בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזרה בקהילת בדסמ-האם אתם/אנחנו רואים עצמנו כקהילה

ונילי בדסמי​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 11 באוג׳ 2006

עזרה בקהילת בדסמ-האם אתם/אנחנו רואים עצמנו כקהילה

ונילי בדסמי​(מתחלף) • 11 באוג׳ 2006
אני מבקש לא לתקוף אישית את הכותבת כי אני רוצה להעלות את הנושא העקרוני.
בנושא שהעלה כלובי, של ויכוחים על עמדות פוליטיות נטו שמהם נלקח הציטוט, אני חושש לצערי שכלובי צדק ויש סכנה להתדרדרות היחסים בין חברי הכלוב.
השאלה שלי היא אחרת: האם מתהווה קהילת בדסמ עם אכפתיות של חבריה אחד לשני.
דעה אחת היא שלא
המכשפה כתב/ה:

אני אומנם לא כלובי אבל יש לי דעה נחרצת.
כשאני גולשת באתר העוסק ב - BDSM, אני מצפה לקרוא, לנשום ולספוג BDSM ולא שום דבר אחר. לא פוליטיקה, לא מלחמות וכן גם (זהירות לא פופולארי) לא עזרה לתושבי הצפון.ואני אסביר לך למה. המציאות שלנו מוצפת אקטואליה, בכל מקום אנחנו מופצצים במידע הזה, לכאן אני באה כדי "לברוח" מהמציאות האפורה וכפי שאמרתי לקרוא, לנשום ולספוג BDSM ולא שום דבר אחר. דברים אחרים יש המון במקומות אחרים. BDSM איכותי יש רק כאן (ובעוד כמה מקומות) ורצוי שככה זה יישאר ולא ימהלו לי אותו בחדשות, אקטואליה ואפור

!

הגעתי לביקור בכלוב לפעם אחת ונשארתי בגלל העניין והשרשורים על בדסמ אבל גם בגלל הרגשה של בית חם עם עזרה הדדית כאשר סאביות שואלות על לקחים במערכות עם הדום, חיזוק מורלי של החברים בצפון, ומסיבות בדסמ ושמחה למרות הקשיים.
ההחלטה של כלובי על העדכונים והעזרה מתאימה למדיניות של בית לחברים ובית עוזר כאשר יש קשיים של חים ומוות ולא מתנתק מהחברים בתקופת המשבר שלהם.
בנושא של ויכוחי הפוליטיקה ראיתי, לצערי, שכלובי צדק.
הויכוחים מעוררים טינה עמוקה בין החברים.

המלחמה עוד מעט מסתיימת.
מה דעתכם על ההחלטה שמשמעותה היא גם יצירת קהילה והאם כמו שהכותבת כתבה:
"אני באה כדי "לברוח" מהמציאות האפורה וכפי שאמרתי לקרוא, לנשום ולספוג BDSM ולא שום דבר אחר."?
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=15700&postdays=0&postorder=asc&start=0

רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
אני חושבת שפתחת שרשור כל כך טעון שהוא יתפוצץ כמו חומר נפץ.

לא כי אני מסכימה עם הדיעה שנכתבה כאן, רחוק מזה כשמיים מארץ, אלא כי השרשור הזה יתן פתח להשתלחויות אישיות אחד בשני.

הנושא שלך יכל להיות נושא טוב לולא הבאת ציטוט של דיעה כל כך מקוממת וטעונה.

מקווה שאתבדה.
פייה{O}
פייה{O} • 11 באוג׳ 2006
אני מסכימה עם הרחפנית.

אני אישית לא חובבת את קונספט ה'קהילה' ולא רואה את עצמי חלק מכזה דבר.

אבל זה לא קשור כלל וכלל בעיני להצעת מפלט כאשר יש אופציה לעשות זאת לאנשים שחיים אזעקות ומקלטים וטילים וחרדות.
אני חושבת שנחמד שכלובי שם את הלוח לאירוח (חרוז icon_smile.gif) כי זה אנושי ומתחשב (גם אם לא כל ההודעות שם שיקפו אלטרואיזם טהור),
אבל אני לא חושבת שזה עניין 'קהילתי', פשוט סולידריות אנושית מתבקשת בזמן מלחמה.

