סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אאוטינג

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 17 שנים • 1 בנוב׳ 2006

אאוטינג

פרלין​(נשלטת){ש} • 1 בנוב׳ 2006
מה זה אאוטינג?

כלומר אני מבינה שלהגיד את שמו המלא של אדם מאחורי כינוי הוא אאוטינג קטלני ביותר.

אבל האם גם למנות תכונות לא מלבבות במיוחד של כינוי הוא אאוטינג?

אני לא מדברת כרגע על על שיפוט ערכי, אלא טכנית, מה בדיוק נחשב אאוטינג?
huan
huan • 1 בנוב׳ 2006
אאוטינג לפי הבנתי נחשב לציון שמו,מקום מגוריו,מקום עבודה ספציפי או כל דבר אחר שיקשור כינוי לבן אדם האמיתי שנמצא מאחוריו...או במילים אחרות כל דבר שיפגע באנונימיות של האדם מאחורי הניק.
למנות תכונות,לשטוח ביקורת ולדסקס במעלליו של אותו ניק בעולם הסאדו לא נחשב לפי דעתי לאאוטינג.
כך שלהגיד ש"ניק X היא דומית נצלנית,טיפשה ודפוקה בשכל " זו רכילות שלא נחשבת לאאוטינג.
להגיד שניק X עובד בחברה זו וזו וילדיו הולכים לבית ספר זה וזה כן נחשב לאאוטינג.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 1 בנוב׳ 2006
מסכים עם חואן. אאוטינג נעשה לגבי עובדות או פרטים מזהים. ציון תכונות מסוימות של אדם הוא בגדר דעה אישית, ואני לא רואה בו אאוטינג אלא סתם כיבוס הכביסה המלוכלכת בציבור.
dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
מה דעתכם על הסיטואציה הבאה:
אדם X מדבר עם אדם Y שיחת היכרות.
לאחר מספר ימים/שבועות X ו - Y מחליטים להחליף תמונות.
Y מחליט לשלוח את התמונה ל - Z ולשאול אותו מה דעתו על התמונה ואומר לו שהתמונה שייכת ל - X שהכינוי שלו באתר הוא כך וכך... icon_rolleyes.gif
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 1 בנוב׳ 2006
במקור, המשמעות של אאוטינג היא ''להוציא מישהו מהארון'' מבלי שירצה בכך.
לכן, להראות תמונה ולזהות אותה עם כינוי יכול להיחשב כאאוטינג, בהנחה שמישהו שלא ידע
ש-X הוא בענייני BDSM ועכשיו הוא יודע...

במהלך הזמן המילה הזו הפכה להיות מעין שומר סף עצבני, שכל מי שרצה יכל לחסות בצילה,
גם על שטויות וגם בכוונות רעות מראש. אבל אם מסתכלים על זה כפשוטו - אם זה לא מוציא
אותך מהארון זה לא אאוטינג. כמו שזאלופון אמר - סתם כביסה.
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 1 בנוב׳ 2006
בגדול המילה אאוטינג לקוחה דווקא מהקהילה ההומו-לסבית. בעבר (וגם היום), הביטוי "לעשות לX אאוטינג" משמעו לספר לאדם אחר שX בעצם הומו (או לסבית), למרות ש-X לא יצא מהארון באופן פומבי. outing הוא בעצם קיצור ל- to take someone out of the closet.

נכון להיום, המילה אאוטינג מקבלת משמעות חדשה, ועיקר ההגדרה מתרכז סביב חשיפת פרטים מזהים על אדם שלא נתן אישורו לכך.
לדעתי - שם מלא, מספר טלפון, כתובת מגורים, תמונה (ג'קיל, לשאלתך - אם היית נותן תמונה שלי למישהו אחר ואומר - זה עבודת מאסטר, זה אאוטינג), אפילו מספר רשיון רכב... כל פרט מזהה הוא אאוטינג.

אנשים מעדיפים להחמיר בעניין על מנת להבהיר באופן גורף שמסירת כל פרט מזהה על אדם הוא אאוטינג ולא משנה עד כמה הפרט שולי, זאת על מנת להמנע מדיון בהגדרות וגבולות האאוטינג. זה מתוך תובנה שלאף אחד אין זכות לומר - "את הפרטים האלו אני יכול לתת עליך, זה לא אאוטינג".