בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איום ברצח על צועדי מצעד הגאווה העולמי

נויה הל​(לא בעסק){צ}
לפני 17 שנים • 12 ביולי 2006

אני מתנגדת למצעד

נויה הל​(לא בעסק){צ} • 12 ביולי 2006
לדעתי זה לא מצעד גאווה, זה מצעד פרובוקטיבי מיני. וכן, יש אנשים שזה פוגע בהם.
רוצים מצעד גאווה, סבבה, שיהיה מצעד עם דגלים, שכולם ידעו שמי שצועד הוא הומוסקסואל או תומך בהומוסקסואלים אבל למה צריך את כל המיניות הזאת, מה הקשר לגאווה?

כנ"ל לגבי אם אנחנו היינו עושים מצעד. אני מוכנה לצעוד ברחוב ולהצהיר שאני סדיסטית אבל אני לא רואה טעם באמת להדגים את זה מול קהל שיכלול גם ילדים. מספיק שידעו שאני קיימת ושיש להעדפות שלי זכות קיום.
דורון גונן

אף אחד לא מדכא אתכם או מתעלם מכם, אבל לא בירושלים!

דורון גונן • 12 ביולי 2006
אתם רוצים לכפות את עצמכם על מיעוט חרדי בירושלים עיר הקודש!

אם המצעד יתקיים או לא - אין לזה כל שייכות למיעוט או זכויות מיעוט חוץ מהמיעוט החרדי. אף אחד לא חושב לצאת נגדכם על אורח החיים שלכם או על העדפותיכם. זה אתם שיוצאים נגד ההעדפות של היהודים!!
זה מעשה שנועד להתריס, להרגיז, ולקומם את כל היהודים!

המוסר היהודי הוא הנדרס פה ומקומה של ירושלים כעיר המקדש, הכותל המערבי והר-הבית הוא-הוא המאויים בדיכוי שלכם!

אני יכול להגיד לכם מידיעה אישית שלא כדאי יהיה להיות בירושלים באותו יום. תפרוץ מלחמת עולם שבה לא רק החרדים יהיו נגדכם אלא כל מי שמרגיש יהודי בליבו. האמת היא שהמצעד שלכם אולי יעשה טוב, וסוף-סוף יתאחדו מאות אלפי יהודים, חרדים, חילוניים ודתיים לאומיים, ש"ס וכאלה, שומרי מסורת - למחנה אחד וכולם יהיו מאוחדים נגדכם!
אני מכיר מעט מהנפשות הפועלות מאחורי הקלעים ואת מה שמטפטף אלי על ההכנות להתנגדות למצעד. ממעט השמועות שאני שומע דרך צד רביעי וחמישי, תאמינו לי, מהומות הר-הבית יהיו חגיגת יום הולדת לעומת מה שיתרחש שם!
נויה הל​(לא בעסק){צ}

תגיד דורון

נויה הל​(לא בעסק){צ} • 12 ביולי 2006
אתה בסדר?
מה הקשר ללהרגיש יהודי?
אני אולי מתנגדת למצעד במתכונתו הנוכחית אבל אם להיות יהודי זה לשנוא את מי שמעדיף משהו שונה ממני אני חושבת שאני אתנצר.
קליבר​(שולט)

סובלנות וסבלנות

קליבר​(שולט) • 12 ביולי 2006
אלה מצרכים חסרים בארץ הזו , אם מישוה איודע מאיפה מביאים את זה ( יצרן בסין או בכל מקום ע"פ הגלובוס ) אני אסדר מימון ואת כל הדרוש ליבוא של שני המוצרים האלה .

אם הגאים היו מבינים את החרדים icon_rolleyes.gif
השרלילית​(פמית מתחלפת)

Re: אני מתנגדת למצעד

נויה הל כתב/ה:
לדעתי זה לא מצעד גאווה, זה מצעד פרובוקטיבי מיני. וכן, יש אנשים שזה פוגע בהם.
רוצים מצעד גאווה, סבבה, שיהיה מצעד עם דגלים, שכולם ידעו שמי שצועד הוא הומוסקסואל או תומך בהומוסקסואלים אבל למה צריך את כל המיניות הזאת, מה הקשר לגאווה?

כנ"ל לגבי אם אנחנו היינו עושים מצעד. אני מוכנה לצעוד ברחוב ולהצהיר שאני סדיסטית אבל אני לא רואה טעם באמת להדגים את זה מול קהל שיכלול גם ילדים. מספיק שידעו שאני קיימת ושיש להעדפות שלי זכות קיום.

