לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

היחס השונה לפאמדום לעומת המיילדום

ונילי בדסמי​(מתחלף)
לפני 18 שנים • 16 באוג׳ 2006
ונילי בדסמי​(מתחלף) • 16 באוג׳ 2006
המלט כתב/ה:
Jake כתב/ה:
ונילי בדסמי כתב/ה:
אגב, ג'ק
חוק העונשין דווקא מטפל במקרים כאלה ולא רק חוק העונשין אלא כמה חוקים אחרים.

ונילי,
טיפול היחיד הוא באמצעות עבירת ביצוע מעשה סדום - עבירה אשר ניתן להחיל על פגיעה בנשים וגברים כאחד.
היכן בדיוק ישנו טיפול בניצול מיני של קטין ע"י אשה בוגרת?

כפי שציין ונילי בדסמי, חוק העונשין מטפל בניצול מיני של קטינים. מדובר בחוק העונשין
התשל"ז 1977 (נוסח מתוקן). אפשר לקרוא בו כאן: http://www.pigur.co.il/law/onesh1.htm
הסעיפים הרלבנטיים הינם 345 , 346 ו 348, ומפשוטו של מקרא עולה כי:

יחסי מין עם קטינים מתחת לגיל 14 אסורים בכל מקרה, נחשבים לאינוס, ועונשם
הינו 16 שנים לגבר עם קטינה, ושבע שנים לאשה עם קטין.

במקרה של מעל גיל 14, החוק לא אוסר קיום יחסי מין בין אשה (אך לא איש) בוגרת לקטין
חוץ מאשר במקרים המנויים בסעיף 348 ד - שזהו לשונו:

ציטוט: העושה מעשה מגונה באדם שהוא קטין שמלאו לו ארבע עשרה שנים תוך ניצול יחסי תלות,
מרות, חינוך, השגחה, עבודה או שירות, דינו - מאסר ארבע שנים.

יוצא מכאן, שחוק העונשין אינו מטפל במקרה בו גיל הקטין הינו בין 14 ל 16, וגם לא חל אף אחד
מן המקרים המנויים בסעיף 348 ד.

שאלה מענינת היא, האם על דומית בגירה שמאמצת אל חיקה החמים סאב בן 15, ומקיימת עמו יחסי
מין, חלה ההגדרה "ניצול יחסי תלות" או "יחסי מרות". חבר עו"ד שלי אומר כי יתכן מאד שיהיו
שופטים שיפסקו כך כאשר מדובר בשולט בגיר ובנערה שגילה קטן מ 18 (שאז, אם גילה בין 16 ל
18 חל עליה סעיף 348 ד. ואם גילה בין 14 ל 16 והיא הסכימה אז סעיף 346 - "בעילה אסורה בהסכמה" מטפל בזה, ואם היא מתחת לגיל 14 אז זה בכלל אינוס). סביר להניח שיהיו גם שופטים
שיפסקו כך במקרה של אשה בוגרת ונער בן 15, למשל.

ונילי בדסמי, בתור הסמכות המשפטית הבכירה בשרשור הזה: יש מה להוסיף או לתקן?

המלט, אני צריך לבדוק את כל התקדימים בנושא.
זכור לי שהיתה לא מזמן פסיקה על יחסי מרות אבל המקרה אכן היה מקרה ברור של יחסי מרות.
ההערכה שלי צופה שישתמשו ביחסי תלות או יחסי מרות.

אני מעריך שדווקא בפאמדום המקרים של קטינים אינם נפוצים לעומת מקרי הנשים הצעירות
במייל דום. במיילדום קיים בדס"מ עם הצעירות מאוד.

לדעתי הבעיות בפאמדום הן קצת שונות.
אני מעריך שבפאמדום רוב המקרים הם בין בגירים.
לדעתי בפאמדום עלולות להיות תלונות של ניצול כלכלי או נזקים פרמננטיים לגוף.
שאלת ההסכמה מעניינת בפאמדום כי בינתיים לא נתקלתי בתלונות בהן נשלט העמיד בספק את שאלת ההסכמה המודעת שלו בניגוד למיילדום.
יתכן שאני לא נמצא פה מספיק והתופעה קיימת.
ללא גבולות'
לפני 18 שנים • 16 באוג׳ 2006
ללא גבולות' • 16 באוג׳ 2006
huan כתב/ה:
בנושא הכסף מדובר בנורמת התנהגות פסולה..יש הרבה סאבים לא מעטים הרואים בדבר תנאי הכרחי למציאת דומית ושמירתה...בגלל היחס בין הדומים לסאבים רבים יהיו מוכנים לדברים הרבה יותר מרחיקי לכת ראי ערך כל אותם המציאים שרותי נהג,ניקיון וואט אבר...הדבר נובע מתחרות וחוסר מודעות לעובדה שמדובר בניצול והתנהגות מחפירה ולא לגיטימית(יהיה נחמד עם מישהו ימצא את הלינק לשירשור שדיבר על זה) שלדעתי לפחות צריך לעקור עם השורש למעט המקרים שבהם באמת מדובר באנשים הנדלקים מניקיון או ניצול פננסי ולא משתשמים בכך כדרך לנסות ולקבל דברים אחרים.
ויש אנשים המעדיפים להיות מנוצלים ונפגעים אך לקבל שתהיה להם דומית אך זה ממש לא חייב ויותר מזה אסור שזה יהיה המצב.

