ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצעה לסדר היום

JesseSY​(נשלט){המלכה קייט}
לפני 17 שנים • 12 ביוני 2006

לא כל האנשים

תנו לי להגיד לכם משהו...
לא כל האנשים אוהבים את אותו האוכל, או מבשלים אותו באותה צורה ולמרות זאת יש ספרי הדרכה בנושא, בתי ספר, ומומחים שונים ומשונים
לא כל האנשים נהנים מאותן התנוחות בסקס והפלא ופלא יש לנו כבר הרבה זמן את הקאמה סוטרה ואחריו הגיעו עוד איזה שניים או שלושה ספרים, יועצים, סרטים, קלטות שמע ודברים שונים למיניהם שמלמדים אותנו אפשרויות נוספות לגוון את חיי המין שלנו
לא כל האנשים עושים עסקים אותו דבר ויש כמה ספרים/יועצים שמלמדים אותנו שיטות שונות להקים עסק / להתעשר / לנהל משא ומתן / לקנות נדל"ן ועוד ועוד

או במילים אחרות לא רק בBDSM אנשים שונים אוהבים דברים שונים, מבינים אותם אחרת, חווים אותם אחרת, עושים אותם אחרת. בערך את כל אחד מהתחומים שאנחנו נתקלים בהם בחיי היום יום אנחנו חווים באופן שונה, נהנים ממנו באופן שונה ומבינים אותו באופן שונה ועדיין במרבית התחומים יש יועצים, במרבית התחומים יש בתי ספר (ולא, אני לא מציע להקים אחד, לפחות לא כרגע...), במרבית התחומים יש מי שילמד אותנו את צעדנו הראשונים.

עדיף ללמוד מניסיונם של אחרים, ואם הניסיון קיים כאן אין סיבה לא לחלוק אותו גם אם חלקנו חולקים אחד על השני.

ההצעה של חואן, בגדול, נכונה ומכילה בתוכה רק כוונות טובות.
את הדרכים השונות לביצוע שלה אפשר למצוא.

או כמו שאמר לי פעם איש חכם
אם אין לך פיתרון לבעיה, אל תתלונן.
ובמילים אחרות - הציעו פיתרונות ולא בעיות.
venus in our blood​(שולטת)
לפני 17 שנים • 13 ביוני 2006

מנקודת המבט שלי,

venus in our blood​(שולטת) • 13 ביוני 2006
חואן הציע רעיון מבורך, שדווקא קיים בעולם השליטה מעת לעת..

נכון הוא שלכל אחד יש את הבדס''מ שלו, עם זאת אני מסכימה לחלוטין, אבל הרעיון, לפי מיטב הבנתי, הוא לא להיכנס למישהי לחיים, או להחליט עבורה. פשוט לתת לה כלים ראשוניים. הרי זה מה שלא מעט סאביות חדשות בין כה וכה מחפשות לעיתים ( לא כולן, נכון, אבל חלקן ).
אפילו לא הייתי מכנה זאת ''מורה נבוכים '' , אלא מעבר מעט יותר קל לעולם הבדס'מ. עזרה בשאלות נפוצות , ולמרות השירשור המצויין של ים באלפוני, אני חושבת שאין תחליף לאינטראקציה בין בני אדם.
אין הדבר בא לטעון כי יימנע מסאביות לבחור כך או או אחרת \ ו\ או לעשות טעויות, אלא לעזור להן, או לפחות להקל.
אני בטוחה שאף סאבית חדשה לא הייתה רוצה למצוא את עצמה בסיטואציות הקשות שכבר התרחשו בעבר.
ואני מאמינה , בדיוק כמו רפאל, שיש כאן הרבה מאוד אנשים טובים, אבל בד בבד, יש גם גורמי סיכון, והרעיון הוא לנסות למנוע סכנות או לפחות לצמצם אותן.

