סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ילדות נשכחת

דולי .​(שולטת)
לפני 17 שנים • 29 באוג׳ 2006

ילדות נשכחת

דולי .​(שולטת) • 29 באוג׳ 2006
ילדות נשכחת

בשבוע שעבר שוחחתי עם ידיד נפש שלי , אחד שחולקת איתו את החוויות הכמוסות ביותר שלי , סשנים נועזים שקיימתי , דברים אקסטרימים ביותר , הוא איש סודי , נפש תאומה .
משוכנעת שעם אף אחד אחר זולתו לא יכולה לשוחח ברמה כזו של פתיחות .
אחרים יזדעזעו , יוקיעו , ישמיצו יתעלפו....
(נו , מה חדש.....דומית מסוכנת , כבר אמרתי ..)
אנחנו נוהגים לשוחח על הכל , להעלות סוגיות לנתח דברים , לשחזר אירועים , ולפעמים גם לשאול כל מיני שאלות שצצות.
ואז נשאלתי ...
"מתי גילית שאת כזו..?"
"למה אתה מתכוון?"
"נן , מהו זיכרון הילדות הראשון שלך , שבו הפגנת או חשת שאת נמשכת לסדיאיזם?"
"אופס....וואללה שאלה טובה , נולדים עם זה , לא ?"
"את בטוח נולדת "
"יא ,חתיכת מניוק קטן....חכה חכה....הישבן של מישהו ....עשוי להגיד בקרוב שלום ולא להתראות לחלק התחתון של הגב.."
"אוחחח, הלוואי....את מאיימת רק....קדימה ....יודעת שמשתוקק"
"טוב , מספיק להשתפך..."
השאלה מצאה חן בעיני .נבירה בתוככי הזיכרון העלתה דברים נחמדים.., ובאמת נראה לי שכך נולדים, יש סדיאיזים שזו תכונה נרכשת , וכנראה שיש גם תכונה מולדת אחרת אין לי הסבר לזיכרונות .
לדוגמה?
בילדותי , עוד בגן...בתור מלכת הגן . היה לי טקס נחמד ומשעשע , מי שחפץ להצטרף לחבורה שלי , נאלץ לעבור טקס , טקס אכילת עוגת חול ועוד כל מיני מריעין בישין שהוכנסו לתוכה , כגון גללי חתולים או מעט מהביזאר שלי ! (וואללה , שלי ) העוגיות הוכנו במו ידי הענוגות של ילדונת בת 4 , מי שאכל ונותר בחיים זכה להצטרף לחבורה שלי .
כמובן שההצטרפות לא נתנה חסינות , ומפעם לפעם היו מבחנים נוספים , על מנת להוכיח שהינו כשר וזכאי לכבוד להשתייך לחבורה שלי .
היה מבחן סיבולת ,
הגברברים החמודים היו נשכבים בפינת הגן , שהיוותה את הממלכה שלי , לא כל אחד היה רשאי להגיע אליה , כאשר קויימו התכנסויות וועידות על , לאחר ארוחת העשר . הופקד אחד מהפמליה בתור שומר ליד הפתח , ודאג להעיף כל הסתננות בלתי ראוייה או חשודה.
הם היו נשכבים ,על בטנם , צמודים אחד ליד השני , ערימה של 7 בריונים חמודים וחסונים , על הרצפה הקרירה , ואני הייתי מהלכת עליהם עם רגליים חשופות , מקפצת להנאתי מאחד לשני , מהגב לישבן ,
טקס חמוד ומשעשע , כמובן שכל מי שכשל כוחו ....סולק בבושת פנים .
מובן מאליו שגם ההורים והגננת לא ידעו דבר , כבר אז ידענו להסתיר ולכסות , וכאשר היו נשאלים לפשר הסימנים הכחולים המשונים , תמיד הואשמה הנדנדה האומללה , אני חושבת שזה היה הגן היחיד שהוחלפה בו הנדנדה 4 פעמים בשנה אחת .
(למועצת החינוך ולעיריה המקומית.....יש תקופת התיישנות , אז אל תבואו אלי עכשיו בתלונות ).
היה גם טקס "פיפי" ....על מנת להחזיק את האימפריה הזעירה שלי , כבר אז ניחנתי בכושר מנהיגות , ומובן מאליו שהשיטה הטובה ביותר לדכא כל סימני מרד, היא לתפוס אובייקט ולהפכו לשעיר לעזאזל .
את אותו מסכנון שעלה בגורל באותו שבוע .
טקס ההוצאה להורג קיים בימי שישי לאחר "קבלת שבת" כאשר הבטן היתה מלאה מהפטל המסורתי ועוגת השוקולד "כושית" אותו אחד ש"נבחר" , והסיבה העיקרית לבחירה היתה גחמה פתאומית ובלתי מוסברת של העריצה הקטנה , היה מושכב על הריצפה , באותה פינה אהובה ונסתרת , פינת הממלכה הקטנה שלי , כולם היו עומדים במעגל סביבו....וכן, משתינים עליו , שמחים לשמוע את יללותיו,
