שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פער אינטלקטואלי

דום כתום
לפני 17 שנים • 6 בינו׳ 2007

פער אינטלקטואלי

דום כתום • 6 בינו׳ 2007
האם לדעתכם יתרון אינטלקטואלי של השולט תורם לתחושת הכניעה של הנשלטת?..ומה קורה במצב הפוך?-נשלטת משכילה ושולט חסר השכלה?
נולי
נולי • 6 בינו׳ 2007
לא יודעת מה קורה במיילדום אבל בפאמדום זה דבר ידוע שיש לא מעט שנדלקים משולטת שהיא משכילה הרבה פחות מהם.זה משפיל יותר עבורם.
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 6 בינו׳ 2007
אני חושבת שבדומה לקשר ונילי, גם בקשר בדס"מי צריך שתהיה התאמה אינטלקטואלית, אחרת הקשר ימצה את עצמו מאוד מהר, מבלי שום קשר לתפקידים.

לגבי האם זה מעצים את תחושת השליטה, בעיניי, לא.
בשני המקרים שתיארת, כשלשולט יש יתרון, או ההפך, היתרון לא תורם למצב, כי החוסר איזון רק מוריד את הביטחון של האדם.
לי זה היה מוריד את הביטחון.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת ינו' 06, 2007 7:39 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Toxic Princess
Toxic Princess • 6 בינו׳ 2007
אני בחיים לא הייתי נותנת למישהו שאני חושבת שהוא פחות משכיל ממני, או פחות נבון ממני, לשלוט עלי. אין מצב שבעולם...
זה יוצר חוסר ביטחון. איך אני יכולה לסמוך על אדם שלדעתי הוא יותר טיפש ממני?
icon_confused.gif
תמונה כפרית

אני

תמונה כפרית • 6 בינו׳ 2007
לא יכלה להתחבר עם מישהו שאין לי איתו אינטראקציה טובה. ומה לעשות תבונה, ואינטלגנציה הם מרכיבים לא קטנים בקשר. ופשוט בלתי אפשרי לי להכנע למי שאין לו יותר מאשר קצת חומר אפור בין האוזניים. ובאותה המידה להכניע. אני אוהבת משחקי מוחות.

באותה מידה יש לא מעט גברים שנרתעים מהעובדה שאשה יותר אינטלגנטית ונבונה מהם. ולכן הסיכוי שתווצר מערכת שולט נשלטת נמוכה מאד.
godisafemale​(שולטת)

שרשור מעניין משהו..

godisafemale​(שולטת) • 6 בינו׳ 2007

שכל, חוכמת חיים, אינטלקט, אינטיליגנציה, אינטיליגנציה רגשית, מנת משכל כל אלה ועוד

תורמים לתחושת הנוחות והבטחון בסאשן בין שני הצדדים. בתנאי ששניהם מסוגלים להסתכל אח/תד לשני/ה עמוק לנשמה ולא לפחד.
פינת השעשוע הכואב:
אך אולם, ברם, יכולה למשל להיות שולטת גם אינטיליגנטית וגם רגישה וגם אופה אבל יש לה הפרעה דו קוטבית אקוטית...סתם למשל..בלתי טולרנטית בעליל לנחותים ממנה.. נו.. אז..
שלא לדבר על כך שאם סאבית היא חכמה וגם אינטיליגנטית של רקדנית.. וורסטילית פוסט-טראומטית, נימפומנית, משיגנה בגווני סגול.. אובססיבית קומפולסיבית, שבזבזה את כל תקציב שנת הלימודים הבאה של על בלש פרטי שיעקוב אחריך ומכריזה עליך אחר כך דום-מסוכן..כי מה אז..

ואם למשל.. סתם לדוגמא שולט הוא בור ועם הארץ! זן נכחד של בבונים ואי אפשר לדבר איתו על הסטוריה של המידל איסט מאספקט ניאו-ניהיליסטי ובכל זאת הוא נותן זיון לפנים שאחריו את הולכת שבוע מעל אדמה..? זיון טוב לא נחשב כבר? ואם הוא מטפל בך כשאת חולה כמו תינוקת ונאמן בסלע! אבל ע'מה..לא קורא לא יודע מי זה גוגן, כי מה אז?