כי בשם המיניות שלי מדכאים אותי.
חד וחלק. ומותר לי להיות מינית, כל עוד איני מפרה אף חוק. האם לבוש פרובוקטיבי שלא במסגרת המצעד אסור? ומה לגבי אם החלטתי ללבוש דראג, והלראות כגבר מיני ובוטה? זו כבר סטייה ואסור לי?
ביום בון אוכל להנשא למי שארצה, להתנשק ברחוב באופן תמים (כמו כולם), לקבל את אותן זכויות - נדבר על כך שאין מקום למיניות במצעדים. המצעד הירושלמי תמיד היה מאופק יותר, ללא נערים המפזזים על במות ריקוד. הוא פוליטי, לא מתריס.
זו זכותי לצעוד. זו חובתנו עכשיו, לאור האיומים.
מדינה דמוקרטית, חופש ביטוי, שוויון - כל אלה בבת אחת אינם רק סיסמאות.
השרלילית​(פמית מתחלפת)

Re: אף אחד לא מדכא אתכם או מתעלם מכם, אבל לא בירושלים!

דורון גונן כתב/ה:
אתם רוצים לכפות את עצמכם על מיעוט חרדי בירושלים עיר הקודש!

אם המצעד יתקיים או לא - אין לזה כל שייכות למיעוט או זכויות מיעוט חוץ מהמיעוט החרדי. אף אחד לא חושב לצאת נגדכם על אורח החיים שלכם או על העדפותיכם. זה אתם שיוצאים נגד ההעדפות של היהודים!!
זה מעשה שנועד להתריס, להרגיז, ולקומם את כל היהודים!

המוסר היהודי הוא הנדרס פה ומקומה של ירושלים כעיר המקדש, הכותל המערבי והר-הבית הוא-הוא המאויים בדיכוי שלכם!

אני יכול להגיד לכם מידיעה אישית שלא כדאי יהיה להיות בירושלים באותו יום. תפרוץ מלחמת עולם שבה לא רק החרדים יהיו נגדכם אלא כל מי שמרגיש יהודי בליבו. האמת היא שהמצעד שלכם אולי יעשה טוב, וסוף-סוף יתאחדו מאות אלפי יהודים, חרדים, חילוניים ודתיים לאומיים, ש"ס וכאלה, שומרי מסורת - למחנה אחד וכולם יהיו מאוחדים נגדכם!
אני מכיר מעט מהנפשות הפועלות מאחורי הקלעים ואת מה שמטפטף אלי על ההכנות להתנגדות למצעד. ממעט השמועות שאני שומע דרך צד רביעי וחמישי, תאמינו לי, מהומות הר-הבית יהיו חגיגת יום הולדת לעומת מה שיתרחש שם!

לא מדכא?
רק אתמול חבר מאוד טוב שלי חטף מכות במרכז העיר כי לבש חולצה שעליה מצוייר דגל גאווה.
האם מותר לי להינשא לבחירת ליבי?
האם מותר לי להתנשק בפרהסיה? (לא, לידיעתך. סכנת נפשות)
האם איני חשופה להטרדות מיניות מטורפות? האם לא נזרק דיו על פני חברותיי שכל פשען עלי אדמות היה ללבוש שמלה (הן מרגישות כנשים, ביולוגית הן ממין זכר)?

בולשיט.
יתר ההודעה שלך פלילית. הועברה גם למקום הראוי למעשים מעין אלה. אם הינך מכיר מהנפשות הפועלות להתיר את דמנו - המשטרה תבוא לשאול שאלות. טרוריסטים הם עדיין מחוץ לחוק, חרדי או "יהודי" - היינו הך. על "לא תרצח" שמעתם?
יש חוק במדינה הזו. ואיש אינו מעליו. וזו זכותי החוקית לצעוד בעיר הבירה שלי בגאווה על היותי מי שאני למרות הדיכוי, ההשפלה, האיומים של אנשים כמוך.
חקירה נעימה.

