סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מוותר על התואר "(שולט)", ממשכן את הכתר בגרוש

ronikesh​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 9 בדצמ׳ 2006
ronikesh​(נשלטת) • 9 בדצמ׳ 2006
ד"ר אמר:

בדיוק כמו תפוח. יש תפוח דלישס, יונתן, גרני סמית', אלכסנדר, פוג'י, אורליאנס, חרמון, גאלה, ענה.
קיימים בעולם יותר מ-7500 זנים של תפוחים.
אבל שאת אומרת למישהו "תפוח" - מצטיירת לו בראש תמונה בודדת icon_rolleyes.gif

אצלי לעולם תפוח יהיה קגבני, מהאראונג אנאפורנה icon_biggrin.gif
ובלי קשר, הדיון הזה טוב.
מסכימה עם עניין ההגדרות הגמישות.
dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
ג'יני,
ציטוט: א- "שורש" - זה מותר רק למל ככה.

אה ולך מותר "מפוצל"? icon_wink.gif
ציטוט: מי שזה כל מה שקופץ לו, ולא לוקח בחשבון את כל השאר שלא נכנס להגדרה - טועה בחושבו כי זה כל מה שיש.

זה לא סוד שרוב האנשים הם עדר...
ועל כך נאמר - "לכבוד מיליארד מיליארד טועים..."
ציטוט: להזכיר לכולם שיש מעבר להגדרה - זה לגיטימי, אבל מכאן עד לביטול ההגדרה.. יש מרחק.
הגדרות עדיין יכולות לתרום.

ממש לא. שוב - זה לא ממש תורם שאדם אומר שהוא "שולט" בדיוק כמו שזה לא תורם אם תגידי למוכר שאת רוצה "תפוח". יש כל כך הרבה סוגים. אז צימצמת את זה מכמה מאות אלפים לכמה אלפים בודדים. בשורה התחתונה - זה עדיין לא עוזר.
נסי לאפות עוגת תפוחים עם תפוחי זהב (שזו מילה נרדפת לתפוזים) או בכלל עם תפוחי אדמה icon_rolleyes.gif
ציטוט: ג- עשית לי חשק לפרי הפיתוי... בא לי תפוח.

בתאבון! icon_lol.gif

מאי,
ציטוט: אהבתי לקרוא את דבריך ומסכימה לגמרי.

שמח לשמוע (לקרוא) icon_smile.gif

מקבי,
ציטוט: אממ... כן. היו פעם חופים יפים בעזה. פעם. עכשיו בעיקר נופלים שם פגזי 155.

אאוץ'... לא SSC! icon_lol.gif

שפנפנת חצות,
ציטוט: דוק, אתה כותב שיש הרבה סוגים של תפוחים והרבה סוגים של שולטים אבל הנשלטות מזהות את השולטים כסופרמן כי זאת ההגדרה בקהילה. ההגדרה הזאת מביטה על כל הנשלטות כתפוח מסוג אחד.

לא מדויק.
הבאתי מספר דוגמאות, וכתבתי שאין ערך להגדרות. זה תקף לכל בנאדם באשר הוא. בין אם מדובר בגבר או אשה.
בעניין "איש הברזל / סופרמן" - אם לדייק, זה מה שכתבתי:
יש לא מעט "שולטים" שהיו פשוט משתעבדים להגדרה, לתפקיד, חיים בשקר, אוכלים את הכובע או את הכתר אם תרצו, ולא היו פונים כלל לסאבית שלהם. לא היו משתפים, כי הם הרי "מאסטרים", הם ברזל, הם לא חלשים.
ולא ש"הנשלטות מזהות את השולטים כסופרמן"...
ציטוט: יש נשלטות שרוצות דום שיראה להם תמיד בשליטה ויאמר להן מה לעשות ויש דומים שאוהבים שיחשבו עליהם כסופרמן ונכנסים לתפקיד. סבבה! הם מתאימים אחד לשני. האורלאנס מצא את האורלאנס השני. יאמי.
יש תאור של נשלטות שהשולט הוא רק נטיה מינית עבורן והנטיה לא מנהלת להם את החיים. יאמי גם.