השילוב גבירותיי, הכימיה רבותיי, יש עולם שלם בין שניים שנוצר כהרף עין! אחד יכול להיות ע'מה אבל לב ענק כולו זהב. האחר יכול להיות בעל השכלה רחבה במוסיקה ואוקיינוגראפיה אבל אטום כמו בול עץ! מלא בעצמו עד אפס מקום, לא מתקשר ובמקום לב יש לו סוני פליי- סייטשן. אז?

השילוב, האמון, הכבוד כשבגדול אינטלקט נשרך אי שם מאחור! לפחות בעיניי.
לפעמים לחוכמת החיים, לחוכמת הרחוב יש יתרון עצום על פני קריאת ספר של הוקינג או אוספנסקי.

אני בעד הנשמה קודם כל. אבל! אם לא חייבים לבחור שיהיה בו הכל. icon_profilekiss.gif

פינת הכ'חבה: "המלכה אני לא מבין ביין, לא מכיר מסעדות, אין לי שמן עיסוי, אין לי באט פלאג, המלכה יש לי דילדו בבגאז' של המכונית את יכולה לזיין אותי שעות! המלכה שפוט שלך אני!
מה לא מספיק לך שאני מביא את התחת שלי עד ראשון לציון וחזרה? מה את חושבת שהמכונית שלי נוסעת על קולה?!

פינת ההמלצה חמה: יש ספר חשוב שאני ממליצה לכולם "להכיר את החיים מהתחת" , מי שמכיר את החיים מהתחת יודע כאב מהו ועונג מהו ומי שלא שלא יתקרב? icon_razz.gif icon_moon.gif

icon_smile.gif חרים מי שפוחד משכל השכלה וחוכמת חיים פוחד מעצמו ומהחיים ופחדנים בד"כ מושכים אש והכל מתלקח משם למקומות לא טובים. וכפי שאמרו חכמותינו "אל תפחד מהפחד כפרות עלייך.. אייי ייי.."

פינת הגאון:
תביא סל פירות יער מטיב טעם - כפרה עליך זה ליד הטור של היינות תבחר את השניים הכי טובים, מה איך תדע תשאל את היינן.. תגיד לו משפט אחד: "הכי טוב!"

מי גאון שלי...?

שבוע מצויין מלא בצחוק בריא, פרספקטיבה ויושר פנימי לדעת מה מגיע לי, מה אני מסוגל/ת לתת ומה אני רוצה לקבל!

גודי
לא קשורה
לא קשורה • 6 בינו׳ 2007
חתולה פסיכית כתב/ה:
אני בחיים לא הייתי נותנת למישהו שאני חושבת שהוא פחות משכיל ממני, או פחות נבון ממני, לשלוט עלי. אין מצב שבעולם...
icon_confused.gif

זו סוג של סאטירה מתוחכמת, נכון?
Dolfi
Dolfi • 6 בינו׳ 2007
לא קשורה כתב/ה:
חתולה פסיכית כתב/ה:
icon_confused.gif

זו סוג של סאטירה מתוחכמת, נכון?

זו חייבת להיות!

אחרת המסקנה המתבקשת דיי מטופשת.
godisafemale​(שולטת)

לא קשורה...

godisafemale​(שולטת) • 6 בינו׳ 2007
לא קשורה - מה את רצינית? רואה עצמך כטיפשה?

הרי ישבתי וכתבתי שורות שלימות המתארות בקלילות אינוספית (ראי מבחן בוזגלו)

שקיימות מספר אסכולות לבחון מהי חוכמה...

תתפלאי שדווקא מישהו טיפש מאתנו לעיתים רואה את הנולד... icon_razz.gif
לא קשורה

Re: לא קשורה...

לא קשורה • 6 בינו׳ 2007
godisafemale כתב/ה:
לא קשורה - מה את רצינית? רואה עצמך כטיפשה?

הרי ישבתי וכתבתי שורות שלימות המתארות בקלילות אינוספית (ראי מבחן בוזגלו)

שקיימות מספר אסכולות לבחון מהי חוכמה...

תתפלאי שדווקא מישהו טיפש מאתנו לעיתים רואה את הנולד... icon_razz.gif

נקבה אלוהית שכמוך,
יש אסכולות לבחון חוכמה, אבל, תמיד יש מישהו שמפתיע...

ואני מבחנים לא עוברת. אפילו כשבוזגלו משגיח.