סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רעיון לכלל הקהילה

ThePassionMaster
לפני 20 שנים • 5 באוק׳ 2003
ThePassionMaster • 5 באוק׳ 2003
אפשר לשאול מהן מטרותיו של אותו גוף ?
אני לא מתכוון באופן פרטני
אלא אם את יכולה לפרוש באופן מסודר ממוקד ורציף, את עיקרי המטרות של גוף זה.

1.
2.
3.
וכו'
כלובי
כלובי • 5 באוק׳ 2003
הבעיה היא, נריסה, בכך שגם במינוי "חברי הועדה" הזאת אנחנו נותנים תעודת הכשר לאנשים להיות "מורים", "מלמדים", "מסבירים" וכולי. וזה מקור הסכנה.
מניין לך שהמורים האלה כולם כל כך תמימים? כולם ישארו תמימים? כולם תמיד ייעצו ויעזרו בצורה אוביקטיבית ונכונה?
מיניין לך שאף אחד לא ישתמש בעצם הופעתו ברשימה הזאת כבתעודת יושר להיות מורה רוחני או לא רוחני או פדופיל או להשתמש בזה כדי להגיע לאנשים ולהשפיע אליהם בדרך כזאת או אחרת.

אני לא חושב שאפשר לסמוך על מישהו בעניין הזה.
אני חושש שרשימה כזאת תגרום לאנשים לחשוב שהאנשים שמופיעים ברשימה הזאת באמת יודעים יותר טוב מהם ובאמת מבינים מה זה BDSM אמיתי.
לי נראה שיש בזה פוטנציאל לרע יותר מאשר לטוב.

גם מנהיגים גדולים נתפסים בקלקלתם בעניינים האלה.
כמו למשל - איציק מורדכי, אם כי ביום כזה מן הראוי בכל זאת לציין אותו גם בנסיבות אחרות.
מצביא גדול ללא ספק שבין השאר בזכותו שרדנו את מלחמת יום כיפור.
והוא מטרידן מינית.

אני לא חושב שאפשר למנות מורים ל-BDSM.
להפך
אני חושב שהאלף בית בחינוך בדסמי זה להקשיב לאינטואיציות שלך ולא לתת לאף אחד ללמד אותך מה זה BDSM.
רויטל
רויטל • 5 באוק׳ 2003
על פי הבנתי והרקע שלי...אבקש ברשותכם להגיב על העניין הזה לפי ההשקפות שלי בלבד!!!

נריסה קודם כל כל הכבוד על היוזמה זה רק מוכיח שיש הרבה אנשים טובים אי שם... בכל מקרה המשיכי כך..אהבתי!!
אני מכירה את הקהילה הזאת כבר למעלה משנה ובכל קהילה גם בזאת יש כל מיני אנשים מפוקפקים, שאף על פי ההזהרות למינהן שהיו.. והיו!!! זה לא ממש עוזר..וכמו שאמר כלובי.. "אדון האור" הוא ההוכחה לעניין.. רק אחרי תקופה ארוכה אפשר להגיד שכמה מהבנות עזרו אומץ לעזוב.. אבל עדיין העניין נשאר בדלתיים סגורות.. מה שהיה צריך להיות עניין ציבורי ( הכוונה היא פלילית ואמורה להיסגר ע"י גוף ציבורי וממשלתי כגון משטרה וכדומה ) וזה לצערי לא היה כאן.
גם נריסה , גם השליטה, כלובי ועוד רבים ניסו לעזור באמת.. אך ללא הצלחה מרובה חלק המשיכו לתת לו לגיטימציה להמשיך לכתוב, להיות אדון, ולפעול נגד נערות צעירות וחסרות ישע.

אי אפשר להיות מורה או מדריך, או כל דבר אחר..כי כמו שכלובי אמר אפילו בין חבירנו יכול להיות מצב של אדם שהוא מהווה סיכון ... אבל אפשר למשל לתת עזרה אחרת. ( אני כבר יגיע אליה )
מצב כזה רק יגרום לבעיות רבות יותר, כי מי שנראה לי לא מוסרי בעיינך יכול להיות שהוא מוסרי ביותר.. ויפנו למשל בנות , גברים, לדעת על אדם כל שהו אז כמו שאני רואה את זה.. זה חסר בסיס ועל פי חשד בלבד ..תסבוכת ושם מלוכלך גרוע יותר רק יצא מזה. ושוב זאת רק דעתי בעניין .

