אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניסויים בבעלי חיים

הס פן תעיר​(נשלטת){zed destru}
לפני 17 שנים • 22 בינו׳ 2007
סימון מוצרים בעולם. כתוצאה מהתפשטותם של סימני "לא נוסה על בעלי-חיים" ו"חופשי מאכזריות" שהטביעו חברות על מוצריהן ביוזמתן ובאופן לא אמין, התאגדו ב-1996 כמה מגדולי הארגונים להגנה על בעלי-חיים באמריקה ובאירופה תחת השםCoalition for Consumer Information on Cosmetics כדי ליצור סימן חדש, אחיד ואמין. מאז מרץ, 2001, החלה קואליציית הארגונים להעניק לחברות את סימן "הארנב המדלג", המבטיח באופן אמין יותר מאי-פעם, כי מוצריהן אכן לא נוסו על בעלי-חיים: לא המרכיבים, לא צירופים שונים שלהם ולא המוצרים הסופיים, וכי החברות אינן קונות חומרים מספקים, העורכים ניסויים בבעלי-חיים. בנוסף לכך חתמו החברות על הסכם, המאפשר למשגיח המוסכם על הקואליציה לבצע ביקורת במעבדותיהן. אמנם ההסכם אינו יכול להבטיח, שמרכיבים אשר משמשים את החברות לא נוסו בעבר הרחוק על בעלי-חיים, אך הוא מבטיח שלא בוצעו ניסויים כאלה לצורך הפקת המוצרים המסומנים, ושלא יבוצעו ניסויים כאלה בעתיד. לוגו של "הארנב המדלג" מוכר כיום בארצות-הברית, בקנדה ובמדינות האיחוד האירופי.
The Shield​(שולט)

גם בני אדם הם בעלי חיים

The Shield​(שולט) • 22 בינו׳ 2007
גם בני האדם הם בעלי חיים שמונעים ונשלטים על ידי הורמונים ויצרים. ולכן אין לבעלי חיים זכות לעשות ניסויים על בעלי חיים אחרים. מותר האדם על הבהמההוא באנושיותו ומוסריותו. ואם הוא מתעלל בבעלי חיים אחרים הוא אינו בן אדם. כמו שגוג'ייף אמר אדם אונו נולד עם נשמה הוא רוכש אותה בעבודה מוסרית קשה.
ביום ד', 24.10.2001, הניח חבר-הכנסת איתן כבל על שולחן הכנסת תיקון לחוק צער בעלי-חיים. מאז הספיקה ההצעה לעבור בקריאה טרומית בכנסת. הצעת החוק החדשה, אם תתקבל, תחייב את כל החברות המשווקת את מוצריהן בישראל לסמן האם נעשו בשלב כלשהו בתהליך הייצור ניסויים בבעלי-חיים. חברה שערכה ניסויים בבעלי-חיים ולא ציינה זאת במקום בולט על גבי האריזה - תחויב בקנסות כבדים.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 22 בינו׳ 2007
בארץ אין על זה ממש פיקוח ואנחנו לא משתמשים בסמל שיש באירופה וארה"ב. לכאורה כל חברה בארץ יכולה לשים את הסמל וככל הידוע לי היא רק חותמת על מסמך בו היא מצהירה שהיא לא עושה ניסויים כיום ולא מתכוונת בעתיד.
זוהר צפוני

אלצהיימר, כימותרפיה, תאונות דרכים וצרות אחרות

זוהר צפוני • 22 בינו׳ 2007
ניסויים בתעשית הקוסמטיקה הם דבר שנאסר או עומד להיות אסור בחלק מארצות אירופה.
כצרכן מאוד קטן של תעשית הקוסמטיקה אני כמעט ולא משתמש במוצרי קוסמטיקה ואני חושב שישראל היא לא יצרנית גדולה של קוסמטיקה. היא מיבאת את הרוב.

באשר לניסויים בבעלי חיים לפני מתן תרופות למחלות כמו אלצהיימר, תרופות כימותרפיות ואפילו תרופות משככות כאבים בהריון או זריקה משככת כאבים כאשר ההריון מסתבך, הדעה שלי פחות נחרצת.

הטענה של האגודה הישראלית נגד ניסויים היא שהניסויים בבעלי חיים לא יעילים ויכולים להטעות ולכן לא צריך לנסות על בעלי חיים תרופות.
הטענה של החוקרים היא שהם חוסכים שלבים בניסויים על בני אדם ותרופה שתהרוג בעינויים בני אדם חולים תעצור אצל בעלי החיים.
היה לא מזמן שרשור של צמחונית אדוקה שנפגעה בתאונת דרכים והכאבים שהיא סבלה היו בלתי נסבלים והתרופה לריפוי נוסתה, כמו כל התרופות, על בעלי חיים.
היו אנשים שטענו כנגדה שחייה לא שווים יותר מחיי בעל החיים והיא היתה צריכה לותר על התרופה.

