לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האירו את עיניי ....

המלט
לפני 17 שנים • 5 באוג׳ 2006
המלט • 5 באוג׳ 2006
חתולת הלילה כתב/ה:
המלט (וכל האחרים שיכתבו הודעה באותה נוסח, כי זה כבר עניין שבשגרה),

מי שלא רוצה לראות, עוד שמונים שרשורים שייפתחו לא יפקחו את עיניו. הבלוג של איימי, השרשור שפתח גולד, השרשור שפתחה נוי. זה באמת כלום. אני מבינה שהוכחה תהיה אחת משיפחותיו באשפוז פסיכיאטרי או עם נכות צמיתה, אחרת זה לא יהיה מספיק הוכחה.

ובינינו - גם אז יהיה מי שיוציא אותו נקי.

תסתכל רק בשרשור שאני הבאתי - כמה אנשים שם שכתבנו בעדו, ואת אותם אנשים כותבים היום אחרת למדי, כשהם מפוקחים, בתגובות בבלוג של איימי. זה לא אחת, לא שתיים לא שלוש. וזה לא רק סאביות.

מבחיל אותי, פשוטו כמשמעו, שאם אין עבירה פלילית חד משמעית זה עובר ליד האוזן. לא היתה עבירה פלילית גם בהשארת סאבית בשפת הים כשהיא עקודה ללא השגחה או בחריטת סימון בבסיס זין של עבד אחרי שהוא צועק סייף וורד. כולם בגירים והכל בהסכמה, נכון? כמה אנשים עוד צריכים לצעוק על אותו אדם בדיוק "נפגעתי"?

עזבו יחסי מרות, עזבו מוח קצת מסומם מאנדרופינים, עזבו נשמות כואבות בזמן חולשה שפתאום יש מי שמחבק אותן. זה לא משנה לעובדות, חס וחלילה. החוק היבש לא נרטב מדמעות. חס וחלילה. חמלה אנושית? מה זה?

בגלל תגובות כמו שאתה כתבת, המלט, עוד ועוד בנות מנסות לראות מה יש בארץ החושך. שנפנה אותן אליך כשהן חוזרות משם?

ברור לי שאני מוצא את עצמי כאן הרחק מחוץ ל"קונצנזוס". מן הסתם, יש הסכמה גורפת
מקיר אל קיר, כי האיש מנצל נערות תמימות, לצרכיו המיניים, וזורק אותן כשאין לו יותר צורך בהן.
אז אני מכיר את איימי די טוב, והיא בודאי אינה נערה תמימה. זה שהיא נפגעה מאד ממערכת
היחסים שלה איתו מצער אותי לא פחות מאחרים.

וגם כאלה ש"כתבו בעדו" בעבר, התפכחו בינתיים, ועכשיו הם רואים את 'האמת'. אז סליחה מכולם
שאין לי פז"מ התפכחות. סליחה מכולם שאני רוצה לראות את הדברים כפי שהם מוצגים לי,
ולא לעוסים על ידי מישהו אחר, לצורך הענין, כמעט כולם.

מה את אומרת לי בעצם, חתולה?
את אומרת לי שבגלל שסאביות שהיו איתו טוענות שהוא פגע בהן, במסגרת מערכת יחסים
מינית שהיתה ביניהן, אני צריך לקבל כמובן מאליו את טירוף הדמוניזציה הכללי שקורה כאן.
עומדת קבוצה שלמה של אנשים מסביב למוקד, ופשוטו כמשמעו, משליכים רפש, מטיחים
האשמות, זורקים מלים בכמויות, מגישים ניתוחים פסיכולוגיים, ומה לא. אז אני בא ומציג עמדה
אחרת: האיש הוא זה שכולם אוהבים לשנוא כבר הרבה זמן, והוא נושא ללא עוררין בתואר
ה bad guy של המאסטרים.