יש ויש ויש, וזה רק חלק. חלק ניתן למצוא בפוסט הראשוני שלי. ויש עוד מלא דוגמאות אחרות.
זה כל העניין. במה ההגדרות עזרו לנו אם כך??? icon_rolleyes.gif
ציטוט: אני לא פוסלת את הסוג שבוגדנית קטנה רוצה כי יש גברים שאוהבים להראות בצורה הזאת גם לעצמם וגם לנשלטת שלהם. סבבה. בינתיים קיבלתי יותר פניות מגברים שהחלום שלהם להראות בשליטה מוחלטת

התשובה בגוף השאלה. זה בהחלט חלום. איך שנכתב, אנחנו אנשים. אנושיים. אנחנו לא ברזל.
אותם אנשים מעוניינים במשחק. בחלום. בפנטזיה. לא בחיים האמיתיים.
ציטוט: כל אחד יוכל לבחור מה שמתאים לו ולהסביר לנשלטת הכל. אם היא לא מבינה או הוא לא מתאים לה והיא מחפשת מישו שנראה חזק תמיד הוא יכול לבחור אחרת.

ספרי את זה לבחורה שחיפשה תפוח אדמה וקיבלה אלכסנדר... במה ההגדרות משרתות אותנו אם כן?
אני מניח שזה קרה כאן לאנשים לא פעם ולא פעמיים. הם דיברו עם אדם X או Y, ולאחר שעה שעתיים, יום יומיים הנ"ל האשימם בזיוף. בהתחזות.
"איזה מן שולט אתה?" ...
"את לא שפחה אמיתית!"...
וכו' וכו'...
אני מנסה לדייק כמה שיותר בנוגע לעצמי. מי שקרא את הפרופיל שלי מבין על מה אני מדבר.
אני כותב בכנות מי אני כדי שאמצא בחורה מתאימה. מישהי שמעונינת במשהו אמיתי. מישהי שתתאים לי ואני לה.
וההגדרות לא ממש עוזרות במקרה הזה. להפך.

אגב, בקשר לכותרת שלך "לשולט ולשולטת אין כתר"...
על כך נאמר: "למלכה אין בית למלך אין כתר" (משירי ארץ אהבתי, מילים: לאה גולדברג icon_wink.gif )

ערגה,
ציטוט: גם אם התקופה אינה תקופה בה קל לשולט לאחוז במושכות ולהרים את כל האנרגיות, הוא עדיין המושך בחוטים של המערכת, ויכול ומותר לו להחליט כי לעת עתה הוא מאציל סמכות ומעביר את השליטה ממנו והלאה, וייקח אותה חזרה אליו לכשיחפוץ מכך.
וחוץ מזה, מנהלת אדמניסטרטיבית של חיי האדון היא העמדה הכי הכי מעניקה, מפנקת ואף הכי קרובה להיות גוריאנית שאני מכירה ... אז למה לא בעצם ?

איפה חותמים? icon_lol.gif

ג'יני,
ציטוט: ערגה זו את ?
את האמיתית ??

תלוי...
אני חושב שעבורך זו הערגה האמיתית, לא? או שההיא המזויפת וזו האמיתית? icon_twisted.gif

רוניקש,
ציטוט: ובלי קשר, הדיון הזה טוב.
מסכימה עם עניין ההגדרות הגמישות.

icon_wink.gif
ginger
ginger • 9 בדצמ׳ 2006
כן, "שורש" זה רק למל. והנה מצאת לך את הדרך שלך (ג'ני ? יש לי תלונות אבל מילא..)
וכן, לי מותר "מפוצל".
מה לא?

את הערגה האמיתית אני מזהה בהחלט, וזו (פה) היא האמיתית "שלי"..
היא יודעת את זה.
היא לא זו מהבלוג.
וכדאי שתקשיב לה קצת. דבריה עשירים ביותר.
כך היו. ועל כן התגעגעתי אליה לאור הרבה קישקושים בסביבה פה...
תמיד יש מה ללמוד ממנה.

