הוא שייך לכולנו.
לאלה שמתחרמנים מאישה מעשנת ומאלה שלא!

ולמה שהוא יהיה רק המועדון שלך ולא גם שלי?
על זה בדיוק דיברתי! חאלאס כבר עם המלחמות הפרטיות האלה!
אל תהפכו את זה גם למלחמת מעשנים בלא מעשנים.
מנסים למצוא פיתרון ראוי שכולנו נוכל להנות, שיקי. לא רק אתה.
לא פסלתי את המעשנים או את זכותם להינות - להיפך! ניסיתי למצוא פיתרון שגם לא מעשנים יוכלו לבוא ולהינות מהמועדון. או שמא לדעתך האישית אנשים שאינם מעשנים אין להם זכות קיום בקטע?

במקום להוציא אנרגיה נחוצה על שטויות ועל מלחמות אישיות - גייס את האינטליגנציה שלך ואת המקוריות שלך שנתקלתי בה בעבר לא אחת - וקדימה.
בוא נחשוב על משהו שגם אני ובעלי (ועוד לא מעשנים) נוכל לבוא ולבקר.
מל​(נשלט)
מל​(נשלט) • 21 בספט׳ 2003
שוקו כתבה :

אגב מל,אתה רציני???????????????????
מארלבורו ארוך אדום?

לא , קצר .... icon_lol.gif

אבל אם תבואי אני אביא במיוחד בשבילך קופסא אחת של מלרבורו ארוך.}{
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 21 בספט׳ 2003
התחרפנתם? (אני שואל בגלל שאני עכשיו, בעקבות התגובות שלכם, עם פיוז אחד פחות, וכנראה שכדאי לי לכתוב את ההודעה הזו עוד שעה כשאהיה רגוע יותר, אבל הקיטור חייב לצאת).

לענייננו:
ציטוט: זה מועדון בי די אס אם, רציתי להזכיר, אני לא חושב שאותה אחת הייתה מציעה את הצעתה במועדון ריקודים ונילי – למרות שגם שם היו דומעות עיניה – אבל כאן משום מה, יש את הזכות לומר הכל ולדרוש הכל.

אם היה פורום שבעלי מועדון ונילי היו קוראים בו, אולי היינו מציעים, כי זה מפריע מאד. וכפי שזו אחת הסיבות שאני ממעט לבקר בדאנג'ן, זו גם אחת הסיבות שאני ממעט לבקר במועדונים וניליים, וכמוני רבים אחרים. לא מדובר בזכות, אלא באפשרות, והמילה היא לבקש ולא לדרוש.

ציטוט: תתפלאו – יש אנשים (ולא אחד) שנהנים לראות אנשים אחרים מעשנים – בעיניי למשל אישה מעשנת היא אחד הדברים הכי סקסיים שיש – צורת האחיזה בסיגריה, העשן שיוצא מהפה שלה, צורת שאיפת העשן ונשיפתו, ועוד המון דברים אחרים הקשורים - ואני לא לבד.

עכשיו תבוא התשובה – "למה אני צריכה לקבל סרטן או לשים טיפות עיניים כי אתם נהנים? כי כזה הוא המועדון – לכל אחד יש את הפטישים שלו – כל אחד לוקח את הדברים שהוא נהנה מהם – ולא מציק לאחר – נותן לאחר לחיות את חייו.

קודם כל, ממתי לכל הרוחות יש בעיה כלשהי למצוא אשה מעשנת? ומה הקשר בין זה לבין בדסמ? המועדון לא נותן לכל אחד לחיות את הפטישים שלו, כפי שכתבת, אלא לאנשים שהפטיש שלהם הוא בדסמ. בכל מועדון, לצערי, תוכל לראות נשים מעשנות כאוות נפשך. להגיד "לכל אחד יש את הפטישים שלו" זה לא רלוונטי, כי עישון רלוונטי לבדסמ בערך כמו נקרופיליה.
בקשר ל"לא מציק לאחר - נותן לאחר לחיות את חייו", נדמה לי שאני הוא שהייתי צריך לכתוב זאת ולא אתה. אני לא מציק לאף אחד אחר במועדון (או בפאב או בדיסקוטק או בשום מקום אחר). המעשנים הם המציקים לי ולרבים כמותי! בגללם אני שואף עשן מסרטן ומחניק, בגללם דומעות לי העיניים, בגללם אני מריח כמו מדורת ל"ג בעומר. באיזו זכות לעזאזל?! זה חוסר התחשבות נוראי בזולת. אני מבין שמכורים וקשה בלי, אבל זו ממש פעולה פוגעת. מה נותן לך את הזכות לפגוע בבריאותו של אחר? לגרום לו סבל? לאלץ אותו להדיף ריח רע? פשוט חוצפה.