C.
מיסטרי​(נשלט)

תגובה

מיסטרי​(נשלט) • 12 ביולי 2006
אני בד"כ לא נוהג להגיב לדיאלוגים אינטרנטיים, אבל הפעם דווקא בא לי להגיב.
שני הצדדים, גם אלו שבעד המצעד וגם אלו שנגדו נשמעים מאוד דרמטיים ובומבסטיים. השימוש בערכים דמוקרטיים בצורה מוחלטת כמו פלורליזם, שוויון, חופש ביטוי וכולי קצת מוגזם פה. המצעד אינו הכרחי, לעניות דעתי, על מנת לשמור על ערכים דמוקרטיים וכול זאת תחת איצטלה של איזו מלחמת קודש חילונית טהורה נגד "כוחות הרשע" החרדיים- יהודים-לאומיים. הדמוקרטיה כשיטה אינה כזאת בעלת תוכן ממשי אלא מערכת חוקים ועקרונות שנועדו לאפשר לכמה שיותר אנשים לחיות את חייהם בצורה שבה יוכלו להגשים את עצמם עד למקסימום האפשרי מבלי לפגוע באחרים וכל זאת תוך יצירת מנגנונים שנועדו לפתור סיכסוכים בין בני אדם בדרכי שלום. לכן, אחד העקרונות המרכזיים בעיני בדמוקרטיה הוא עקרון הפשרה, היכולת להכיר בכך שאין אף אחד שמחזיק באמת מוחלטת שהוא חייב לעלות לצורך ההגנה עליה על בריקדות ולצאת למלחמות גוג ומגוג.
מהצד השני, הטיעונים הרגשיים, שמזכירים משום מה את סיפורי מצדה, על ההגנה הנואשת של המוני יהודים על עצם קיומה של זהות יהודית בעיר הבירה וכל זאת תוך חיבור הסטורי בין החרדים המנסים לשמור, לתפיסתם פחות או יותר, על מרכיבים בדת היהודית המתייחסים לזהות המינית היחידה המותרת כזהות מינית הטרוסקסואלית, וכל מיני לאומנים יהודים שמשום מה חושבים שהעובדה שנערך איזה מצעד שכותרתו היא זהות מינית אחרת, יגרום לקריסתו של הכותל המערבי, זיהום רוחני של הר הבית, דחיית בואו של המשיח בעוד אלף שנה וקיצה של מדית ישראל כמדינת העם היהודי, נשמעים בעיני היסטריים ומעט הזוים.
אני לא חושב שאפשר ממש לפתור את הניגוד בין תפיסות העולם השונות במיוחד שהשיח הוא שיח של צעקות, גערות ואיומים הדדים. הכי טוב להוריד קצת את הטונים ולקיים מפגן צנוע ככל האפשר ללא גילויי מיניות חושפנים מדי, שאכן מתאימים הרבה יותר לאוירה התל-אביבית ומהצד השני רגיעה בצד הדתי-לאומי - צעדה כזאת או אחרת לא תגרום לחזרתם את היוונים, הרומאים, הממלוכים, הצלבנים, התורכים או הבריטים - כולם כבר שלטו בעיר ירושלים והיא עדין עיר הקודש.
יום טוב לכולם
Tainted​(לא בעסק)
Tainted​(לא בעסק) • 12 ביולי 2006
לא תרצח כנראה תקף רק מתי שנוח לחרדים, כמו גם כל דבר אחר שהם בכוחניות לוקחים מאלו שלא חרדים ולא שומרים שבת. כמו זה למשל ש3/4 מהארץ סגורה בשבת, אם נרצה ואם לא, ואם מקדונלדס יפתחו בשיששי בערב, אז החלונות שלהם ינופצו.

לחטט באף אסור בשבת, אבל לאיים ברצח של אנשים ביום חול זה בסדר.

מה שהכי חשוב זה שנתחשב בחרדים וברגשות שלהם.

יש לי רעיון בשביל החברים הפלילים שלך דורון היקר,
שילכו בהרחוב המקביל ביום הזה,
במקום לבוא בשביל לריב ולרצוח.

ואתה דורון,
בתור מישהו שנמצא באתר בדסמ,
לגדף ככה את הקהילה ההומו לסבית שאתה בעצמך מוצג כחולה רוח וסוטה כחבר בקהילה הזו ושאתה כל כך ''מבין'' את אלו שאם היו שומעים עליך ועל המיניות שלך היו מאיימים גם עליך עם זה או מנסים לאשפז אותך- עצוב לי מאוד לראות ואפילו מקומם אותי מאוד.

הכי חשוב זה שאנחנו נתחשב ברגשות של אחרים.
זה שאנחנו צריכים להנעל מאחורי דלתיים סגורות ובין 4 קירות זה לא נחשב.
זה שהציבור החרדי כופה עלינו את אורח החיים שלהם וחי על חשבוננו במקום לעבוד, זה לא נחשב.
זה שהם מאיימים ברצח למרות שזה לא מתאים ל-10 הדברות שהם אמורים לחיות עליהם (+ 5 אלף סעיפים מתוך ה- 10 האלו) - הכל זה בסדר.

אבל הכי הכי הכי הכי חשוב- זה שאנחנו, אלו שצריכים לחיות בארון בגלל שאנחנו הומואים/לסביות/בדסמים - נתחשב בהם

אני מסכימה שאפשר למתן את המצעד ולא לעשות את זה סקס על משאיות... אבל איומים ברצח זה כבר משהו אחר.
השרלילית​(פמית מתחלפת)

זהו המצעד השלישי או הרביעי כבר בירושלים

domme כתב/ה:
לא תרצח כנראה תקף רק מתי שנוח לחרדים, כמו גם כל דבר אחר שהם בכוחניות לוקחים מאלו שלא חרדים ולא שומרים שבת. כמו זה למשל ש3/4 מהארץ סגורה בשבת, אם נרצה ואם לא, ואם מקדונלדס יפתחו בשיששי בערב, אז החלונות שלהם ינופצו.