מובן מאליו שכל שבוע היה קורבן, זה היה טקס מחוייב המציאות .
בשבוע הזה יכולת להיות קורבן , ובשבוע שלאחריו מוציא לפועל.
מדהים אותי אחוות השתיקה שהיתה . מובן מאליו שלא היתה השתנקרות , גם מאלה שידעו , ומובן מאליו שלא העזו לפצות את פיהם.
השנים חלפו , עברו ביעף....ביסודי אליו נכנסתי שנה לפני הזמן על סמך מבחנים . כמובן שהיתה עדת מעריצים קטנטנה , והמחזר התורן שנבחר לשאת את הילקוט לבית הספר ובחזרה.
בכיתה א' משבר פתאומי , שכמעט קטע את האידיאליה . הוקפצתי כיתה ....ופה כבר היה עסק עם גדולים ממני , מעט יותר קשה , אך אין דבר העומד בפני הרצון , והעריצה הקטנה המשיכה במעלליה . מיד כונסה חבורה ...ונוצרה אימפריה חדשה , פה חל שינוי מהותי ויסודי , נוספו גם שפחות , מעריצות שתלו עיניים בוהות . חיקו צורת לבוש , תסרוקת וקוקיות .
אוח , כמה שאהבתי להתעלל בהן , לצחוק על צורת הלבוש של אחת , וללעוג לשנייה על ממדי גופה . על מראה...וואללה , העריצה הקטנה גדלה והפכה לעריצה גדולה , כלבתה אמיתית .
נהניתי ללעוג , ולשמוע את צווחות העונג של האחרות שמיד הצטרפו לחגיגה , עדת משחרים לטרף. האמינו לי נשים קטנות פגיעתן עזה וקשה יותר משל עדת צבועים.
היו פגישות סודיות , סיסמה סודית , ממש חבורה למופת.
עיר קטנה , עיירה קטנה ...אין הרבה סודות , קשה להסתיר דברים.
כנראה שלא ננזפתי , ולא נענשתי מכיוון שהייתי תלמידה מצטיינת , ספורטאית טובה .גאוות בית הספר והעיר. ובת למשפחה מאוד אמידה ומבוססת.
אחרת קשה לי להסביר את קשר השתיקה המתמשך .
חיוך קטן עולה על שפתי כאשר נזכרת בסצינה בה האכלתי 3 חברות וחבר לכיתה , הגיעו אלי בשעת צהרים , להתכונן למבחן , ברוב המקרים נהגנו להתכונן למבחנים בסלון המרווח בקומה הראשונה , הסלון היה ענק ובינו ובין המטבח ופינת האוכל הפריד דלפק מפואר , עשוי מעץ אורן מסיבי .
כאשר העוזרת הגיעה לנקות , בדרך כלל שמו על הדלפק את החפצים שהיו מונחים על הריצפה ובינהם גם את קערת האוכל של הכלבלבון המתוק שלי , דוגלי מסריח ברמות שלא יתוארו , בצורת כדורים קטנים חומים בלעעע....,
אמא כיאה לאמא רוסייה מאוקרינה , משפחה אצילית אפילו הקערה של הכלב היתה מיוחדת , חרסינה עם ציורים משהו דקורטיבי , (כנראה שהיו לה גם גנים פולנים ) .
החבורה התעכבה מעט ליד הדלפק ואחת הבנות שאלה , מה זה?
והביצית הקטנה , ענתה, ביסלי חדש , ממש טעים ,
ובסבר פנים נאות ובחיוך רחב מגישה את הקערה המעוטרת , ומפצירה עוד ועוד... ומודיעה שצריך להתרגל לטעם , ולמעשה את הטעם האמיתי מכירים רק לאחר שאוכלים הרבה כדורים. בקיצור לא מרפה עד שהקערה מחוסלת...
ומיד לאחר שחוסלה , מוציאה לגינה בחזית הבית...(נו באמת , מה אני צריכה שהעוזרת תהרוג אותי ) ומודיעה בקול צהלה שבזה הרגע סיימו את ארוחת הערב של בובי . ומרשה להם להקיא מעבר לגדר החוצה , על מנת שהגינה לא תזוהם בשיירי קיא וסחי.
נחמד מצידי , נכון ?
וכמובן שהיו עוד הרבה מקרים ...בהזדמנות ...הבאה.
אז מה נראה לכם שסאדיזים היא תכונה מולדת או נרכשת ?
aleks​(נשלט)
aleks​(נשלט) • 29 באוג׳ 2006
שאלה מאד יפה.אין תשובה חד משמעית.יש הרבה מאד תאוריות בנושא, התומכות בשני צדי המתרס.
לי נראה שבכל אדם יש קורטוב של הסאדיזם,וכמו כל תכונה אחרת, תלוי בכל אדם,מה הוא עושה עם התכונה הזו, והאם הוא ממשיך לפתח אותה או לא.