סופשבוע נעים ושקט.
ונילי בדסמי​(מתחלף)

O K נבקש להתייחס לנושא הקהילה בלבד

רחפנית-הדומית המרחפת כתב/ה:
אני חושבת שפתחת שרשור כל כך טעון שהוא יתפוצץ כמו חומר נפץ.

לא כי אני מסכימה עם הדיעה שנכתבה כאן, רחוק מזה כשמיים מארץ, אלא כי השרשור הזה יתן פתח להשתלחויות אישיות אחד בשני.

הנושא שלך יכל להיות נושא טוב לולא הבאת ציטוט של דיעה כל כך מקוממת וטעונה.

מקווה שאתבדה.

OK
נבקש להתיחס לנושא התהוות קהילה בלבד.
לדעתי רעיון הארוח בין החברים הוא סימן ברור לקהילה.
פעם קראתי דעה שאין קהילה כי הכל מצטמצם בבדס"מ.
לדעתי זאת ההוכחה שהחברים מרגישים סולידריות אחד לשני.
יש "קו חם", יש עזרה הדדית בנושאי בדסמ, יש מסיבות משותפות ויש תאום עמדות בענייני הקהילה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי אוג' 11, 2006 2:49 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Dark Artist​(שולט)

לא חושב שיש קהילה

Dark Artist​(שולט) • 11 באוג׳ 2006
וגם לא חושב שתהיה קהילה
אנשים פה שונים מאוד,ססגוניים מאוד,מוזרים ביותר ומתוסבכים בכל גווני הקשת
העיסוק בBDSM בלבד אינו מספיק ליצור דבק שיאחד את כולם
לכל אחד יש את האגו שלו,את הרעיון שלו לגבי מהו BDSM ואת האנשים שאליהם הוא מתחבר בקהילה
זו גם הסיבה מדוע יש כל כך הרבה מחנות והתפלגויות בין כל אנשי הBDSM
ומדוע אין טעם ליצור קהילה כאשר תוך זמן קצר הכל יתפוצץ
יש יותר מדי דברים טעונים שהבדס"מ רק מחצין אצלנו
הכי טוב לנהוג לפי המשפט "חייה ותן לחיות" מאשר תחייה עם כולם
venus in our blood​(שולטת)
venus in our blood​(שולטת) • 11 באוג׳ 2006

מסכימה עם Dark Artist
אבל,
יחד עם זאת, בלי קשר לאי היותנו קהילה
לדעתי מדובר באנושיות נטו .

מי שמתקשה להבין את זה, אולי מקומו הראוי הוא באמת בתוך הבועה שהוא מקיף את עצמו בה..

אחד הדברים המהותיים ב''חייה ותן לחיות '' היא לגלות , ולו מידה מסויימת של אנושיות וכבוד בסיסי לאחרים, בכל זמן, ובעיקר בעתות משבר המשותפות לכולנו, כמדינה, כעם, כבני אדם, ולא כ''קהילה ''...
Mpro​(שולט)
Mpro​(שולט) • 11 באוג׳ 2006
אני לא מבין גדול בקהילות
ורואה את עצמי במקרה הטוב כקהילה של אדם אחד.

כמו שנאמר קודם בהחלט הבחירה של האמירה המדוברת תגרום לאנשים לעסוק בעיקר בה ולא
בדברים אחרים שאולי אליהם התכוונת.

אך אם כבר בחרת לעלות את קהילת הצפון כדוגמה להתגייסות ול"קהילתיות "
הייתי מציע לך לחזור ללוח מודעות המיוחד לאירוח חברי קהילה מהצפון
לעיין בו טוב ולחשוב טוב טוב אם עדין הייתה מעונין להקים קהילה עם כל מי שהציע שרותיו שם.