האיש הזה אינו המאסטר היחידי שמתרועע עם נערות צעירות מאד,
ומי שמתעלם מזה אינו אלא צבוע. יש מאסטרים אחרים במחוזותינו, שכדאי שיבדקו את עצמם --
-- מתי בפעם האחרונה הם ניצלו מישהי שגילה קטן מעשרים. רוצים דוגמה? יש שולט אחד ידוע
ב"קהילה", שהכיר בחורה מסוימת כשהיתה בת 17, שכנע אותה שהיא סאבית שלו, שכנע אותה לא
ללכת לצבא, ואחרי שנה וחצי בערך עודד ודחף אותה להיות מלכה בתשלום במקום שהוא חי על
רווחיו. זה בעצם הופך אותו לסרסור לכאורה. לדעתי זה הרבה הרבה יותר גרוע מכל מה שמיחסים
כאן לאיש עליו מדברים עכשיו.

האיש אינו המאסטר היחידי שהמלים שהביאה גלתיאה
עשויות לבוא ממנו כשהוא מדבר אל סאביות. והוא לא השליט הבלעדי של "ארץ החושך" שהזכרת,
חתולה. במלים אחרות, נראה שאחד ההבדלים הבולטים בין האיש הזה לאחרים, הוא שהוא מוקף
ביותר סאביות. ולא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שכאשר מתחוללות שתי מערכות קנאה במקביל -
- האחת בין הסאביות שלו לבין עצמן, והשניה
מבחוץ -- מאלה שמסתכלים מהצד -- אז האיש הופך לרשע השכונתי כהרף עין. אחרת,
איך אפשר להסביר את זה שיש כאלה שעושים דברים לא פחות גרועים,
and they get away with it? אז באמת סליחה שאני מעלה את העמדה הזו. ואני חושב שיש
לי ראש מספיק פתוח כדי שמישהו ישכנע אותי אחרת. בינתיים זה לא קורה.

השאלה העיקרית שמשמיעים לי שוב ושוב היא
"ומה אם זו היתה הבת שלך"? כאשר הטענה המובלעת
בשאלה הזו היא, שהייתי נוהג אחרת מכפי שאני נוהג עכשיו. אז ברור שעכשיו אני מנותק רגשית,
ולכן אני יכול לשקול את הדברים בצורה יחסית קרה ונטולת השפעות רגשיות - ואת זה אי אפשר
להגיד לא על הסאביות שלו, ולא על אלה שכבר נקטו עמדה ומתבצרים בה, ולשון הרע כבר שגורה
על פיהם. ברור שאם זו היתה הבת שלי - הייתי מנסה להגן עליה בכל מחיר.

אז כן, , אני חושב גם עכשיו שצריך להגן על סאביות מפני מאסטרים כמו האיש הזה, ולא רק מפני
האיש הזה, אלא מפני עוד כמה מאסטרים -- למשל מאסטרים נשואים בסביבות השלושים-ארבעים -
חמישים שלהם שמתרועעים עם ילדות בנות עשרים - כאילו שמחר הם ינטשו את המשפחה
שלהם בשבילה, מה שאומר שגם אותן הם יזרקו מתישהו בשביל הסאבית הצעירה הבאה.

וכן , אני חושב שסאביות צריכות לדעת שהן עלולות להיפגע מהאיש הזה, ושיש הרבה סאביות
שכבר נפגעו ממנו. ואז, הייתי מצפה מהן לעשות את הבחירה שלהן תוך התחשבות בכך.

