צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

השולט אור​(שולט)
לפני 18 שנים • 15 בספט׳ 2006

אני נהנית משאלותיך :) ולתשובות:

השולט אור​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
זאלופון כתב/ה:
אור,
תודה על שקראת את האנציקלופדיה שלי והגבת icon_smile.gif (ותודה גם לך, מל!)
עדיין אני לא רואה את הדברים כמוך. למען הקוראים התמימים שלא עשו שום דבר רע לא אצטט את התכתובת הארוכה אלא אשיב בנקודות המתייחסות אליה:

1. סאביות הן אנושיות כמו דומים. כפי שדום יכול לזהות ניגוד אינטרסים ולהעביר את החדשה (אני לא אוהב "מתלמדת" כי אין יותר מדי מה ללמוד בעיניי) למישהו אחר, כך גם סאבית. בשני המקרים, האדם יכול לנצל את תפקידו לרעה ללא קשר למינו או נטייתו הבדסמית.

נכון, ולכן יהיה קורס. במהלך הקורס נוכל לנפות את מי שלא יתאימו מבחינה אישיותית ליכולת לתמוך וללוות בלי להביא שיפוטיות או ניגודי אינטרסים.

2. הידע עליו דיברת, אשר יילמד בהכשרה, לא נקי מדיעות ואידאולוגיה. שרשורים ארוכים בפורומים הללו הוכיחו באופן ברור שאין הסכמה לגבי מה מסוכן וממה יש להזהר ומתי צריך לתת לאנשים חופש לעשות מה שהם רוצים, גם אם זה נראה לנו מסוכן. ציטטת בהודעה שפתחה את השרשור הזה חלקים ממאמרים שעוסקים בנושא. עם חלק ממה שנכתב שם אני מסכים מאד, אבל על חלק אחר יש לי ביקורת ארסית ובשום אופן לא אוכל לקבל אותו כ"ידע" לגבי בטיחות. בסופו של דבר כל "תכנית לימוד" שאני או את נגבש תייצג לא רק את המידע אלא גם את דיעותינו ואמונותינו.
אגב, בדוגמה שנתתי בהודעתי הקודמת לא התייחסתי רק לסשנים אלא לכל אספקט במערכת יחסים שאני חלק ממנה. אם סאבית שלי מרגישה שקולה לא נשמע במערכת, אצפה ממנה שתדבר על כך איתי ולא עם אחרים.

כדי להעניק את הסיוע הטוב ביותר יש לקיים מפגשים של סיעור מוחות שבסופם יקבעו יחד נושאי ההדרכה. ובנוגע לחלק השני של שאלתך, זאלופון, אתה לא מבין שזה בדיוק מה שמבדיל אותך מדום מתעלל? היכולת של הסאבית שלך להביא אליך את הדברים שמציקים לה כשהיא יודעת שתהיה אוזן קשבת מצד הדום שלה לקשיים שלה.

דום מתעלל לא מוכן לשמוע טענות או ביקורת. הוא מושלם. הוא אלוהים. ואלוהים לא יכול לטעות.

3. אני לא מבין למה את לא יכולה להיות יועצת לסאביות חדשות, רק משום שאת דומית. מה פוסל אותך? הרי את יכולה לסמוך על עצמך שלא תנצלי זאת לרעה (מכל מקום, לא פחות משסאבית יכולה לסמוך על עצמה), ואת הידע שנדרש (בצדק או לכאורה, לא משנה כרגע) מן הסתם יש לך שכן אחרת לא הית משתתפת בעיצוב ההכשרה. אז למה לא? רק כי את בעצמך לא סאבית? למה זה אמור למנוע ממך להעביר את הידע ואת העצות שלך?

מסיבה פשוטה. גם אם אני בוטחת בעצמי לחלוטין, סאבית חדשה שנכנסת לעולם תתאהב, ברוב המקרים בדום/ית שילוו אותה. המטרה היא לא ליצור קשרים רומנטיים בין המלווה למלווה, אלא להעניק ידע שבעזרתו הסאבית החדשה תפלס את דרכה בביטחה בעולמנו.

ומה לגבי מי שהיו סאביות אבל עכשיו מגדירות עצמן כדומיות? או מי שהיו דומיות ופתאום גילו את הצד הנשלט? מוזרה לי ההבחנה הזו.

על זה צריך לשוחח ואת זה צריך לבדוק. אין לי תשובות עדיין לכול icon_smile.gif
השולט אור​(שולט)

טיצ'ר לשאלותיך

בגלל שאני מספיק עקשן, אני אעלה את העניין הזה שוב:
יש יותר ממכנה משותף אחד בין היוזמה הזו לקו החם. צאו מהשבלונה. רוצים שידעו עליכן יותר ושתהיו יותר זמינות? גם ככה הקו החם צריך להיות. אתן עוסקות בפגיעות - ככה גם בקו החם. עוד? היוזמים? כבר שייכים בחלקם לקו החם. אוזן קשבת? הקו החם !, בקיצור, זה בעצם עושה סדר.