ציטוט: תארו לעצמכם ששוטר היה נכנס באמצע סשן של דום לסאבית – הוא היה עוצר את הדום על אונס...כי ככה זה בעולם שם בחוץ.

מה הקשר? דווקא בחוץ חופשי מעשנים, אגב, למרות שלשמחתי הולכים ונחקקים חוקים נגד עישון במקומות ציבוריים, אך לא מספיק. אבל שוב, מה בין בדסמ, שעליו מושתת המועדון, לבין עישון? ולא, זה לא אונס משום שזה בהסכמה וגם החוק מודע לזה (לפי כתבות המתפרסות מדי פעם), אבל זה באמת לא קשור לכלום ולכן אין טעם להרחיב.

ציטוט: לי אישית לא נוח לראות סשן בו מכאיבים לבחורה – כזה אני – אבל מעולם לא עלה על דעתי לבוא ולבקש שלא יעשו דברים כאלו – אני מודע לעובדה שיש כאלו הנהנים מכך ומכבד את רצונם.

אתה יכול לא להסתכל. אני לא יכול לא לחטוף את העשן המזורגג.

ציטוט: תחיו את החיים שלכם ותתנו לשאר לחיות את שלהם

א-מן.

ציטוט: נראה לכם שיהיה אפשר לאכוף על אנשים שלא לעשן למטה?
ונראה לכם שאני לא אעשן בזמן סשן? (וכן אני עושה גם סשנים למטה).
יותר איורור אחלה, אבל מי שרוצה מסיבת לא מעשנים שיעשה אצלו בבית.

אם ירצו לאכוף, בהחלט יהיה אפשר.
כן, נראה לי אפשרי לא לעשן בזמן סשן. אם אתה לא מסוגל, יש אחרים שכן.
למה שמי שרוצה מסיבת מעשנים לא יעשה אצלו בבית?

עישון במקומות ציבוריים היא פעולה דוחה בעיניי, אלא אם מקבלים אישור של כל האנשים שעלולים להפגע ממנה, אך מי בכלל טורח לשאול? אז אם נריסה מציעה פתרון פרודוקטיבי (אם כי עשן דרכו להתפשט לכל החדר, אבל שווה לנסות), צריך לכל הפחות להגיב עליה לעניין, ובוודאי ובוודאי שלא לתקוף!

(אם הייתי מעשן, סביר שעכשיו הייתי מצית איזו סיגריה ונרגע).
Neo
Neo
Neo • 21 בספט׳ 2003
זאלופון - חזק. icon_smile.gif

בתור אחד שסולד מעשן סיגריות - אכן מילים כדורבנות.

יחד עם זאת, אני חושב שהפיתרון צריך להיות טכני - הרי זה הכל עיניין כספי,
זאת ממש לא בעיה להתקין מערכת סינון \ תחלופת אוויר.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
[color=orangeתגידו..........

אני היחידה שלא רואה ת'אנימציות של חצי רק ריבועים לבנים עם איקסים????
חצי, מהר אנימציות לפרטי שלי. icon_lol.gif

מל- מתי אמרת שאתה בפתח המועדון? icon_wink.gif

ת'אמת, אישית בתור מעשנת גם מצטרפת לבקשתו של דמי לא לזרוק בדלי סיגריות על הריצפה, וכמו פאשן גם אני איני מגיעה למועדון מספיק על מנת לתרום את חלקי בענן העשן, אך מצד שני לשמחתי אין אני חשה צריבה בעיניים ואת הבגדים בכל מקרה, סגריות או לא, משליכה לסל הכביסה לאחר בילוי במועדון..............

גם במועדונים וניליים, העישון חופשי ולא חושבת שמישהו התלונן על כך.
שוב, מבינה את מצוקתה של המכשפה, אך אני חושבת שהגבלת עישון במועדון או לחילופין יצירת מתחם עישון ספציפי, תגרום לעוד אנשים להדיר רגליהם משם וחבל.