כן ולא .
ישנם גברים ששואבים הנאה אמיתית מלשרת את הדומית ע"ע נקיון כלים וחבריו , אני מכירה סאב אחד שמפנטז על זה ללא הפסקה ...פשוט לנקות כלים לאישה שהוא מעריץ.
ולמען האמת , גם לי יש הנאה מרובה כאשר סאב נוסע במיוחד להביא לי לפתח הדלת משהו שיכלתי לקנות בפיצוציה מתחת לבית . בהנחה שלא מבקשים רשימת מכולת מלאה אז האקט הוא אקט פאמדום מובהק ואין קשר לכסף. בדיוק כמו לפתוח דלת או להזיז כסא רק כשאלה אקטים חזקים יותר וזה די הגיוני הפאמדום אמור להעצים סגידה .
בקיצור ..יש אנשים שממש נהנים מזה וכן אולי ייתכן שיש כאלה שמשתמים בזה ע"מ להתקרב לדומית ואז לטעמי הם המנצלים ולא המנוצלים כי הם מעמידים פנים להיות בקטע שהם לא בעוד שיש כאלה שהם כן .
venus in our blood​(שולטת)
לפני 18 שנים • 17 באוג׳ 2006

איך אפשר לדעת, להבחין ?

venus in our blood​(שולטת) • 17 באוג׳ 2006
huan כתב/ה:
כפי שכתבתי וג'ייק לא הסכים איתי בהחלט אפשר ליישם את המעגל הזה על בדסמ בתוספת השינויים הנדרשים.המעגל יכול על סאבים בדיוק באותה מידה כמו על סאביות והשוני היחיד יהיה בסוגי הפגיעה וההתעללות הדומננטיים.
1.אצל סאבים נראה כאילו זהו אחדד מסוגי הפגיעה השכיחים אך בנוסף לפגיעה כלכלית ממשית צריך להוסיף שרותים כמו נהג ועבד ניקיון.לדעתי הדבר בהחלט מהווה פגיעה בלתי לגיטימית בסאב ומרמז על מערכת יחסים עם "דומית מסוכנת".
2. איומים וכפייה אמור להיות נפוץ גם כן בגלל ההבדל המספרי בין סאבים לדומיות.
3.שימוש בהתעללות נפשית לדעתי אינו מבדיל בין המינים וקיים באותה מידה שכיחה הן בפאמדום והן במיילדום הפוגעני והמתעלל וגם סאבים וסאביות חשופים עליו במידה שווה (כמובן שאני מדבר על רמיסה של הנשלט ולא על קללות והשפלות הנעשות כחלק מהקשר הבדסמי הלגיטימי והתחומים בגבולות ברורים)
4.הכחשה והפחתת רגש האשמה הוא גורם משותף אצל כל מתעלל ופוגע בין עם הוא גבר או אישה.

חואן,
למעט סעיפים 1, 2 שהם ברורים לחלוטין ,
איך אפשר לדעת ?
כיצד ניתן להבחין בין התעללות נפשית ( הן במיילדום והן בפאמדום ) לבין, נניח, השפלה ?
כנ''ל לגבי סעיף 4-
הכחשה והפחתת רגש האשמה אצל הפוגע\ ת-
את זה ניתן לראות, להבין רק בדיעבד, ומתוך היכרות עם השולט\ ת.

איך ניתן להבחין בין משחקי השפלות ( שלא בהכרח מתוחמים בזמן מוגדר, כסשן, ונחשבים לגיטימיים ורצויים בבדס'מ) לבין התעללות נטו ?

כשם ששיפחה תבקש לרצות את אדונה, אני מניחה שכך גם עבדים יחפצו לרצות את השולטת שלהם.
אין בכך פסול.

מתי, למשל, יודעים שההשפלה היא נטו השפלה ולגיטימית ואולי גם רצוייה , ומתי היא הופכת להתעללות נפשית ומנטאלית ?

איך ניתן לזהות סימנים ברורים , גם לכל מי שחדש בעולם השליטה, להתעללות נפשית?