הכוונות של כלובי היו טובות וחלק מהאנשים שנרתמו עשו זאת מהמניעים הנכונים
אבל וזה אבל גדול הלוח הזה הוכיח כמה עצוב ועלוב חלק נכבד מהאנשים שמסתובבים פה
ואנשים שבוחרים לנצל ( ואין מילה אחרת ) מצוקה אמיתית של אנשים אחרים
כדי להשיג זיון , סשן , טובות הנאה כאלו ואחרות .
אנשים שהוכיחו שאין בהם ולא טיפה אנושיות וכל שמעניין אותם זה להשיג ריגוש כזה או אחר
גם אם על ידי ניצול חולשה רגעית או פחדים של אחרים.
מבחינתי אנשים אלו לא שונים בהרבה מאדם שבוחר לאחר שנפלה לך קטיושה על הבית והוא התמוטט לעזור לך לצאת מהבית ובדרך לוקח את ה 200 ש"ח שעל השולחן.

כוונותיו של כלובי היו טובות על זה אין ויכוח וחלק מהאנשים הציעו את ביתם מכל הלב
ונרתמו לעשות ולתת מעצמם ללא כל ציפייה למשהו בתמורה.
לדעתי אנשים אלו ברובם היו עושים ונותנים אם הייתה להם יכולת ללא קשר להשתייכותם
לקהילה זו או אחרת ולראיה חלק מהאנשים שהיצעיו כאן את ביתם מארחים אנשים שאין להם נגיעה לעולם הזה.

אני לא מאמין גדול בקהילות לא ממש מבין את הבסיס שיש פה כדי להקים קהילה
אולי ביום שתהיה הסכמה על המושג קהילה אוכל למצוא את עצמי כחלק ממנה
נכון להיום אני לא רואה הבדל בין קהילת בדסם לקהילת אוהבי השוקולד שמעבירה מסרים
הנוגעים לשוקולד אחד עם השני ותוך כדי נוצרות חברויות וקשרים בין האנשים אבל
הדבר היחיד המשותף להם הוא האהבה לשוקולד.

אני מאמין שהבסיס לאכפתיות תמונה באנשים עצמם כבני אדם ואין לה שום קשר לקהילתיות כזאת או אחרת.
ונילי בדסמי​(מתחלף)

קהילה

אני חושב שההגדרה שיכולה להתאים היא:
"קהילה היא קבוצה של בני אדם בעלי עניינים משותפים (אינטרסים ו/או דעות), הפריה הדדית והרגשת שותפות. "
הבסיס לקהילה היא הרגשת שותפות.
נכון שכמה שרשורי עזרה לסאביות שמספרות על הדום שלהן ועזרה לכמה נפגעות אינם יוצרים קהילה.

נכנסתי אחרי התגובות ללוח העזרה לצפון.
אני לא מכיר את קהילת הצפון אבל כל נסיון לגיבוש קהילה יכול לקרטע בימים הראשונים ואני מעריך שהמלחמה תסתיים בזמן הקרוב.
יתכן שבאמת אין צורך או רצון ליצור קהילה ואתם גם לא מרגישים כקהילה.
השאלה היתה אם אתם חושבים שמתהווה קהילה ואם יש בה צורך.
Yosefus​(שולט)

Re: קהילה

Yosefus​(שולט) • 11 באוג׳ 2006
ונילי בדסמי כתב/ה:
אני חושב שההגדרה שיכולה להתאים היא:
"קהילה היא קבוצה של בני אדם בעלי עניינים משותפים (אינטרסים ו/או דעות), הפריה הדדית והרגשת שותפות. "

אם זו ההגדרה אז אנחנו כבר "קהילה", לפחות במובנה הרחב. במובן הדווקני והמצמצם כנראה שלא.
אגב ויכוחים והעלבויות, מה ההבדל ביננו לבין קהילת יוצאי צפון אפריקה ?
ובעניין אגו וחיים בעיקר בעולמות אחרים, מה ההבדל ביננו לבין קהילת הגיימרים ?
ובהקשר של מחלוקות מפלגות מה ההבדל ביננינו לבין הקהיליה ההומו-לסבית ?