אבל יש משפט שאומר חכמים אחרי מעשי.. וזאת האפשרות היחידה שאפשר לתת עזרה בעניין.
לפעמים אוזן קשבת חיבוק ומילה טובה יכולה לעשות נפלאות...כמוך נריסה שעברת רבות.. כך גם אחרות.. ואני יודעת על מה את מדברת.. אז העזרה יכולה להינתן לצערי רק במקרה של פגיעה, אכזבה, בגידה באימון, אונס, פיתוי, וכדומה......
אז אפשר להגיש עזרה כמו להקשיב לשמוע להזהיר וללכת עם הנפגעים ( במקרה הזה ) עד הסוף.. יד תומכת ואוזן קשבת תמיד.

כך אני רואה את הדברים.. אולי אני טועה אולי אני מביאה דרך די מוזרה בעניין.. אבל שוב זאת רק אני בלבד!!

ובעניין אוזן קשבת ולתמוך אין לי בעיה בכלל ואף אשמח מאוד.. אך בעניין להזהיר מפני אדם כל שהו.. קטונתי אין לי הסמכות ואין לי את הידע לדעת מי הן הנפשות הפועלות בעניין.. גם החבר הכי טוב שלי יכול להצטייר כאדם שמנצל ופוגע.. וע"פ הניסיון שלי זה כבר קרה ע"י שמועות כוזבות .

גמר חתימה טובה וצום קל לצמים
רויטל
moonstone​(נשלטת)
moonstone​(נשלטת) • 5 באוק׳ 2003
[/b]
נריסה מותק
אני איתך ובעדך!
תביאי את כולם למפגש בחדרה
אוהבת ונשיקות גם
מונסטון
shiri​(לא בעסק)
shiri​(לא בעסק) • 5 באוק׳ 2003
נשמע טוב נריסה, מתנדבת לעזור
nerissa​(אחרת)
לפני 20 שנים • 6 באוק׳ 2003
nerissa​(אחרת) • 6 באוק׳ 2003
כלובי כתב/ה:
הבעיה היא, נריסה, בכך שגם במינוי "חברי הועדה" הזאת אנחנו נותנים תעודת הכשר לאנשים להיות "מורים", "מלמדים", "מסבירים" וכולי. וזה מקור הסכנה.

שום הכשר מלבד רצון טוב לעזור, כלובי. זו קבוצת תמיכה לא מועצת החכמים הגדולה של הבדסמ בארץ. זו רשימה של אנשים מצדדים שונים בקטע, בעלי ניסיון, רצון לעזור, אמפאתיה וכתף רחבה.

ציטוט:
מניין לך שהמורים האלה כולם כל כך תמימים? כולם ישארו תמימים? כולם תמיד ייעצו ויעזרו בצורה אוביקטיבית ונכונה?
מיניין לך שאף אחד לא ישתמש בעצם הופעתו ברשימה הזאת כבתעודת יושר להיות מורה רוחני או לא רוחני או פדופיל או להשתמש בזה כדי להגיע לאנשים ולהשפיע אליהם בדרך כזאת או אחרת.

את זה אפשר לפתור על ידי כתב התחייבות בסיסי. זה עדיין מאוד לא מגובש אצלי אבל בדיוק כמו שמוקדי עזרה אחרים המטפלים באנשים, תומכים של חברות החותמים על כתב סודיות - תמיד אפשר למצוא פתרון כדי למסגר ולבטח יותר.. עצם הדרישה לחתום על כתב סודיות שכזה יהווה מסנן טוב. זה משהו שעוד צריך לגבש.

ציטוט:
אני לא חושב שאפשר לסמוך על מישהו בעניין הזה.
אני חושש שרשימה כזאת תגרום לאנשים לחשוב שהאנשים שמופיעים ברשימה הזאת באמת יודעים יותר טוב מהם ובאמת מבינים מה זה BDSM אמיתי.
לי נראה שיש בזה פוטנציאל לרע יותר מאשר לטוב.