היה מחקר על תרופה לכימותרפיה והיה חשד שהתרופה גורמת לכשל של הכליות אבל לא היו בטוחים. ניסוי נרחב בבעלי חיים הוכיח שהתרופה גורמת לנזק בכליות והחולים חייבים לרדת במינון כי חייבים להשתמש בתרופה.

השלב הבא אחרי ניסויים בבעלי חיים הוא ניסויים בבני אדם וכל מי שחושב שאין ניסויים בבני אדם בישראל הוא תמים או מתמם.
בתוכנית "עובדה" של אילנה דיין ראו ניסויים שנעשו בכפיה ובלי שידעו בזקנים בבית האבות הרצפלד ובבית חולים קפלן. האגודה הישראלית לניסויים טוענת שממילא ניסויים בבעלי חיים לא מוכיחים הרבה והדרך הנכונה היא ניסויים בבני אדם אבל הרעיון הזה מרתיע למרות שיש צדק בדברים שהניסוי בבני אדם מביא לתוצאות נכונות יותר.

בקניית קוסמטיקה הנשים יכולות לא לקנות מוצרים שנוסו על בעלי חיים אבל הבעיה העיקרית היא ניסויים רפואיים.

הניסויים הנוראים ביותר בעיני הם באוניברסיטאות וראיתי קישור שכדי ללמד את הסטודנטים איך חתולים רואים כל מחזור תופר עפעפיים של חתולים כדי לראות מחדש מה קורה.
אני נגד ניסוי כזה ונגד ניסויים בתעשית הקוסמטיקה אבל סמל הארנב לא מבטיח שלא נעשו ניסויים. יש מדריך מיוחד אבל אני לא משתמש בו. אני לא קונה מוצרי קוסמטיקה.

לגבי ניסויים בתרופות אם דעתי שעדיף שיעשו ניסיונות בבני אדם, כמו שעשו בבית חולים קפלן ועשו בעוד בתי חולים, או צריך לערוך ניסיונות בבעלי חיים אתם יכולים להבין מה דעתי אבל אני לא רוצה לדעת או לראות מה הם עושים.
שנהיה בריאים, בלי תאונות דרכים, בלי סרטן וכימותרפיה ובלי סיבוכים בהריון לנשים.
אומרים שכדאי לא להתאשפז בבתי חולים. לא תמיד יודעים מתי עורכים עליכם ניסוי.
pagosh​(שולט)
pagosh​(שולט) • 22 בינו׳ 2007
[quote="הס_פן_תעיר"]
אם אני לא טועה יש מי שבודק את אמיתות ההצהרה
אחרת לא היו נותנים להם את אישור הסמל שהמוצר לא נוסה על בע"ח
אין לי יותר מדיי מידע בנושא.
אבל אני הולכת לגשש מי עושה את הבדיקות .
[quote=הס_פן_תעיר]

בבבבבבדיוק!!!
הם בונים על זה שאף אחד מאיתנו לא באמת יודע ולא מרגיש באופן טבעי את הצורך לגשש. וגם אם נגשש, האם נגיע לאמת? מי יודע מה קרה שם מאחורי הפרגוד? השימוש בשורות תאים או באיברים הוא טוב ויפה, רק שמישהו יגיד לי כמה עולה איבר. אני מהמר שהסכום הוא בין חמש לשש ספרות בדולרים. וגם אז - עד כמה האיבר הזה משקף את אותו איבר בגוף שלנו או איברים אחרים?
קצת צורב בעיניים משמפו לא טוב זה אחלה. אבל מה קורה אם קצת עוורון לכל החיים הוא התוצאה? כמה יעלה לפנינה רוזנבלום זוג עיני אדם שהלכו וכמה תעלה לה ארנבת?

חותמת של אהבת בעלי חיים אפשר להשיג. כסף קונה הכל. אין חלקה אחת על כדור הארץ שלא נשלטת על ידי כסף. גם הארגונים הגדולים. ולא צריך לשחד אותם - זה נניח בלתי אפשרי - מספיק להשחיל כמה שקלים לאיש הקשר. אני ספקני מטבעי ואולי יותר מדי. במקרה הזה כל כך ברור לי שעובדים עלינו בעיניים. אין דרך אחרת.