יתרה מכך,
האם קיימים דפוסי התנהגות שונים אצל גברים מתעללים ואצל נשים מתעללות ?
אם כן,
מהם?

[I]( ואני לא מדברת על מקרים ברורים , כמו כאלו בהם השולט\ ת מתעלם\ ת ממילת הביטחון או עושה דברים בניגוד לרצונו\ה המוחלט של הנשלט\ ת. אלא הרבה קודם לכן. איך מזהים ומונעים ? )

[/I]
huan
huan • 17 באוג׳ 2006
ללא גבולות האם את מבינה את ההבדל בין סאב שבאמת נדלק מלנקות ובאמת יש לו קיק ל"ניצול פיננסי" לבין סאב העושה זאת רק בכדי לזכות בסיכוי לדברים אחרים שאותם לפי הבנתו בעקבות מחסור במידע,ראייה מעוותת של עולם השליטה או דרישות של הדומית.לא יוכל להשיג בשום דרך אחרת והפועל כך מיתוך יאוש.יש לנו פה דוגמא ספציפית בשירשור שזאלו הביא עליו לינק...העם לדעתך היתה פה פגיעה אמיתית וניצול ציני של הנשלט הראוי לגינוי או שמדובר סהכ בקיק שלו והוא בעצם נהנה מכל העניין?
בעניין ההתעללות הנפשית בהחלט קיים קושי לזהות אותה בכל הקשור לבדסמ,בדיוק כמו שקיים קושי פעמים רבות לזהות אותה גם בוונילה. כמו כל דבר הקשור לנפש בסופו של דבר מדובר בהרגשה ותחושה של הנשלט ובאמת שאיני יודע האם אפשר להתייחס לסוג זה של התעללות ופגיעה כול עוד לא הגיעה לרמות קשות ומובהקות ושיטתיות כמו במקרה של איימי.
אך בכל מקרה הסימן העיקרי של התעללות באשר היא היא תחושה וסימני מצוקה אצל הקורבן אשר יהיו להם לפעמים הבטיים פייזים (הפרעות שינה,דיכאון) והתנהגותיים (אגרסיביות,נסיונות התאבדות ופגיעה עצמית),בנוסף לסימנים ותחושת המצוקה ניתן להבחין בהתעללות ופגיעה נפשית כאשר הצד השולט אומר לצד הנשלט מה עליו לחשוב ומה עליו להרגיש וכופה את הדברים האלה על הצד הנשלט באמצעות מניפולציות,איומים וכו.הבעיה היא שהצד הנפגע לא תמיד יודע לזהות את הסממנים האלה בעקבות הכחשה עצמית והן בעקבות הכחשת האשמה מצד הצד הפוגע ולכן לרוב יול לדבר על כך רק בדיעבד...במיוחד במקרה של סאדו בו קיים פעמים רבות מחסור בידע וניסיון לגבי מה שנורמאלי ונהוג.
מיתוך מחקרים ומאמרים שקראתי נראה שאין הבדל גדול בין האישה המתעללת והגבר המתעלל מבחינת המניעים והסיבות להתעללות,לצערי לא מצעתי דבר הנוגע לדפוסי התנהגות אך נראה כאילו הם אמורים להיות דומים או זהים מאוד לאלה של הגבר המתעלל.
huan
huan • 17 באוג׳ 2006
דרך אגב..סתם משהו מעניין בחיפוש בגוגל בערך "גבר מתעלל" מתקבלות כמעט 100 תוצאות חיפוש לערך "אישה מתעללת" מתקבלות 19 תוצאות חיפוש כאשר 17 מהן מדברות על סאדוicon_smile.gif
איימי_​(נשלטת)

Re: עצוב אבל נכון

איימי_​(נשלטת) • 17 באוג׳ 2006
Jake כתב/ה:
Aiko כתב/ה:
לא רק בקהילתנו הקטנה קיים הבדל בין הגישה לפגיעה בנשים לבין הפגיעה בגברים. הוטמע במוח כל אחד מאיתנו, כי נשים זקוקות להגנה יותר מאשר גברים - ולא רק כשמדובר בבוגרים.
פקודת העונשין, לדוגמה, עושה הבחנות רבות בין פגיעה במין הנשי לבין פגיעה במין הגברי. אין בפקודה עבירה של "אונס" כאשר מדובר בגבר כמו שאין הגדרה של "אינוס" כשמדובר בקטין. ולמרות שלא נעים להודות בכך, אני משוכנע שרובנו סבורים כי קטין אשר "נוצל" מינית ע"י אשה בוגרת ייפגע פחות מאשר קטינה אשר "נוצלה" מינית ע"י גבר.

אך לא בזה אני מוצא את הבעיה העיקרית.

לדעתי, הגורם הדומיננטי ביותר לעובדה שאנו עדים לפחות תלונות מידי גברים נעוצה דווקא בשוני באופי מערכות היחסים שבין דום/סאבית לבין דומית/סאב.