בראש הרשימה יהיה מכתב הבהרה מודגש האומר שהאנשים ברשימה לא מתיימרים להיות מקצועיים (מלבד אלו שירצו לציין שהם מקצועיים:עו"ס, עו"ד וכו'), שרובם ככולם אנשים המציעים מנסיונם בקטע ומוכנים לעזור על פי המצויין על יד כל שם. כאן אני חושבת לציין על יד כל שם של מתנדב במה הוא מוכן לעזור.
כינוי XXX (מנוסה ב: XYZ) מוכן להתכתב במיל, איסי, מסנג'ר, טל' ...

שוב (גם לפשן מאסטר) הרעיון התגבש רק לפני יומיים. הוא מאוד בתחילת דרכו וברור שלא יעלה לאוויר בעוד יומיים. עד שלא נגבש זאת כמו שצריך, עם בדיקה מקצועית מכל הכיוונים - שום דבר לא יעלה לחזית. זו הבטחה שלי.
בשלב זה מתאספים אנשים המוכנים לתת יד וכתף לעניין או סתם תמיכה מוראלית ורעיונות איך לגבש את הנושא. וזה נפלא. נצטרך את כל העזרה שנוכל לקבל, בכל תחום.

ציטוט:
גם מנהיגים גדולים נתפסים בקלקלתם בעניינים האלה.
כמו למשל - איציק מורדכי, אם כי ביום כזה מן הראוי בכל זאת לציין אותו גם בנסיבות אחרות.
מצביא גדול ללא ספק שבין השאר בזכותו שרדנו את מלחמת יום כיפור.
והוא מטרידן מינית.

כלובי, אלה הם החיים. יש טוב ורע בכל דבר. אנחנו ננסה וניפול וננסה וניפול עד שנצליח!
הפתרון השני הוא: לא לעשות כלום. ולאן זה מוביל אותנו? לעולם טוב יותר? בולשיט!
אין לי בכלל בעיה אם זה יהיו אנשים שימשיכו להצמיד גב לקיר, לשים אטמי אוזניים כדי לא לשמוע את זעקות העזרה, וכיסוי עיניים כדי לא לראות את הכאב בעיניים של החווים על בשרם. אני מבינה את החשש, את הרתיעה.. אני יודעת שאני משוגעת אבל..

בקטע הזה אני לא מוותרת. אני מאמינה באמונה שלמה שגוף תמיכה שכזה שילווה את הקהילה מהצד, בלי השתייכות לאתר זה או אחר, קליקה זו או השניה - פשוט גוף נטראלי שכל רצונו הוא להדריך לפני ולתמוך באחרי, יכול לעזור המון בעתיד. אני בטוחה שרשימת המתנדבים תהייה מאוד "נזילה" בתחילה עד שתתייצב. לכשתתייצב - תהייה מקובלת על הכלל ותוכיח עצמה בהמשך.

ציטוט:
אני לא חושב שאפשר למנות מורים ל-BDSM.
להפך
אני חושב שהאלף בית בחינוך בדסמי זה להקשיב לאינטואיציות שלך ולא לתת לאף אחד ללמד אותך מה זה BDSM.

אני בהחלט מאמינה בכך שהאינטואיציות מביאות אותנו לכאן. לגשש.. להציץ לעולם.. לעמוד בפתח הדלת ולא לדעת אם להיכנס או לצאת, אם ניכנס מה יהיה שם, לאיזה חדר להיכנס, מה לעשות כשאני שם, מה כל התחושות המוזרות האלה שאני מרגיש כשאני עושה צעד.. ועוד צעד

אני בהחלט חושבת שלתחום כל כך רחב ומורכב יכולים להיות מורים ומדריכים.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 6 באוק׳ 2003
נריסה

אחרי שהרעיון שלך יצא לפועל, ניתן יהיה לדעת האם זה היה רעיון טוב או לא
חוץ מזה , תמדי אפשר לתת ניסיון לראות איך זה ילך. לא מזיק. מה יש להפסיד?