אבל מה זה חשוב אם אנחנו כבר קהיליה , רק בדרך או לחלוטין לא ? לא יותר חשובים מה אנחנו עושים ואיזה מין בני אדם אנחנו ??

יוס (במיל)

(עיקרים: איפה חנטוז כלב העסקים הזריז שיעשה פה מכה עם סטיקרים ?)
huan
huan • 11 באוג׳ 2006
אני מצטט מויקיפדיה
"קהילה היא:קבוצה של בני אדם בעלי עניינים משותפים (אינטרסים ו/או דעות), הפריה הדדית והרגשת שותפות"
"למרות השוני בהגדרות הקהילה, המשותף לסוגי הקהילות הוא הרגשת הזהות של חברי הקהילה, היוצרת תחושה שהאדם אינו לבד, ומכאן ניסיון ליצור סמלי זהות ייחודיים (סלנג או שפה מקצועית, לבוש, סמלים, ערכים, נורמות ודפוסי התנהגות)"

העם יש לנו עניינים משותפים? אני בהחלט סבור כך
העם מתקיימת הפריה הדדית?עם אני מבין נכון את המושג כ"החלפת רעיונות,דעות ומחשבות" אז בהחלט כן
הרגשת שותפות?לפחות לחלק מהאנשים פה בכלוב.
בנוסף לזה בהחלט יש לנו סלנג משלנו,שפה מקצועית,לבוש,נורמות ודפוסי התנהגות וכמובן המונחים "וניל" ו"בדסמי" המפרידים אותנו משאר העולם ומשאר הקהילות.
נכון שאצל חלק מהאנשים חסר את המימד החשוב של הרגשת הקהילתיות אך אין זה אומר שאנחנו לא קהילה....גם במדינה יש אנשים שאינם מזדהים איתה וחושבים שהם חלק ממנה,אותו הדבר לגבי הקהילה ההומו לסבית וכל קהילה אחרת בין עם תהיה מבוססת על מיקום גאוגרפי,עניין משותף או הסטוריה משותפת....תמיד יהיו כאלה אשר ירגיוש שהם לא שייכים אל הקהילה ושבעצם אין היא קיימת למרות שהם בהחלט שומרים על סמני הזהות היחודיים של הקהילה כמו סלנג,דפוסי התנהגות,נורמות וכו.
אני בהחלט חושב שיש פה הרגשת קהילתיות,בין עם בדיונים בפורומים המנסים לעצב את הנורמות ודפוסי ההתנגות,בין עם במפגשים החברתיים והמסיבות ושלא נשכח את שירשורי היום הולדת,הודעות האבל וההיזדהות שלפחות חלק מהאנשים חשים כלפי האחרים גם במקרה שהם לא ממש חברים שלהם אשר ניתן לראות על פי ההודעות שמגיעות לחברים פה אשר מספרים שנפגעו.
נכון יש הרבה ריבים,כעסים ויריבויות אך הדברים קיימים גם בכפרים של 10 משפחות שמאוד קשה להגיד שהם לא "קהילה".

לסיכום אגיד שעם זה נשמע כמו קהילה,עושה כמו קהיל ומתנהג כמו קהילה אז זה קהילה ואין זה חשוב שחלק מהאנשים לא חושבים שהם שייכים אליה כייון שבסופו של דבר הם נושאים איתם את סממני הזהות והיחודיות שלה.
(כמובן שאני מתיחס בקהילה לקבוצה של הכמה מאות חברים שנמצאים פה בשביל יותר מלתפוס זיון ולדעתי לפחות האנשים שמשתשמים באתר כדי לתפוס זיון (אפילו לא סשן) אינם שייכים אליה)

מעבר לזה אני מסכים עם יספוס מה שחשוב זה לא העם יש קהילה או אין קהילה דה פקטו אלה מה אנשים עושים אם היש או האין הזה וכיצד הם מתנהגים אחד לשני וכקבוצה בכלל.