אז עכשיו את באה ואומרת לי, שהתגובה שלי מעודדת בנות צעירות ללכת לבדוק מה קורה בארצות
החושך? כאילו מה, את מטילה עלי את האחריות על בחירה מטומטמת של כל סאבית? מה
ההיתממות הזו בדיוק - וכי השרשורים האינסופיים העוסקים בהכפשתו אינם מושכים פרפריות
אל האש? את באמת חושבת שבזה שתתאסף פה הקבוצה ותעלה אותו על המוקד פעם בחודשיים
שלושה ייעשה שירות טוב יותר לסאביות פוטנציאליות? ראינו כבר את התוצאות. זה לא בדיוק
משפיע, נכון? אולי דווקא הקול שלי, זה שאומר -- "תשמעו; האיש הוא איש קטן בשנות הארבעים
שמחפש ריגושים מיניים; הוא עלול לפגוע בכן מפני שהוא עשה את זה בעבר; אבל הוא בטח לא
שטן כפי שמציגים אותו" אולי דווקא הקול הזה יגרום לסאבית שקוראת את הדברים לעבור הלאה,
למישהו אחר, בעוד שכל הדמוניזציה הזו דווקא תמשוך אותה יותר, מכל מיני סיבות?
devotion​(מתחלפת)
devotion​(מתחלפת) • 5 באוג׳ 2006
זאלופון כתב/ה:
טינק כתב/ה:
בואו נחדד את הדברים.

אם היה מדובר על במה שמאפשרת שיחות ושיתוף מידע בנושא עצי בונסאי - אז למה לא?
הולכים משם, או יותר מזה, הולכים וטורקים דלת ומקווים שהיא עשויה מזכוכית לא משוריינת כדי שאותו אחד ייצטרך לנקות את הרסיסים.

אבל מה קורה כאשר הבמה הזו מנוצלת לצורך משיכת טרף קל?
טרף = אנשים, בני אדם בשר ודם עם רגשות, צרכים, רצונות ורגישויות.
קל = כזה שאין בכוחו להתעמת או להתנגד מפאת חוסר מידע או ניסיון.

מה אז?
גם אז הולכים? טומנים את הראש בחול? נותנים לדברים האלה להימשך?

המממ... מעניין על מי מדובר... icon_rolleyes.gif

וכתמיד, השאלה שצריכה לבוא לפני השאלה מה *צריך* לעשות היא מה *אפשר* לעשות.
אם האיש פועל באופן חוקי או לחלופין אם אין מי שמוכן/ה להתלונן בנגדו, אי אפשר לשסות בו את החוק. אם בכוחו למחוק ולחסום דעות שאינן לרוחו באתר שלו, אי אפשר להתעמת איתו מבפנים בצורה יעילה. אפשר לראות מי נמצא באתר ולדבר איתם באופן פרטני ולא ציבורי (ואם זה ייחשף מן הסתם העושה זאת ייחסם, אבל אפשר להרשם לאתר שוב ושוב וגם יש מסנג'ר, טלפונים וכו') או להתריע מפניו במקומות אחרים.

עכשיו לשאלה מה *צריך* לעשות. הגישה האישית שלי אומרת שככל שאדם קרוב אליי יותר, כך אשקיע יותר בנסיון לחלצו מרשת של "טורף" שכזה. אבל גם במקרה כזה ובוודאי במקרה של אדם שאין לי נגיעה אליו, הייתי זוכר שהאדם שאני מנסה "להציל" הוא אדם בוגר, ממש כמוני, שבוחר את דרכו, ממש כמוני, ואחראי לבחירותיו. יכול להיות שהוא בחר בצורה מטופשת להפליא, אבל קשה מאד להציל אנשים מטיפשותם שלהם, ולעתים מתברר שכלל לא היה צורך בהצלה. אם מדובר במקום שאני לא נמצא בו או שאין בו אנשים קרובים אליי, סביר שהייתי בוחר פשוט להמשיך שלא להמצא בו.

