לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סוטים או לא סוטים? על שליטה ונילית

Y1​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 25 בדצמ׳ 2006

סוטים או לא סוטים? על שליטה ונילית

Y1​(מתחלף) • 25 בדצמ׳ 2006
הכתבות בידיעות אחרונות וב YNET (כולל Talkback-ים) נגעו בשאלה בסיסית ביחס בין הקהילה לעולם הונילי - האם יחסי BDSM במסגרת SSC נחשבים סטייה או לא. 'על הנייר' נראה ש BDSM נחשב כסטייה:
א. נורמטיבית - רק חלק קטן מהציבור עוסק בכך, ומפר סוגי טאבו הרוחווים בקרב אוכלוסיות שונות (התפקיד של יחסי המין, מערכת יחסים 'מותרת', עיסוק בהפרשות, שלמות הגוף).
ב. רפואית - BDSM נכלל ב DSM-IV (התנ"ך הפסיכיאטרי להפרעות נפשיות) במקרים מסוימים.
ג. נפשית - מרבית אנשי הקהילה חיים למעשה ב'תוך הארון' , חלקם אף מגדירים זאת כסטייה, ומסקר שנערך לפני שנתיים בפורום של הדאנג'ן אני זוכר היטב שחלק ניכר לא היה מעוניין שילדיו יהיו חלק מסצנה, כך שבהחלט ניתן לדבר על אלמנט של אשמה/בושה.

למה זה בכלל מטריד אותי? אני חושב שהנורמטיביות של ה BDSM משפיעה עלינו באופן ישיר - רדיו הכלוב לא היה נסגר אם היה מדובר בקהילה ההומו-לסבית, הבחורה שהלכה לספר לפני שנה לערך לא היתה יכולה להיסחט (ראה מקרה בפורום) אם הדבר היה מקובל יותר, נאנסות ונאנסים במסגרת הקהילה היו יכולים ביתר קלות להתלונן וכו'.

הלגיטמיות שלנו משפיעה גם על היכולת של חברי הקהילה לצרוך שרותים מהעולם הונילי - מה היכולת שלנו ללכת לרופא אחרי סשן?, להתלונן במשטרה על הוצאת לשון הרע בכל הקשור ל BDSM? להציג ולצרוך אומנות BDSM לא רק בתוך הקהילה? מה היכולת שלך לנהל חיי BDSM עשירים וגלויים ולעבור תחקיר ביטחוני/להבחר/להסתלב או בכלל להחשב כבן אדם רציני?

עכשיו השאלה אם אנחנו באמת רוצים להאבק על הלגיטימיות שלנו. יגידו אנשים - "עזוב אותי באמש'ך, אתה לא רואה שהמצב היום הרבה יותר טוב מלפני 5 שנים?". אני טוען שלא ניתן להתבלבל בין המרחב הוירטואלי המוגן לבין הלגיטמיות שלנו. נכון המצב טוב יותר בהרבה. הקהילה גדלה. היכולת לבלות השתפרה פלאים. גם הלגיטמיות שלי להציג את עצמי בפני הקרובים אלי כפעיל בתחום גדלה. אבל היכולת הבסיסית של הציבור הונילי הגדול לקבל ה BDSM לא השתנתה.

אז טוב לנו ככה או לא?
Y1

בהגדרה הנורמטיבית של הציבור ה BDSM נחשב סטייה וכך גם במיקרים קיצוניים
נוריתE
לפני 17 שנים • 26 בדצמ׳ 2006

טוב מאוד שהבאת את זה

נוריתE • 26 בדצמ׳ 2006
לאור כל הארועים האחרונים כולל כל הצעקות על העלבון בווי נט וידיעות
וקראיות מההם רצים מאיתנו ואנחנו לא סוטים... וכו''ד
אני אומרת דבר אחד

אולי פעם הייתי בהלך הרוח הזה של העלבון האישי הקהילתי

כיום
אני אומרת פשוט
לי אישית, אין שום צורך יותר "להוכיח להם" ו או לנסות לתקן את דרך חשיבתם
אם יהיה לי חשוב באופן אישי לנסות ולהסביר למישהו אז אעשה זאת.