אני עדיין מתעקשת בעיניין התפוח!
תפוח ממקד לך את הצורך שלך הרבה יותר מלומר "בא לי פרי". פירות יש הרבה יותר,
תפוחים יש פחות מפירות.(אם תחשוב על זה, כשאתה רוצה תפוח אדמה - אתה אומר תפוח אדמה,
כשאתה רוצה תפוז, אתה אומר תפוז, ולא תפוח זהב. כשאומרים תפוח לבד - הכוונה למשהו ששנינו חושבים עליו...כן יש סוגים, נכון. אבל הרעיון המרכזי של פרי קשה בעל חמיצות או מתיקות, שעושה את הצליל הספציפי שאתה כרגע חושב עליו.. והרי לך הגדרה של תפוח.
יש מוחות יצירתיים שגם יחשבו על נחש וגם עדן. או על שלושת האלות והלנה..וכו')
זה חלק מהכללים של שפה, חלק עיקרי ממשמעות של מילים.
אם תחשוב עוד -
כל מילה בשפה (כל שפה) היא סוג של הגדרה. ואם לא היו לנו אותן, לא היינו יכולים לתקשר בכלל.
לא תהית איך זה שהבנת בדיוק מה בא לי לאכול ?....

וכך גם עם כל הגדרה אחרת.
הקדמתי ואמרתי שהגדרה מנפה הרבה מאוד מהמידע הפרטי על פרט, היא מאפיינת אותו.
נותנת כיוון. הגדרה לא אמורה לתת בידיך את כל המידע, אלא תכונה בולטת ומאפיינת.
אפשר לקרוא עוד בפילוסופיה למשל על חוקי צימצום והרחבה. אולי שם יהיה לך ברור ומשכנע יותר.
אבל אם לא שיכנעתי, לא שיכנעתי.. מה לעשות icon_smile.gif
לא חייבים.

ג'ינג'ר.
ערגה
ערגה • 9 בדצמ׳ 2006
ginger כתב/ה:

את הערגה האמיתית אני מזהה בהחלט, וזו (פה) היא האמיתית "שלי"..
היא יודעת את זה.
היא לא זו מהבלוג.
.......
אני עדיין מתעקשת בעיניין התפוח!
תפוח ממקד לך את הצורך שלך הרבה יותר מלומר "בא לי פרי". פירות יש הרבה יותר,
תפוחים יש פחות מפירות.....אם תחשוב עוד -
כל מילה בשפה (כל שפה) היא סוג של הגדרה. ואם לא היו לנו אותן, לא היינו יכולים לתקשר בכלל.
לא תהית איך זה שהבנת בדיוק מה בא לי לאכול ?....

ג'ינג'ר.

ובכן,
כן ג'ינג'ר זו לגמרי אני... ותודה על קבלת הפנים החמה. (תראי לפי המייל שהוא גם לא השתנה)מילותיך המפרגנות חיממו את ליבי. אני בסביבה ושותקת רוב הזמן ולעתים מעלה על הכתב את הרהורי האישיים... ושמחה כל כך כשיש מי שמזהה ומכיר אותי מימים עברו...

(וגילית לי שצצה לה עוד ערגה בזמנים בהם לא הייתי כאן?, אני ידעתי שיש מי ששומר לי על הניק בינתיים)

ולגבי ההגדרות? - אני מצטרפת לדעתך.
העולם רווי גירויים, תחושות ואין ספור דברים להתייחס אליהם. אם נוותר על המיון הראשוני של הסיווג לקטגוריות נלך לאיבוד ונהיה כה מוצפים ללא יכולת לסנן ולדעת איך לנהוג...
מהצד השני אני כן מצטרפת לתחושה שמקבלת ממילותיו של הד'"ר הנאמן שלנו כי היתפסות להגדרות, ועוד סובייקטיביות ומרובות ומטעות, לוכדת אותנו בעולם צר וגורמת לנו להחמיץ הרבה...

כמו בכל דבר, יש למצוא את שביל הזהב בין פתוח לתפוח זהב icon_smile.gif.....
שביל צר ככל שיהיה בין תפקוד נאות שיאפשר לנו להיות מאושרים לבין הכלא של ההגדרות הבטוחות שלנו.