זאולופון אני קוראת אותך ומעריכה לרוב את דעותיך ואת דרכך כפי שהיא מצטיירת מעל הוירטואליה
רק לא הבנתי את:

"הייתי זוכר שהאדם שאני מנסה "להציל" הוא אדם בוגר, ממש כמוני, שבוחר את דרכו, ממש כמוני, ואחראי לבחירותיו. יכול להיות שהוא בחר בצורה מטופשת להפליא, אבל קשה מאד להציל אנשים מטיפשותם שלהם"

כשטינק כתבה שמדובר לרוב ב:
"טרף = אנשים, בני אדם בשר ודם עם רגשות, צרכים, רצונות ורגישויות.
קל = כזה שאין בכוחו להתעמת או להתנגד מפאת חוסר מידע או ניסיון."\

מנסיון אישי גם אדם אינטליגנטי מבריק ובעל נסיון חיים עלול ליפול לראשונה בחייו לנישה בה החוקים כל כך שונים, וממילא נראים כמתנגשים בכל מה שידענו עד היום שהוא טוב או רע, שחוסר מידע וחוסר ניסיון בתחום הם גורמים מכשילים משמעותיים.

ולצערי לרוב מדובר בא/נשים כנ"ל שמועדים את המעידה הזו.
שוב אני כותבת כי אני עברתי את המעידה הזו על בשרי, והיא יכלה להמנע , אולי..
וכן, תמיד יש יוצאים/ות מהכלל...
גלתיאה
גלתיאה • 5 באוג׳ 2006
תראה המלט, אני מסכימה איתך שהדום המדובר הוא לא היחיד, יש עוד מתעללים
בקהילה שמנצלים את הבדסמ לניצול.
יש לי רק בעיה אחרת מולו, האיש הפך את השיטה ללכוד צעירות לשיטה מאוד משומנת
ומתוחכמת, ההחל מהצאט שלו שנמצא באתר אחר, האתר שהוא מנהל, והאנשים שהוא אסף סביבו. בוא נעשה חישוב בכמה סאביות הוא מצליח לפגוע, פגע ויפגע, קצת יותר מאחרים- נכון?
זאת אומרת שהוא עצמו מהווה מוקד גדול להתעללות באחרים.
אני לא חושבת שהוא שטן, אני חושבת שהוא מתעלל כמו האחרים, ואגב- הם מאוד דומים אחד לשני באופן ההתעללות ובמאפייני אישיות. העניין כאן שאותו הדום פשוט יותר מתוחכם
והצליח להפוך את ההתעללות שלו לאיזו הילה בדסמית, לאיזו משפחה אחת אוהבת ומאושרת.
לשיטה. וזה מה שמטריד.

אז מה עושים? קודם כל צריך לזכור שאדם מסויים נתן לו במה, זה אדם פרטי
ואי אפשר להכריח אותו לא לתת לו. למה הוא מתעקש כן לתת לו, למרות שהוא יודע
מי הוא, ומתעקש לראות את זה אחרת? כי ככה הוא חושב שבדסמ נראה,
זה כנראה חופף לתפיסה שלו, וזה נוח לו כי זה משרת לו צרכים שהקרבה
לכל החבורה הזו מעניקה לו.
זאת אומרת שהוא ימשיך להיות שם והוא ימשיך לקבל במה.

שנית- מי שבאמת אדם הגון עם עקרונות יחרים את האתר, ולא יקנה את המוצרים
של בעל האתר- כמה יש כאלו? מעט.עצוב, אבל לא נתקוטט עם עובדות.

אם כך בתנאים כאלו שמשחקים לידיים של אותו דום מתעלל, אנחנו צריכים
קודם כל לא לשפוט את מי שנמצאת במערכת יחסים איתו, לדאוג שתהיה דלת פתוחה
ליום שהן יצאו משם, ולתת להן תמיכה. המוקד שלנו לא צריך להיות הוא, אלא הן.
הדבר היחיד שימחוק אותו זו המשטרה, ועד שזה לא יקרה, אם יקרה
מצריך אותנו להתמודד עם הקיום שלו.

מידע- נכון, הוא ממדר, ויש שם נשים שכל אחת מהן חושבת שרק היא מרגישה רע,
ורק לה לא טוב, והוא משתמש בזה נגדה כדי להוציא ממנה עוד ועוד.
מה שעשה הבלוג של איימי שהוא שבר את המידור שלו. כרגע מי שחשה
שהיא סאבית לא מספיק טובה, ורע לה כי היא לא בסדר, יכולה להבין
שזה לא רק היא, ומשהו כאן לא בסדר.