אני לא בקטע של מיסינריות ולא הייתי
אני לא צריכה להוכיח לאף אחד שלא שייך שאני לא סוטה/מופרעת/פושעת/סכנה לציבור
כי אני בפשטות לא
וזהו זה
אורח חיי מוכיח את זה יום יום.

אני לא צריכה להסביר להם שכל מה שהולך בחדר המיטות שלי הוא לרוב בהסכמתי בלבד תוך כדי נסיון לשמור על כל הכללים וזה עינייני האישי מה עושה ומה אני כותבת ומ שלא נאה לא אז, שילך
נוסח התנ''כ ו"ישוב ויצפור לביתו"

אנחנו יצאנו החוצה ביום בו הוקם אתר פורומים בידסמ הראשון
ומאז
כל מה שאנחנו רוצים זאת לגטמציה ואפליה מתקנת מצד הציבור בחוצ
נוסח הקהילה ההומו לסבית וצועקים חמס על כל רד-נק שמכנה אותנו סוטים
ולשווא.

ובנתיים
כשאני הולכת אם בכלל להגיש תלונה במישטרה
ואני מתגברת על מחסום הבושה והפחד של
מה יגידו וה"חשש להחשף"
אז אני צריכה לעשות לחוקרים ONE ON ONE
כי כל מה שמעניין אותם זו הסטיה הזאת במרכאות ולא העוול שנעשה לי

ואם במקרה אני גרושה והאקס שלי יודע או נודע לו במה אני עוסקת הוא יכול לקחת לי את הילדים שמע חלילה יפגעו מעיסוקי
ואם אלך לתפקיד שדורש מחקר בטחוני או משהו עלולים לפסול אותי על סמך העיסוק בבידסמ
ויש אין ספור דוגמאות א
אבל הכי חשוב שיש הכרה בנישאוים חד מיניים ומותר להם לאמץ או להתמש בפונדקאית .
מה אתם רוצים?
אישור לנישואים בידסמיים ואישור חוקי, לחוזה אדון שפחה?
אישור בחוק ליחסי "עבדות"? כביכול.
"הטבות" לניפגעות בידסמ?
זה בחיים לא יקרה

מבחינת החוק
זה כל עיניין לגופו,נקודה ,לא יחוקקו למענו ולא ישנו למענו ככלל, את החוקים.

מה אתם רוצים?
שיפסיקו כל פעם בווי נט לכנות אותנו סוטים מופרעים ראוים למחנה ריכוז בכל פעם שמתפרסם מה שלא ייה על סאדו?
לא תקבלו את זה גם. צטערת
זה לא עובד ככה

אנחנו אנשים מבוגרים עם נטיה מנית שונה שלא מקובלת על סך כל הציבור
כי ככה אנחנו רוצים וככה טוב לנו
והגיע הזמן להפסיק לנסות לקבל לגטמציה צבורית חוקית או כזו או אחרת

והגיע הזמן להפסיק לבקש אפליה מתקנת או לנסות ולעשות מאמצים מסיונריים או הסברה מתקנת
(למדתי את זה על בשרי פעמיים)

הגיע הזמן לחיות את החיים שלנו כמו שאנחנו רוצים ולהתנהל בעולם שבחוצ על פי מיטב שיקול דעתנו ויכולתנו ולהתמודד כמו שכולם עושים , לטוב או לרע,

הגיע הזמן להתבגר אנשים
ולהפסיק לחשב מה חושבים עלינו ואיך נתקן את זה
כי לא נצליח לתקן אותם,ככה זה
בני אדם שלפני קצת יותר מחצי מאה רצחו מליונים רק כי הם הפריעו
להם בדרך האדאולוגית שלהם והיו יופי של שעיר לעזזל פוליטי אתני אנושי

הגיע הזמן להסתכל על עצמנו מפוקחים מבפנים ולפעול למען הקהילה מבפנים

עד שהבידסמ לא יוצא באופן חוקי מהחוק
בתיקווה שלא
חיו את החיים שלכם כמו שאתם רוצים ותפסיקו להסתכל החוצה בזעם.
outsider1
לפני 17 שנים • 26 בדצמ׳ 2006

Re: סוטים או לא סוטים? על שליטה ונילית

outsider1 • 26 בדצמ׳ 2006
Y1 כתב/ה:

זה חדש לך? icon_eek.gif

רק תפתח טלוויזיה בסדרות כמו CSI וחוק וסדר ותבין למה. תוסיף לזה את העובדה ש BDSM מבוסס על דברים כמו: שליטה והשפלה אשר לא מתקבלים בחברה רגילה.
נוריתE
לפני 17 שנים • 27 בדצמ׳ 2006

Re: סוטים או לא סוטים? על שליטה ונילית

נוריתE • 27 בדצמ׳ 2006
outsider1 כתב/ה:
Y1 כתב/ה:

זה חדש לך? icon_eek.gif

רק תפתח טלוויזיה בסדרות כמו CSI וחוק וסדר ותבין למה. תוסיף לזה את העובדה ש BDSM מבוסס על דברים כמו: שליטה והשפלה אשר לא מתקבלים בחברה רגילה.

סתם לעומת זאת אם תפתח פרק של NISC
בהולמרק
תראה שהטכנאית מעבדה שלהם
מתגאה בכל הסממנים ומקבלים אותה כשווה ומוערכת.

הכל תלוי בנקודת ההשקפה של הסובבים אותך.
מיתוסית​(שולטת)
לפני 17 שנים • 27 בדצמ׳ 2006
מיתוסית​(שולטת) • 27 בדצמ׳ 2006
השאלה מאיזו נקודת מבט אתה מסתכל.

מבחינת החברה- כן. אנחנו סוטים מהנורמה (שזה בעצם טווח השכיחות). זה לא רע, יש כל מיני סוגי סטיות.

מבחינה פסיכיאטרית- רובינו בכלל לא מוגדרים כאנשים שצריכים טיפול, זה מצריך טיפול רק אם זה מפריע למהלך החיים התקין שלך. סטיית מין נחשבת ככזאת רק אם אתה לא יכול לקבל גירוי מיני או להגיע לפורקן ללא "הסטייה" וגם כאן רובינו אל עונים על ההגדרה, כי רובינו נהנים מסקס ונילי- גם אם לא ונילי לגמרי, אבל חלק גדול מהאוכלוסיה נחשב לקינקי, אז זה בסדרicon_smile.gif
נוריתE
לפני 17 שנים • 28 בדצמ׳ 2006
נוריתE • 28 בדצמ׳ 2006
אני "סקשואל דיסאורדר" גאה
ומי שלא נאה לו שילך לחפש.
הלאה.
החמקן
לפני 17 שנים • 1 בינו׳ 2007
החמקן • 1 בינו׳ 2007
בכול חברה יש מוסכמות חברתיות שאנו פועלים לפיהם.כול מי שנוהג כנגד המוסכמות החברתיות נחשב חריג ולכן מממש את סטיתו לכאורה בחדרי חדרים.יש סטיות כדוגמת ההומו לסביות שפעם נחשבו למוקצה מחמת מיאוס והיום יותר מיתקבלים בהבנה בחברה ולמצעד הגאוה שהם עורכים מצתרפים אלפים שלא שייכים לקהילה ולא מיתבישים להראות בחברת ההומואים מה שפעם לא היה כך. גם בנושא שלנו יש היום יותר חשיפה תיקשורתית ויש תוכניות טלוויזיה בנושא יש מיספר אתרי אינטרנט גדולים והרבה ונילים נחשפים לנושא ולפעמים מגלים בעצמם שיש להם משיכה לנושא.
יש גם פירסומים ותמונות של מלכות בתשלום וכן ביקורות עלהם בפורומים כך שמי שרוצה ללכת למלכה בתשלום יכול לדעת עליה הרבה פרטים לפני שהוא מגיע מה שלא היה כך לפני מיספר שנים
שאני התחלתי להיות פעיל לפני 8שנים הכול נעשה בסודיות אף אחד בקהילה לא ידע על השני הפיעלות נעשתה רובה ככולה דרך מודעות בעיתון שניכתבו בקודים מסוימים ורק מי שהיה בענין הבין אותם לא נניתבו כתבות בעיתון ובטח לא בטלווזיה כך שהמצב היום הרבה יותר טוב ממה שהיה וזה רק הולך ומשתפר.