סאביות לא חייבות להיחשף, מספיק שתשאלנה שאלות ,שתעלנה את לבטיהן בפני אותו חונך.

ושוב, כמו כל רעיון, ככל שיהיו יותר תומכים, כך רעיון טהור , אך בראשיתי, יכול רק להשתפר ולהשתדרג.
אני בעד.
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 13 ביוני 2006
כמו שאמרה הלוטוס השחורה וצדקה:

שכל אחד יתחבר למי שבהרגשתו נותן ויתן לו תשובות,
ואף אני , כמוה, לא מעוניין ששמי יתנוסס ברשימה
עם אנשים מסויימים. מבחינתי זה יהיה כאילו נתתי לגיטימציה
לדרכם שבעיניי האישיות פסולה.
יצירת גורו זה או אחר, בכל צורה, אינה הדרך הנכונה.

מעבר לכך נסו לחשוב על כך גם בצורה אחרת-
אותו חונך מקבל בעצם סוג של אחריות,
חלילה וקרה משהו- מדוע שמישהו יחיה עם זה
זולת בחר בכך?

רכזו את המאמצים ביצירת הסברה כללית.
כזו שלא תיקח דרכו של אחד או קבוצה ספציפית
אלא בדס"מ כמיכלול. את הנישות האישיות תשאירו
לקטעים האישיים.

ואליך צ'יטה:
המון רוח קרב טובה יש בך
אבל במקום הזה אין ביננו הסכמה...
icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 13 ביוני 2006
לזאולופון: תשמע. בוא נפריד בין מטרה לשיטה. המטרה שהציג חואן מקודשת, ברוכה, ואפילו קל לדעתי להגיע אליה להסכמה. מה יהיה כתוב במכתב שיקבלו חברים חדשים ? ניתן לדון בכך, ולהגיע להסכמה בקלות. אני ציינתי באחת מתגובותי הקודמות, שאני לא מוצא טעם, בלכתוב מכתב ראשוני שאותיותיו נוטפות דם.
להבדיל מהסברה בחול של ארצנו הקטנטונת, המכתב הראשוני הזה, לדעתי, לא יהיה ארוך כל כך, ובעייתי הרבה פחות. מסכים שלגבי הסברה החוצה, יהיו מחלוקות הרבה יותר גדולות.

לגבי הייעוץ לסאביות חדשות, אני יודע, שאתה זאלופון, אתה באדי, ואפילו אני, עוסקים בכך רבות גם היום.
העניין הוא, שהמצאותה של רשימה כזו, מופצת במכתב הראשוני, יש בה ערך של נגישות. עדיין, מי שלא חפץ להיות ברשימה, רשאי לעשות כך. איך תיבחר אותה רשימה ? נושא ראוי לדון בו.

לגבי הבדסם האחיד. אין כזה. יש שונות גדולה. ומסכים לדברי אס בי לחלוטין. שעדיין ניתן להורות, מבלי לכפות דרך זו על אחרת, ולהציג את השונות לבחירה אישית. מה שנכון גם לגבי הייעוץ הניתן.

ובאדי ידידי, ראה זה פלא, אתה, בתור מורה שלי בתחילת דרכי, הצלחת ללמד אותי כך, שהבדסם שלנו מאד שונה זה מזה. היית מורה מצויין עבורי, אני בחרתי לי את דרכי, ואתה איפשרת את זה.
aka BODYGUARD
צ'יטה כתב/ה:
לזאולופון: תשמע. בוא נפריד בין מטרה לשיטה. המטרה שהציג חואן מקודשת, ברוכה, ואפילו קל לדעתי להגיע אליה להסכמה. מה יהיה כתוב במכתב שיקבלו חברים חדשים ? ניתן לדון בכך, ולהגיע להסכמה בקלות. אני ציינתי באחת מתגובותי הקודמות, שאני לא מוצא טעם, בלכתוב מכתב ראשוני שאותיותיו נוטפות דם.
להבדיל מהסברה בחול של ארצנו הקטנטונת, המכתב הראשוני הזה, לדעתי, לא יהיה ארוך כל כך, ובעייתי הרבה פחות. מסכים שלגבי הסברה החוצה, יהיו מחלוקות הרבה יותר גדולות.