מי שתתעקש ללכת אליו ואיתו למרות הכל, אי אפשר למנוע ממנה בכוח,
אבל הקהילה כרגע יודעת ומודעת לשיטות פעולה שלו.
כל אחד צריך לפעול בסביבה הקרובה שלו. לא להתבייש להגיד מי הוא
ומה הוא. מה שקורה שדווקא האנשים שסביבו שלא קשורים בקשרי שליטה אליו
אלא בקשר חברי, הם שמזינים את ההילה שסביבו, וההילה הזו היא שגורמת
לצעירות להגיע אליו מאחר ומאוד קל להתרשם מסממנים חיצונים.

זה לא הרבה, יש המון דברים שמשחקים לידיו וזה כמעט כמו מאבק סיזיפי,
אבל לא צריך לוותר. לא צריך להחביא דיונים עליו, ולא לתת לו כוח שאין לו.
מצד שני לא לזלזל בשיטות שלו, לדעת ולהבין איך הוא פועל ולהסביר
לאנשים חדשים שמגיעים, אם הם שואלים או מתעניינים בסיפור עליו.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
ציטוט: מנסיון אישי גם אדם אינטליגנטי מבריק ובעל נסיון חיים עלול ליפול לראשונה בחייו לנישה בה החוקים כל כך שונים, וממילא נראים כמתנגשים בכל מה שידענו עד היום שהוא טוב או רע, שחוסר מידע וחוסר ניסיון בתחום הם גורמים מכשילים משמעותיים.

וההתנגשות הזו היא מה שאמורה לגרום לך לעצור, לחשוב ולעשות את הבחירה בין הלציית לאחר לבין לציית לעצמך.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 5 באוג׳ 2006
MistressOfDeath כתב/ה:
[quote="זאלופון
זאולופון אני קוראת אותך ומעריכה לרוב את דעותיך ואת דרכך כפי שהיא מצטיירת מעל הוירטואליה
רק לא הבנתי את:

"הייתי זוכר שהאדם שאני מנסה "להציל" הוא אדם בוגר, ממש כמוני, שבוחר את דרכו, ממש כמוני, ואחראי לבחירותיו. יכול להיות שהוא בחר בצורה מטופשת להפליא, אבל קשה מאד להציל אנשים מטיפשותם שלהם"

כשטינק כתבה שמדובר לרוב ב:
"טרף = אנשים, בני אדם בשר ודם עם רגשות, צרכים, רצונות ורגישויות.
קל = כזה שאין בכוחו להתעמת או להתנגד מפאת חוסר מידע או ניסיון."\

מנסיון אישי גם אדם אינטליגנטי מבריק ובעל נסיון חיים עלול ליפול לראשונה בחייו לנישה בה החוקים כל כך שונים, וממילא נראים כמתנגשים בכל מה שידענו עד היום שהוא טוב או רע, שחוסר מידע וחוסר ניסיון בתחום הם גורמים מכשילים משמעותיים.

ולצערי לרוב מדובר בא/נשים כנ"ל שמועדים את המעידה הזו.
שוב אני כותבת כי אני עברתי את המעידה הזו על בשרי, והיא יכלה להמנע , אולי..
וכן, תמיד יש יוצאים/ות מהכלל...

אכן, הניסוח המקורי שלי לא היה מוצלח ביותר, וכפי שהסברתי מוקדם יותר בשרשור זה, לא התכוונתי לומר שזה משהו שיכול לקרות רק לאנשים טיפשים, ולמעשה התרשמותי הוירטואלית היא שרוב באי אותה אימפריה אינם טיפשים כלל.