לחטט באף אסור בשבת, אבל לאיים ברצח של אנשים ביום חול זה בסדר.

מה שהכי חשוב זה שנתחשב בחרדים וברגשות שלהם.

יש לי רעיון בשביל החברים הפלילים שלך דורון היקר,
שילכו בהרחוב המקביל ביום הזה,
במקום לבוא בשביל לריב ולרצוח.

ואתה דורון,
בתור מישהו שנמצא באתר בדסמ,
לגדף ככה את הקהילה ההומו לסבית שאתה בעצמך מוצג כחולה רוח וסוטה כחבר בקהילה הזו ושאתה כל כך ''מבין'' את אלו שאם היו שומעים עליך ועל המיניות שלך היו מאיימים גם עליך עם זה או מנסים לאשפז אותך- עצוב לי מאוד לראות ואפילו מקומם אותי מאוד.

הכי חשוב זה שאנחנו נתחשב ברגשות של אחרים.
זה שאנחנו צריכים להנעל מאחורי דלתיים סגורות ובין 4 קירות זה לא נחשב.
זה שהציבור החרדי כופה עלינו את אורח החיים שלהם וחי על חשבוננו במקום לעבוד, זה לא נחשב.
זה שהם מאיימים ברצח למרות שזה לא מתאים ל-10 הדברות שהם אמורים לחיות עליהם (+ 5 אלף סעיפים מתוך ה- 10 האלו) - הכל זה בסדר.

אבל הכי הכי הכי הכי חשוב- זה שאנחנו, אלו שצריכים לחיות בארון בגלל שאנחנו הומואים/לסביות/בדסמים - נתחשב בהם

אני מסכימה שאפשר למתן את המצעד ולא לעשות את זה סקס על משאיות... אבל איומים ברצח זה כבר משהו אחר.

ומעולם לא היה בו סקס על משאיות. הוא שונה מהתל אביבי מאוד, מאופק יותר ופוליטי פי כמה.
זו לא המסיבה הצבעונית וחשופת החזה של תל אביב. ממש לא.
אבל הוא בוטה יותר פוליטית.
Mpro​(שולט)
Mpro​(שולט) • 12 ביולי 2006
במקרה זה דעותי קרובות לשל נויה
אין לי נגיעה אישית למצעד ואני בעד הזכות שכל מיעוט ( ולא רק מיעוטים )
יוכל לצעוד ולהביע את עמדתו.

לדעתי האישית הפיכת המצעד לפרובוקטיבית לא מועילה לקהילה ההומו לסבית
ובמקרים מסוים רק מחזקת אצל אנשים קונספט מעווט שכבר קיים.

הקהילה ההומו לסבית כן מופלת בגלל נטייתה המנית אבל המאבק האמיתי ( לדעתי ) שלה
הוא על הזכות לחיות ככל אדם אחר ולקבל זכויות יסוד בסיסיות
ולאו דוקא על הזכות ללכת עם חוטיני אדום ברחוב .

לדעתי כמו שנויה צינה בצעדה לא פרופוקטיבית יש לקהילה ההומו לסבית
יכולת להעביר מסר אמיתי וחזק יותר שאין לאנשים בעלי הנטייה המיינית הזאת
שום שוני מכל אדם אחר והנטייה המינית שיכת להם ורק להם.

לדורון אין לי הרבה מה להגיד רק תרים עיניך לצפון
ותראה איך משאלותיך מתגשמות כבר החיזבאלה החל יורה קטיושות
בחמאס עושים הכנות אחרונות לקסאמים
הנוצרים הלכו לאסוף את המסמרים מהצלב של ישו ( לא להגיע בידים ריקות )
הודעות מוצפנות מכל הדתות החלו עוברות לקראת " האיחוד "
חסמבה חסמבה חסמבה.

האמירה של אתם יוצאים נגד ההעדפות של היהודים
ככל הנראה אני כבר לא יהודי או שפשוט לא קיבלתי את החוזר מה יהודים אמורים לחשוב.
זכותך להתנגד למצעד וזכותך גם למחות נגדו אבל תיצג את עצמך בלבד.
אל תהלך אימים על העולם ואל הקהילה ההומו לסבית
תאמין באמונתך תחייה באמונתך אבל למד לכבד גם את אלו השונים ממך.

המשך שבוע מהנה