לגבי הייעוץ לסאביות חדשות, אני יודע, שאתה זאלופון, אתה באדי, ואפילו אני, עוסקים בכך רבות גם היום.
העניין הוא, שהמצאותה של רשימה כזו, מופצת במכתב הראשוני, יש בה ערך של נגישות. עדיין, מי שלא חפץ להיות ברשימה, רשאי לעשות כך. איך תיבחר אותה רשימה ? נושא ראוי לדון בו.

לגבי הבדסם האחיד. אין כזה. יש שונות גדולה. ומסכים לדברי אס בי לחלוטין. שעדיין ניתן להורות, מבלי לכפות דרך זו על אחרת, ולהציג את השונות לבחירה אישית. מה שנכון גם לגבי הייעוץ הניתן.

ובאדי ידידי, ראה זה פלא, אתה, בתור מורה שלי בתחילת דרכי, הצלחת ללמד אותי כך, שהבדסם שלנו מאד שונה זה מזה. היית מורה מצויין עבורי, אני בחרתי לי את דרכי, ואתה איפשרת את זה.

במקום הזה של רשימה עלול להווצר בלבול מסויים.
לכל אחד דרכו והתנהלותו, זה אומר שיש קצוות בנושא.
סאבית חדשה עלולה להתבלבל מכך מאחר ו-X יאמר משהו
ו-Y משהו אחר...וביננו? אני מצפה מסאבית חדשה לבדוק הכל...
מבחן התוצאה עלול להיות קריסה כללית של הבנה וכאוס מושלם..
עדיין טוען שזו לא הדרך..
יצירת רשימה תכניס אנשים מסויימים לאליטה,
זה רע.
נכון להיום אפילו אני לא תמיד מסכים עם אנשי הקו החם
וכבודם במקומו מונח, ומלאכתם קודש, ועדיין..לא תמיד
מסכים עם דעתם. וזו דמוקרטיה נטו, והם לא ברשימת אליטה
אבל בכל זאת ברשימה.
לא מקום טוב.

ובצורה פרטנית לך:
ישבת הקשבת ובחרת..אני לא הייתי במקום של
לאפשר לך או לא. הצגתי את המנטרות שלי לבדן,
לא יותר. הבחירות שלך הן לעולם שלך.לא מקומי להתערב בהן.
מירנדה​(מתחלפת)

אף אחד לא שואל אותנו, הסאביות החדשות

מירנדה​(מתחלפת) • 13 ביוני 2006
בזמן האחרון אני נכנסת קצת לכלוב ושוב קוראת פה.
הפעם הקודמת היתה לא מזמן כשנרשמתי כדי להכיר דום ורשמתי(נשלטת) ליד הניק כדי שרק דומים יפנו אלי.

הוצפתי בפניות.
אני חושבת מה הייתי חושבת אם הייתי מקבלת רשימה של גברים דומים, שחלק רוצים להעביר אותי חונכות, וחלק מציעים רק ליעץ ולהסביר לי איך לעשות את הבדסם שלי עם החבר שאמצא.

החונכות היא באמת לא רעיון טוב כי בדיוק כשנכנסתי ראיתי ניק של מישהי (באימונים) ולפי השרשורים היא עדיין לא הגיעה לדרגת נשלטת ונמצאת בחונכות אצל הדום שלה.
הסאביות יכולות לחשוב שמתכננים להן תקופות אימונים וחונכות עד שתהיינה ראויות לתפקיד סאבית למישהו.
בינתיים הניק של אותה אחת (באימונים) נעלם ואני מנחשת שהיא עברה את תקופת האימונים והחונכות אצל הדום והפכה לסאבית שלו או שהיא נכשלה בחונכות אצלו.