אבל יהיו אשר יהיו הגורמים האישיותיים והמצביים שגורמים לאדם אחד ליפול בסיטואציה כזו ולשני לא, עדיין גם מי שנופל הוא אדם בוגר (בהנחה שהוא אכן בוגר, כמובן) אשר מבצע את בחירותיו בחיים ממש כפי שאני מבצע את שלי, מתוך המחשבה שהאופציה שנבחרה היא הטובה ביותר עבורו, ואין לי שום מונופול על אמת כלשהי באשר למה נכון לאדם מסוים ומה יזיק לו. אני עשוי להאמין בכל לבי שהוא בחר בטיפשות גמורה (למרות שאינו טיפש) ועושה טעות חמורה, אבל עדיין זכותו לבחור והוא אחראי לבחירות שלו ולתוצאותיהן. לרוב לא מאד קל לשכנע אדם שבחירה משמעותית שביצע היתה שגויה, אלא אם המציאות טפחה על פניו. זו היתה כוונת דבריי.
לבנה​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 6 באוג׳ 2006
לבנה​(נשלטת) • 6 באוג׳ 2006
קראתי אתמול את הבלוג המרגש של איימי ואת השירשור הזה, וכבר הייתי נכונה להתנפל על האיש ולעקור את ליבו במו ציפורני.

ואז,

הצלחתי לגלות את איזה פורום הוא מנהל, והלכתי להציץ שם. ומה ראיתי??? המון אנשים המוכרים לי מכאן, גולשים שם, ובכך נותנים לו לגיטימיות כמנהל פורום בדס"מ . רק אני חושבת שזה פסול? ואל תגידו שאתם גולשים שם כדי "להפיץ את בשורת השפיות": הוא הרי חוסם כל קול שאינו לרוחו, ועל כך נסוב והתחיל כל הפוסט הזה!

ואת מי הכי הופתעתי לראות שם?

את איימי.
ללא שם
ללא שם • 6 באוג׳ 2006
לבנה כתב/ה:
קראתי אתמול את הבלוג המרגש של איימי ואת השירשור הזה, וכבר הייתי נכונה להתנפל על האיש ולעקור את ליבו במו ציפורני.

ואז,

הצלחתי לגלות את איזה פורום הוא מנהל, והלכתי להציץ שם. ומה ראיתי??? המון אנשים המוכרים לי מכאן, גולשים שם, ובכך נותנים לו לגיטימיות כמנהל פורום בדס"מ . רק אני חושבת שזה פסול? ואל תגידו שאתם גולשים שם כדי "להפיץ את בשורת השפיות": הוא הרי חוסם כל קול שאינו לרוחו, ועל כך נסוב והתחיל כל הפוסט הזה!

את איימי.

כל אחד "מלקט" מהשרשורים והפוסטים בכלוב דברים אחרים.

חסימות באתר קטן של BDSM , מתוחזק ע"י בעל חנות קטנה לאביזרי מין, שמעטים שמעו עליו מחוץ לקהילת הBDSM הפורחת בישראל פחות הטריד אותי מדברים שקראתי בשרשור הזה.

אני לא חושבת שפסגת השאיפות צריכה להיות להשתתף בניהול אותו פורום או לכתוב שם.

כאשר כולם מכירים את כולם יש דרך להגיע לחברי "המשפחה" שלא בפורום והיא יותר יעילה.
והחשיבות הגדולה שלו היא כאשר הקוראים אינם חלק מקהילה קטנה וכבמה לצרוף ל"משפחה".
כאשר יש פורום עם משתתפים מוכרים מרגישים שהכל בסדר.

אני קראתי פה דברים מטרידים כמו ההשקפה שBDSM היא שיטת טיפול פסיכולוגית בצעירות מאוד וגם השיטה של "משפחה" שקולטת אותן צעירות מאוד.

איימי אישה מבוגרת וחזקה והיא תתגבר.
היו דברים אחרים שאני קראתי בשרשורים האחרונים והטרדו אותי.

אולי הדברים האלה לא מטרידים את אלה שכותבים בפורום ההוא וזאלופון צודק שאין חדש תחת השמש והוא וזוגתו Black Lotus קובעים רק את עמדתם המוסרית ומודיעים עליה לאחרים כדי שיחליטו בעצמם.