למיטב ידיעתי, די נדיר למצוא מערכת יחסים ממושכת, רצופה וטוטאלית בין דומית לסאב שהן לרוב מבוססות על סשנים/פעילויות ספציפיות (נקיונות, ניצול כלכלי, הערצת גוף וכיוב'), וזאת בשונה ממערכות יחסים כאלה הנפוצות בין דומים לסאביות. במצב זה, די ברור שכמות הפגיעות, הן הפיסיות והן הנפשיות, יצטמצמו במידה ניכרת כשמדובר במערכת יחסים דומית/סאב.

הבעיה העיקרית לדעתי היא דווקא בתגובות לגבי מקרים שסאבים הרגישו צורך להתלונן וזאת למרות כל הטיעונים שהועלו ע"י כחולית, Huan ואח'.

לא ארחיק לכת ואסיק מסקנה הקובעת שבגלל מיעוט המקרים, אם גבר מרגיש פגוע סימן שהפגיעה היתה רצינית מאוד. אך אין כל סיבה להפלות בין פגיעה של סאב לבין פגיעה של סאבית.

דומית שפוגעת בסאב ואשר עושה אותם הדברים אשר יצדיקו הענקת אות קין לגבר כ"דום מסוכן" חייבת להיחשב כ"דומית מסוכנת" וזכאית לאותו היחס.

הועלתה כאן טענה נוספת אשר די הרתיעה אותי. העובדה שלא קיים מתלונן אכן מפחיתה מהיכולת לקבוע מסמרות בקשר לאופי הפגיעה ורמת הסיכון שבפוגע. אך היו מקרים שבהם הקהילה הוקיעה דומים - למרות שלא היו מתלוננות שטענו לפגיעה. חומר למחשבה.

התנצלות - התגובה היתה שלי, לא שמתי לב שהילדה נכנסה לאתר ועל כן כניסתי היתה אוטומטית דרך המנוי שלה....

זה היה כל כך ברור, מהסגנון... icon_biggrin.gif
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

יש גם סאבים שנפגעים ויש גם מי שפוגעים בהם

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 17 באוג׳ 2006
נסו רק לדמיין את המחסומים הפסיכולוגיים שגבר ממוצע צריך לעבור כדי לפרסם שמישהי (או מישהו) אנסו אותו אנאלית, גרמו לו לנזק בלתי הפיך באשכים או רוקנו את חשבון הבנק שלו (כי אם אתה סומך על המלכה שלך עד כדי שתפקיד בידיה את הגוף ונפש, למה שלא תפקיד בידה פנקס צ'קים חתום?).

ועל כן התשובה היא - יש סאבים שנפגעו ונפגעים.

חלקם גם מעזים ומדברים על כך, חלקם גם מגיעים ומבקשים סיוע.

הם עוברים, באורח לא מפתיע, את אותם שלבים של התהליך שעובר כל אדם שעבר ניצול או התעללות מינית.

רק שמבחינת הקהילה שלנו, זה עוד נמצא בחיתולים, בערך היכן ששיחות על ניצול והתעללות היו לפני חמש שנים במגרש של הסאביות - כבר יודעםי שזה קיים, אבל נדרשים המון אומץ וכוחות כדי לבוא ולדבר על זה בפומבי.

בעיני, העובדה שאנשים מוכנים לדבר על ניצול והתעללות במסווה של בדסמ היא סימן של הבשלה של תהליכים.

אולי בשלב הבא גם נמצא דרכים שיעזרו למנוע מאותם מנצלים גישה לאנשים, בעיקר לאלו שנמצאים בקבוצת הסיכון הגדולה ביותר - מי שחדשים לתחום הבדסמ.
שמוליק 77
לפני 18 שנים • 18 באוג׳ 2006

מסתבר שבדסמ אינו שונה כל כך מהעולם האמיתי בחוץ

שמוליק 77 • 18 באוג׳ 2006
מסתבר שבדסמ אינו שונה כל כך מהעולם האמיתי בחוץ. ציטוט מתוך "נשים עברייניות מין", אתר מקום:

ציטוט: מתוך מה שמבצבץ על פני השטח כשבוחנים את האינפורמציה המוגבלת והמחקרים הנגישים המעטים על הנושא של נשים מתעללות, נראה שכשליש מכלל עבירות המין מבוצעות בידי נשים. בשים לב לכך, מעניין להווכח שמתוך 4,545 אסירים פדראליים באשמת פגיעה מינית בקנדה, רק 19 הינן נשים.

ישנן סיבות רבות לתופעה זו. את חלקן ניתן למצוא במאמר המלא: http://www.macom.org.il/female_sexual_offenders.asp