לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מי בוחר את מי?

דום כתום
לפני 17 שנים • 29 באוק׳ 2006

מי בוחר את מי?

דום כתום • 29 באוק׳ 2006
בהכרות בד"סמית,מי בוחר את מי לדעתכם-הדום את הסאבית,או להיפך?
מUחדת

Re: מי בוחר את מי?

מUחדת • 29 באוק׳ 2006
דום כתום כתב/ה:
בהכרות בד"סמית,מי בוחר את מי לדעתכם-הדום את הסאבית,או להיפך?

ובהיכרות ונילית- מי בוחר את מי?

בבדס"מ יש תחושה ש"השולט בוחר את הסאבית הראוייה" לו. בת'כלס? שני הצדדים בוחרים יחד. שולט יכול "לבחור" מהיום עד מחר, אבל כל עוד הצד השני לא מעוניין, לא יקרה כלום.
מכיוון שלא מעט בדס"מים דבקים בטקסיות כזאת או אחרת ניראה כאילו הדום הוא הבוחר, "הבדלי המעמדות", שולט-נשלט ושאר ירקות מאודים.

רק לכאורה.
דום כתום

?

דום כתום • 29 באוק׳ 2006
זו דעתך?
מUחדת
מUחדת • 29 באוק׳ 2006
דום כתום כתב/ה:
זו דעתך?

לא.
אלו דברי אלוהים חיים.

icon_eek.gif ודאי שזו דעתי.
God's Daughter​(מתחלפת)

ודעתי .. :)

God's Daughter​(מתחלפת) • 29 באוק׳ 2006
rffl.gif

אני חושבת שאין דבר כזה שרק צד אחד בוחר, טקסיות או לא טקסיות, מדוע שמישהו יהיה עם מישהו ש"בחר בו" בלי לחפוץ בו בעצמו?

נראה לי שאין לשאלה תכלית...
מי שמעוניין, פונה...
כשבוחרים, אפשר לבחור ממבחר, אחרת ממה אתה בוחר ?.. מבחר אומר ש.. אם אתה יכול לבחור סאביות, אז כל הסאביות רוצות בך ?...

בקיצור...
אין דבר כזה icon_smile.gif
דום כתום

.

דום כתום • 29 באוק׳ 2006
הרושם שאני קיבלתי הוא שדווקא הסאבית בוחרת את הדום ולא להיפך,אבל מכוון שזהו רושם בלבד,הצגתי את השאלה כאן,כדי לקרוא דעות נוספות.
ענתית
ענתית • 29 באוק׳ 2006
בדיוק כמו בכל קשר, שני הצדדים בוחרים זה את זה.
למה אתה חושב שדווקא פה זה שונה?
האם עד היום בכל מפגש שהיה לך הבחורה שמולך לא רצתה אותך ודווקא אתה כן רצית, האם לא קרה לך שאחרי פגישה הבנת שזה לא בשבילך?
בקיצור, לא נשמע לי הגיוני שדווקא פה ה"סאבית" בוחרת.
מה שכן, להבדיל מקשר "רגיל" בלי הסכמה של הנשלט, לא יקרה הרבה....
זה כל ההבדל: הסכמה
ואגב, גם אתה צריך להסכים icon_smile.gif
שוט​(שולט)

יכולת בחירה

שוט​(שולט) • 29 באוק׳ 2006
חשוב להבין, שגם בשלב הראשוני של יחסי ה BDSM, גם במצב של "קילור" וגם בצמב של מעבר ליחסי שפחה-אדון (עם סייגים לדעת חלק) - יכולת הבחירה, הזכות לבחור יותר נכון החובה לבחור - קיימת.
אם הגברת אומרת לנשלט שלה (מנוסח בלשון נקבה משיקולי נוחות בלבד) לאעשות פעולה, והוא עושה אותה - זה לא כי הוא מחוייב לעשות את זה. הוא מהווה "צינור", הוא מתעל את הרצון שלה, מתיר לו לעבור דרכו, ולהתממש - זו בחירה שלו, לעשות כרצונה.
אסור לשכוח את זה - הבחירה תמיד קיימת - כולל לבחור לעשות כרצון ה"מצווה" ולהכיר באדנות.
ה"שלטון" או ה"שליטה" נובעת מההכרה של הנשלט/ת בסמכות, באוטוריטה, באדנות. לכן - לא זו בלבד שהבחירה היא הדדית, וקיימת כל הזמן, היא מהווה אך ורק ביטוי ליחסים וניליים, "נורמאליים" (כלשון חלק מהאנשים) - כשם שהבעל מוריד את הזבל כשהוא מסכים לכך, כשם שהאשה מבשלת למשפחה כשהיא מסיכמה לכך - כך גם ביחסי BDSM, והמעטה של יחסי אדון/סאבית נועד להמחיש את הרצון המוחשי יותר, לעשות עבור אחר, ל"שרת" מישהוא, כהכרת תודה על זה שהוא/היא מצוייה בחיים שלו/ה. לא פחות ולא יותר. הנשלט/ת לא חייבת כלום לאף אחד, הוא עושה את זה מתוך רצון להעניק ולבטא הערכה על האיכפתיות והדאגה. פשוט, לקיחת החיים ה"ונילים" צעד אחד קדימה, ולבא אותם בצורה מוחשית יותר, מעמיקה יותר, מודגשת יותר ללא חששות - ללא מסיכות.
זו לא רק תיאוריה - זה תכל'ס.
הבעיה עולה ביחסי עבדות - שם לכאורה הנשלט מאבד את יכולת הבחירה, בוחר ב"לא לבחור". לדעתי האישית - זה עניין של "סטייט אוף מיינד" - זה קביל ולא קביל תלוי במערכת היחסים באותה נקודת זמן.
בכל מקרה - הבסיס הוא כבוד הדדי שמודגש יותר בחיי ה BDSM מאשר "בחוץ".
tch​(נשלט)

סליחה שאני מתפרץ לפורום הזה...

tch​(נשלט) • 29 באוק׳ 2006
אבל מה זאת אומרת מי בוחר במי?
הבחירה היא הדדית,כאילו דא...
בדיוק כמו בפורום "שלי"(הבנות על הבנים),הדומית בוחרת לה עבד לאחר שהוא מגיש את מועמדותו ,
בהגשת המועמדות הוא למעשה בחר בה להיות גבירתו.
אין שום הבדל בין הבדס"מ,לבין זוגיות והחיים הוינילים באופן הבחירה ההדדית.
דום כתום

Re: סליחה שאני מתפרץ לפורום הזה...

דום כתום • 29 באוק׳ 2006
tch כתב/ה:
אבל מה זאת אומרת מי בוחר במי?
הבחירה היא הדדית,כאילו דא...
בדיוק כמו בפורום "שלי"(הבנות על הבנים),הדומית בוחרת לה עבד לאחר שהוא מגיש את מועמדותו ,
בהגשת המועמדות הוא למעשה בחר בה להיות גבירתו.
אין שום הבדל בין הבדס"מ,לבין זוגיות והחיים הוינילים באופן הבחירה ההדדית.

אתה סותר את עצמך.
אתה טוען שהבחירה היא הדדית,אבל מתאר מצב שבו העבד מגיש "מועמדות"והמלכה בוחרת(!)מבין כל המועמדים את העבד המתאים לה.זאת אומרת שהבחירה האמיתית נתונה בידי המלכה.