שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

קריאה נרגשת להחרים את המשביר לצרכן החדש!

דנית האצילה​(לא בעסק)
לפני 17 שנים • 14 בפבר׳ 2007

Re: מה עשו רע הסנאים?

גם אני נגד פרוות, חוץ מנעלי בית מגורים של כלבי ים.

זה גם עניין של פורפורציה, למעיל צריך מספר רב של חיות, ומגור אחד אפשר להכין בד"כ יותר מזוג נעליים אחד.

וממילא רוב הגורים לא מגיעים לבגרות אלא נטרפים ע"י איזה דוב לבן או לויתן טורף.

דני D כתב/ה:
אין לי שום בעיה לראות אדם קשור. אבל כשקושרים חיה זה גומר אותי. icon_lol.gif
והכי גרוע שהסינים פושטים את העור של החיות בעודן בחיים. ובכלל המשביר חרא של חנות יקר וללא טעם.
כחולית אני איתך, נגד המשביר. בעד הסנאים והשועלים. והפרות.

זה כנראה בגלל שהסינים רוצים לאפשר לחיה לחיות כמה שיותר.
Venus in Furs​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 15 בפבר׳ 2007
Venus in Furs​(מתחלף) • 15 בפבר׳ 2007
יש גם הרג נוראי של דובונים לקראת ולנטיינז דיי. כל שנה אותו דבר.

טובחים בדובונים הקטנים והחמודים, וממלאים אותם בצמר גפן, ועוד מדביקים להם לב...
electro-z
electro-z • 15 בפבר׳ 2007
ללא גבולות כתב/ה:
כחולית כתב/ה:
הייתי מעדיפה שכל העולם יהיה צמחוני ו"ירוק", אבל מה לעשות שיש הרבה אנשישם לא אכפת להם, או מוכנים לוותר ולהתגמש עד מיה מסויימת, אז עדיף לפחות להקטין צריכה בשטחים מסויימים ולא לומר "הכל או לא כלום".
פעם לא היתה מודעת לזה והיו הורגים בעלי חיים לפרוות, צמר ועור על ימין ועל שמאל ויש כיום יורת מודעות והמצב יותר טוב. גם אוכלוסיית הצמחונים והטבעונים גדלה עם הזמן, בין השאר כי יש תחליפי בשר טובים ומגוונים יותר שגם אוכלי בשר נהנים מהם, אבל זה לא ממש היה קיים עד לפני כמה עשרות שנים.

אם כל אחד יתרום ויעשה כמה שרק אפשר, זה כבר טוב.
זה כמו שיש כאלה שאומרים "מה זה משנה אם אני אהיה צמחוני או אקנה מעיל פרווה, לצרכן אחד אין כוח השפעה על שוק של עשרות מיליוני אנשים". אני לא מאמינה בזה ופועלת על פי המוסר שלי והמצפון שלי.

איפה שאפשר לקחת משהו שלא כרוך בהרג או סבל מיותר לבעלי חיים באופן כזה שלא יגרע מאיכות חיי (למשל בבריאות)- אני אקפוץ על זה בשמחה.

אני ממש לא טוענת שהנקודה היא חוסר ההשפעה שלי כיחיד
אני טוענת כי לקטלג את הרג הארנבות כמזעזע בזמן שבכל מסעדה מגישים חיות מתות זה קצת צבוע לטעמי.
כל הרג הוא מזעזע ורע לטעמי והקיטלוג של המשביר כאסון וחרם לעומת כלל ההתנהגות הוא סוג של עצימת עיניים.

כשתראי את הסרטון המראה כיצד מכים שועלים באלה על ראשם בכדי להמם אותם, ואחר כך מטיחים אותם בקרקע ופושטים את עורם מעליהם בעודם חיים מרגליהם לאחר קציצת כפותיהם במצ'טהו וכל זה כדי חס וחלילה לא לנקב את פרוותם,ולאחר מכן משליכים את גופו הערום מעור ופרווה למכולה בעודו חי ובהכרה מלאה בוהה במצלמה כאשר הוא מדמם בכל גופו אז אולי תביני שאין הרבה קשר בין שחיטה למאכל לברבריות חסרת רחמים מסוג זה שיכלה להחסך ע"י זריקת הרדמה פשוטה (שמייקרת את התהליך בקצת אבל למי אכפת).

אני בטוח שסיבלו של בעל החיים הזה לא תורם לאיכות חייך כהוא זה, אבל תמיד אפשר לעצום עיניים ולאמר "לא ידעתי"

התהליך שתיארתי אינו בדיה, והוא התעללות מזעזעת. חיה כזו פשוטה מעורה יכולה להמשיך לגסוס במשך שעות וימים מבלי שאף אחד אפילו יטרח לבזבז שתי דקות בכדי לשסף את גרונה ולגאול אותה מיסוריה.

בברכת חורף חם למי שחושב שזה הכרחי לאיכות חייו. הוא פשוט מתגמל את הנבלים האלה וממריץ אותם להמשיך.

חרם צרכנים על גוף עיסקי שמהווה פלטפורמה להרצת הגמול הזה הוא לחלוטין במקום ואינו כלל עצימת עיניים. הוא צעד קטן ואישי של מי שאכפת לו ויודע להבחין מה אפשר וריאלי להפסיק לבין איזו אידאה מופרכת שאין לה אחיזה במציאות, שבני אדם לא יאכלו בשר.