דווקא אצל ילדים, התכונה הזו בולטת במיוחד.יש הרבה מאד סאדיזם אצל ילדים,בדיוק כמו שתיארת בסיפור הילדות שלך הגבירה דולי.
גם לי,עבד ומאזוכיסט בנפשי,יש זכרונות ילדות בהם הבחנתי אצלי תכונות סאדיסטיות.הייתי מבלה שעות על יד כן של נמלים,בוהה בהם,בוחן את תנועותיהם,ולאחר מכן הייתי לוקח מקל או אבן, והייתי מכה בהם ,הורג רבים מאד,וגם לפעמים לקחתי גפרורים,והייתי מצית אותם,ומביט בהנאה כיצד האש אוכלת ושורפת את גופם.
אני מסיק מכך, שגם לי בתור מאזוכיסט,הנהנה כאשר מכאיבים לי ומשפילים אותי (המין הנשי בלבד), גם לי יש את התכונה סאדיזם,פשוט אני לא פיתחתי אותה אצלי .אני בחרתי לפתח תכונה אחרת -המאזוכיזם.
הנסיבות של החיים,הן הגורמות לאדם לפתח יותר תכונה זו או אחרת.אבל בבסיס,רוב התכונות הן מולדות .למשל אני,המשכתי יותר לפתח את המאזוכיזם,מכיוון שהייתה לי אימא שתלטנית מאד ,שהייתה רודה בי בילדותי,מכה אותי עם חפצים שונים אין ספור פעמים.,הייתה מענישה אותי פיזית ומנטאלית. על דרך הפרדוקס, הזכרונות האלה משכו אותי לכוון המאזוכיזם.באותם הימים של הילדות,לא אהבתי את המכות ואת ההשפלות,אבל משום מה,המחשבות על כך כאשר התבגרתי מאד מאד חרמנו אותי, ולפתע, או במשך הזמן למדתי שאני בעצם נהנה כאשר אישה מדברת אליי בטון סמכותי,כועסת עליי,צועקת,מרביצה ומענישה.אני גיליתי שאני נהנה כאשר אישה מכאיבה לי,אם כי אין לי סף כאב מאד מאד גבוה, אבל בכל זאת.
האם זה סביר שזכרונות הכאב וההשפלה מהילדות ימשכו אותי דווקא למאזוכיזם, ולא לסאדיזם למשל ?
דולי .​(שולטת)
aleks כתב/ה:
שאלה מאד יפה.אין תשובה חד משמעית.יש הרבה מאד תאוריות בנושא, התומכות בשני צדי המתרס.
לי נראה שבכל אדם יש קורטוב של הסאדיזם,וכמו כל תכונה אחרת, תלוי בכל אדם,מה הוא עושה עם התכונה הזו, והאם הוא ממשיך לפתח אותה או לא.
דווקא אצל ילדים, התכונה הזו בולטת במיוחד.יש הרבה מאד סאדיזם אצל ילדים,בדיוק כמו שתיארת בסיפור הילדות שלך הגבירה דולי.
גם לי,עבד ומאזוכיסט בנפשי,יש זכרונות ילדות בהם הבחנתי אצלי תכונות סאדיסטיות.הייתי מבלה שעות על יד כן של נמלים,בוהה בהם,בוחן את תנועותיהם,ולאחר מכן הייתי לוקח מקל או אבן, והייתי מכה בהם ,הורג רבים מאד,וגם לפעמים לקחתי גפרורים,והייתי מצית אותם,ומביט בהנאה כיצד האש אוכלת ושורפת את גופם.
אני מסיק מכך, שגם לי בתור מאזוכיסט,הנהנה כאשר מכאיבים לי ומשפילים אותי (המין הנשי בלבד), גם לי יש את התכונה סאדיזם,פשוט אני לא פיתחתי אותה אצלי .אני בחרתי לפתח תכונה אחרת -המאזוכיזם.
הנסיבות של החיים,הן הגורמות לאדם לפתח יותר תכונה זו או אחרת.אבל בבסיס,רוב התכונות הן מולדות .למשל אני,המשכתי יותר לפתח את המאזוכיזם,מכיוון שהייתה לי אימא שתלטנית מאד ,שהייתה רודה בי בילדותי,מכה אותי עם חפצים שונים אין ספור פעמים.,הייתה מענישה אותי פיזית ומנטאלית. על דרך הפרדוקס, הזכרונות האלה משכו אותי לכוון המאזוכיזם.באותם הימים של הילדות,לא אהבתי את המכות ואת ההשפלות,אבל משום מה,המחשבות על כך כאשר התבגרתי מאד מאד חרמנו אותי, ולפתע, או במשך הזמן למדתי שאני בעצם נהנה כאשר אישה מדברת אליי בטון סמכותי,כועסת עליי,צועקת,מרביצה ומענישה.אני גיליתי שאני נהנה כאשר אישה מכאיבה לי,אם כי אין לי סף כאב מאד מאד גבוה, אבל בכל זאת.
האם זה סביר שזכרונות הכאב וההשפלה מהילדות ימשכו אותי דווקא למאזוכיזם, ולא לסאדיזם למשל ?