אני לא מהווה יותר חלק מהקו החם. פרשתי לפני מספר חודשים. זו יוזמה פרטית שעלתה בעקבות המפגש שהיה שוב יוזמה פרטית שלי, בעקבות ריבוי מעשי ההתעללות והאונס אליהם נחשפנו בתקופה האחרונה.

בקו החם פעילים כיום כשלושה אנשים. אני לא חושבת ששלושה אנשים מספיקים כדי לתמוך וגם כדי ללוות. יש פה קהילה שכוללת כמה אלפי אנשים והגיע הזמן שעוד אנשים יעשו למען הקהילה הזו. בזה אני מאמינה, ולשם אני מובילה.

4. אני בכלל לא אתייחס באריכות לעניין גיבוש הקבוצה הנוספת לקו החם, כי חוץ ממך מייפל סביר מאוד מאוד להניח שאף אחד לא ידע על זה. פוסט פשוט ב-'כללי' היה מסלק את הבעיה הזו. מה גם שאור אומרת בדיוק את ההיפך הגמור - שיש יותר מדי אנשים שרוצים... (והאמת? אי שם )

מעולם לא אמרתי שיש יותר מדי אנשים בקו החם. אמרתי שבזמנו כשפתחנו את הקורס רבים הציעו את עצמם. מתוכם נבחרו 12 לקורס הראשון. את הקורס סיימו שישה. אני מחזיקה זמן רב בדיעה שהגיע הזמן לקורס נוסף כי מה שלא מתפתח מת בסופו של דבר. אני מקווה מאוד שקורס נוסף של הקו החם יתארגן בתקופה הקרובה.
אין בין הקו החם ליוזמה העכשווית ולו דבר.
מנטרה​(שולט)

Re: אבל תביט ותראה מה קורה פה

מנטרה​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
Belisana כתב/ה:
במשך 14 עמודי שרשור יש תגובות נזעמות על כך שלא שיתפנו גם גברים.
הקשבנו, הפנמנו והצענו לשתף את כל מי שרוצה. פתחנו את הדלת לכל מי שיש לו לתרום משהו בנושא.

ומה התוצאה? פתאם קול דממה דקה.

מפתיע לא?

בליסינה,
אני מברך על היוזמה שלכן ואשמח להשתתף ולתרום מנסיוני במפגש הבא.
מתי התאריך המיועד?
teacher​(שולט)

או קונטרר

teacher​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
פה סלע המחלוקת.
זה שאת פרשת מהקו החם לא אומר שהיוזמה החדשה לא טובה, או שבמהותה אינה קשורה לקו.
בקבוצה שבה אפילו הקו החם בקושי זז ואת היית אחת ממקימיו, את באמת חושבת שיש מקום לעוד גוף שעיקר התעסקותו היא בהתעללות ומניעתה?

אני לא חושב כך.

אני חושב שאיחוד המשאבים הוא מצב של WIN WIN בו גם אתם מרויחים וגם הקו מרויח.
הגיע הזמן לרענן קצת את העניינים. למה לרכב על אופניים כשאפשר להמציא גלגל?
לא לראות את הקשר החם בין השניים, זה כבר עניין של אגו.

חלומות באספמיה:
ציטוט: ''..סאבית חדשה שנכנסת לעולם תתאהב, ברוב המקרים בדום/ית שילוו אותה..''

את באמת חושבת כך? אנחנו לא בסרט הוליוודי סוג ג'. ואני לא זוכר שהתאהבתי ברופאה שהוציאה לי שיני בינה, או ביועץ האירגוני המזוקן במשרד. גם יועצת הביטוח שלנו לא עושה לי את זה, למרות שיש לה אחלה עצות כבר שנים. נראה לי שסאביות רק יסבלו מכזו תדמית מטומטמת שאתן יוצרות להן. כתבתי פעם פוסט על ההבדל בין פנטזיה למציאות..

teacher
השולט אור​(שולט)

טיצ'ר

כתבת: בליסאנה: ''..ומה התוצאה? פתאם קול דממה דקה..''
אם זו קול דממה דקה, אני סקרן לשמוע את ההגדרה שלך ל'דקה'.
זה שאת אוטמת אזניים ועיניים - זה לא יעלים את הביקורת או את ההצעות הענייניות,
זה רק עושה אותך עיוורת וחירשת ולא חלק מהדו-שיח."

עד לעמוד 15 לא נתקלתי בשאלות שמטרתן לבנות ולא להרוס (תודה זאלופון). תבדיל בין ביקורת לבין התלהמות שמקורה בפחד.

אז לא, זה לא עושה אותה עיוורת או חירשת. נדמה לי שבליסאנה שמרה לכל אורך הדרך על קור רוח וניסתה שוב ושוב להחזיר את הצורחים לנושא המדובר.

יש הבדל בין ביקורת לבין צרחנות מפוחדת. אתה יודע מה, אם סאביות היו מגיבות כפי שהגיבו חלק מהדומים בעמודים הקודמים להצעה שהייתה באה מאיזה דום, היו מאשימים אותן בחוסר הקשבה שגובלת בהיסטריה מפוחדת.

