אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גזענות

melody
לפני 17 שנים • 21 בספט׳ 2006
melody • 21 בספט׳ 2006
לא עלה על דעתי שמי ששואל למוצא שלי, עושה זאת מתוך גזענות.
וכשנשאלתי, עניתי בכיף ובגאווה - בפרט על הצד הסלוניקאי שלי .

את עושה אינטרפרטציה שלילית לשאלה די בנאלית, כי אפשר גם לפרש
זאת כהתעניינות, סקרנות, רצון למצוא דברים משותפים וכדומה.

תבחרי בחיובי icon_smile.gif

שנה טובה.
Black Roses
Black Roses • 21 בספט׳ 2006
חשבתי על זה
אם השאלה היתה נשאלת לאשכנזיה ודווקא השואל היה רוצה ספרדיה
האשכנזיה לא היתה עושה מזה רעש
וזה למה?
אפלבי

אני לא מתבייש במוצא שלי וגאה בתרבות של העדה שלי

אפלבי • 21 בספט׳ 2006
אם שואלים אותי על מוצא אני עונה ולא חושב שרוצים להעליב אותי.

התשובה מסובכת כי אני מעורב מכמה עדות אבל אחת העדות שלי מזמינה למימונה.

אני לא פוחד לשאול בחורה על מוצאה כשאנחנו מכירים כדי לדעת אם אנחנו עם אותם מנהגים בבית.

אם היא מתביישת במוצאה אני פוסל אותה.

אני פוסל אותה לא בגלל העדה שלה אלא בגלל הבושה שלה בעדה שלה והמחשבה שיש עדות ששוות פחות.

אם היא תגיד שהיא יוצאת רק עם אשכנזים, תימנים, אתיופים, מרוקאים או רוסים אחשוב שהיא לא בשבילי.

לא נתקלתי בנשים כאלו.
shuki boy​(נשלט)

דיכוי

shuki boy​(נשלט) • 21 בספט׳ 2006
Black_roses כתב/ה:
חשבתי על זה
וזה למה?

מאותה סיבה שלו זר היה קורא לאשה "מותק", יתכן מאד שהיא היתה עושה מזה רעש, ואילו הוא היה מדבר ככה לגבר, סביר להניח שזה היה עובר בשקט.
אפלבי

אשכנזים לא מדכאים והם לא המעמד השולט. תשכח מזה

אפלבי • 21 בספט׳ 2006
מאונן מקלדת כתב/ה:
Black_roses כתב/ה:
חשבתי על זה
וזה למה?

מאותה סיבה שלו זר היה קורא לאשה "מותק", יתכן מאד שהיא היתה עושה מזה רעש, ואילו הוא היה מדבר ככה לגבר, סביר להניח שזה היה עובר בשקט.

האשכנזים מזמן כבר לא המעמד השולט בישראל והם לא מדכאים את האחרים.

חלק מהאשכנזים שמדברים על דיכוי של אשכנזים אחרים את בני עדות המזרח נשארו עם חלומות גדולה ורוצים לחשוב על עצמם כמתקני העולם ואת בני עדות המזרח כמסכנים שלא יודעים לדאוג לעצמם.

רוב העם מתעניין במוצא בגלל הפולקלור.

האשכנזים מזמן איבדו את ההגמוניה במדינה, התרבות האשכנזית של אז פינתה את מקומה לתרבות אחרת של עדות אחרות, הפוליטיקאים, שר הבטחון, הרמטכ"ל והאלופים, העשירים הגדולים כמו נמרודי, לבייב, תשובה ואחרים מזמן לא אשכנזים.

כשאני רואה אנשים שמתביישים במוצא ובתרבות שלהם וחושבים שיש עדה נחותה ומתביישים לומר מאיזו עדה הם, הדם המרוקאי שלי סוער.