בהחלט נראה לי שעקבות וחוויות הילדות מעצבות את אופיו ונטייתו הסופית של כל אדם.
כנראה שבכל אדם טמון יצר המאזוכיזים והסדיאזים גם יחד, וחוויות ילדות , טראומות או אירועים שונים , הם אלה שגורמים לנטייתו הסופית. להתגברות נטייה אחת על השנייה.
מאידך , האם אפשרי שאדם נולד סדיאיסט?
למה כוונתי , שבלתי ניתן לשנות?
נולדת כזה....וזהו זה.
יש בכלל אפשרות לשנות נטייה ?
לא נראה לי , אם טמון בתוכך יצר הסדיאיזים אזי הינך כזה, וכל נסיונות ההשתנות הן של האדם והן של החברה , מועדות לכישלון.
זו דעתי , מעניין מה דעת היתר....
אשמח לקבל דיעות ותגובות נוספות.
גון קונור מקלאוד​(נשלט)
כנראה שבכל אדם טמון יצר המאזוכיזים והסדיאזים גם יחד, וחוויות ילדות , טראומות או אירועים שונים , הם אלה שגורמים לנטייתו הסופית. להתגברות נטייה אחת על השנייה.

אצלי זה לא מיילדות כמו שמיתוך הבנה שנתקבלה משך הזמן

נולדת כזה....וזהו זה.
לא נראה לי , אם טמון בתוכך יצר הסדיאיזים אזי הינך כזה
,

ואים יש בך את היצר לכבוש אותנו לקרוע ולחלוב- אז למה לוותר על זה
דולי .​(שולטת)
WIZARD כתב/ה:

אצלי זה לא מיילדות כמו שמיתוך הבנה שנתקבלה משך הזמן

נולדת כזה....וזהו זה.
לא נראה לי , אם טמון בתוכך יצר הסדיאיזים אזי הינך כזה
,

ואים יש בך את היצר לכבוש אותנו לקרוע ולחלוב- אז למה לוותר על זה

נכון, אבל תסכים איתי שהבנה שנקנתה עם הזמן....היא בעקבות אירועים מסוימים, או אולי אתה מתכוון לכך שהאופי המסוים של כל אדם הינו המדד עד כמה ישפיעו האירועים השונים , ויגרמו לנטייתו לצד זה או אחר ,