אני לא בטוחה מה הייתי חושבת אם הייתי מקבלת רשימה של גברים שמציעים ליעץ לי בענייני הסקס שלי(בדס"ם הוא סקס או שבגלל שאני חדשה לא הבנתי וזה לא סקס?)
מצד אחד ראיתי שמדובר בגברים מבוגרים ומנוסים ואני רק בת 20 וכאילו הם באמת רוצים רק להיות יועצים ומדריכים אבל מצד שני כבר נתקלתי בגברים מבוגרים ואפילו נשואים שרצו ל"יעץ" לי ולהיות חברים שלי ואחרי "יעוץ" קצר ניסו להעביר את היחסים למסגרת מינית.(אפילו הבוס שלי בעבודה icon_sad.gif )

מה שאני אומרת הוא שאל תצפו שבחורה חדשה וצעירה שמקבלת במכתב הראשון, בין המון הצעות מגברים עוד מכתב עם רשימת דומים גברים שמוכנים ליעץ לה, תפנה אל אחד מהם לפני שהיא תענה לבחור עם נתוני דום טובים ותתחיל להפגש איתו.

בסוף מצאתי דום עם כל המעלות אבל החלטתי בעצה אחת איתו לשנות את ההעדפה למתחלפת כי אני לא מוכנה לתת לו לשלוט עלי לגמרי וזאת ההחלטה של שנינו.
חונך או יועץ או מדריך לא יוכל להתערב בבדסם שלי ושלו.

מצד שני אני לא פוסלת חברות עם גברים בקהילה אבל אקרא בהודעות ובבלוגים שלהם כמו שבודיגארד וזאלופון ובלקלוטוס אמרו.
אראה מי הם ואחליט אם אני רוצה להיות חברה שלהם.

שליטה או לא שליטה אף אחד לא יתיחס אלי מלמעלה ואם ארצה לפנות לחברים בקהילה אני פונה אליהם כשווה ורוצה להיות חברה שלהם כי אני מעריכה אותם.
(יש הרבה מאלה שכתבו פה שאני רוצה להיות חברה שלהם אבל רק כשווה!)

אני לא יודעת טוב בדסמ ובינתיים לא קראתי את אלפוני כי אני חושבת שהכל בסדר.
ראיתי שיש שם מאמר "מה בין סאדו מאזוכיזם והתעללות" ו"מכתב לדום המתחיל".
מדוע אין "מכתב לסאבית המתחילה"?

אולי דווקא הסאביות שאתם רוצים להגן עליהן יראו את רשימת הדומים ויבחרו דום אחד כיועץ.
אולי אני באמת לא מספיק סאבית כי אני לא מוכנה שינסו להשתלט עלי וסאבית אמיתית תפנה לדומים שהציעו את עצמם.

מירנדה
צ'יטה​(שולט)

למירנדה

צ'יטה​(שולט) • 13 ביוני 2006
החונכות הזו, היא לא חונכות כאמור, וכוללת רק כתובת, אחת מיני כמה לשאלות. ולבטח אינה כוללת תירגול מעשי.
ממה שאני מתרשם ממך, את מאלה שלא לגמרי צריכות את המכתב הזה, כי את קוראת ומתרשמת מהדמויות הפועלות, ותפני אליהם באופן יזום שלך.
המכתב עדיין היה עשוי לעשות לך שירות, בכך שאולי, אני מקווה, שתלכי לקרוא באלפוני, כי זה חשוב מאד, ויש שם חומר מצויין.
לגבי הלהרגיש נחותה מול אותו יועץ, אני בתפישה, שברגע שבאים לקבל מידע ממישהו, מחוייבת מידת הכבוד. אין בכך כדי לומר, שהוא חלילה יגיד לך, או יצווה עלייך, או ישלוט בך, או אפילו חלילה, ינסה לעשות ניצול מעשי שלך בתור תלמידה.
שיהיה לך ים של הצלחה
בעולם הקסום הזה
עינבר
עינבר • 13 ביוני 2006
BODYGUARD כתב/ה:
כמו שאמרה הלוטוס השחורה וצדקה:

שכל אחד יתחבר למי שבהרגשתו נותן ויתן לו תשובות,
ואף אני , כמוה, לא מעוניין ששמי יתנוסס ברשימה
עם אנשים מסויימים. מבחינתי זה יהיה כאילו נתתי לגיטימציה
לדרכם שבעיניי האישיות פסולה.
יצירת גורו זה או אחר, בכל צורה, אינה הדרך הנכונה.

מעבר לכך נסו לחשוב על כך גם בצורה אחרת-
אותו חונך מקבל בעצם סוג של אחריות,
חלילה וקרה משהו- מדוע שמישהו יחיה עם זה
זולת בחר בכך?

רכזו את המאמצים ביצירת הסברה כללית.
כזו שלא תיקח דרכו של אחד או קבוצה ספציפית
אלא בדס"מ כמיכלול. את הנישות האישיות תשאירו
לקטעים האישיים.

icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

אני מסכימה עם רוב הדברים שכתבת,
יש לי רק שאלה אחת, מי זה אתם , למי אתה כותב?
aka BODYGUARD
ענברצ'וק...

אתם= התומכים ברעיון...
T O M​(שולט)
לפני 17 שנים • 16 ביוני 2006

Re: הצעה לסדר היום

T O M​(שולט) • 16 ביוני 2006
huan כתב/ה:
רבות דובר פה על הנושא של הסאביות הנפגעות אך לא הועלו הצעות בנוגע לדרכי היתמודדות אמיתיים
לכן אני גאה להיות הראשון (ומקווה שלא האחרון) שמעלה הצעה כזאת

אני מציע להקים מערך תמיכה וליווי לסאביות מתחילות אשר יהיה מורכב מחברי הקהילה
כל סאבית שנכנסת לכלוב תקבל הודעה מחברי אותו גוף אשר תהייה מורכב ממדריך של איך להתחיל ,הצעה לליווי ועזרה ראשונית והפנייה לפורום סגור לסאביות שבו הם יוכלו לקבל תמיכה נוספת והיתעדכן בממי צריך להיזהר.
הדבר אולי ימנע מסאביות מתחילות לעשות טעויות קריטיות ויפחית את הסיכוי שלהם להיפגע.
כדי למנוע מאנשים לנצל את המצב בדיוק כמו בקו החם יהיה כלל שלדומים אשר יבחרו לקחת יד בפעילות האזת יאסר על ניהול קשר רומנטי או בסדמי עם סאבית אותה הם ילוו.

אני אשמח עם תגיבו פה בפורום אשמח גם לקבל הודעות בפרטי מאנשים המוכנים לקחת חלק בפרוייקט ואנשים שיש להם הצעות איך להפוך אותו מרעיון למשהו ממשי בשטח כדי שאולי נוכל להתחיל לארגן דברים.

כוונותיך טובות, חואן.
אולם ההצעה לא נראית לי טובה.

ראשית,
מידע על בדסמ, אם מבחינה טכנית או טיפים של אנשים, אפשר למצוא ב"אלפוני".
אנהבל כתבה שלא כולם נכנסים לפורומים, ובפרט "אלפוני"

אם הם לא קוראים בפורומים זו בחירה שלהם. המידע מפורסם בפומבי לכל מי שיחפש.
מי שלא מחפש אני מניח שמראש הוא לא מעוניין בהדרכה או הסברים.
וכשיהיה מעוניין, אז הוא יחפש באלפוני או ישאל אנשים שהוא סומך על דעתם.