אם אנשים חושבים שההתנהלות היא ראויה ולכן חברים בפורום ההוא ציפיתי שישמיעו את קולם ויאמרו שהעקרון נראה להם והוא לרוחם.
אם אנשים חושבים שאינה ראויה מה הם עושים שם?

אולי הם חושבים ששיפוט מוסרי הוא דבר שאבד עליו הכלח ואין חדש תחת השמש.

במסגרת העקרון הכללי ש"אין חדש תחת השמש",שזאלופון כתב עליו צפוי שאנשים עוד יתפייסו וכבר ראינו את השרשור שהיה פה שבו הכותבת כעסה שהשרשור הועלה מהעבר כי היא שוב שם.

כל אחד קובע את עמדתו המוסרית והעמדה הזאת כוללת גם שיפוט על ההתנהגות של השאר.

אין חדש תחת השמש ואולי "הבל הבלים הכל הבל" וחבל.
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 6 באוג׳ 2006
לבנה כתב/ה:

ואז,

את איימי.

כיום אני בת 30. את האיש פגשתי כשהייתי בת 26, לפני ארבע שנים. הוא היה אחד האנשים הראשונים שהכרתי בקהילת הבדס"מ הישראלית, ואדוני הראשון.
שנה וארבעה חודשים אינטנסיביים ביותר הייתי איתו. אולי יש עוד מקומות בהם אפשר לקרוא דברים שכתבתי באותה תקופה. עברתי תהליך של שליטה מנטלית עמוקה ביותר. הגעתי כמעט עד איבוד השפיות, לפני שעזבתי.

תקופה ארוכה לאחר העזיבה המשכתי לראות אותו כאלוהים. לא התקרבתי אליו ולא כתבתי בפורום שלו, כי לא יכולתי לסבול את נוכחותו. כל כך רציתי לחזור.
היו שלבים שחזרתי והלכתי, הייתי בניהול ועזבתי את הניהול. תחושות פנימיות שהחלו להבשיל בי, מול המקום הרגשי אליו הביא אותו עם המניפולציות שלו- התנגשו זה בזה.

במהלך החודשים האחרונים עברתי תהליך שהביא להבשלה, למקום בו אני יכולה לראות כיצד פעל מולי ומול האחרות. רק ביום שישי הגיע השלב הזה לנקודת הרתיחה הסופית, שבה אני יכולה להתייצב מולו ולגנות אותו באופן חד משמעי. את יכולה לראות זאת בתגובות שלי שם מהיומיים האחרונים.

את עדיין מופתעת, לבנה? אז חבל. כי יותר מזאת לא אוכל להסביר.
אכן אני בת אנוש, לא מכונה, ואמנם היו לי ויש עדיין תחושות חזקות כלפי האיש הזה.
אכן הייתי, ועודני, במילכוד רגשי, עקב המניפולציות הרגשיות שהפעיל עלי.

אל תשפטי אדם עד שתהיי בנעליו, לבנה, ואין לך מושג מה זה להיות בנעליי.
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 6 באוג׳ 2006
"היו שלבים שחזרתי והלכתי, הייתי בניהול ועזבתי את הניהול. תחושות פנימיות שהחלו להבשיל בי, מול המקום הרגשי אליו הביא אותו עם המניפולציות שלו- התנגשו זה בזה. "

אותו= אותי

הלכתי וחזרתי= לא ממנו, מהפורום. מעולם לא חזרתי להיות שפחתו הרשמית, על אף שתקופה ארוכה מאוד המשיך לשלוט בנפשי.
גלתיאה
גלתיאה • 6 באוג׳ 2006
לבנה, אני חושבת שהעלת שני נושאים חשובים,