דמט, נהייתי רעב.
[quote="pagosh"]
הס_פן_תעיר כתב/ה:

אם אני לא טועה יש מי שבודק את אמיתות ההצהרה
אחרת לא היו נותנים להם את אישור הסמל שהמוצר לא נוסה על בע"ח
אין לי יותר מדיי מידע בנושא.
אבל אני הולכת לגשש מי עושה את הבדיקות .
[quote=הס_פן_תעיר]

בבבבבבדיוק!!!
הם בונים על זה שאף אחד מאיתנו לא באמת יודע ולא מרגיש באופן טבעי את הצורך לגשש. וגם אם נגשש, האם נגיע לאמת? מי יודע מה קרה שם מאחורי הפרגוד? השימוש בשורות תאים או באיברים הוא טוב ויפה, רק שמישהו יגיד לי כמה עולה איבר. אני מהמר שהסכום הוא בין חמש לשש ספרות בדולרים. וגם אז - עד כמה האיבר הזה משקף את אותו איבר בגוף שלנו או איברים אחרים?
קצת צורב בעיניים משמפו לא טוב זה אחלה. אבל מה קורה אם קצת עוורון לכל החיים הוא התוצאה? כמה יעלה לפנינה רוזנבלום זוג עיני אדם שהלכו וכמה תעלה לה ארנבת?

חותמת של אהבת בעלי חיים אפשר להשיג. כסף קונה הכל. אין חלקה אחת על כדור הארץ שלא נשלטת על ידי כסף. גם הארגונים הגדולים. ולא צריך לשחד אותם - זה נניח בלתי אפשרי - מספיק להשחיל כמה שקלים לאיש הקשר. אני ספקני מטבעי ואולי יותר מדי. במקרה הזה כל כך ברור לי שעובדים עלינו בעיניים. אין דרך אחרת.

דמט, נהייתי רעב.

טוב בעיית השוחד קיימת בהמון מקומות ולכן איני יכולה לומר שיש לי הוכחות שזה לא נעשה,
ידוע לי שכסף מעוור אנשים.
אבל אם תסתכל קצת אחורה , תראה שגיששתי והצלחתי להביא פה ושם דברים בנוגע לבדיקות ולחוק בעניין החברות שמצהירות על עצמן ככאלה שמוציאות מוצרים שלא נוסו על בעלי חיים.
מה שבטוח הבדיקה ובגישוש הוכיחו לי שיש וקיימים חורים במערכת , השיטה לא מושלמת.
שזה מצדיק את דברייך באיזשהו מקום , אבל מצד שני ההכללה לא נכונה.
זוהר צפוני
זוהר צפוני • 22 בינו׳ 2007
לפי מיטב זכרוני לאגודה נגד ניסויים בישראל מספיקה הצהרה של החברה שהיא לא עורכת ניסויים ואין לה צוות בדיקה של עצמה.
אם אתם מחכים שמשרד הבריאות יערוך בדיקות כדי לוודא שמה שכותבים נכון אחרי מה שקרה ברמדיה ומה שידוע על הבדיקות אצלו מצבכם טוב.
במקום ארנב אפשר לחפש סמל כבשה.
הבדיקות האמיתיות נערכות בחו"ל כאשר הארגונים שותלים אנשים שלהם בתוך החברות אבל הדרך שלהן לעקוף הכל הוא להעביר את הניסוי והיצור לחברה שנמצאת באסיה ולקבל מוצר בלי בעיות.
המקום היחידי שבטוח שיש ניסיונות בבעלי חיים הוא תרופות ומוצרים שהחברה מודיעה שעשתה ניסוי והמוצר שלה בטוח לשימוש.
בכל התרופות החוק מחייב שלב ניסויים בבעלי חיים.
זוהר צפוני כתב/ה:
לפי מיטב זכרוני לאגודה נגד ניסויים בישראל מספיקה הצהרה של החברה שהיא לא עורכת ניסויים ואין לה צוות בדיקה של עצמה.
אם אתם מחכים שמשרד הבריאות יערוך בדיקות כדי לוודא שמה שכותבים נכון אחרי מה שקרה ברמדיה ומה שידוע על הבדיקות אצלו מצבכם טוב.
במקום ארנב אפשר לחפש סמל כבשה.
הבדיקות האמיתיות נערכות בחו"ל כאשר הארגונים שותלים אנשים שלהם בתוך החברות אבל הדרך שלהן לעקוף הכל הוא להעביר את הניסוי והיצור לחברה שנמצאת באסיה ולקבל מוצר בלי בעיות.
המקום היחידי שבטוח שיש ניסיונות בבעלי חיים הוא תרופות ומוצרים שהחברה מודיעה שעשתה ניסוי והמוצר שלה בטוח לשימוש.
בכל התרופות החוק מחייב שלב ניסויים בבעלי חיים.

אין ספק שבארץ עדיין ישנה בעיה חמורה ולא בודקים כמו שצריך
חבל מאוד ואני מקווה שזה ישתנה.