אני מכירה מאסטר אחד דגול, מדהים, איש מצחיק עד טירוף, שנון כתער ודווקאיסט הכי גדול בעולם. הוא לעולם לא יעניק קולר לשפחתו (הוא התחתן פעמיים בעבר והספיק לו) היות ועבורו זה סוג של תיוג, של כליאה בהגדרה ולא מתאים לו. אז מה להציע לה? לקבל את אי ההגדרה ולהנות מחברתו? או מאידך להילחם באי ההגדרה?..... בעיני עדיף לתת לתחום הדמדומים להתקיים ולהנות מהאדם ולא לחפש את ההגדרות (למי שמסוגלת).
dr jekyll and MASTER hyde{♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦}
ציטוט: וכן, לי מותר "מפוצל".
מה לא?

לאicon_exclaim.gif
ציטוט: את הערגה האמיתית אני מזהה בהחלט, וזו (פה) היא האמיתית "שלי"..

כנראה שגם "ערגות" זה עניין של נקודת מבט icon_razz.gif
ציטוט: תפוח ממקד...

הגדרה ממקדת, מקרבת, לא מנוגדת 180 מעלות לכוונה המקורית.
איך שכתבתי בדוגמאות בפוסט הראשוני, "בבדסמ אין ממש ערך לכל ההגדרות והתארים למינהם. יכול בהחלט להווצר מצב ש"שולט" יכיר "נשלטת", אבל הבדסמ שלו שונה שמים וארץ מהבדסמ שלה. ממש בשר וחלב".
ציטוט: כל מילה בשפה (כל שפה) היא סוג של הגדרה. ואם לא היו לנו אותן, לא היינו יכולים לתקשר בכלל.

אוקיי, על כך אין עוררין.
במקרה שלנו זה פשוט לא מספיק. אין שחור אפור ולבן.
אנחנו יותר מידי מורכבים בשביל להכנס לשבלונות של או שולט או נשלט או מתחלף.
כמו שלתפוחים יש שמות מוגדרים (כל ה-7,500), מן הראוי שגם לנו בני האדם יהיו. אולי לא 7,500... אבל בטח שיותר מ-3(!)
ערגה
ערגה • 9 בדצמ׳ 2006
dr jekyll and MASTER hyde כתב/ה:

ערגה,
ציטוט: גם אם התקופה אינה תקופה בה קל לשולט לאחוז במושכות ולהרים את כל האנרגיות, הוא עדיין המושך בחוטים של המערכת, ויכול ומותר לו להחליט כי לעת עתה הוא מאציל סמכות ומעביר את השליטה ממנו והלאה, וייקח אותה חזרה אליו לכשיחפוץ מכך.
וחוץ מזה, מנהלת אדמניסטרטיבית של חיי האדון היא העמדה הכי הכי מעניקה, מפנקת ואף הכי קרובה להיות גוריאנית שאני מכירה ... אז למה לא בעצם ?

איפה חותמים? icon_lol.gif

icon_wink.gif

להכין לכם חוזה? icon_smile.gif
ginger
ginger • 9 בדצמ׳ 2006
אני בעד הדימדומים...
icon_smile.gif

}{
ג'ינג'ר.
ערגה

גמני

ערגה • 9 בדצמ׳ 2006
לעתים דווקא חוסר ההגדרה הוא שמאפשר דברים...
הכל תלוי בגבולות הבטחון.

(וג'ינג'ר מקסימה - הנה חיבוק אחד קרוב ואוהב ממני....)
Tuff​(שולט)
לפני 17 שנים • 10 בדצמ׳ 2006
Tuff​(שולט) • 10 בדצמ׳ 2006
הפעם אני מסכים ומקבל את דבריה של גינגיר.
(בעצם זה קורה לי די הרבה icon_confused.gif )

ונידמה לי שגם הדוקטורים מסכימים אבל עוד לא מקבלים. (לפחות אחד מהם)
ginger
לפני 17 שנים • 10 בדצמ׳ 2006
ginger • 10 בדצמ׳ 2006
ג'ינג'ר זה עם כאלו : '''' icon_smile.gif (זה בדבל יו W )
תודה.
וכן אני חושבת שהדוקטורים בדיוק מדסקסים הצהרה משותפת לצאת איתה.

ג'ינג'ר.
ערגה - תציצי לי בבלוג.. בהזדמנות.