רחפנית.
][/color]
nerissa​(אחרת)
רחפנית - זו ממש לא "מצוקתה של המכשפה"
זה מצוקה קשה של רבים אחרים ורובם אכן מדירים רגליהם מהמועדון בגלל הבעיה הזו.

גם מעשנים רבים סובלים מהבעיה הזו.
אני הפסקתי להגיע למועדון בגלל הסיבה הזו כשעדיין עישנתי. זה היה בלתי נסבל גם עבור מעשנת כבדה כמותי.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
נאריסה........

אין ספק שהעישון אכן מפריע, אך אפשר היה להקל על מצוקת כולם אם היו מוספות וונטות נוספות, או לחילופין מערכת סירקול אויר אשר הייתה יונקת את עשן החוצה ומחדירה אויר נקי פנימה.

אין אני חושבת שיצירת מתחם למעשנים תפתור את בעיית העשן, על כן לדעתי גם אם יפחיתו את כמות הסגריות בערב במועדון, הבעיה תשאר בעינה.

רחפנית.
nerissa​(אחרת)
מסכימה בהחלט, רחפת icon_smile.gif

אין איוורור מספיק.
לא ריח הסיגריות הפריע לי. לגמרי לא.

פשוט מ-ח-נ-י-ק..

איפה עמוס שיענה לנו קצת icon_smile.gif
חצי אדון
חצי אדון • 21 בספט׳ 2003
שיקי​(נשלט)
שיקי​(נשלט) • 21 בספט׳ 2003
מצטער נריסה אם נפגעת, אולי נשמעתי בוטה אך זה מאחר ונראה היה לי שהפעם הרחקתם לכת.

"אני אבחר שלא להיכנס למועדונים וניליים מרעילי אוויר שלא מתחשבים בי, כי יש בשפע מהם ואני יכולה לבחור!"

למרות השפע במועדונים וניליים...טרם נתקלתי במועדון "ונילי" או פאב בהם לא מעשנים או שאסור לעשן בהם - המסקנה היא שמעולם לא ביקרת במועדון? אני לא חושב כך.

את ביקרת, את סבלת, ואת שתקת - מה שלי אישית מפריע הוא ששם נהגת באיפוק רב כלפי ה"מזיקים" - ולא רק את - גם אותם מצדדים בגישתך ואילו כאן אתם זועמים, כועסים ועוד כמה דקות תבעירו לנו צמיגים...

ולא, אין קשר למלחמות אישיות - אני הגבתי את שאני חושב בעניין - פשוט כי נמאס כבר מהצעות הייעול האלו - זה בסדר, תרגישי חופשיה להתבכיין, אני האחרון שימנע ממך להוציא את הקיטור בפורום, אבל אל תתעצבני ואל תתפלאי כאשר אני אגיב לך בהתאם לדעתי - השונה משלך.

ובאשר לפיתרון שהוצע - נו באמת - נראה לכם שמישהו יתחיל לספור סיגריות? עם כל הכבוד הקצבת סיגריות, וכיו"ב היא אחת ההצעות המטופשות ששמעתי עד היום, חלקכם מסוגלים ליותר...

גם לשלוח אנשים למעלה בכל הצתת סיגריה - לא ממש נשמע פרקטי, ואני מתקשה לראות את העניין קורה בפועל.

מה לעשות - זה מועדון - וזה מה שקורה במועדון - אנשים מעשנים, הדבר היחיד הנורמלי ששמעתי היה הצעת האיוורור ולכך אינני מתנגד- להפך - אבל כל שאר ההצעות, טוב היה אילו לא היו באות לעולם מלכתחילה...

אגב, זו פעם ראשונה ששמעתי על בחורה שנלקחה לבי"ח עקב שאיפת יתר עשן סיגריות במועדון... - זה פורסם בירחון רפואי כלשהו? נשמח להתעדכן, זה בהחלט נשמע מעניין...

ובשולי הדברים - אל תתרצי את העובדה שלא באת למועדון כמה שבועות בעובדה שמעשנים בו - כי לא ראיתי אותך מעלה טיעון זה לפני שבוע למשל...פשוט הסתדר לך יפה אז הלבשת גם את הטיעון הזה...

זו דעתי, גם אם היא כואבת וסותרת את שלך.

שיקי {L}