שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה של מתחילים

Punishmentdevine
לפני 17 שנים • 11 ביוני 2006

שאלה של מתחילים

Punishmentdevine • 11 ביוני 2006
[color=red]סלחו לי על הפגנת הבורות, או העצלנות, איך שתבחרו לנסח את זה.
מה הפירוש של SSC?[/color
]
Punishmentdevine

אעאעא

אני לא מסתדר עם המערכת הזאת!
השאלה היא מה הפירוש של SSC
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 11 ביוני 2006
שפוי, בטוח ובהסכמה = כללי היסוד של הבדס"מ

והמלצה חמה - תחרוש את פורום "אלפוני"

יש שם כמעט הכל icon_rolleyes.gif

ברוך הבא לכלוב!
Aiko​(נשלטת){Jake}
Aiko​(נשלטת){Jake} • 11 ביוני 2006
אלה ראשי תיבות שמייצגות את המילים Safe, Sane, Consensual. או בתרגומן העברי - בטוח, שפוי ובהסכמה. רובנו רואים בעקרונות הללו את הבסיס המוסרי של פעילות בדס"מית, אם כי למרבה האירוניה מעטים מאתנו מסכימים ביניהם לגבי ההגדרה המדויקת של בטוח ובהסכמה, שלא לדבר על "שפוי"...
Punishmentdevine
לא חסרים אנשים מחוץ לעולם הבדס"מ שלא יכללו את הבדס"מ בתור "שפוי".
אני לא מבין את הצורך בהגדרות כאלו, הרי כל התנהגות נורמטיבית מחייבת אותנו לשפיות והסכמה.
הרי מובן מאליו שככה מתנהלים בני אדם.
Blondie the good​(מתחלף)
Blondie the good​(מתחלף) • 11 ביוני 2006
Punishment~devine כתב/ה:
אני לא מבין את הצורך בהגדרות כאלו, הרי כל התנהגות נורמטיבית מחייבת אותנו לשפיות והסכמה.
הרי מובן מאליו שככה מתנהלים בני אדם.

באוטופיה היית צודק אולי.
אך קהילת סקס בכלל וקהילה שלרבים מחבריה יש פנטזיות של אונס, כאב וחוסר אונים, יש להבהיר מה מותר ומה אסור, כי באינטימיות וחלוקת תפקידים "שולט/נשלט" הגבולות בין השניים מטשטשים.

קורה מדי פעם במסיבות קהילה שאנשים מתערבים בסשנים בלא שהוזמנו, או במקרים חמורים יותר, דומים המואשמים בניצול סאביות.

חשוב להדגיש ולהבהיר את הדברים.
Punishmentdevine
נורמות קבועות בחבר'ה, החוקים לא זרים לאנשים.
אם אדם בוחר לחצות את קווי הנורמה, הרי ששום הגדרה באלפוני של הכלוב לא תעצור בעדו.
כמו שאמרת, ההגדרה קיימת ובכל זאת אנשים חוצים את הגבולות.
אני לא מתחבר לכל מליוני ההגדרות האלו שקיימות בעולם הבדס"מ.
אולי הרדיפה אחרי חוקים ומושגים נובעת מהחלק באשיות הבדסמית שלנו שמחפש גבולות icon_lol.gif
Queencie​(שולטת)
Queencie​(שולטת) • 11 ביוני 2006
הSSC הוא הבסיס שמבדיל בין בדס"מ להתעללות לשמה ולתקיפה פיסית או מנטאלית.
אדם יכול לקחת מקל ולהכות באדם אחר עד זוב דם או עד איבוד הכרה. האם זה בדס"מ? או שזו תקיפה?

יש מקום לכללי יסוד שכאלה (ובאמת שאין הרבה), כדי ששני הצדדים העוסקים בבדס"מ יוכלו להרגיש בטוחים ונינוחים שמה שיתרחש בינהם מוסכם מראש (לאו דווקא לפרטי פרטים של התרחיש - אלא במסגרת גבולות או בסיס משותף שברור לשניהם שעשוי להיות כלול בפעילות), יהיה שפוי (לא יחרוג ממסגרת חוקית-ליגאלית, ושוב פה אפשר להתווכח מי ואיך קובע מה שפוי ומה לא), ויהיה בטוח (כך שבסופו של הסשן/הפעילות, שני המשתתפים לא ינזקו במידה בלתי הפיכה).
אלון-סאב​(נשלט)
אלון-סאב​(נשלט) • 11 ביוני 2006
מה שעושים ב BDSM לא נקבע ואפילו לא התחיל להיקבע בנורמות החברתיות שאדם ממוצע מכיר ויודע. החוקים מאוד , ואני מדגיש , מאוד , זרים לאנשים שאין להם לא ניסיון ולא ידע בתחום ה- BDSM. אפילו אנשים עם ניסיון וידע לפעמים לא הכי בטוחים בעצמם או בבן/בת הזוג וצריכים להיעזר בקווי הדרכה כלליים בנושא. בשביל זה המציאו את ה- SSC.

גבולות ה SSC הן לא גבולות אופציונאליים. אדם שחורג מאותם גבולות מכריז בא ברגע שהוא אינו חלק מקהילת ה BDSM וב95% מהמקרים , הוא גם עובר על החוק באופן בוטה. נכון יהיה לומר שאילו קווים מנחים כלליים מאוד וניתן למצוא המון דרכים "לעקוף" את אותם כללים ו"לעקם" מעט בכדי שיתאימו בדיוק לטעם שלך, שוב כמובן , כל עוד מדובר במעשה "שפוי" - ואפילו זה נתון לדיון.