כחולית מעדיפה לעשות משהו, גם אם הוא קטן, ואת היא זו שבוחרת לעצום עיניים, לנופף בססמאות ולהתעלם מסבל מיותר של אחר ושיש בידך לעשות משהו בכדי להפסיקו.
pagosh​(שולט)
pagosh​(שולט) • 15 בפבר׳ 2007
הסרט שאלקטרו מתאר הוא סרט מפורסם וידוע שמסתובב כבר שנים באינטרנט.
בהחלט מזעזע והתמונות האלו אותם אלקטרו תאר לא יצאו לי מהראש לעולם כנראה.
במיוחד הסצינה של החיה שהורידו ממנה את העור שוכבת במכולה עם גופות רבות אחרות גם כן ללא עור, היא מרימה את הראש בזעזוע מהעלפון שממנו זה אך התעוררה - לא מאמינה באיזה מצב של טופת גופנית ונפשית היא נמצאת.

אני כמובן, כמו כל אדם שפוי אחר, מתנגד לסבל בעלי חיים מכל סוג שהו.
יחד עם זאת, אני חייב להגיד בתגובה לאלקטרו שדווקא כן ניתן לעשות השוואות לאכילת בשר.
בסופו של דבר מוקרב בעל חיים אחד לטובתו של אחר. אם זה ללבוש או אם למזון.
לשני הצרכים הללול יש תחליף. לבוש ומזון ניתן להשיג גם בלי לפגוע בבעלי חיים כלל וכלל והדבר ידוע לכולנו הייטב.

בשביל בעלי חיים רבים כל יום הוא טרבלינקה ועלנו להשתדל למזער את הסבל והנזק שאנו גורמים להם. בעיקר את הסבל. כי למות - כולנו נמות. חלק מאיתנו לפני הזמן וחלק הרבה אחריו. סבל לא מגיע לאף אחד כמעט. בטח שלא לבעלי חיים.

[גילוי נאות: כותב שורות אלו אוכל בשר]
electro-z
electro-z • 15 בפבר׳ 2007
pagosh כתב/ה:
יחד עם זאת, אני חייב להגיד בתגובה לאלקטרו שדווקא כן ניתן לעשות השוואות לאכילת בשר.
בסופו של דבר מוקרב בעל חיים אחד לטובתו של אחר. אם זה ללבוש או אם למזון.
לשני הצרכים הללול יש תחליף. לבוש ומזון ניתן להשיג גם בלי לפגוע בבעלי חיים כלל וכלל והדבר ידוע לכולנו הייטב.
[גילוי נאות: כותב שורות אלו אוכל בשר]

זה שקיים תחליף לאכילת בשר זה ברור.
האם התחליף ישים ב 100%? ברור שלא.
החיים מלמדים שנפנןף באידאולוגיות קיצוניות מוביל לשינוי תודעתי ומעשי לעיתים רחוקות.
שינויים מושגים עפ"י רוב באופן זוחל. אבן לאבן.

אם נבטל בהינף יד כל נסיון לשנות ולו פסיק במציאות עגומה כלשהי בטענה שהוא בטל בשישים לעולם לא יתרחש שינוי.

צריך להיות ריאלים, ולהקטין באופן משמעותי סחר בפרוות הוא יעד ריאלי ואפשרי. אם קסטרו והמשביר הפסיקו לצרוך פרוות שמשווקים או יצרנים סביר להניח שהתנהלות דומה מתקיימת גם בחו"ל. השוק הולך ומצטמצם והתעשייה הזו עשויה להחנק פיננסית ולגווע.

גם אני אוכל בשר מידי פעם. לא בא לי לחטוף זריקות של ויטמין B לתחת, נכון זה אנוכי מצידי,
אבל מעיל פרווה או נעלי בית מגורי כלבי ים לא יעשו אותי בן אדם מאושר יותר או בריא יותר בהכרח.

היעד שכחולית מציבה הוא ריאלי ואין לזלזל המעשה שעשוי להפסיק ולו חלק מהתעשיה שאינה הכרחית לקיומינו התקין.
God's Daughter​(מתחלפת)

הכל התחיל בתפוז בכלל :)

God's Daughter​(מתחלפת) • 15 בפבר׳ 2007
באמת כל הכבוד (ראיתי גם את הכתבה המצורפת של וואלה! )

icon_lol.gif
תענוג!

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=360&msgid=93963106
The Shield​(שולט)
לפני 17 שנים • 16 בפבר׳ 2007
The Shield​(שולט) • 16 בפבר׳ 2007
כחולית כתב/ה:
ראיתי וזה עשה לי את השבוע icon_smile.gif

רואים שכן אפשר לשנות את העולם?

icon_biggrin.gif

כחולית מסכים. לפני שנה היה את אותו הסיפור עם קסטרו וגם הם התקפלו. אני לא בטוח שבאמת אפשר לשנות את העולם אבל צריך להלחם על דברים דברים שאנחנו מאמינים שיעשו אותו למקום טוב יותר.
מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 17 שנים • 20 בפבר׳ 2007
מלך הארץ​(לא בעסק) • 20 בפבר׳ 2007
הבעיה עם פרוות היא בעצם בעיה כפולה:

1) זו תעשיה שמטבעה כרוכה בגרימת סבל רב לחיות משום שמגדלים אותן בתנאי קור קשים כדי שיגדלו פרווה מהר, או את אלו שצדים - צדים במלכודות אכזריות ולפעמים החיה הלכודה מחכה מספר ימים עם רגל שבורה בשלג עד שיבוא הצייד לאסוף אותה ולגאול אותה מיסורייה, ויש עוד דוגמאות לא נעימות.

2) אם פרוות באופנה אז גם נוצר שוק לפרוות מחיות בר שאסורות לצייד או אפילו בסכנת הכחדה. כך נפגעת גם הסביבה הטבעית (להבדיל מחיות שמגודלות למזון).

לכן, גם אם אני מסתכסך כאן עם כמה מלכות, הייתי ממליץ לוותר על התענוג, אנחנו הרי במילא מעדיפים עור שחור צמוד.