ונכון , אם יש את היצר לכבוש , לקרוע ולחלוב ...בשביל מה לוותר.
פה זו לא שאלה של לוותר.
ומתייחסת ספיציפית לעצמי, גם לא יכולה לוותר , אצלי זה "בדם". לא מסוגלת בלי זה ,
אחרי תקופה מסוימת ללא סשן, הרעב מתחיל להלום בי, חשה שחייבת סשן טוב חזק אכזרי.
מכורה לכך, לא מסוגלת לצאת , והאמת גם לא רוצה לצאת , אוהבת את הסשנים , אוהבת את היצר החייתי , את ההתמוססות , אוהבת לראות את הסאב מתפתל תחתי , נאנק , גונח , מתפתל .
כלבלבון עירוני

יש תאוריה שמאזוכיזם וסאדיזם נובעים מאותו מקור

כלבלבון עירוני • 29 באוג׳ 2006
aleks כתב/ה:

סביר שזכרונות הכאב וההשפלה ימשכו אותך למאזוכיזם או לסאדיזם.
האהבה והתלות באמא שלך היו מעורבבים בכאב והשפלות ולמדת שזאת האהבה.
פרויד כתב שילד לומד מה זאת אהבה מהאמא שלו.
כשהתבגרת אתה מחפש את האהבה הכואבת והמשפילה שאתה רגיל אליה מילדותך.
האמא שלך היא המודל של האישה שאתה אוהב.
יש גברים שהיו רוצים להכות בחזרה את האישה שהם אוהבים כי רצו להכות בחזרה את האם ולא יכלו.
לפי פרויד גברים כאלה יהפכו לסאדיסטים.
כלבלבון עירוני
נולדת כזה....וזהו זה.
לא נראה לי , אם טמון בתוכך יצר הסדיאיזים אזי הינך כזה, וכל נסיונות ההשתנות הן של האדם והן של החברה , מועדות לכישלון.
[/quote]

אני עונה לשאלות שלך: יש הרבה ילדים שנולדים עם סאדיזם.
אצל ילדים קטנים רואים סאדיזם יותר מאשר אצל מבוגרים אבל הסאדיזם שלהם הוא תמים.
הם יכולים להתעלל בכלב קטן ולמשוך לו את הזנב או האוזן ויכולים להתעלל בילד אחר.
לפי פרויד התגובה של ההורים והסביבה תעצב את הנטיה הסופית.
יש תאוריות פסיכולוגיות שסאדיזם ומאזוכיזם הם אותה נטיה והיא הנטיה הסאדיסטית שמופנה כלפי האדם עצמו בגלל חינוך והדברים שקרו בבית, במיוחד עם האמא.
בן לאמא מתעללת ומכה יכול להפוך למאזוכיסט כי יקבל שצורת האהבה הנכונה היא מכות והשפלות ויחפש אותה אצל אישה אחרת ויכול לרצות להכות ולהשפיל בעצמו ולהפוך לסאדיסט.
הוא יכול גם להחליט שהאמא שלו היא לא המודל לאהבה והנטיה תהיה מוחבאת או תעלם.
החברה יכולה לחנך ולשנות נטיה של ילדים אם היא מזהה את הנטיה בגיל צעיר.
יותר קל לזהות נטיה אצל ילד מאשר אצל ילדה ולא מחפשים את הנטיה אצל ילדות.
יש הרבה ילדים שמספרים שהיו סאדיסטים בילדותם "הבינו" והפסיקו.
בת לאמא או אבא מכה יכולה להפוך למאזוכיסטית שתפנה את הסאדיזם כלפי עצמה או סאדיסטית שתפנה את הסאדיזם כלפי אחרים.

אני מנחש שהאמא שלך היתה אישה חזקה ושתלטנית ששלטה במשפחה ולמדת ממנה מה זה להיות אישה. אם רואה מה הילדה הקטנה שלה עושה ואם היא עודדה אותך היא העצימה את הנטיה שלך.
פרויד אומר שעל הבת משפיע האבא ואם האמא שלך היתה דומיננטית כלפי האבא שלך התשובה איך את היום נמצאת במשפחה שלך.
BDSM אינו סאדיזם טהור כי הוא מבקש הסכמה אצל הנשלט והסאדיזם עובר סובלימציה.
BDSM הוא בעצמו חינוך של הסביבה והתערבות בנטיה של חלק מהאנשים.
aleks​(נשלט)
aleks​(נשלט) • 29 באוג׳ 2006
כלבלבון עירוני כתב :
ציטוט: האהבה והתלות באמא שלך היו מעורבבים בכאב והשפלות ולמדת שזאת האהבה.
יש גברים שהיו רוצים להכות בחזרה את האישה שהם אוהבים כי רצו להכות בחזרה את האם ולא יכלו.
ואילו אני הפכתי למאזוכיסט icon_smile.gif
האם אני הפרכתי את התאוריה של פרויד ?
icon_eek.gif
דולי .​(שולטת)
כלבלבון עירוני כתב/ה:
נולדת כזה....וזהו זה.