אני רואה את זה כמו שבחור ניגש לאנשים ברחוב ומחלק עלון מידע בנושא מסוים.
הבחירה אם לקחת את העלון ממנו וגם לקרוא אותו (2 פעולות נפרדות), נתונה בידיהם.

אם הבחור היה ניגש לאנשים ומודיע להם שמעכשיו הוא מלווה אותם בדרכם
ויסביר להם על הדברים שהוא מקדם מבלי שביקשו ממנו בכלל, זה היה מעצבן.

וגם פה אותו דבר. אני לא חושב שצריך "לדחוף" בכוח למי שלא הביע עניין.
גם אם זו הודעה ראשונית בסגנון "אם את לא מעוניינת במידע או בחונכות,
תודיעי לנו ולא נפנה יותר" זה עדיין לא ירגיש נוח לאנשים.

שנית,
הצגת הנושא כ "סאביות נפגעות והטיפול בהן" נותן תחושה לא טובה
לגבי איך שמסתכלים על נשים באתר, ובפרט אם הן נשלטות.
זה נראה שמתייחסים אליהם כמו ילדות קטנות שרק עכשיו סיימו בית ספר יסודי.
וגם להוסיף להם את מימד "המסכנות".
ואולם כל הנשים פה בוגרות מעל 18. גם גילאים 30,40,50 נמצאות פה.
להתייחס אליהם ככה זה לא לעניין.
בנוסף, נאמר שאחר כך ההדרכה תהיה גם על דומים וסאביות.
זה רק מדגיש עוד יותר את "הדרגה" שמייחסים לסאביות.

צריך גם לזכור שהמידע על "סכנות" למיניהם לא שונה כל כך מהסכנות הרגילות
שיש ביום יום כשאתה מכיר אנשים חדשים. כלומר אנשים לפני שבאים לפה
כבר מודעים לעניין של זהירות. הם לא ילדים קטנים.

אני בטוח שאלה לא הכוונות של העלאת המיזם הזה אבל זה הרושם שייוצר.

בנוגע למניעת ההודעות המטומטמות שנשלחות לנשים,
אם אישה מקבלת הרבה הודעות כאלה בפרטי זה עדיין
לא הופך אותה למסכנה.

זה סתם מעצבן אבל לא משהו קריטי.
לא יותר מקולה שנשפך לך על החולצה.
(אלא אם זו חולצה לבנה והיא נמצאת באולם חתונות
ובדיוק היא צריכה לברך את הכלה מעל הבמה.. icon_biggrin.gif )

שלישית,
יש מגמה מבורכת להראות שבדסמ אין בו את כל הסטיגמות השליליות
שאנשים שלא מכירים את התחום חושבים. שהבדסמ הוא לא מקום של
מופרעים או חולי נפש. המיזם שאתה מציע קצת סותר זאת.

מצד אחד להראות שבדסמ זה לא חולי נפש ומשוגעים,
מצד שני כל נשלטת שנכנסת ישר לפנות אליה עם מידע בטיחותי
והצעה לליווי צמוד.
המידע המועבר הוא לא כללים כיפיים אלא כללים שיותר מרתיעים
ומפחידים וגורמים יותר להיזהר יתר על המידה מאשר במקום אחר.

זה רק מחזק את הגישה השלילית לאנשים כלפי בדסמ
ולא יגרום להם להרגיש בטוחים במקום עם כניסתם.

----------

לסיכום, הכוונה טובה אבל היישום
לא יצלח לדעתי ואפילו חוטא לכוונה המקורית.

וכן, אפשר לפסול משהו לפני שמנסים אותו
כי הרי לא כל דבר חייבים לנסות רק בשביל לראות מה יקרה.
"אין מה להפסיד" לא תקף פה.

המיזם הזה הוא עצמאי כך שבכל מקרה אם מאוד תרצו גם
תוכלו להגשים אותו. על דעת עצמכם כמובן (וכל מי שמסכים).