הנושא הראשון הוא לגבי האנשים שנמצאים שם בפורום,
אני חושבת שיש מספיק אנשים שלא באמת עוצרים ונותנים
דין וחשבון לעצמם, אם זה בסדר או לא בסדר שהם שם.
הרבה אנשים חושבים על כאן ועכשיו, על המפגשים,
על הבילויים, הקטע החברי, ופחות מה הנוכחות שלהם
עוזרת או משרתת את הצרכים של מנהל הפורום.
אני חושבת שהם פשוט לא מבינים שעצם זה שהם
שם, מזין את ההילה שיש סביב אותו האדם.
וההילה הזו נועדה לשרת את האגו של אותו האדם- אבל בעיקר
היא גורמת לסאביות חדשות להמשך לשם.
איך באמת אפשר להסביר שמשהו רע קורה שם, אם חצי קהילה
נמצאת שם, איך אפשר להסביר לאותם האנשים, שהם מבלים
ונהנים, אבל את המחיר של כל זה לא הם משלמים אלא
הסאביות שלו. הם בעצם מספקים את התפאורה בלי להבין אפילו.
ומה שלא רוצים להבין לא מבינים.

הנושא השני והוא עוד יותר חשוב, זה משהו שנוגע כאן לכולם.
יחסים מתעללים הם יחסים שהדינמיקה שם מאוד מאוד חזקה.
גם כשסאבית מתחילה לראות את מה שקורה, היא עדיין לא
תצא משם. מדובר בתהליך ארוך מאוד, זה כמעט כמו שני צעדים אחורה,
צעד אחד קדימה. התהליך של להבין עד הסוף ולגמרי מה קרה הוא
משהו שלוקח המון זמן.
זאת אומרת שאם מחר סאבית מספרת לחברה שלה על הדום שלה,
ושמשהו מתחיל להראות לה לא בסדר, או שהיא מתחילה לפחד ממנו
והיא ממשיכה כן להפגש איתו, וכן להתקשר אליו, ולאותה הסאבית מהצד
ברור שהאיש הזה מתעלל בחברה שלה, היא צריכה להבין שהיא תלך ותחזור
עוד כמה וכמה פעמים עד שהיא תצליח לקחת צעד אחד אחורנית,
וגם אז היא עלולה כן להפגש איתו או כן לחזור אליו.
זה בהחלט מצב מתסכל, אבל ככה זה עובד.
סאבית שיוצאת ממערכת כזו היא מאוד מבולבלת, הרבה דברים שברורים לאחרים
או פעם היו לה ברורים לפני הקשר, כרגע הם לחלוטין לא ברורים.
ויקח זמן עד שהכל יתארגן לה בחזרה.
האמונה בשיפוט שלה, ביכולות שלה, מה זה בעצם טוב, ומה זה רע,
היא תתנדנד בין המחשבה שאולי כן היה לה טוב, לבין המחשבה שהיה לה רע
אם היא בסדר, או לא בסדר, היא המון פעמים תחוש אשמה מול הדום המתעלל
על שהיא העזה " לבגוד" בו שהיא העזה לדבר על הכאב שלה עם אחרים.
כל זה זה חלק מהתהליך שהיא בונה את עצמה מחדש, בונה את השיפוט שלה,
את היכולת להבחין מה טוב, ומה רע לה.

התפקיד של החברה הוא להכיל אותה, להקשיב לה, לא לשפוט אותה
אם היא מתקשרת או הולכת, לאט לאט בצעדי צב היא תצא משם
ויהיו המון נפילות בדרך. מאידך לא לכעוס שהיא הולכת או מתקשרת
אבל לדבר איתה על הדברים ולהצביע באופן שלא יווצר כשפיטה.
לבלוע את הרוק, לא להתייאש, להיות שם גם כשהיא הולכת, וגם כשהיא חוזרת.

הדרישה להפסקת קשר מיידית, גם כשהסאבית אומרת שמתעללים בה
ואני מדברת באופן כללי על הדברים, היא כזו שלא מבינה איך זה עובד ואיך יוצאים משם.