אני עונה לשאלות שלך: יש הרבה ילדים שנולדים עם סאדיזם.
אצל ילדים קטנים רואים סאדיזם יותר מאשר אצל מבוגרים אבל הסאדיזם שלהם הוא תמים.
הם יכולים להתעלל בכלב קטן ולמשוך לו את הזנב או האוזן ויכולים להתעלל בילד אחר.
לפי פרויד התגובה של ההורים והסביבה תעצב את הנטיה הסופית.
יש תאוריות פסיכולוגיות שסאדיזם ומאזוכיזם הם אותה נטיה והיא הנטיה הסאדיסטית שמופנה כלפי האדם עצמו בגלל חינוך והדברים שקרו בבית, במיוחד עם האמא.
בן לאמא מתעללת ומכה יכול להפוך למאזוכיסט כי יקבל שצורת האהבה הנכונה היא מכות והשפלות ויחפש אותה אצל אישה אחרת ויכול לרצות להכות ולהשפיל בעצמו ולהפוך לסאדיסט.
הוא יכול גם להחליט שהאמא שלו היא לא המודל לאהבה והנטיה תהיה מוחבאת או תעלם.
החברה יכולה לחנך ולשנות נטיה של ילדים אם היא מזהה את הנטיה בגיל צעיר.
יותר קל לזהות נטיה אצל ילד מאשר אצל ילדה ולא מחפשים את הנטיה אצל ילדות.
יש הרבה ילדים שמספרים שהיו סאדיסטים בילדותם "הבינו" והפסיקו.
בת לאמא או אבא מכה יכולה להפוך למאזוכיסטית שתפנה את הסאדיזם כלפי עצמה או סאדיסטית שתפנה את הסאדיזם כלפי אחרים.

אני מנחש שהאמא שלך היתה אישה חזקה ושתלטנית ששלטה במשפחה ולמדת ממנה מה זה להיות אישה. אם רואה מה הילדה הקטנה שלה עושה ואם היא עודדה אותך היא העצימה את הנטיה שלך.
פרויד אומר שעל הבת משפיע האבא ואם האמא שלך היתה דומיננטית כלפי האבא שלך התשובה איך את היום נמצאת במשפחה שלך.
BDSM אינו סאדיזם טהור כי הוא מבקש הסכמה אצל הנשלט והסאדיזם עובר סובלימציה.
BDSM הוא בעצמו חינוך של הסביבה והתערבות בנטיה של חלק מהאנשים.[/quote]

צר לי לאכזב אותך , אבל התיאוריה פה ממש לא נכונה. במקרה הנוכחי , בכל אופן לגבי היא לא נכונה.
הורי עלו לארץ , אמא מאוקריאנה ואבא מגרמניה , שניהם היו אנשים חזקים מאוד, הגיעו בלי כלום, ובנו פה את עצמם יש מאין. אבא ואמא ביחד היו אנשים חזקים במידה מעוררת הערצה ויוצאת דופן, היחסים היו שויוניים,
כלבלבון עירוני
aleks כתב/ה:
כלבלבון עירוני כתב :
ציטוט:
האהבה והתלות באמא שלך היו מעורבבים בכאב והשפלות ולמדת שזאת האהבה.

ואילו אני הפכתי למאזוכיסט icon_smile.gif
האם אני הפרכתי את התאוריה של פרויד ?
icon_eek.gif

לא הפרכת את התאוריה של פרויד.
אני מדגיש שוב את הקטע הרלוונטי לפי פרויד.
סיפרת שהיתה לך אמא מכה ומשפילה וכאשר התבגרת גילית שהאהבה שאתה רוצה מלווה בכאב והשפלות.
לפי פרויד יתכן גם המקרה ההפוך בשכיחות יותר נמוכה כי אז המודל נוצר כתוצאה מהתנגדות לדמות האם.
יש סיבות אחרות לסאדיזם והתאוריה שלו מסבירה יותר את המאזוכיזם מאשר את הסאדיזם.
המאזוכיזם לפי התאוריה של פרויד נובע מקבלת מושג האהבה כפי שהועבר לך ע"י האם.
הסיפור שלך מאשר את התאוריה שלו.