שאלה על עדה אינה דיכוי. אין עדה נחותה.
icon_wink.gif
Black Roses
Black Roses • 21 בספט׳ 2006
לא אמרתי שהאשכנזים הם עדה עליונה אבל זה שאתה אומר את זה במרומז ומתגונן על זה זה עניין ובעיה שלך, אבל זו עובדה אשכנזי לעולם לא יתקומם על גזענות על עדתו ולעומת זאת ספרדים כן!
פייה{O}

Re: אשכנזים לא מדכאים והם לא המעמד השולט. תשכח מזה

פייה{O} • 21 בספט׳ 2006
אפלבי כתב/ה:
האשכנזים מזמן איבדו את ההגמוניה במדינה, התרבות האשכנזית של אז פינתה את מקומה לתרבות אחרת של עדות אחרות, הפוליטיקאים, שר הבטחון, הרמטכ"ל והאלופים, העשירים הגדולים כמו נמרודי, לבייב, תשובה ואחרים מזמן לא אשכנזים

ותראה איך המדינה שלנו נראית....
crazzzy.gif

דיסקליימר לטובת חובבי ה-PC שרוצים להתנקש בחיי עכשיו:
אני לא באמת חושבת שהמדינה נראית כך בגלל מוצאם של היושבים בשלטון.
dragon fly
dragon fly • 21 בספט׳ 2006
פשוט עצוב לקרוא מה שרשום פה......... icon_cry.gif

שנת 2006 ........... icon_sad.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_sad.gif

מי היה מאמין????
sssssss
sssssss • 21 בספט׳ 2006
שאלת המוצא יכולה לנבוע מהרבה מקומות ולאו דווקא מגזענות. אולם זה לא יהיה נכון לטאטא את הדברים מתחת לשטיח ולחשוב שבשנת 2006 במדינת ישראל הגזענות בטלה מן העולם. ובטח שלא הייתי מצמצם את הדברים לאתר הכלוב או לקהילת הבדסם. זה נושא רחב הרבה יותר. אבל יחד עם זאת, לא בכל פעם שמישהו שואל שאלת מוצא זה בהכרח יעיד עליו כגזען. אני סומך על מי שבאמת גזען שבמוקדם או במאוחר (בדר"כ בשלב מוקדם) יחשוף את פרצופו האמיתי.

אז למה בכלל נשאלת שאלה כזאת?

זה יכול לנבוע מכמה אופנים שרובם כבר נאמרו כאן כמו טעם המראה החיצוני. ונכון שזה לא מדע מדוייק וניתן יהיה למצוא תימני בהיר ורוסי שחום וכו', אבל באופן כללי ובדרך כלל זה אכן משקף מציאות חיצונית מסויימת...אין טעם להיכנס לפראנויה משאלה כזאת וצודק הטוען שיש בזה מידה של רגש נחיתות. אני אישית מעולם לא הרגשתי נחות ליד מישהו רק משום ששם המשפחה שלי אינו בסיומת ביץ'...

ונעבור אליי, אני דוקא נדלק מנושא העדות, ומאוד מדליק אותי שהשולטת שלי ממוצא אשכנזי (אני ממוצא מזרחי). אפשר ומותר בהחלט להרים גבה, אבל זה מה שיש. זה בהחלט מדליק אותי! ככה שכשאני שואל שאלה כזאת, במידה ואני שואל, זה בין היתר בגלל העניין הזה דוקא. אני לא ממש רואה קשר בין זה לבין גזענות אלא סתם סוג של עוד סטייה שקיימת בי. יחד עם זאת להסיק מזה שכל הקשרים שלי היו עם אשכנזיות יהיה טעות. יש בי צד כזה שנדלק מהנושא העדתי, אבל אני לא "מקדש" את התחום הזה.
ג'ולי​(לא בעסק)

אכן עצוב...

ג'ולי​(לא בעסק) • 21 בספט׳ 2006
יש לי הרגשה, dragon fly

שאתה אחד מהבודדים שירד לדעתי

באמת עצוב.

הכלוב.

ישראל 2006.