כי כמו שאמרו לפניי:
הכוונות שלך הן טובות
רק חילוקי הדיעות הן לגבי הדרך בה זה נעשה.

והתשובה כולנו נקבל זמן מה אחרי שהפרוייקט יעלה.

ואני חושב שזה צריך לבוא בצורת מאמרים וסיפורים.
או לחילופין הנחיות בצד הטכני. מה מותר ומה אסור לעשות
אם אתם זוכרים למשל התמונה של "רמזור ההצלפות"
(תמונה הממחישה באיזה אזורים מותר להצליף , להצליף קלות , או אסור בכלל)
דוגמא טובה
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 6 באוק׳ 2003
בהחלט, תום!
הרמזור, המאמרים (אנגלית ועברית), אוסף מאמרים טובים של אנשי הקהילה, קישורים לדיונים פוריים - הכל יהיה חלק מ"הקו החם" הזה.

כמו שאמרתי - לא מספיק לקרוא. יש אנשים הזקוקים ליותר מזה. לדבר.
לשוחח עם אנשי הקהילה כדי לקבל תשובות על שאלות אישיות
infinite​(נשלטת)
infinite​(נשלטת) • 6 באוק׳ 2003
נריסה אני ממש תומכת ברעיון הזה !
אמנם לבטח יהיו מקרים שבהם תיווצר בעייה של אובייקטיביות וזה קורה תמיד, אך כל עוד מדובר
על רצון של אנשים לתמוך ולעזור, לתת כתף ,אוזן קשבת , לא יכול לצאת מזה משהו רע !

רציתי להוסיף ולומר משהו..אולי זו שאלה בעצם - אנשים שאין להם 18 , נחסמים . העובדה שהם נחסמים לא מבטלת את העובדה שהם עדיין רוצים לדעת דברים ,לשאול דברים ,להתייעץ...אולי דווקא להם יכולה לעזור הצעה כמו של נריסה ? אולי הם אלה שזקוקים לתמיכה ולעצה אפילו יותר מאלה המבוגרים יותר ? עצה שהם יוכלו לסמוך עליה, בלי להיפגע...בלי להיות מנוצלים...בלי למצוא עצמם בסיטואציה של אונס חס וחליה...האם זה נכון לחסום אותם לדעתכם ? האם העובדה
שכתוב "הסרט הבא אינו מומלץ לילדים" מונע מהם לראות את הסרט ? או לחפש דרכים לראות אותו ? נקודה למחשבה...

ועוד דבר - מנסיוני המועט אני יודעת כמה אנשים אוהבים לשפוט לפעמים ,או לדבוק באמות
המידה של עצמם שלפיהם הם גדלו, בלי להביט מעבר ואני מקווה שהכוונה האמיתית של הדבר הטוב שהציעה נריסה יתבצע בדרך בה היא הציעה ולא יהפוך לבית משפט בו קובעים גזר דין ...זה רק טיפ ,לא האשמה כלפי אף אחד חס וחלילה !
Demi
Demi • 6 באוק׳ 2003
בהמשך למה שכתבה אינפי על בני ה-18 ומטה.
תראו, הם קוראים את האתר אי אפשר למנוע זאת מהם (אולי רק ההורים שלהם וגם זה בספק גדול).
ולכן, לחסום זה לא הפיתרון, אבל לפתוח למשל פורום לבני 18 ומטה ששם ישאלו שאלות וכדומה, זה אולי יכול לעזור.
כן אני יודע שיש לעניין השלכות משפטיות ושצריך לבדוק את הדברים.

אבל, ובהתחשב בכך קטינים קוראים את הפורום הזה ופורומים נוספים ונחשפים לאתרי סקס ועוד, מה אתם מעדיפים:
שאותם קטינים יעשו דברים, ישקרו לגבי גילם, ישלחו שאלות באימייל לאנשים תמוההים שרשומים כמשתתפים ולכו לדעו מה אותם אנשים תמוההים עוד עלולים לעשות?
או שאותם קטינים יוכלו להכנס בראש מורם לפורום מיוחד שיפתח לקטינים וששם הם יוכלו לשאול את השאלות בצורה חופשית וגלויה?