אני דומית, גם לי יש אגו מפה ועד הודעה חדשה. והדבר האחרון שהיה מפחיד אותי (אם הייתי פעילה כפי שהייתי בעבר), הוא שתבוא אליי סאבית שלמדה קצת על מה זה בדסמ בטוח ומה הוא לא.
השולט אור​(שולט)
דעותינו חלוקות טיצ'ר ולא בפעם הראשונה. אני יכולה לחיות עם זה.

וכן, ברוב המקרים סאבית חדשה תתאהב אם דום/ית ילוו אותה בדרכה החדשה. למה? לא כי היא לא אינטיליגנטית אלא פשוט כי זה קורה במציאות.

עבודת מאסטר ומנטרה - תודה על הנכונות לסייע בסיעור המוחות icon_smile.gif
Belisana​(שולטת)
Belisana​(שולטת) • 15 בספט׳ 2006
עבודת מאסטר ומנטרה - תודה. ברגע שיתווספו עוד כמה אנשים לרשימה נקבע תאריך וניישם את הפגישה.

טיצ'ר, למרות ההתנסחות הלא מכבדת שלך, אענה לך עניינית: אני הצעתי לגברים להצטרף ליוזמה שמטרתה עזרה לסאביות (ולמעשה לכל מי שזקוק לה כאן) ולבוא למפגש מחודש שכולל את כולם ופתאם כל אלה שאמרו שזאת הדרך הנכונה השתתקו, על כך דיברתי כשאמרתי "קול דממה דקה". אתה עדיין מוזמן למפגש שכזה.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
"צרחנות מפוחדת" כפי שהשתמשו בביטוי לפניי,
זה מה שראיתי בהודעה הראשונה בשירשור הזה. גם פחד ותיעוב
כלפי המין השני. ממש מיסטר הייד עשיתם ממנו.

כל כך להוטות לעזור לנשלטות שפשוט רצות קדימה, דורסות.
לא חשוב איך הצד השני ירגיש.
לא חשוב הזילזול והחשדנות כלפי גברים המופיע בהודעה הראשונה.
העיקר שהיא ורק היא תרגיש מוגנת ב-100 אחוז

בהודעה הראשונה אני לא רואה שום טיפת כבוד לצד השני - הלוא הוא הגבר.
זה רק מתרכז ב "דרכים שהאישה תרגיש טוב בהם" והם כוללים גם זילזול
ברור בצד השני.

לא צריך לזלזל במישהו כדי ליצור הגנות.

ובנוגע לפגישה:

אני לא רואה במה תועיל נוכחות אנשים שמתנגדים לרעיון בפגישה עצמה.
כיוון שהפגישה עצמה מושתת על מיסוד "האירגון"(הבסיס). כל רעיון שיובא שם ייושם
בתוך המיסוד. אז מי שמשתתף פועל יוצא מכך שהוא מסכים למיסוד ועתה נשאר
לעבוד על הרעיונות...
אבל הדיעה שלו הייתה נגד. נגד המיסוד. נגד הבסיס.

מבין אלה שמתנגדים, ההתנגדות היא לא דווקא לרעיונות העזרה אלא יותר למיסוד העניין.
(מיסוד בצורת סמכויות ומערך כולל של חונכות והדרכה).
ובתוך הפגישה הוא לא יוכל לנסות לשכנע לבטל זאת.
כי ביטול זה אומר שאין צורך מההתחלה בפגישה.

ולדוגמא:
אני לא יכול לשבת בפגישה שעצם מטרת קיומה(הסכמה אוטומטית על מיסוד)
היא חלק גדול מההתנגדות שלי.

---------------

בסופו של דבר, אפשר לסכם את האג'נדה שלכן בשלוש מילים:
הפחדה, הפחדה, הפחדה.

גם אם לא יוקם מערך שכזה, העולם לא יקרוס. מבטיח לכן.

נבואות זעם ואימה זה ממש לא בסיס טוב למיסוד שלכן...

ומילה למייפל,
אני מאמין גם שכוונתייך טובות אבל לפעמים
צריך לעצור ולשאול האם לא נסחפנו יותר מדי
אני וחברותיי.

קורה שלפעמים מתוך רצון טוב הולכים על דרך מסוימת
תוך התעלמות מכל הגורמים האחרים כאילו הם לא קיימים.
גורמים שכן יש לקחת בחשבון.

לא בריא ללכת בדרך מסוימת מבלי
להתיחס למה שקורה מסביב לדרך.
לא להתעלם מהנוף.

מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 15 בספט׳ 2006
[/quote] טיצ'ר כתב:

כלומר, הייתי אולי אומר לך שתחושת הפגיעה שלך מייפל, מזיזה לי את הקצה של המנדיבולה, ושהדיון ימשך, ושאת יכולה להמשיך לצעוק עד מחר, צעקות היסטריות, וכמי שלא בעסק אולי את פחדנית מדי כדי להיות ראויה להיקרא כך, ואת לא אמורה לפחד מגברים חזקים כי את סתם פחדנית.

הייתי רוצה מאד להבין מה היה הטעם בכתיבת המילים האלה.